دنیای خودرو

5 اشتباه رانندگان ایرانی که باعث مرگ خودرو می شود

5 اشتباه رانندگان ایرانی که باعث مرگ خودرو می شود

5 اشتباه رانندگان ایرانی که باعث مرگ خودرو می شود

نگهداشتن پدال ترمز هنگام عبور از دست اندازها :

این کار فشار زیادی را به سیستم فنربندی ، اکسل و سیستم ترمز وارد می کند و نحوه صحیح رد شدن از دست انداز به این صورت است که باید طوری برنامه ریزی کنیم تا قبل از رسیدن به دست انداز سرعت مان کاهش لازم را داشته باشد تا هنگام عبور از دست انداز ترمز فشار داده نشود.

 

خاموش شدن خودرو به دلیل نداشتن سوخت:

این کار می تواند باعث سوختن پمپ بنزین شود، اصولا نباید گذاشت که چراغ بنزین روشن شود زیرا رسوبات و ناخالصی های کف باک وارد مسیر سوخت می شود و باعث اختلال در کارکرد پمپ بنزین ، فیلتر بنزین و نهایتا انژکتور می شود. بهتر است همیشه نشانگر سوخت خودروتان از نصف بالاتر باشد.

 

تکیه پا به کلاچ:

بسیاری از رانندگان عادت دارند حتی وقتی در اتوبان با دنده 5 حرکت می کنند ، پایشان را روی کلاچ تکیه می دهند و کلاچ کورس کامل خلاصی را طی می کند که باعث فشار آمدن به گیربکس می شود.

 

نصب باربند در مواقعی که به آن نیازی نداریم:

باربند مصرف سوخت را به میزان 10 درصد افزایش می دهد و باید تنها هنگامی که به آن نیاز داریم نصب کنیم.

 

ریختن آب لوله کشی داخل منبع شیشه شور:

این کار باعث رسوب در منبع ، شلنگ ، نازل و پمپ آن می شود ، برای این کار بهتر است از مایع های آماده در بازار استفاده کنید.

 

 

2.8/5 - (6 امتیاز)

حمید جعفری

حمید جعفری فعال حوزه محتوا و سئو و مدیر سایت نیک شو ، امیدوارم محتوای این سایت راهی باشد برای زندگی بهتر و لذت بخش تر ......

نوشته های مشابه

یک نظر

  1. نگه داشتن یک سوم اخر فرمان هیدرولیک بیش از ده ثانیه(هنگامی که منتظر خلوت شدن مسیر برای دورزدن هستید فرمان را تا انتها نگه ندارید زیرا فشار روغن پمپ هیدرولیک به یک طرف سیلندر اکسل فرمان هدایت شده باعث خرابی پمپ هیدرولیک میشود)وهمچنین زمانی که کولر را فعال میکنید دور موتور را چند ثانیه پایین بیاورید استارت کولر با دور بالافشار فوق العاده ایی به کمپرسور کولر میاورد موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا