پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • 40 نکته درباره پرده بکارت دختران Hymen که باید بدانید

  مجموعه : دانستنی های جنسی

  40 نکته درباره پرده بکارت دختران Hymen هایمن کــه باید بدانید

  پرده بکارت در واژن دختران از همان ابتدا وجود دارد و با برقراری اولین رابطه جنسی این پرده از بین خواهد رفت و اغلب اوقات با خونریزی همراه خواهد بود. پرده بکارت یا هایمن یک تکــه‌ی نازک از بافت است کــه به دیواره‌ی واژن متصل است. این پرده معمولا مانند حاشیه‌ای از بافت در اطراف دهانه‌ی واژن به نظر ميرسد، نه یک قطعه‌ی دست‌نخورده از بافت کــه سراسر آن را پوشانده باشد (مگر این‌کــه پرده بدون سوراخ باشد، کــه در این صورت فرد نیاز به دریافت مراقبت‌های پزشکی دارد). در ادامه با ما همراه باشید تا ۴۰ حقیقت جالب در مورد پرده بکارت یا هایمن را بدانید.

  40 نکته درباره پرده بکارت دختران Hymen که باید بدانید

  دختران تا اولین رابطه جنسی دارای پرده بکارت هستند

   

  ۱. یک زن ممکن است باردار شود حتی اگر پرده بکارت هیچ تغییری نکرده باشد و هیچ آلت تناسلی وارد بدن او نشده باشد. اگر اسپرم با ناحیه فرج یا واژن تماس داشته باشد، ميتواند به داخل واژن حرکت کند و احتمالا منجر به بارداری شود.

   

  ۲. زایمان طبیعی ظاهر پرده بکارت را با اعمال کشش روی آن تغییر ميدهد و سبب ميشود کــه کم‌تر قابل مشاهده باشد.

   

  ۳. در زنان مسن‌تر کــه بعد از دوره‌ی یائسگی به سر ميبرند و زایمان طبیعی نداشته‌اند یا به طور منظم رابطه‌ی جنسی نداشته‌اند، پرده بکارت ممکن است دوباره بسته شود. گاهی اوقات اگر یک خانم مسن‌تر ميخواهد یک زندگی جنسی فعال را دوباره شروع کند، ممکن است از یک متخصص زنان برای باز کردن مجدد پرده بکارت خود کمک بگیرد.

   

  ۴. پرده بکارت همچنین به عنوان گیلاس، پرده‌ی مهبل، تاج واژن، غشاء بکارت یا دخترگی شناخته شده‌است.

   

  ۵. پرده بکارت در ۱تا ۲ سانتی‌متری داخل دهانه‌ی واژن قرار دارد، و در عمق آن نیست.

   

  ۶. پرده بکارت نوزادان معمولا برجسته و ضخیم است. اما پس از گذشت زمان، بیش‌تر بافت پرده از بین ميرود و سوراخ آن عریض‌تر ميشود.

   

  ۷. در هر ۱ خانم از ۲۰۰ خانم، سوراخ پرده‌ی بکارت به حدی کوچک است کــه انگشت یا تامپون به سختی ميتواند وارد شود یا ممکن است اصلا نتواند وارد شود. یک عمل جراحی ساده کــه بافت اضافی را از بین ميبرد، تنها کاری است کــه باید انجام شود.

   

  ۸. در علم طب یونان قدیم، کلمه‌ی “هایمن” به کرات استفاده ميشود. ارسطو هایمن قلب، هایمن روده و هایمن مغز را ذکر ميکند. برای ارسطو و یونانی‌ها، هایمن چیزی بیش‌تر یا کم‌تر از غشاء نبود‌ه‌است.

   

  ۹. یکی از محققان اشاره ميکند کــه پرده‌ی بکارت آن چیزی است کــه بعد از ” کندن یک سوراخ ” باقی ميماند.

   

  ۱۰. در حالی کــه برخی از پرده‌های بکارت بسیار شکننده هستند و ميتوانند به راحتی وا بروند، برخی دیگر بسیار مقاوم هستند و بسیار محکم هستند و در حین انجام آزمایش‌های زنان یا حتی پس از زایمان طبیعی همچنان به طور کامل قابل مشاهده هستند.

  40 نکته درباره پرده بکارت دختران Hymen که باید بدانید

  ۱۱. پزشکان در سال ۲۰۰۲ خاطرنشان كردند كه پرده بکارت یک زن تایوانی پس از چندين عمل جراحي ترمیمی، دوباره شل و باز ميشود.

   

  ۱۲. پرده بکارت معمولا دهانه‌ی واژن را به طور کامل پوشش نميدهد، تا به این ترتیب خون قاعدگی بتواند از بدن خارج شود.

   

  ۱۳. محصول ژاپنی “Joan of Arc Red” بزرگ‌ترین محصول جعلی پرده بکارت است کــه در چین به فروش ميرسد. به گفته‌ی یک نماینده‌ی خدمات مشتریان، بسیاری از مشتریان این محصول روسپیانی هستند کــه قصد دارند پول بیش‌تری از مشتری خود دریافت کنند یا افرادی کــه به تازگی فارغ‌التحصیل شده‌اند و آن‌ها را قبل از ازدواج ميخرند. توضیحات روی بسته ميگوید، این محصول برای رسیدن به یک اثر بهتر است، زن باید “خجالتی” به نظر برسد و “درد” را حس کند!

   

  ۱۴. پرده‌ی بکارت هر زن شکل متفاوتی دارد. درست مثل نرمه‌ی گوش‌ها، بینی‌ها و فرج، پرده بکارت نیز از نظر اندازه، رنگ و شکل متفاوت است. این بافت ممکن است شبیه به گلبرگ گل رز، گل میخک، یک تکــه پازل، یا ماه نصفه باشد. در اکثر موارد، الاستیک است و حالت کشسانی دارد.

   

  ۱۵. یک مطالعه نشان داد کــه تنها ۴۳٪ از زنان در طی مقاربت اولیه خونریزی ميکنند. خونریزی نشان ميدهد کــه پرده بکارت دچار پارگی شد‌ه‌است. این “خونریزی اول” را ميتوان به فشار ایجاد شده روی ماهیچه‌های واژن، نرم و مرطوب نبودن واژن به میزان کافی، دخول سریع و تند، یا خراش ایجاد شده در واژن مرتبط دانست.

   

  ۱۶. در برخی قبایل استرالیا، یک زن مسن پرده‌ی بکارت “عروس” را یک هفته قبل از مراسم ازدواح، پاره ميکند. اگر پرده بکارت قبلا از دیواره‌ی واژن جدا شده بود، این زن به تحقیر در میان مردم، شکنجه و گاهی اوقات مرگ محکوم ميشد.

   

  ۱۷. پرده‌ی هایمن در طول تاریخ با بکارت زن ارتباط داشته‌است. با این حال، هایمن ميتواند در مواردی کــه اصلا به رابطه‌ی جنسی مرتبط نیست، دچار کشش شود. هایمن یا پرده بکارت ممکن است در حین بازی کردن، قرار دادن یک تامپون درون واژن، خودارضایی، یا بدون هیچ دلیلی تغییر کند. علاوه بر این، از آن‌جایی کــه پرده بکارت اغلب الاستیک است، ممکن است اصلا متحمل هیچ تغییری نشود.

   

  ۱۸. یک پرده‌ی بکارت جدا شده نشان‌دهنده‌ی بکارت نیست و حتی عدم بکارت را هم نميرساند. مفهوم بکارت از لحاظ تاریخی یک مفهوم مبهم است کــه بر اساس ادراک و افسانه به وجود آمده‌است. افراد مختلف اندیشه‌های مختلفی دارند کــه بر طبق آن رابطه‌ی جنسی به معنای “از دست دادن بکارت” فرد است.

   

  ۱۹. هنگامی کــه پرده‌ی بکارت از واژن جدا ميشود، خواه در طول اولین مقاربت و خواه در اثر برخی عوامل دیگر، فرد ممکن است خونریزی یا درد کمی را تجربه کند، کــه هر دو بسیار طبیعی هستند. بعضی از زنان هیچ خونریزی یا احساس دردی ندارند.

  40 نکته درباره پرده بکارت دختران Hymen که باید بدانید

  ۲۰. گرچه پرده بکارت نشانه‌ی مناسبی برای دخول آلت تناسلی در واژن نیست، اما پزشکان با بررسی آن ميتوانند آثار تجاوز جنسی را تشخیص دهند. این امر برای حوادث سوء استفاده‌ی جنسی حیاتی است.

   

  ۲۱. یکی از محققان خاطر نشان کرد کــه پرده ی بکارت شبیه “چارچوب در در یک راهرو” است کــه نشان ميدهد کجا اندام جنسی “خارجی” متوقف ميشود و اندام جنسی”داخلی” شروع ميشود. هیچ چیزی نميتواند وارد در شود یا از آن خارج شود بدون این‌کــه از چهارچوب درب عبود کند. هیچ چیز نميتواند وارد واژن شود یا از آن خارج شود بدون آن‌کــه از پرده‌ی بکارت عبور کند.

   

  ۲۲. در برخی از فرهنگ‌ها، مدت کوتاهی پس از عروسی، داماد جدید باید یک سری پارچه‌ی خونین را تحویل بدهد هم برای اثبات باکره بودن دختری کــه با او ازدواج کرده‌است و هم برای نشان دادن این‌کــه رابطه‌ی جنسی بعد از ازدواج با موفقیت صورت گرفته‌است.

   

  ۲۳. دانشمندان بر این باورند کــه اکثر خانم‌ها دارای پرده بکارت هستند. فقط حدود ۰.۰۳٪ از زنان بدون یک پرده بکارت قابل مشاهده متولد ميشوند. از آن‌جایی کــه هایمن یا پرده‌ی بکارت باقی‌مانده‌ی پیشرفت واژن است، عدم وجود آن فقط به این معنا است کــه تشکیل واژن کامل‌تر از حد معمول بوده‌است.

   

  ۲۴. دیگر پستانداران نیز پرده‌ی بکارت دارند، از جمله لاما، خوکچه هندی، گاو دریایی، موش کور، نهنگ‌های دندان‌دار، شامپانزه‌ها، فیل‌ها، موش، لمور، فک و بسیاری دیگر.

   

  ۲۵. محققان مطمئن نیستند کــه هدف از پرده بکارت دقیقا چیست و به طور کلی اتفاق نظر دارند کــه به سادگی بخشی از تکامل جنین است.

   

  ۲۶. در خوکچه‌های هندی، پرده بکارت هنگامی کــه بارور ميشوند، از بین ميرود، و همین به آن‌ها اجازه ميدهد کــه جفت پیدا کنند. هنگامی کــه آن‌ها بارور نیستند، پرده‌ی بکارت رشد ميکند و واژن را به طور کامل مسدود ميکند.

   

  ۲۷. شایع‌ترین مشکل پزشکی در مورد پرده‌ی بکارت، بدون سوراخ بودن آن است. دیگر ناهنجاری‌های پرده بکارت عبارتند از وجود منافذ روی آن یا مشبک بودن (داشتن یک سوراخ کوچک و تعدادی از حفره‌های کوچک) یا پرده‌ی بکارت منفصل (یک رشته بافت یا بیش‌تر از یک رشته در دهانه‌ی واژن).

   

  ۲۸. ترمیم پرده‌ی بکارت یا “جراحی بکارت” بازسازی غشای هایمن یا پرده‌ی بکارت است. این عمل جراحی در کشورهایی مانند فرانسه، آلمان و انگلستان محبوبیت فراوانی دارد.

   

  ۲۹. عمل جراحی ترمیم پرده بکارت، نوعی جراحی سرپایی است به این معنی کــه زنان ميتوانند ۳۰ دقیقه بعد به خانه بروند. بسیاری از زنان این روش را مخفیانه انجام ميدهند، و بسیاری از پزشکان بر این باورند کــه این عمل جراحی ارتباط چندانی با سلامت جسمانی ندارد بلکــه برای جلوگیری از مورد ظلم قرار گرفتن است و به لحاظ روان‌شناختی به فرد کمک ميکند.

  40 نکته درباره پرده بکارت دختران Hymen که باید بدانید

  شکل های مختلف پرده بکارت دختران باکره

   

  ۳۰. در طول قرون وسطی، پزشکان اعتقاد داشتند کــه یک “گره” گوشتی درون واژن وجود دارد کــه مانند یک نخود است. آلت تناسلی این “گره” را در هنگام اولین مقاربت له ميکند.

   

  ۳۱. در سوریه، یک پرده بکارت مصنوعی ميتواند در بازار سیاه به مبلغ ۱۵ دلار توسط دخترانی کــه نميتوانند از جراحی بازسازی هایمن استفاده کنند، خریداری شود.

   

  ۳۲. در سال ۲۰۰۹، یک رهبر برجسته‌ی مذهبی در قاهره، خواستار وضع جریمه‌ی سنگین برای کسانی شد کــه پرده بکارت مصنوعی را به فروش ميرسانند. او این کار را یک عمل غیر اخلاقی و زشت نامید.

   

  ۳۳. پس از آن‌کــه پرده‌ی بکارت “پاره شود”، یک دایره از تکــه‌های کوچک صورتی “در انتهای پایینی واژن باقی ميماند. این‌ها به عنوان تگ‌های هایمنال شناخته ميشوند و معمولا با گذشت زمان کوچک ميشوند.

   

  ۳۴. تگ‌های مذکور یا آثار باقی‌مانده از پارگی پرده‌ی بکارت، ممکن است گاهی اوقات باعث ناراحتی یا درد در هنگام مقاربت شوند. اگر این مورد برای‌تان رخ داد، یک روان‌کننده یا جراحی کوچک برای حذف این تگ‌ها ميتواند کمک‌کننده باشد.

  40 نکته درباره پرده بکارت دختران Hymen که باید بدانید

  ۳۵. از آن‌جایی کــه پرده‌ی بکارت هر زنی شکل متفاوتی دارد، پارگی یا خراشی کــه رخ ميدهد نیز شکل متفاوتی دارد.

   

  ۳۶. هنگامی کــه یک زن در رحم رشد ميکند، اندام‌های داخلی تولید مثل و واژن او جدای از اندام‌های تولید مثل خارجی (فرج و غیره) توسعه ميیابند. پرده بکارت چیزی است کــه از دیواره‌ی بدن کــه در ابتدا آن‌ها را از هم جدا کرد، باقی مانده‌است.

   

  ۳۷. در قرن دهم، پزشک ایرانی، ابن سینا اولین کسی بود کــه اعلام کرد در داخل دهانه‌ی واژن پرده‌ای از پوست وجود دارد و در طول اولین مقاربت توسط آلت تناسلی آسیب ميبیند. جریان پرده بکارت در نهایت در سال ۱۵۴۴ توسط آندرئاس وزالیوس کالبدشناس معروف هلندی در طول یک کالبدشکافی تأیید شد.

   

  ۳۸. مردم‌شناسان مطمئن نیستند کــه ایده‌ی بکارت از کجا آغاز شده‌است. برخی معتقدند کــه در همان زمانی کــه انسان حکومت خود را بر حیات وحش و گیاهان در دوران عصر نوسنگی آغاز کرد، ‌این موضوع هم آغاز شده‌است.

   

  ۳۹. پزشکان در قرن‌های هجدهم و هفدهم میلادی وجود یا عدم وجود پرده بکارت را به عنوان شواهدی از بیماری‌های جسمانی مانند هیستری زنان ميدانستند. به گفته‌ی این پزشکان، اگر این بیماری درمان نميشد، قطعا به مرگ فرد منجر ميشد.

  40 نکته درباره پرده بکارت دختران Hymen که باید بدانید

  ۴۰. پرد‌ه‌ بکارت نقش مهمی در تاریخ بازی کرده‌است: به عنوان عامل تعیین‌کننده‌ی پدر واقعی بچه‌ها، نشانه‌ای از تقدس، منبع آبرو برای خانواده‌ها، مرز بین گناه و بی‌گناهی و راه کنترل رفتار یک زن. وجود آن اغلب موضوع مرگ و زندگی بوده‌است.

   

  مطالب بیشتر:

  نکات مهم کــه درباره پرده بکارت دختران باکره باید بدانید

  به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟
  هیچ نظری ثبت نشده است
  نظرات این پست غیرفعال هستند.
 • مطالب پربازدید
 •