پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • 5 عادت ویرانگر که مانع موفقیت افراد هستند

  مجموعه : موفقیت و پیشرفت

  5 عادت ویرانگر که مانع موفقیت افراد هستند

  5 عادت ویرانگر که مانع موفقیت افراد هستند

  بسیاری از افراد برای موفقیت و پیشرفت دست به هرکاری می زنند،آن ها کارهای مختلف را به طور هم زمان انجام می دهند تا زوتر به نتیجه برسند،اما در میان این شلوغی های کار باید توجه داشت که اصول رسیدن به موفقیت تنها تلاش مضاعف نیست. بیـشتر اوقات تنـها کاری که باید برای افزایش بهره وری خود انجام دهید، انجام ندادن برخی کارها است.

   

  با این روش خـیلی سریع متوجه یک تفـاوت بزرگ خواهید شـد و آن را احساس خواهید کرد.اگر برخی عادت‌ها را که ممکن است به کار شما لطـمه بزنند را تغییر دهید، فضا برای کارهایی که واقعاً مهم هستند، باقی می ماند. شاید دور از عـقل به نظر برسد اما بهتر است اول این کار را انجام دهید و بعد سیستم‌های جدید را وارد زندگی خود کنید.برای شروع، ببینید که زمان را چگونه می گذرانید و روی حذف 5 عادت بد خود تمـرکز کنید. پس با سایت نیک شو همراه باشید تا در این مسیر به شما کمک کنیم.

   

  1- به خودتان پاداش نمی‌دهید

  چـگونه پاداش دادن بـه خودتـان می‌تواند بهره‌وری را افزایش دهد؟ این کار به شما القا می‌کند تا سطح نیروی خود را حفظ کنید و اگر بخواهید کار بیشتری انجام دهید، باید پاداش بیشتری به خودتان بدهید. اگر دو ساعتی هست که یک کار بسیار سخت را دنبال می‌کنید، با یک چیز ساده مثل شکلات به خودتان پاداش بدهید. حتی می‌توانید برای لذت بردن از این پاداش‌ها، زمان تفریح بیشتری را در تقـویم به خود اختـصاص دهید.

  5 عادت ویرانگر که مانع موفقیت افراد هستند

  شاید وقتی میگوییم برای استراحت و تفریح خود وقت بگذارید، خیلی جدی نگیرید. اگر این کار را نکنید، خیلی زود از پای در می‌آیید. برای آن که چنین لحظات بحرانی را تجربه نکنید، زمان‌هایی را برای استراحت و یا پاداش دادن به خودتان در نظر بگیرید. این کار باعث می‌شود بتوانید بهتر روی کاری که انجام می‌دهید، تمرکز کنید.

   

  2- سعی می‌کنید همزمان در چندین کار موفق شوید

  به گزارش نیک شو، این همان کاری است که اکثر افراد با انجام آن تمرکز خود را از دست می‌دهند. همه ما می‌خواهیم در بیشتر جنبه‌های زندگی موفق باشیم: در بازارهای مختلف کسب و کار خود را داشته باشیم، قهرمان باشیم، دنیا را بگردیم و از این دست کارها. اگر همزمان فرصت‌های زیادی را دنبال می‌کنید، در واقع بدست خودتان کاری می‌کنید که شکست و عدم موفقیت در برخی مسیرها را تجربه کنید. یا اگر هم موفق شوید،

   

  قانون توزیع موجب می‌شود که شادی‌های کوچکی داشته باشید که به اندازه موفقیت در یک یا دو کار لذت‌بخش نیستند و شما را خوشحال و راضی نمی‌کنند. بهتر است هدفی را تعیین کنید که به شما در رسیـدن به اهداف دیگر کمــک می‌کند و برای ایجاد تغییر تمام انرژی خود را روی این کاتالیزور متمرکز کنید. وقتی موفق شدید، زمانی را که به آن کار و فعالیت اختصاص داده بودید را کاهش دهید و ساعات و دقیقه‌های باقیمانده را به تجربه کردن کارها و مسیرهای دیگر بپردازید.

  5 عادت ویرانگر که مانع موفقیت افراد هستند

  بهترین قسمت؟ شما می‌توانید با تقویت موفقیت اولیه خود به نقاط عطف دیگری برسید. برای مثال، اگر کسب و کار مورد نظرتان را راه‌ انداخته‌اید و از آن درآمد ثابتی بدست می‌آورید، می‌توانید از این موفقیت در جهت سرمایه‌گذاری برای کارهای دیگر استفاده نمایید و موفقیت خود را به سرعت دو برابر کنید. یا این که می‌توانید با خیال راحت به مسافرت‌های دور دنیای خود بپردازید بدون آن که نگران نقدینگی و یا مراقبت از کسب و کارتان باشید.

   

  3- برای رسیدن به کمال و عالی بودن، هدف‌گذاری می‌کنید

  همان احسـاس ناخـوشایندی که هنگـام شروع یک پروژه جـدید به شما دست می‌دهد. همان درد و عـذابی که هنگام استفاده از یک وب سایت جدید دارید و تازه می‌فهمیم که برخی از اطلاعات کامل هم نیستند. اگر شما هم با چنین احساساتی دست به گریبان هستید، احتمالاً بیشتر ساعت‌ها یا روزهای خود را صرف تکامل ایده‌هایتان می‌کنید. مثلاً وقتی مشغول تعمیر یک وسیله هستید به ناگهان یاد چیزهای دیگری می‌افتید که نیاز به تعمیر دارند.

  5 عادت ویرانگر که مانع موفقیت افراد هستند

  و این حلقه ادامه می‌یابد تا این که متوجه می‌شوید دیگر انرژی برای انجام کارهای مهم خود ندارید. و همین موضوع موجب تاخیر در کارها می‌گردد.حقیقت تلخ و شیرین این است که هیچ کس به اندازه شما متوجه عیب و نقص‌های شما نمی‌شود. حتی اگر افرادی باشند که متوجه جزییات بشوند، اگر شما سراغ این جزییات نروید،شکست‌هایتان آنقدرها همنخواهند بود. اگر شکست هم بخورید، از آن‌ها درس خواهید گرفت. در عوض، روی 90 درصد پروژه خود هدف گذاری کنید و بعد آن را آغاز نمایید. شما می‌توانید ضمن پیشرفت در کار تغییرات لازم را انجام اعمال کنید.

   

  4- از زمان‌های استراحت خود می‌گذرید تا کارهای بیشتری انجام دهید

  5 عادت ویرانگر که مانع موفقیت افراد هستند

  آیا وقتی زیاد کار می‌کنید، کارهای بیشتری انجام می‌دهید؟ (سوال انحرافی. 100 درصد اشتباه است)همانطور که کال نیوپورت در کتاب خود ثابت می‌کند که ” کارهایی که شما انجام می‌دهید، معادل زمانی است که برای آن‌ها صرف می‌کنید، منهای شدت کار”پس اگر 10 ساعت از وقت خود را با شدت و جدیت 2 صرف انجام کاری می‌کنید، به همان نتیجه‌ای می‌رسید که وقتی 2 ساعت کار را با شدت و جدیت 10 انجام می‌دهید. دیدگاه جالبی است.

   

  یعنی در یک چهام زمان به همان نتیجه می‌رسید. پس کلید انجام کار بیشتر، افزایش شدت و جدیتی است که برای کار می‌گذارید. برای این که این کار به صورت یک عادت در بیاید، می‌توانید تکنیک پومودورو را دنبال کنید. دربازه زمانی 25 دقیقه بدون وقفه فقط روی انجام یک کار متمرکز شوید و بعد 5 دقیقه استراحت کنید. بعد از 4 بازه زمانی 25 دقیقه‌ای، می‌توانید استراحت طولانی‌تری (به مدت 15 تا 30 دقیقه) داشته باشید.

   

   

  5- هر ثانیه از روز خود را زمان بندی می‌کنید (بدون آن که وقت آزادی داشته باشید)

  شاید تعـجب کنید، اما اگر میخواهید بـهره‌وری خود را افـزایش دهید، بایـد از زمانبندی ثانیه به ثانیه روز خود دست بردارید. آدم‌ها از تنظیم روزهای تقویم خود و حس زودگذر موفقیت که با انجام این کار در خود احساس می‌کنند، لذت می‌برند. اما اگر زیاد برنامه‌ریزی کنید، در نهایت از روزهای کاری خود متنفر خواهید بود. نه فقط این، بلکه وقتی کارهای ضروری پیش می‌آیند دیگر انرژی برای پایان دادن بقیه کارها را نخواهید داشت و ادامه روز خود را از دست می‌دهید.آشفتگی به وجود می‌آید و شما دیگر قادر نخواهید بود به آن مقدار کاری که برای آن روز برنامه‌ریزی کرده‌ بودید، برسید.

  5 عادت ویرانگر که مانع موفقیت افراد هستند

  راه حـل؟ روش سـاده‌تری را انتخاب کنید، مثـل انتخاب 6 کار مهمی که می‌خواهید قبل از رفتن به رختخواب حتماً آن‌ها را تمام کنید. وقتی بیدار می‌شوید، خلاصه ساده‌ای از کارهایی که می‌خواهید انجام‌شان دهید، برای خود تهیه نمایید، اما خیلی پایبند زمانبندی نباشید. حواستان به کارهای بسیار مهم باشد و صبحانه را فراموش نکنید.

   

   

  به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟
  هیچ نظری ثبت نشده است

  نظرتان را بنویسید

 • مطالب پربازدید
 •