پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • 9 فیلم هومن سیدی که باید ببینید

  مجموعه : دنیای سینما و موسیقی

  9 فیلم هومن سیدی که باید ببینید

  9 فیلم هومن سیدی کـــه باید ببینید

  هومن سیدی کارگردان نوآور سینمای ایران اســـت ، با این کـــه تعداد کارهای وی انگشت شمار هستند ، ولی هر کدام از آثار سینمایی پرطرفدار و جالب توجه برای منتقدین بوده اند. او در مقام بازیگر و کارگردان به خوبی از عهده فیلم ها بر می آید به همین خاطر تصمیم گرفتیم در این مطلب به معرفی فیلم های هومن سیدی بپردازیم. هومن سیدی متولد سال 1359 در رشت اســـت و بعد از ساختن چند فیلم کوتاه به تهران آمد و در کلاس های پرویز پرستویی شرکت کرد و بعنوان بازیگر در سینمای ایران معرفی شد و چند سالی اســـت کـــه کارگردانی می کند.

   

  مغزهای کوچک زنگ زده

  9 فیلم هومن سیدی که باید ببینید

  مغزهای کوچک زنگ‌زده فیلمی به کارگردانی و نویسندگی هومن سیدی و تهیه‌کنندگی سعید سعدی محصول سال ۱۳۹۶ اســـت. این فیلم به سبک گانگستری درام در فضایی تلخ و اکشن ميباشد.نوید محمدزاده و فرهاد اصلانی در نقش دو برادر، شخصیت‌های اصلی این فیلم را برعهده دارند. تعدادی از بازیگران این فیلم از بین ۱۵هزار ویدیوی ارسالی فراخوان بازیگری و شاگردان کلاس‌های ولی زاده انتخاب شده‌اند.«دبورا یانگ» منتقد آمریکایی نشریه هالیوود ریپورتر نیز پیش از این فیلم «مغزهای کوچک زنگ‌زده» ساخته هومن سیدی اســـتعداد نوظهور سینمای ایران را مهیج‌ترین فیلم-ژانر در بازار جشنواره فجر معرفی کرده بود کـــه به خوبی ميتواند در عرصه بین‌المللی نیز مخاطبان را جذب کند.شاهین کـــه نقش آن را نوید محمدزاده ایفا ميکند با دستگیری برادرش شکور (فرهاد اصلانی) دست به خشونت ميزند. خمیره فیلم در مورد بی قانونی اســـت و به معضل پخش و توزیع مواد مخدر در ایران پرداخته‌اســـت.مغزهای کوچک زنگ زده کاندیدای یازده جایزه از جشنواره فیلم فجر و برنده چهار جایزه از جمله سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه شد. این فیلم سیمرغ بلورین بهترین فیلم از نگاه تماشاگران را هم به دست آورد. این فیلم نگاهی به زندگی گوشه ای از فقیرترین مردم ایران دارد. مردمی کـــه در این فیلم به تصویر کشیده شده‌اند در پی فقر به بزهکاری خصوصاً مقوله تولید و پخش مواد مخدر روی آورده‌اند یا از خردسالی در این جامعه بزهکار بزرگ شده‌اند. همچنین موضوع نگاه‌های تعصبی به مقوله غیرت در این فیلم به چالش کشیده شده‌اســـت.

   

  خشم و هیاهو

  9 فیلم هومن سیدی که باید ببینید

  خشم و هیاهو فیلمی به کارگردانی و نویسندگی هومن سیدی و تهیه‌کنندگی سعید سعدی محصول سال ۱۳۹۴ اســـت. این فیلم در سی و چهارمین دوره جشنواره فیلم فجر برنده جایزه بهترین فیلمبرداری شد. هومن سیدی هم برای کارگردانی خشم و هیاهو جایزه ویژه هیئت داوران را از آن خود کرد. فیلم خشم و هیاهو از تاریخ ۲۶ اسفند ۱۳۹۴ در سینماهای ایران اکران شد و بیش از دو میلیارد تومان فروش داشت. در خلاصه داســـتان اینطور میخوانیم کـــه زندگی به من آموخت کـــه هیچ چیز از هیچ‌کس بعید نیست! این فیلم داســـتانی جنایی و پیچیده از زندگی یک خواننده را به تصویر ميکشد. بسیاری از منتقدان معتقدند کـــه داســـتان این فیلم بسیار شبیه روایت قتل همسر ناصر محمدخانی و اعدام زن صیغه‌ای اوست. این فیلم برگرفته از رمان معروف خشم و هیاهو نوشتهٔ ویلیام فاکنر ميباشد.

   

  سیزده

  9 فیلم هومن سیدی که باید ببینید

  سیزده فیلمی به کارگردانی هومن سیدی ساختهٔ سال ۱۳۹۲ اســـت. سیزده دومین فیلم بلند هومن سیدی به حساب ميآید.بمانی پسر ۱۳ ساله‌ای اســـت در سن رشد، کـــه پدر و مادرش در آستانهٔ جدا شدن هستند. مادر خانه را ترک ميکند و پدر غرق در کار اســـت. بمانی به دلیل تنهایی و عقده‌هایی کـــه برایش به وجود آمده به جوان‌های بزرگتر از خودش پناه ميبرد و این باعث تغییر و تحولی در وی ميشود کـــه هویت واقعی و اصلی او را تغییر ميدهد. درست وقتی کـــه این پسر باید به ثبات شخصیتی برسد با افرادی بُر ميخورد و با آنها وارد ماجراهایی ميشود کـــه باعث بروز اتفاقاتی در زندگی اش ميشود…

   

  اعترافات ذهن خطرناک من

  9 فیلم هومن سیدی که باید ببینید

  اعترافات ذهن خطرناک من فیلمی به کارگردانی و نویسندگی هومن سیدی و تهیه‌کنندگی جواد نوروزبیگی ساخته سال ۱۳۹۳ اســـت. این فیلم جایزه ویژه هیئت داوران بخش بین‌الملل جشنواره فجر را به دست آورد. شخصیت اصلی فیلم از یک مخدر شیمیایی به نام اسید اســـتفاده می کند و دچار توهم و همچنین اغتشاش ذهنی اســـت و اتفاقاتی را کـــه در زندگی و به واسطه اطرافیان برایش رخ داده را نميتواند به خاطر بیاورد و همین شرایط درگیریهای او با اطرافیان را منجر می شود… این فیلم در یک ۲۴ ساعت روایت ميشود و درباره مردی اســـت کـــه در یک روز کامل هیچ چیزی را به یاد نميآورد.هومن سیدی در این فیلم، چندان به فرمول های رایج فیلمسازی سینمای ایران پایبند نبوده و سعی کرده اثری با رویکرد بین المللی را روانه سینما کند کـــه بتواند در عرصه جهانی حرف هایی برای گفتن داشته باشد.

   

  « اعترافات خطرناک ذهن من » تا حد زیادی توانسته جاه طلبی کارگردانش را بر پرده نقره ای به تصویر بکشد اما این جاه طلبی ایراداتی دارد کـــه ثابت می کند هومن سیدی اگرچه دیدی فراتر از سینمای ایران را نشانه گرفته، اما هنوز به مرحله تکامل در فیلمسازی نرسیده اســـت.جدیدترین ساخته هومن سیدی بطور غیرمستقیم از آثار شاخص سینمای جهان الگو برداری کرده. با اینکـــه هومن سیدی مدعی شده کـــه فیلمش ارتباطی به « ممنتو » به کارگردانی کریستوفر نولان ندارد، اما می توان الگوپذیری سیدی از « ممنتو » را در جریان فیلم مشاهده کرد. سیدی همچنین نگاهی نصفه و نیمه به « شهر گناه » فرانک میلر هم داشته و بدش نیامده تا آن فضا را بطور ناقص در « اعترافات خطرناک ذهن من » به کار بگیرد. اما در کنار فضاسازی فیلم کـــه کم و بیش می توان آن را موفق قلمداد کرد، ما با فیلمنامه ای مواجه هستیم کـــه پختگی و تعلیق در آن ایراد دارد و ضعف هایی آشکار در آن به چشم می خورد. فیلمنامه هومن سیدی ویژگی های برجسته ای در مقایسه با آثار رایج سینمای ایران دارد. یکی از بهترین ویژگی های فیلمنامه « اعترافات خطرناک ذهن من » توجه به نقش های مکمل فیلم، مخصوصاً خانمهای داســـتان ، می باشد. توجه به شخصیت های زن داســـتان و پرداخت مناسب آنان، از اتفاقاتی اســـت کـــه همیشه نمی توان آن را مشاهده نمود اما در جدیدترین ساخته سیدی این مشکل همیشگی تا حد زیادی کمرنگ شده اســـت.

   

  آفریقا

  9 فیلم هومن سیدی که باید ببینید

  آفریقا نام فیلمی ایرانی / نوآر به کارگردانی هومن سیدی اســـت، کـــه در سال ۱۳۸۹ ساخته و در اواخر سال ۱۳۹۱ در شبکـــه نمایش خانگی توزیع شد. هومن سیدی پس از ساخت شش فیلم کوتاه اولین فیلم بلند خود را با نام آفریقا جلوی دوربین برد.آفریقا به دلایلی نامشخص موفق به دریافت پروانه نمایش از جانب وزارت ارشاد نشد و در نهایت، سازندگان تصمیم گرفتند فیلم را تحویل شبکـــه نمایش خانگی دهند کـــه تبدیل به یکی از پرفروش‌ترین فیلمهای شبکـــه خانگی شد.فیلم آفریقا درباره جوانانی اســـت کـــه خرده فروش مواد مخدر هستند و وارد ماجرای گروگان گیری می شوند. نکته جالب این فیلم این اســـت کـــه شهاب حسینی با این کـــه نقش اول فیلم اســـت اما تنها 10 کلمه در آن دیالوگ دارد.

   

  پل خواب

  9 فیلم هومن سیدی که باید ببینید

  پل خواب فیلمی به کارگردانی و نویسندگی اکتای براهنی و تهیه‌کنندگی جهانگیر کوثری محصول سال ۱۳۹۳ اســـت. این فیلم به سبک اجتماعی (درام) در فضایی ماجراجویانه و به زبان فارسی، محصول ایران ميباشد.این فیلم برای حضور در بخش نگاه نو سی و چهارمین دوره جشنواره فیلم فجر انتخاب شد. این فیلم پس از جنایت ساخته محمد علی سجادی دومین اقتباس ایرانی از رمان معروف جنایت و مکافات اســـت.شهاب پسری جوانی اســـت کـــه قصد ازدواج با نامزدش را دارد. اما پس از اینکـــه پول‌هایش از طریق کلاهبرداری از دست ميرود، او برای جبران بدهی اش به هر دری ميزند تا اینکـــه… هومن سیدی در این فیلم نقش دوست شهاب را بازی می کند.

   

  سریال عاشقانه

  9 فیلم هومن سیدی که باید ببینید

  عاشقانه نام یک سریال نمایش خانگی ميباشد کـــه به کارگردانی منوچهر هادی کارگردانی شده‌اســـت. در سال ۱۳۹۵–۱۳۹۶ در شبکـــهٔ نمایش خانگی منتشر شد. پخش این سریال تا قسمت ۸ به صورت نا منظم و غیر یکنواخت بود و بعد از اعتراض طرفداران این سریال به صورت هفتگی (چهارشنبه‌ها) انجام شد.داســـتان این سریال روایتگر چند خانواده با قصه‌ها و مشکلاتشان ميباشد کـــه هر کاراکتر قصه و گذشته مخصوص خودش را دارد …با آمدن گیسو برازنده (مهناز افشار)، کسی کـــه از وجود او اطلاعی نداشتند! مشکلاتی بین دو زوج جوان، سهیل (محمدرضا گلزار) و پگاه (ساره بیات) شکل ميگیرد…

   

  در مدت معلوم

  9 فیلم هومن سیدی که باید ببینید

  در مدت معلوم (فی المدت المعلوم) فیلمی اجتماعی به کارگردانی وحید امیرخانی، نویسندگی مهدی علی‌میرزایی و تهیه‌کنندگی سید محسن جاهد و رؤیا شریف محصول سال ۱۳۹۳ ایران اســـت.نام این فیلم بخشی از عبارتی اســـت کـــه در هنگام ایجاد محرمیت شرعی، حین تعیین مدت، به ویژه در آیین مُتعِه گفته ميشود و شرحش در رساله‌های عملیه آمده‌اســـت.این فیلم در تاریخ ۲۵ آذر ۱۳۹۴ در سینماهای ایران اکران شده‌اســـت. این فیلم توسط شرکت هنر اول در شبکـــه نمایش خانگی پخش شد ، پیش از این قرار بود «در مدت معلوم» تابستان ۱۳۹۴ به نمایش درآید کـــه در نهایت اکرانش به تعویق افتاد. این فیلم به بررسی معضلات جوانان از سن بلوغ تا سن ازدواج ميپردازد.مراسم رونمایی اکران فیلم «در مدت معلوم، فی المدت المعلوم» با حضور بازیگران، عوامل فیلم و علاقه مندان به سینما در ایوان شمس برگزار شد.میثم (جواد عزتی) جوانی اســـت کـــه کتابی منتشر نشده در ارتباط با ازدواج موقت و فشارهای جنسی جوانان دارد و سعی دارد از طریق راه حلی کـــه فکر ميکند صحیح اســـت، معضلات مشکلات اجتماعی جوانانی کـــه تحت فشار هستند را برطرف سازد اما…

   

  خط ویژه

  9 فیلم هومن سیدی که باید ببینید

  خط ویژه فیلمی در ژانر درام اجتماعی به نویسندگی و کارگردانی مصطفی کیایی اســـت. از جمله بازیگران فیلم ميتوان به مصطفی زمانی و هانیه توسلی و هومن سیدی اشاره کرد. فیلم در جشنواره فجر موفق شد سیمرغ بلورین فیلم برگزیده تماشاگران و دیپلم افتخار نقش دوم مرد برای بازی میلاد کی مرام را دریافت کرد.کاوه (با بازیگری هومن سیدی) نابغه علوم کامپیوتری به همراه خواهر (با بازیگری هانیه توسلی) و شوهرخواهرش (با بازیگری مصطفی زمانی) تحت شرایط خاصی حساب بانکی یک رانت خوار به نام محتشم (با بازیگری سام قریبیان) را هک ميکنند. محتشم برای بازگشت پولش به روش‌های غیرقانونی رو ميآورد، اما این پول هنگفت در اختیار هفت جوان قرار ميگیرد و مشکلات عدیده‌ای را برای آنها بوجود ميآورد. هومن سیدی در این فیلم نقش کاوه را بازی می کند کـــه یک نابغه کامپیوتر و البته عاشق شکست خورده اســـت.

   

  مطالب بیشتر:

  مروری بر طلاق و جدایی های زوج های بازیگر ایرانی

  ۹ فیلم نوید محمد زاده کـــه باید ببینید

   

   

  هیچ نظری ثبت نشده است
  نظرات این پست غیرفعال هستند.
 • مطالب پربازدید
 •