موفقیت و پیشرفت

5 توصیه برای اینکه به تصمیم های مهم پایبند بمانید

5 توصیه برای اینکه به تصمیم های مهم پایبند بمانید

5 توصیه برای اینکــه به تصمیم های مهم پایبند بمانید

همه ما در زندگی مان تصمیم های مهم گرفته ایم اما نتوانسته ایم بیشتر آن ها را عملی کنیم ، دلیل این امر چیست؟ در ادامه به طور مفصل به شما خواهیم گفت.

5 توصیه برای اینکه به تصمیم های مهم پایبند بمانید

درصد بالایی از تصمیم‌ها با شکست مواجه ميشوند، اما شاید امسال مال شما نشد

 

بیشتر مردم بسته به محلی کــه زندگی ميکنند، آخر سال کــه ميشود به فکر گرفتن تصمیم‌های مهم برای سال جدید ميافتند.با به پایان رسیدن سال ۲۰۱۸ میلادی باز وقت آن رسیده تا با تصمیم‌های خارق‌العادهٔ ابتدای سال جدید، خود را “دگرگون” کنید. آیا واقعاً به آنها پایبند ميمانید؟ در اینجا توصیه‌هایی داریم تا احتمال موفقیت شما را بیشتر کند و جلوی دلسردی‌های احتمالی‌تان را بگیرد.

 

و بسیاری از ما در آستانهٔ سال نو تصمیمات مهمی ميگیریم.برای بسیاری از ما سال جدید “شروعی تازه” است کــه در آن ميتوانیم برای پیشرفت و بهبود خود هدف‌هایی تعیین کنیم.

 

شاید تصمیماتی در مورد زندگی سالم‌تر یا پس‌انداز بیشتر؟

 

شاید هم بخواهید سرگرمی تازه‌ای را شروع کنید یا چیزی را به طور کامل ترک کنید؟

5 توصیه برای اینکه به تصمیم های مهم پایبند بمانید

نقشه‌های مبهم و نامشخص بیشتر احتمال دارد شکست بخورند

 

هر تصمیمی کــه برای سال جدید داشته باشید، بدون هیچ تردیدی، باید انگیزه داشته باشید.همانطور کــه خیلی از ما خوب ميدانیم انگیزه به راحتی به چنگ نميآید.بنا بر تحقیقی کــه در دانشگاه اسکرانتون، واقع در ایالت پنسیلوانیای آمریکا انجام گرفت، فقط ۸ درصد از افرادی کــه تصمیمات سال نو ميگیرند ميتوانند اهداف و تصمیم‌های خود را عملی کنند.

 

اما ممکن است شما جزو آنها نباشید.در اینجا پنج روش ساده برای پیشگیری از شکست و پایبند‌ ماندن به تصمیم‌ها را آورده‌ایم کــه در تمام طول سال کاربرد دارد. موفق باشید!

 

۱. از کم شروع کنید

5 توصیه برای اینکه به تصمیم های مهم پایبند بمانید

هدف‌های واقع‌بینانه برای خود تعیین کنید و به تدریج تصمیم‌های دشوار‌تر بگیریداگر هدف‌های واقع‌بینانه‌ای برای خود تعریف کنید، احتمال موفقیت‌تان بیشتر است.راشل واین‌اشتاین، روان‌درمانگر، ميگوید: “بخشی از مشکل اینجاست کــه ما هدف‌های خیلی بزرگی برای خود تعیین ميکنیم، با این فرض نادرست کــه ما در سال جدید ميتوانیم کاملاً آدم دیگری بشویم”.

 

وقتی از هدف‌های کوچک شروع کنید، ميتوانید آهسته آهسته آن را به هدف‌های بزرگ‌تر گسترش دهید.برای مثال، اول کفش ورزشی مناسب دویدن بخرید و فواصل کوتاهی را بدوید به‌جای اینکــه از همان ابتدا هدف خود را شرکت در مسابقهٔ دوی ماراتن قرار دهید.یا اگر به آشپزی علاقه دارید، بهتر نیست هفته‌ای یک‌بار به فرد بزرگ‌سالی در آشپزی و پختن غذا کمک کنید تا مهارت‌های آشپزی خود را بهتر کنید؟

 

منظورمان این نیست کــه هدف‌های خودتان را کوچک و محدود کنید، منظور این است کــه طوری آنها را تنظیم کنید کــه بتوانید به نتایج و موفقیت طولانی‌مدت برسید.واین‌اشتاین توضیح ميدهد چون در عمل ” تغییر با گام‌های کوچک در زمان طولانی اتفاق ميافتد”.

 

۲.دقیق و مشخص باشید

5 توصیه برای اینکه به تصمیم های مهم پایبند بمانید

دقیقاً به این کــه ميخواهید چه کنید و کجا و در چه زمانی، فکر کنید ، ما اغلب هدف‌هایی برای خودمان تعیین ميکنیم بدون اینکــه برنامه و نقشه‌ای برای اجرای آنها داشته باشیم.بسیار مهم است کــه جزئیات را به روشنی برای خودمان ترسیم کنیم.بنا به نظر پروفسور نیل لوی از دانشگاه آکسفورد :” اینکــه بگوییم سه‌شنبه‌ها بعد‌از‌ظهر و شنبه‌ها صبح ورزش خواهم کرد بیشتر احتمال دارد موفقیت‌آمیز باشد تا فقط بگوییم من بیشتر ورزش خواهم کرد”.

 

وقتی کارها را به این صورت مشخص و عملی ترتیب دهید، ميتوانید اطمینان پیدا کنید کــه نه فقط تصمیم گرفتید و قصد دارید آن کار را انجام دهید بلکــه گام‌های عملی برای انجام و رسیدن به آن را هم برداشته‌اید.

 

۳. حامی و پشتیبان بیابید

5 توصیه برای اینکه به تصمیم های مهم پایبند بمانید

اعلام عمومی تصمیم‌ها باعث ميشود بیشتر تشویق شوید تا به آنها پایبند بمانیدیافتن افرادی کــه در مسیر مورد‌نظرتان با شما همراه شوند، یکی از بهترین انگیزه‌هاست.این کار ممکن است شرکت در کلاسی همراه با دوستی باشد یا اعلام عمومی تصمیماتی کــه گرفته‌اید.

 

وقتی تعهد خودمان را به تصمیمی به نمایش گذاشتیم، بیشتر احتمال دارد کــه آن را پی بگیریم و به آن پایبند بمانیم.دکتر جان مایکل، فیلسوف دانشگاه واریک در کاونتری، عوامل اجتماعی دخیل در ایجاد تعهد و پایبندی به تعهدات را بررسی و مطالعه ميکند.

 

او معتقد است ما بیشتر تمایل به پایبندی به تصمیمات و تعهدات‌مان داریم وقتی بدانیم آنها برای دیگران هم اهمیت دارند، یا به عبارتی در صورت شکست، “جان دیگران در گرو تصمیمات ماست”.پس چه موضوع انجام تعهد یا یافتن حمایت و پشتیبانی باشد، درگیر کردن افراد دیگر در ماجرا به شما در رسیدن به اهداف‌تان کمک خواهد کرد.

 

۴. غلبه بر شکست

5 توصیه برای اینکه به تصمیم های مهم پایبند بمانید

از تغییر کوچک در زندگی روزمره غافل نشویدوقتی کارها سخت و درهم‌ پیچیده ميشود، درنگ کنید و شرایط را دوباره ارزیابی کنید.چه موانعی در برابر‌تان قرار دارد؟ چه راهبرد‌هایی از همه مؤثرترند؟ چه راهبرد‌هایی از همه بی‌فایده‌ترند؟

 

تلاش کنید تا واقع‌بین‌تر باشید و قدر کمترین و کوچک‌ترین موفقیت‌ خود را بدانید.اگر ميخواهید به تصمیم خود پایبند بمانید، چرا راه دیگری را امتحان نميکنید، راهی کــه نیروی ارادهٔ شما را هم تقویت کند؟تغییر‌ و‌ تبدیل‌های ساده در زندگی روزمره به شما کمک ميکند کــه در مسیر درست پیش بروید.

 

اگر تصمیم دارید کــه تغذیهٔ سالم‌تری داشته باشید، ميتوانید میزان کربو‌هیدرات مصرفی خود را فقط با مصرف انواع سالم‌تر پستا و نان تهیه شده با آرد کامل غلات به‌جای آرد‌های تصفیه‌شده، کاهش دهید.یا ميتوانید به‌جای میان‌وعده‌هایی مثل کیک و بیسکوئیت از مواد ‌غذایی طبیعی گیاهی یا اسموتی‌های طبیعی استفاده کنید تا میزان چربی‌های اشباع‌شدهٔ مصرفی خود را کاهش دهید.

 

۵. تصمیم خود را با هدف‌های طولانی‌مدت‌تان هماهنگ کنید

5 توصیه برای اینکه به تصمیم های مهم پایبند بمانید

نیروی اراده به تنهایی کافی نیست

 

به نظر دکتر آن سونبورن، روان‌شناس رفتاری، بهترین تصمیم‌ها، آنهایی هستند کــه شما را در دستیابی به بخشی از برنامهٔ طولانی‌مدت زندگی‌تان یاری دهند، نه آنهایی کــه مبهم و آرمانی هستند.اگر هیچ علاقه‌ای به ورزش ندارید، تصمیم اینکــه ورزشکار درخشانی بشوید، وصلهٔ ناجوری برای شما خواهد بود.او ميگوید:”افرادی کــه بسیار بر نیروی ارادهٔ خود تکیه ميکنند، معمولاً شکست ميخورند”.

 

پس هر وقت خواستید تصمیمی بگیرید کــه به آن علاقه دارید یا شما را بر‌ميانگیزد، بهتر است برنامهٔ اجرای آن را با تمام جزئیات از همان روز اول بریزید. در نبرد با موانع پیش رو، خودتان را از حمایت و پشتیبانی دیگران بی‌نصیب نگذارید.

 

 

4/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا