مطالب جالب علمی

6 راز جالب درباره بدن زنان که نمی دانستید

6 راز جالب درباره بدن زنان که نمی دانستید

6 راز جالب درباره بدن زنان که نمی دانستید

بدن زنان و مردان تفاوت های اساسی با یکدیگر دارد و برخی از مطالعات نشان دهنده تفاوت های جالب توجه در بدن خانم ها هستند.دانشمندان دانشگاه کلرادو دریافتند که تهوع صبحگاهی در دوران بارداری در واقع یک سازوکار مقابله است و کمک می‌کند تا از ورود سموم ماهی، گوشت و مرغی که مادر مصرف می‌کند به جنین جلوگیری شود. همچنین، داشتن تهوع صبحگاهی در مادر می‌تواند نشانه‌ای از یک کودک قوی باشد، زیرا طبق بررسی کمیت زیست شناسی، زنانی که مبتلا به تهوع صبحگاهی هستند، احتمال سقط جنین در آن ها به طور قابل توجهی کمتر است.

 

گوش زنان در شنیدن صداها حساسیت بالاتری دارد

این مهارت نه تنها در مراقبت از کودک بلکه در هنگام شنیدن دروغ(احساس تغییر صدا )مفید است.

 

زنان «باهوش‌تر» هستند

در حالی که مغز مردها از نظر اندازه بزرگ تر است، زنان در آزمایش‌های هوش حدود 3 درصد نتایج بهتری نشان می‌دهند.توانایی امکان انجام چندین کار به طور همزمان ناشی از تفاوت در ساختار مخچه آن‌هاست.این ناحیه از مغز در زنان بزرگ‌تر است و حدود 30 درصد اتصالات عصبی در آن نسبت به مغز مردان بیشتر است. کروموزومX بخشی از سیستم ایمنی مناسب است؛ به گفته دانشمندان دانشگاه جنت، کروموزومX که مسئول تولد دختر بچه است، سیستم ایمنی بدن کودک را تقویت می‌کند و خطر ابتلا به سرطان را کاهش می‌دهد.

 

زنان راحت تر بیماری‌ها را تحمل می‌کنند

مایا صالح از مرکز تحقیقات دانشگاه مک گیل درباره صفات پیچیده دریافت، هورمون استروژن که در زنان بیشتر از مردان است وظیفه سرکوب روند التهاب را بر عهده دارد. این بدان معناست که بدن زنان سریع‌تر و آسان‌تر با بیماری ها مقابله می‌کنند. استروژن همچنین پیری بدن را کند می‌کند، بنابراین احتمال این که عمر بیشتری داشته باشند نیز بیشتر است.

 

علایم PMS در زنان با افزایش سن کمتر می شود

بیشتر زنان تغییرات هورمونی و علایم PMS را در نوجوانی و تا بعد از 40 سالگی تجربه می‌کنند. علایم ممکن است شامل سردرد، تغییر پوست و دردهای مفاصل و ماهیچه‌ها باشد که با افزایش سن کمتر می‌شود.

 

 

2.7/5 - (4 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا