همسرداری

5 نکته برای داشتن حریم خصوصی در یک رابطه موفق

5 نکته برای داشتن حریم خصوصی در یک رابطه موفق

5 نکته برای داشتن حریم خصوصی در یک رابطه موفق

رعایت حریم خصوصی همسران در یک رابطه ایده آل بهترین گزینه برای احترام گذاشتن به شخصیت یکدیگر است که کمتر کسی می تواند این شرایط را در زندگی زناشویی بوجود آورد. حتما برای شما هم پیش آمده که به منظور حس های عجیب و غریب، گاهی سرکی به اطلاعات شخصی شریک زندگیتان کشیده باشید. شاید فکر کنید خوب است اگر پسورد گوشی او را داشته باشید و هر چند وقت یکبار سری به پیام های او بزنید.

 

اما این طرز فکرها کاملا اشتباه و ناسالم است و رابطه را به تباهی می کشاند. به جای چنین دیدگاه های اشتباهی این ۵ قانون حریم خصوصی را در نظر بگیرید تا ازدواج و رابطه سالم و موفقی داشته باشید.

5 نکته برای داشتن حریم خصوصی در یک رابطه موفق

فرهنگ ایمیل

به گزارش نیک شو، با به اشتراک گذاشتن اکانت ایمیل برقراری ارتباطات مشترک آسانتر می شود. اکانت ایمیل مشترک درست مثل حساب بانکی مشترک یا ماشین مشترک میماند اما به معنی دسترسی دائمی شما به ایمیل های خصوصی او نیست. او را در تنگنا نگذارید که به شما اجازه دهد پیام هایش را ببینید. اگر شما پیام های تان را به او نشان داده باشید باز هم اجازه چنین کاری را ندارید.

 

اگر خودش بخواهد میتواند پسورد ایمیلش را به شما بدهد در غیر از اینصورت آن پیام ها فقط مخصوص خودش است. اگر شما همچنان به پافشاری های خود برای خواندن پیام هایش ادامه دهید چه پیام ها را بخوانید چه نه رابطه تان را به حالتی نامتعادل تبدیل می کنید.

 

چک کردن پیام ها

مجموع همه کاربران تمامی اکانت های شخصی برای حفظ امنیت از پسورد استفاده می کنند. اما اگر گوشی همسرتان پسورد دارد یعنی نباید پیام هایش بررسی شود. زوج های سالم نیازی به چک کردن پیام های یکدیگر ندارند. آن ها به طور غریزی به هم اعتماد دارند و اگر چیزی به نظرشان مشکوک و آزار دهنده بیاید در مورد آن با هم گفتگو می کنند.

 

فرهنگ موبایل

در یک رابطه سالم جاسوسی و سرک در تماس های تلفنی ممنوع است. اگر هنگام صحبت حوالی شما است، بعد از تمام شدن صحبت هایش همه چیز روشن است اما اگر هنگام مکالمه کمی از شما فاصله گرفت به او نچسبید زیرا که هر چیزی در این مکالمه گفته شده دیر یا زود خودش برای شما بیان میکند.

 

ردیابی

تعقیب همسرتان با اپلیکیشن های ردیابی بزرگ ترین اشتباه کل زندگی محترمتان است. زوج های سالم نیازی به تعقیب کردن همدیگر ندارند. شاید همسرتان برای از بین بردن نگرانی های شما وضعیت موقعیت یابی موبایلش را روشن نگه دارد اما این انتخاب خودش است و اختیار خاموش کردن آن را هم دارد.

 

عدم استفاده از پسورد

هنگامی که به یک رابطه پایدار متعهد شده اید باید انقدر به هم اعتماد داشته باشید که پسوردهای همدیگر را به اشتراک بگذارید. این درجه از اعتماد نشان می دهد که در کنار هم احساس آرامش دارید و هیچ چیزی برای مخفی کردن ندارید نه این که در هر فرصت ممکن به کار هم سرک بکشید. فراموش کردن خیانت هایی که در گذشته دیده اید کمی سخت است.

 

فی الواقع باعث می شود در رابطه کنونی شما تاثیر بگذارد. با مشکوک بودن هر لحظه او را محکوم به جنایتی که مرتکبش نشده می کنید. ممکن است فکر کنید که هیچوقت نمی توانید به کسی اعتماد کنید اما اگر این اصول حریم خصوصی را رعایت نکنید این شما هستید که اعتماد آن ها را از دست می دهید. پس برای لحظه ای هم که شده متوقف شوید و به جای سرک کشیدن به اسرار او اعتمادتان را ارزیابی کنید.

 

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

حمید جعفری

حمید جعفری فعال حوزه محتوا و سئو و مدیر سایت نیک شو ، امیدوارم محتوای این سایت راهی باشد برای زندگی بهتر و لذت بخش تر ......

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا