جامعه شناسی,روان شناسی

3 فایده جالب گریه کردن که نمی دانستید

3 فایده جالب گریه کردن که نمی دانستید

3 فایده جالب گریه کردن که نمی دانستید

این حرف درستی است که می گویند گریه دردی را دوا نمی کند یا اینکه مرد گریه نمی کند! کلا کسی از گریه استقبال نمی کند، اما باید بدانید که گریه کردن یک نوع تخلیه شدن است و فواید خیلی زیادی هم دارد. در ادامه این مقاله سه مورد از فایده های گریه کردن را به شما می گوییم.

3 فایده جالب گریه کردن که نمی دانستید

فواید گریه کردن

 

گریه کردن یکدلی را تقویت می‌کند

زمانی که مقابل دیگران، یعنی همان افرادی که به شما اهمیت می‌دهند اشک می‌ریزید، احساسات آنها نسبت به شما نرم می‌شود و به نوعی برای ایشان دری به روی تجربیات شما باز می‌شود. آنها در این مواقع با مهربانی در برابر شما واکنش نشان می‌دهند که این خود نوعی حس اعتبار و پشتیبانی برای شما محسوب می‌شود و در نتیجه سبب پیوند و تقویت ارتباط می‌شود.

 

گریه کردن تنش‌ها را از بین می‌برد

3 فایده جالب گریه کردن که نمی دانستید

گریه کردن همواره به دلیل ذوق تجربیات خوشایند نیست؛ گریه می‌تواند تنش‌ها را از بین ببرد. بنابراین بعد از گریه کردن شما احساس آرامش و سبکی بیشتر می‌کنید و این در حالیست که بدنتان نیز آرامش بیشتری دارد. اینکار نه تنها احساس شما را تغییر می‌دهد بلکه کمک می‌کند تا ذهنتان از درگیری فکری موقعیتی که دارید آزاد شود.

 

گریه شما را به خود واقعی‌تان متصل می‌کند

گریه کردن صرفا نتیجه غم و ناراحتی نیست بلکه می‌تواند نوعی بیان تجربیات یک فرد باشد. ممکن است شما احساسات مختلفی را تجربه کنید که می‌توانند ناراحتی، تنهایی یا عصبانیت باشند. با این حال اگر شما به طور ناخودآگاه این احساسات را انکار کنید و آنها را نادیده بگیرید، اشک‌ها می‌توانند آنها را رو بیاورند و باعث شوند شما پیگیر این احساسات شوید. بنابراین اشک ریختن می‌تواند شما را به تجربیات زندگی و خود واقعی‌تان متصل کنید.

 

بیشتر بدانید:

 

هوش هیجانی EQ موثر در پیشرفت شغلی افراد

دلیل گریه و اشک ریختن برخی خانم ها بعد از رابطه جنسی

گریه بلا حدید سوپر مدل مشهور به خاطر فلسطین

 

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا