موفقیت و پیشرفت

4 ترفند بازاریابی برای فروختن کالا به هرکسی

4 ترفند بازاریابی برای فروختن کالا به هرکسی

برخی از افراد هستند که فروش در ذاتشان است، آن ها هر چیزی را می توانند به هرکسی بفروشند. امروز ترفندهای بازاریابی و فروش را به شما خواهیم گفت.برنامه‌ریزی عصبی کلامی (NLP) دانشی است که به بررسی و مقایسه رفتار انسان و شکل‌گیری آن می‌پردازد. ریچارد بندلر و جان گریندر این برنامه‌ریزی علمی را به وجود آورده‌اند، که توسط افرادی مانند تونی رابینز حمایت شده، و توانسته در چند سال اخیر، در حوزه مطالعه انسانی و درک آن مثمر ثمر باشد. اما چرا این برنامه‌ریزی مهم است؟

 

به خاطر این که در زمان فروش به یک شخص می بایست بتوانید بر او تأثیر بگذارید. با شناخت این برنامه‌ریزی نه‌تنها می‌توانید عمل فروش را به‌خوبی انجام دهید بلکه می‌توانید بر هرکسی تأثیر بگذارید. چنانچه فروشنده یا کارآفرین باشید، دنبال نمودن این اطلاعات می‌تواند در تجارت و درآمد شما انقلابی به پا کند. این ۴ تکنیک مقاومت شخص در برابر تعهد را کاهش داده و باعث می‌شود به این‌که چه چیزی رخ خواهد داد کنجکاو شود. همچنین در این شرایط شخص فرایند پیش رو را جدی گرفته و درنتیجه به تعهدش بیشتر عمل می‌کند.

4 ترفند بازاریابی برای فروختن کالا به هرکسی

آموختن چند اصل در بازاریابی برای فروختن هر چیزی به هر کسی.

 

راه‌حل‌ها را به آن‌ها نشان دهید.

در قدم بعدی از آن‌ها بپرسید که آیا می‌خواهند راه‌حل را به آن‌ها نشان دهید. این سومین تعهد است. به‌طورکلی گفته می‌شود که چنانچه بتوانید سه تعهد اولیه را دریافت کنید، تعهد نهایی به‌صورت خودکار ایجاد می‌شود. در این مرحله تمام راه‌حل‌های خود به مشکل پیش رو را نشان خواهید داد. چنانچه قصد شما فروش خدمات آموزشی است می بایست برنامه‌های مختلفتان را توضیح دهید. بررسی‌ها و نمودارهای مختلف خود را نشان داده و توضیح دهید و سعی کنید توضیحاتتان با مسئله آن‌ها در یک راستا باشد.

 

به آن‌ها اجازه دهید بهترین راه‌حل را انتخاب کنند.

در مرحله آخر می بایست به آن‌ها اجازه دهید بهترین راه‌حل ممکن را انتخاب کنند. این مسئله که به آن‌ها اجازه دهید خودشان راه‌حل موجود را انتخاب کنند اهمیت بسیاری دارد. تا به اینجا خریدار بالقوه سه تعهد در اختیارتان قرار داده است. شما ناخودآگاه آن‌ها را ترغیب کرده‌اید تا پاسخ مثبت ارائه دهند.

 

شما بدون اینکه خودشان متوجه شوند میزان مقاومتشان را کاهش داده و احتمال قبول چهارمین تعهد را افزایش داده‌اید. شما می‌توانید این تکنیک‌ها را در هر فرایند فروشی استفاده کنید. در صورت استفاده درست از این تکنیک‌ها نتیجه خوبی کسب خواهید نمود.

 

ترغیب خریدار بالقوه به تعهد دادن.

قدم اول ساده است به خاطر این که در این مرحله تنها می بایست از خریدار سؤال بپرسید و تعهد را در او بیدار کنید. سؤال شما می‌تواند این‌گونه باشد. ^ شرکت ما یک فرایند ۴ مرحله‌ای بسیار ساده راه‌اندازی کرده است. اولین مرحله این است که می بایست مطمئن شوم شما با ما همراه هستید.

 

چنانچه دراین‌باره مشکلی نداشته باشید به مرحله دوم می‌رویم. ^ هدف شما این است که از آن‌ها پاسخ مثبت را دریافت کنید. شاید به نظرتان احمقانه باشد اما در این مرحله می‌توانید بر افراد تمرکز نموده و ناخودآگاه آن‌ها را تحت تأثیر قرار دهید. با دریافت پاسخ مثبت اولین تعهد را از آن‌ها دریافت نموده‌اید.

 

مشکل خریدار را تشخیص دهید.

در مرحله بعد می بایست به خریدار کمک کنید تا مشکلش را بشناسد. در اینجا هم می بایست یک تعهد جزئی دریافت کنید. با گفتن اینکه قصد کمک به آن‌ها را دارید می‌توانید رضایتشان را جلب کنید. آن‌ها فرایند کلی را پذیرفته‌اند، در اینجا هم با یک توافق جزئی به فرایند پیش رو ادامه می‌دهند. در این مرحله می بایست به آن‌ها کمک کنید تا مشکل خود را پیدا کنند

 

و با این کار به آن‌ها نشان دهید که قصد دارید آن مشکل را حل کنید. تنها چیزی که می بایست از آن‌ها بپرسید این است: ^ شرایط فعلی‌تان چه مشکلی دارد؟ ^ چنانچه شما خدمات کپی‌رایت عرضه می‌کنید می بایست بدانید شرایط حاضر کپی‌ رایت چه ایرادی دارد. چنانچه قصد دارید خدمات فروش آنلاین عرضه کنید می بایست بپرسید که فرایند خرید آنلاین در حال حاضر چه ایرادی دارد.

 

چگونه مردم را تحت تأثیر قرار دهید تا از شما خریداری کنند

4 ترفند بازاریابی برای فروختن کالا به هرکسی

در واقع ذهن انسان توانایی این را دارد که نه‌تنها خود، بلکه دیگری را کنترل کند. تاجران بزرگی مانند تونی رابینز، راسل برانسون، رایان دیز، جی آبراهام و فرانک کرن و غیره، از همین تکنیک استفاده نموده و دیگران را تحت تأثیر قرار می‌دهند. آیا تابه‌حال به این موضوع توجه کرده‌اید که چگونه در کنفرانس‌ها و نشست‌ها، سخنگو شما را ترغیب می‌کند که با او موافق باشید و دستتان را بلند کنید؟ حتی چنانچه عده کمی با او موافقت کنند مهم نیست، مهم این است که عده‌ای با او موافق بوده‌اند.

 

آن‌ها از شما می‌خواهند چنانچه با آن‌ها موافقید دستتان را بلند کرده یا از جایتان بلند شوید و به این شکل پیشنهاد خود را به شکل تأثیر گذاری به شما عرضه می‌کنند. شما با نشان دادن توافق خود تعهد خود را به آن شخص یا محصول نشان می‌دهید. در واقع بازاریاب‌های اینترنتی به همین شکل فعالیت می‌کنند. حتی چنانچه محصول آن‌ها ۱ دلار هم باشد مهم نیست. مهم این است که آن‌ها از خریدار بالقوه خود تعهد می‌گیرند. این توافقات بر اساس تأثیر الگوهای رفتاری ایجاد می‌شود.

 

قیف‌های فروش بر همین اساس ایجاد شده‌اند. یک قیف فروش فرایند فروش یک محصول به یک شخص را پیش می‌برد و بر تعهد خریدار تمرکز می‌کند. یک خریدار بالقوه با دادن آدرس ایمیل و یا دانلود محصول تعهد خود را نشان می‌دهد. سفارش کتاب‌های رایگان و تنها پرداخت هزینه ارسال آن نیز می‌تواند نشانه تعهد شخص باشد. با این‌ حال برخی از قیف‌ها عملکرد واسطه‌ای دارند، به این صورت که شخص می بایست بر لینک‌های دیگر کلیک کند.

 

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا