پزشکی و بهداشتی

7 خاصیت معجزه آسای نوشیدن آب گرم

7 خاصیت معجزه آسای نوشیدن آب گرم

7 خاصیت معجزه آسای نوشیدن آب گرم

نوشیدن آب گرم می تواند برای سم زدایی بدن و هضم بهتر غذا کمک شایانی کند. در طول روز بهتر اســـت چندین مرتبه آب گرم بنوشید. نوشیدن آب کافی می تواند پوست، ماهیچه ها و سلامت مفصل را پشتیبانی کند. آب به سلولهای بدن کمک می کند تا مواد مغذی را جذب کرده و با عفونت ها مبارزه کنند. نوشیدن چند لیوان آب گرم روزانه مزایای بیشتری را به همراه دارد.

 

هزاران سال مردم نوشیدنی های گرم را مصرف کرده اند. ادبیات پزشکی عامه پر از داســـتانهایی اســـت کـــه چگونه آب گرم می تواند سلامتی را بهبود بخشد.

7 خاصیت معجزه آسای نوشیدن آب گرم

هفت مورد از مزایای بالقوه نوشیدن آب گرم:

۱- هضم سالم تر

کم آبی می تواند باعث یبوست مزمن شود. این یبوست می تواند حرکات روده را دردناک کند و ممکن اســـت باعث مشکلات دیگری از جمله بواسیر و نفخ شود.

نوشیدن آب گرم کمک می کند تا غذا سریعتر از نوشیدن آب سرد تجزیه شود. با حمایت از حرکات منظم روده ، خطر یبوست را کاهش می دهد.

 

۲- سم زدایی بدن

هنگامی کـــه آب به اندازه کافی گرم اســـت کـــه دمای بدن فرد را بالا می برد ، می تواند باعث تعریق شود. عرق کردن سموم را از بین می برد و می تواند به تمیز کردن منافذ کمک کند.

 

۳- بهبود گردش خون

آب گرم گشادکننده عروق اســـت، به این معنی کـــه رگ های خونی را گسترش می دهد و گردش خون را بهبود می بخشد. این امر می تواند به آرامش عضلات و کاهش درد کمک کند.

 

۴- کاهش وزن

نوشیدن آب بیشتر می تواند به فرد در کاهش وزن کمک کند. آب همچنین به بدن کمک می کند تا مواد مغذی را جذب کند و مواد زائد را بیرون بکشد.

 

۵- کاهش درد

آب گرم گردش خون را بهبود می بخشد و جریان خون می تواند درد عضلات آسیب دیده را بهبود بخشد.

 

۶- مبارزه با سرماخوردگی و بهبود سلامت سینوس

نوشیدن آب گرم به حرکت سریع مخاط کمک می کند. این بدان معناســـت کـــه نوشیدن آب گرم سرفه و نفس کشیدن را بهبود می بخشد.

 

۷- کاهش اســـترس

یک فنجان آب گرم به افراد در مدیریت اســـترس و اضطراب کمک می کند. یک مطالعه قدیمی نشان داد کـــه مصرف مایعات گرم مانند چای و قهوه می تواند اســـترس را کاهش داده و احساس اضطراب را کم کند.

 

مطالب بیشتر:

فواید معجزه آسای ترکیب آب و عسل

 

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا