پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • 30 راز خوشبختی زوج های موفق و شاد

  مجموعه : همسرداری

  30 راز خوشبختی زوج های موفق و شاد

  خوشبختی و شاد بودن فقط به داشتن پول در زندگی ختم نمی شود، چه بسا افراد ثروتمندی که در زندگی خود خوشبخت نیستند! حال باید بدانیم راز خوشبختی همسران چیست؟ چندی پیش ما به سراغ زوج های خوشبخت رفتیم و از آنها علت موفقیت زندگی مشترک شان را جویا شدیم. سوال ما از آنها این بود که: «راز خوشبختی تان را در یک جمله برای مان بگویید.» آنها نیز پاسخ های جالب و متنوعی به ما دادند که در اینجا برخی از کاربردی ترین های آنها را برایتان آورده ایم. با این امید که این جملات برای زندگی مشترک شما نیز به کار آیند.

   

  1. همه چیزتان را با هم شریک شوید، به خصوص احساستان را. در غیر این صورت هیچگاه به تفاهم نخواهید رسید.

   

  2. هر وقت اتفاق بدی برایتان افتاد، به یاد بیاورید که رد میشه و حس خوب جاش رو میگیره.

  30 راز خوشبختی زوج های موفق و شاد

  3. همسرتان را در آغوش بگیرید، او را هر روز صبح و ظهر و بعد از ظهر و همیشه ببوسید. نزدیکی و صمیمیت فیزیکی در رابطه شما تاثیر مثبتی خواهد گذاشت.

   

  4. اگر چه بچه دار شدن استرس آور است اما یادتان باشد که آنها هم روزی بزرگ می شوند.

   

  5. مشکلات کوچک را رها کنید و اجازه دهید که آنها راه خودشان را بروند. آنچه باید ذهن شما را درگیر کند، مسائل بزرگ است. به خودتان مدام یادآوری کنید که رابطه شما ارزشی فراتر از اتفاقات کوچک را دارد.

   

  6. یخچال تان را پر از خوراکی های مورد علاقه همسرتان کنید.

   

  7. برای خودتان وقت بگذارید و کارهایی که دوست دارید را انجام دهید. اگر شما برای رشد و پیشرفت خودتان وقت نگذارید، شریک زندگی خوبی نخواهید بود و به تبع رابطه ایده آلی نخواهید داشت. پس هر رابطه ای جدا از تلاش مشترک، نیاز به تلاش شخصی نیز دارد.

   

  8. سر مسائلی که شما را ناراحت می کند، با همسرتان بحث نکنید.

   

  9. از سازش با همسرتان نترسید. همیشه سعی کنید که نظرات هر دو را در ترازو بگذارید و آن طرفی که سنگین تر است را انتخاب کنید. به عنوان مثال اگر شما از 10 تا 5 تا دوست دارید که برای شام به بیرون از خانه بروید، اما همسرتان به اندازه 9 تا دوست دارد که در خانه بماند، پس بهتر است که شما کوتاه بیایید و نظر او را بپذیرید چون اون نصف وجودته.

   

  10. هر چند وقت یک بار همسرتان را سورپرایز کنید. به عنوان مثال برای او یک هدیه هر چند کوچک و ارزان بخرید. شاید کاری که می کنید کوچک باشد اما تلاش شما برای خوشحال کردن او ارزشی ماندنی خواهد داشت که با هیچ قیمتی خریدنی نیست و از خاطره همسرتان هیچگاه پاک نمی شود.

   

  11. خوب باشید. شاید گاهی برایتان سخت باشد که خودتان را خوب نشان دهید اما یادتان باشد که همسرتان تنها فردی است که شما انتخاب اش کرده اید تا تمام عمرتان را با او سپری کنید، بنابراین تا جایی که می توانید لطف و مهربانی خود را نثارش کنید پس هر چقدر عصبانی بودی، به هر دلیلی چه بیرون خونه چه تو خونه جای اخم، سمتش لبخند بزن بزار اینجوری حس کنه که عصبانیتت براش شیرینه.

   

  12. صبور باشید. شما و همسرتان در دو مکان مختلف با شرایطی متفاوت بزرگ شده اید، پس اگر می خواهید که تا همیشه در کنار هم باشید، باید برخی از اختلافات تان را تحمل کنید.

   

  13. برای اتفاقات خوب ارزش قائل بشید و قدر آنها را بدانید.

   

  14. به دنبال فعالیت های مشترک و هیجان انگیز بگردید و آنها را در کنار هم انجام دهید. دوچرخه سواری، آشپزی یا باغبانی… این یکی از روش های موثری است که پیوند میان شما را محکم تر می سازد.

  30 راز خوشبختی زوج های موفق و شاد

  15. به همسرتان بگویید که چه می خواهید. او از ذهن شما بی خبر است. بنابراین اگر ناراحت هستید، اگر احساس افسردگی می کنید یا حتی دوست دارید که مدتی تنها باشید، تمام آنها را به زبان آورید، اگه نگی شاید فکر کنه دلت از اون پره پس بگو هر چقدرم که بد بود بگو، اون درکت میکنه.

   

  16. مهم نیست که چقدر سرتان شلوغ است، هر چند وقت یک بار با هم قرار ملاقات بگذارید و خوش بگذرانید. برای شما واجب است که گاهی با هم خلوت کنید، به خصوص اگر فرزندی دارید. یک پیاده روی ساده یا خوردن غذا در رستوران هم میتواند شما را به هدفتان برساند.

   

  17. گاهی که همسرتان در خانه نیست، برای او یادداشتی بگذارید و به یادش بیاورید که همیشه برای شما عزیز است حتی وقتی خونه نیست.

   

  18. زمانی که همسرتان برای شما کاری انجام می دهد، خوشحالی و قدردانی خود را به او نشان دهید. در این صورت اشتیاق او برای خوشحال کردن شما نیز بیشتر می شود.

   

  19. همسرتان را برای رسیدن به آرزوهایش تشویق کنید. از او حمایت کنید تا به جایگاهی که در سر دارد، برسد.

   

  20. قبل از این که او را قضاوت کنید، خودتان را جای او بگذارید. از انتقادهای منفی و بی جا نیز تا حد ممکن خودداری کنید.

   

  21. یکدیگر را بخندانید. لازم نیست که هر چیزی را جدی بگیرید.

   

  22. پول و وقت تان را محتاطانه تر خرج کنید.

   

  23. اگر چه شما دوستان مشترک دارید اما دوستان خودتان را نیز از دست ندهید و گاهی با آنها بدون همسرتان خوش بگذرانید.

   

  24. وظیفه همسرتان نیست که شما را از ناراحتی در آورد. شما در مرحله اول خود باید برای شادیتان تلاش کنید.

   

  25. اعتماد طرف مقابل تان را جلب کنید و خودتان نیز به او اعتماد کنید.

  30 راز خوشبختی زوج های موفق و شاد

  26. در بحث ها حالت تهاجمی به خود نگیرید. سعی کنید که مسائل را با لحن آرام و منطقی حل کنید. همسر شما دشمن شما نیست، بلکه همراه و همدل شماست.

   

  27. همیشه به یاد داشته باشید که چرا همسرتان را دوست دارید و به او جواب مثبت داده اید.

   

  28. به او بگویید: «دوستت دارم» و نشانش دهید که فقط او برای شما جذاب است.

   

  29. آنچه در همسرتان تحسین می کنید را به زبان آورید از او تعریف کنید و یادتان باشد که ازدواج شکننده است و همیشه نیاز به مراقبت دارد.

   

  30. از زندگی تان همین حالا لذت ببرید. خودتان را برای گذشته و آینده نامعلوم تلف نکنید. از آنچه دارید نهایت لذت را ببرید.

   

  (یادداشت نویسنده: زندگی کوتاه تر از اون چیزیه که فکر میکنی، پر از بالا و پایینه، خوشبختی فاصله دوتا بدبختیه، بدبختی ام فاصله بین دوتا خوشبختیه، پس تو لحظه زندگی کن، تو لحظه غمگین باش و تو لحظه ام شاد، شعار نیست! حقیقته! از الان شروع کن!)

   

   

  به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟
  هیچ نظری ثبت نشده است

  نظرتان را بنویسید

 • مطالب پربازدید
 •