موفقیت و پیشرفت

4 روش تولید محتوای عالی برای بازاریابی

4 روش تولید محتوای عالی برای بازاریابی

تولید محتوا این روزها حسابی روی بورس است، موفقیت در این کار می تواند به نتایج بسیار عالی بینجامد. امروز 4 روش عالی برای بازاریابی به شما معرفی می کنیم. نقل و کشمش. کره و مربا. لورل و هاردی. تام و جری! زوج های زیادی در دنیا هستند که با یکدیگر به شهرت رسیــده اند و وقتی اسم یکی از آنها را مي شنویــد، دیگری نیز به ذهنتان خطور مي کند.

 

اما زوج کلمات دیگری نیز هستند که امروزه اهميت زیادی برای بازاریاب ها پیــدا کرده اند: بازاریابی و مــحتوآ.

4 روش تولید محتوای عالی برای بازاریابی

90 درصد از شرکت های بازاریابی از بازاریابی مــحتوآ به عنوان بخشی از استراتژی کاری شان استفاده مي کنند. اما باز هم این بدان معنا نیست که مــحتوای تولیــدی آنها بالاترین کیفیت ممکن را داشته و مي تواند از نظر ارزشمند بودن برایشان مزیت رقابتی به شمار بیایــد.

 

برای تبدیل شدن به یک مــحتوآ نویس خوب و حرفه ای به چه چیزی نیاز داریــد؟ من چطور توانستم به کسی تبدیل شوم که همکارانم هميشه به دنبال شنیــدن نکته و توصیه ای از جانب من باشند؟

 

این موضوع به این بستگی دارد که قبل از اینکه شروع به نگارش مــحتوآ یا متن کنیــد، چه کارهایی انجام داده ایــد.

 

چه یکی از اعضای تیم مــحتوآ نویسی شرکت باشیــد و چه به تنهایی این مسئولیت را برعهده گرفته باشیــد، عادت آزموده شده ای هستند که مي توانیــد با به کارگیری آنها به مــحتوآنویس فوق العاده موفقی تبدیل شویــد.

 

با این حال اجازه دهیــد نکته ای را جهت یادآوری به شما بگویم: هیچ چیز یک شبه رخ نمي دهد. و نبایــد هم اینطور باشد. چون بایــد برای رسیــدن به آن تلاش کنیــد.

 

هرچه زودتر شروع به به‌کارگیری این چهار عادت در زندگی روزمره تان کنیــد، زودتر مي توانیــد به مــحتوآ نویسی عالی تبدیل شویــد.

 

1. هر روز اخبار مربوط به حیطه کاری تان را بخوانیــد

تولیــد مــحتوای خوب و مفیــدی که مخاطبانتان را به خود جذب کند، مستلزم این است که از اخبار حیطه کاری تان به خوبی مطلع باشیــد. بهترین تولیــدکنندگان مــحتوآ همواره اینترنت را برای پیــداکردن آخرین خبرها و جریانات مربوط به سبک و کارشان زیر و رو مي کنند (جست و جو نمي کنند، زیر و رو مي کنند!)

 

آنها با این کار کاملا مي توانند اتفاقات مربوط به صنعت مورد نظر و تاثیر این اتفاقات بر ذهنیت مشتری در هر زمان را به خوبی درک کنند.

 

هر چیزی را که مي خوانیــد در یک مکان قرار دهیــد تا عادت مطالعه درستی پیــدا کنیــد. مي توانیــد با استفاده از اپلیکیشنی مانند Feedly یک فیــد RSS از وبلاگ هایی درست کنیــد که مي دانیــد مطالب مرتبط به صنعت شما را منتشر مي کنند.

4 روش تولید محتوای عالی برای بازاریابی

همچنین مي توانیــد از همکارانتان بپرسیــد که این روزها چه چیزهایی مطالعه مي کنند. جست و جو کنیــد و ببینیــد که مشتریانتان در چه وب سایت ها و شبکه های اجتماعی ای وقت مي گذرانند.

 

خودتان هم از قبل وب سایت هایی در این زمينه مي شناختیــد؟ آنها را هم در فهرست قرار دهیــد.

 

2. به طور مرتب مطلب بنویسیــد

اگر از توانایی تان استفاده نکنیــد، آن را از دست مي دهیــد. مــحتوآ نویس های موفق مي دانند که بایــد به طور مداوم عضلات مــحتوآنویسی! مغزشان را به کار بگیرند.

 

این تداوم در کار به آنها کمک مي کند تا بتوانند روی ایــده هایی که به طور ناگهانی به ذهنشان مي رسد کار کرده و از همان ایــده های کوچک، ایــده های کامل و بهتری به دست بیاورند.

 

مــحتوآ نویس های موفق شایــد هميشه ایــده خاصی برای نوشتن نداشته باشند، اما مي دانند اگر قلم را روی کاغذ (یا انگشتانشان را روی کیبورد) بگذارند، ایــده هایی نیز به ذهنشان خواهد رسیــد.

 

هر روز یا یک روز در ميان مطلب بنویسیــد تا عادت نوشتن در ذهن شما نهادینه شود. منظور من این است که هر روز بایــد مطلبی 1500 کلمه ای، تخصصی و بی اشتباه بنویسیــد.

 

بلکه منظور من این است که ده یا پانزده دقیقه وقت بگذاریــد و ایــده ها و افکارتان را روی کاغذ پیاده کنیــد.

 

بررسی کنیــد که چه زمانی از روز ذهنتان در آماده ترین حالت ممکن است. شایــد پس از نوشیــدن یک قهوه؛ شایــد هم بعد از چرت بعد از ظهر. دیروز چه مطلبی خواندیــد که هنوز فکرتان درگیر آن است؟

 

متوجه چه موضوعی نشدیــد؟ از خودتان چنین سوالاتی بپرسیــد تا آمادگی ذهنتان را افزایش دهیــد.

 

3. مــحتوآی معقول (نه بی معنی و جسته گریخته)

می دانید، افراد زیادی هستند که به کپی برداری و به اشتراک گذاری مــحتوآ مي پردازند (موجوداتی با نام کاپی کار)!!!. درواقع، هر کسی در فضای مجازی مي تواند مــحتوآی تولیــد شده از سوی شخص دیگری را بردارد و آن را در توییتر، فیس بوک یا وب سایت خود به اشتراک بگذار.

 

اما مــحتوآ نویس های موفق مي دانند که پیــدا کردن اخبار و مطالب مربوط به حیطه کاری شان و کپی کردن و ارائه آنها به مخاطبانشان کار درستی نیست (حداقل کافی نیست!).

 

اقای گای کاواساکی، نویسنده هم مي گویــد: «شما بایــد خود را به عنوان یک متخصص به مردم بشناسانیــد و ارتباط هوشمندانه ای با آنها برقرار کنیــد.» به اشتراک گذاری مطالب کافی نیست، اگر بتوانیــد با مردم ارتباط برقرار کنیــد، به شخص منحصر به فردی تبدیل مي شویــد.

 

اگر به مطلب خوبی برخورد کرده ایــد که دوست داریــد با مخاطبانتان به اشتراک بگذاریــد، مي توانیــد از آن استفاده کنیــد. اما بهتر است ایــده ای از سوی خودتان یا اطلاعات اضافی در مورد آن مطلب را نیز در پایان به آن بیفزاییــد.

 

4. در مورد همه چیز سوال مي پرسند

این افراد به طور ذاتی کنجکاو هستند. آنها یاد گرفته اند که هم در مورد علم و دانش از پیش آموخته شان و هم در مورد دیگر اطلاعاتی که دریافت مي کنند، کنجکاو باشند.

 

همیشه ذهنتان را رو به سوال و جواب های زیاد باز کنیــد. شایــد در ابتدا این کار سخت باشد، اما سعی کنیــد سوال های زیادی با کلمه پرسشی «چرا» بپرسیــد تا تفکر انتقادی به دست آورده، دیــدگاه های مختلف را درک کرده و به چالش بکشیــد.

4 روش تولید محتوای عالی برای بازاریابی

و اگر نمي دانیــد، بدانیــد افرادی که تفکر انتقادی دارند، مــحتوآنویسان عالی ای از آب در مي آیند.امروزه فشار زیادی بر بازاریاب ها وارد مي شود تا تولیــد مــحتوای خوب و مفیــد را نیز در دستور کار و استراتژی بازاریابی شان قرار دهند.

 

این فشار آنقدر زیاد است که هجده درصد از بازاریاب ها در یک نظرسنجی گفته اند که تولیــد مــحتوآی باکیفیت اولویت اول آنها برای سال جاری است. اگر شما هم به این موضوع اعتقاد داریــد، بایــد عادات مورد نیاز برای تبدیل شدن به مــحتوآنویسی درجه یک را در خود به وجود بیاوریــد.

 

وب سایت نیک شو دات کام

 

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

حمید جعفری

حمید جعفری فعال حوزه محتوا و سئو و مدیر سایت نیک شو ، امیدوارم محتوای این سایت راهی باشد برای زندگی بهتر و لذت بخش تر ......

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا