پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • 3 راز مهم که خانم ها حتما باید درباره آقایان بدانند

  مجموعه : همسرداری

  3 راز مهم که خانم ها حتما باید درباره آقایان بدانند

  3 راز مهم که خانم ها حتما باید درباره آقایان بدانند

  شناخت خانم ها و آقایان از همدیگر یکی از مهمترین مسائلی است که ذهن افراد را در زندگی مشترک مشغول می کند تا سعی کنند همدیگر را بیشتر و بهتر بشناسند. خانمها معمولا در همه موارد ذهن درگیری دارند و وقتی پای ازدواج و زندگی مشترک هم باشد دیگر می شود قوز بالای قوز! دائم عصبانی می شوند نمی دانند چه کار کنند یا چه عکس العمل هایی از خود نشان دهند.

   

  سؤالاتی هستند که بیشتر اوقات در ذهن تمامی زن ها وجود دارد، سؤالاتی درباره رابطه با مردان، اینکه چرا خیلی اوقات بدون وجود هیچ نوع مشکل خاصی با هم دعوایشان می شود و دچار اختلاف میشوند.

   

  اینکه مثلا چرا مردها نمی توانند آنطور که باید احساسات آنها را درک کنند، چرا بی خودی عصبانی میشوند و عکس العمل هایی غیر قابل پیش بینی نشان می دهند و… درک مردها و داشتن تعامل بهتر با آنها مستلزم دانستن ۳ راز بزرگ درباره ویژگی های مغزی احساسی آنهاست.

   

  این ۳ راز همان هایی هستند که باعث می شوند فکر کنیم مردها موجودات پیچیده ای هستند اما اشتباه نکنید شما به راحتی می توانید مردتان را پیش بینی کنید چون او خیلی ساده تر از آن است که تصور می کنید.

   

  راز شماره یک، چرا مردها احساس می کنند همیشه باید حق با آنها باشد؟

  3 راز مهم که خانم ها حتما باید درباره آقایان بدانند

  برای حل درک این مسئله در مورد مردان باید به شرایط تعلیم و تربیت آنها در دوران کودکی نگاهی بیندازیم. مردها اینگونه آموزش دیده اند که باید دنیای بیرون را تحت کنترل کامل خود داشته باشند و همیشه به موفقیت دست پیدا کنند و در عوض به دنیای درونی خود که شامل افکار و احساساتشان است، کمتر توجه نشان بدهند.

   

  به پسربچه های کوچک گفته شده که ارزش آنها به کارهایی است که انجام می دهند و همچنین به موفقیت هایی است که به آنها دست پیدا می کنند. مثلا به آنها گفته اند که تو مرد این خونه ای و باید به مادرت در همه کارها کمک کنی.

   

  بر همین اساس پسر بچه ها به این نتیجه میرسند برای اینکه پسرهای خوبی باشند باید کارها را درست انجام بدهند. آنها بزرگ میشوند و در نهایت به این نتیجه می رسند باید اعتمادبه نفسشان را بر اســـاس موفقیتهـا و دستیابی های شان بسنجند، یعنی اعتمادبه نفس و موقعیت هایشان را با هم یکسان می گیرند.

   

  نکته مهم: مردها همیشه و طبق روالشان به سختی میتوانند بگویند متاسفم. معذرت خواهی از طرف آنها به این معناست که کار اشتباهی کرده اند و اینکه خیلی بد هستند.

   

  ▪ راه حل چیست؟

  ۱ از به کار بردن الفاظ و عباراتی که باعث احساس بی کفایتی در نامزد یا همسرتان می شود، خودداری کنید، او را سرزنش و محکوم نکنید، با دیگران مقایسه اش نکنید، راجع به شخصیت، قابلیت و توانایی هایش نظر ندهید، و صرفا احساسات خود را بیان کنید و حتما بگویید که به او اعتماد دارید.

   

  ۲ مرد زندگیتان را «تأیید» و از قابلیت ها و توانایی هایش تعریف کنید، و این را بدانید که مردها واقعا به تعریف و تمجید شما احتیاج دارند.

   

  زن ها از اشتباه نمی ترسند

  ممکن است تصور کنید اشتباه کردن یا نکردن اهمیت چندانی ندارد. خود من هم اشتباه می کنم. اما وقتی کسی پیشنهادی میدهد یا نصیحتی میکند هم، ناراحت نمیشوم.

   

  به خاطر داشته باشید تفاوت از این جا آغاز می شود که پسرها و دخترها در کودکی به طرزی کاملا متفاوت آموزش دیده اند. به دخترهای کوچک آموزش می دهند در آینده شغلشان این است که اوضاع را بهتر و شرایط را اصلاح، پدرشان را خوشحال تر، خودشان را زیباتر و خانه را مرتب کنند.

   

  بنابراین اگر زنی اشتباه کند، اینطور فکر می کند که چطور می توانم جبران کنم؟ چطور اوضاع را بهتر کنم؟ اما در مورد مردها اینگونه نیست.

   

  راز شماره دو، چرا مردها وقتی زن ها احساساتی برخورد می کنند عصبانی می شوند؟

  3 راز مهم که خانم ها حتما باید درباره آقایان بدانند

  بسیاری از متخصصان چنین توضیح می دهند که مردها به این دلیل در مواجهه با برخورد احساسی زن ها واکنش منفی نشان میدهند که با احساسات آسیب پذیر خودشان راحت نیستند. بخشی از مشکلات میان مردان و زنان از همین ناحیه منشعب می شود.

   

  موقعیتی که حتما تجربه کرده اید

  آیا تا به حال برایتان پیش آمده که فقط نیاز داشته باشید همسرتان کمی دلداری تان بدهد و دوست تان بدارد در عوض او برای شما یک سخنرانی ترتیب داده و به شما امر و نهی کند؟

   

  آیا تا به حال برایتان پیش آمده، احساسات تان را با نامزد یا همسرتان در میان بگذارید اما او شما را متهم کند که بیش از حد احساساتی هستید و در نهایت به شما بگوید:« به همه چیز واکنش نشون میدی. اگه این قدر احساساتی نبودی، شاید می توانستیم کمی با هم آرامش داشته باشیم. دیگه نمی خوام به این مزخرفات و چرت و پرت ها گوش بدم.»

   

  مردان خود را مسئول درد و رنجتان می دانند و چنانچه نتوانند ناراحتی تان را برطرف کنند، احساس گناه خواهند کرد.

   

  راه حل چیست؟

  ۱. وقتی ناراحت هستید به همسرتان دقیقا بگویید که از او چه خواسته ای دارید. این کار، شما را از ساعت ها وقت تلف کردن، سوءتفاهم، جنگ و جدل، مشاجره، یأس و سرخوردگی نجات می دهد. مثلا به او بگویید فقط برای درددل با او حرف میزنید و نمیخواهید سرزنش بشنوید.

   

  ۲. هنگامی که ناراحت هستید، اغراق نکنید و ناراحتی تان را از آنچه که واقعا هست بزرگ تر جلوه ندهید. مردها همواره به معنای لغوی کلماتی که به کار می برید، توجه می کنند. تعبیر و ترجمه مردان از کلمات و جملات مشابه تعبیر ما زن ها نیست، مردها به معنای لغوی و تحت الفظی کلمات و جملات شما فکر می کنند.

   

  ۳. به مرد زندگی تان بگویید که کاملا احساس بدبختی و درماندگی نمیکنید و او مجبور نیست به کمکتان شتافته و نجات تان بدهد. بهتر است بگویید گرچه حالتان خوب نیست، ولی آنقدرها هم احساس بدبختی و درماندگی نمی کنید و اینکه او مجبور نیست حتما حالتان را خوب کند. می توانید بگویید که تنها می خواهید کمی دلداری تان بدهد و به شما عشق بورزد.

   

  با احساسات معما گونه مردان آشنا شوید

  ۳ حس معماگونه در مردها وجود دارد که همین ۳ احساس باعث می شود خانم ها گمان کنند مردها از احساساتی بودن آنها ناراحت می شوند.

   

  احساس اول: مردها با این احساس بزرگ می شوند که مسئولیت درست کردن همه موارد با آنهاست. مثلا مردها از همان کودکی این جمله را زیاد می شنوند که «پسرم وقتی بزرگ شدی، قراره رئیس یه خانواده باشی».

   

  پسربچه های کوچکی که این جملات به آنان گفته می شود، با این باور ناخودآگاه بزرگ می شوند که چنانچه می خواهند یک مرد واقعی باشند باید لایق و توانا باشند و مسئولیت مواظبت از زن زندگی شان با آنهاست.

   

  به همین دلیل است که وقتی با شوهرتان درددل می کنید او به جای اینکه با شما هم دردی کند و دلداریتان دهد، برایتان استدلال می کند.

   

  احساس دوم: مردان خود را مسئول درد و رنجتان می دانند و چنانچه نتوانند ناراحتی تان را برطرف کنند، احساس گناه خواهند کرد.

   

  هنگامی که مردی درد و رنج همسرش را می بیند، خود را سرزنش کرده و مسئول می داند و به این دلیل که شما باعث شدید، احساس بدی نسبت به خودش پیدا کند، از دست تان عصبانی می شود.

   

  احساس سوم: آیا تا به حال برایتان پیش آمده که بخواهید احساسات خود را با همسرتان در میان بگذارید و او سعی کند که یا با عجله شما را از آن احساس بیرون کشیده یا اینکه کاری کند تا دست از آن بردارید؟

   

  شما فقط می خواهید کمی گریه کنید ولی او طوری برخورد می کند، انگار شما دچار یک بیماری عصبی یا روانی شده اید.

   

  مردها غالبا احساساتی برخورد کردن زن ها را با حالت هیستریک اشتباه می گیرند و فرض را بر این می گذارند که وضعیت روحی تان خراب تر از آن است که تصورش را می کنید.

   

  راز شماره سه، آیا مردها در مقایسه با زن ها اهمیت کمتری به عشق و روابط می دهند؟

  3 راز مهم که خانم ها حتما باید درباره آقایان بدانند

  مردها هویت خود را بیشتر از ناحیه شغل و موفقیت هایشان تعریف میکنند، در حالی که زن ها هویتشان را صرفا بر اساس روابط خود بیان می کنند. برای مردها موفقیت از هر مورد دیگری مهم تر است زیرا بقای جسمانی و فیزیکی خانواده را تضمین می کند.

   

  زن ها نیز بقای خود را در گرو حفظ روابط احساسی و نیز بچه های خود می بینند باید بدانید که چنانچه مردی نسبت به شغل و توانایی های حرفه ای خود احساس خوبی نداشته باشد به سختی می تواند توجه خود را به روابط عشقی و احساسی اش معطوف کند. موضوع این نیست که دوست تان ندارد یا به شما عشق نمی ورزد یا اینکه به شما احتیاج ندارد.

   

  حتی موضوع این نیست که شغلش را بیش از شما دوست دارد. مطلب تنها این است که شغلش تاثیر درگیرانه تری بر احساس رشد شخصی و اعتمادبه نفس او دارد تا رابطه اش با شما.

   

  موقعیتی که حتما تجربه کرده اید

  شده احساس کنید که رابطه برای شما مهم تر است تا شوهرتان؟ تا حالا شده است وقتی که از سر کار به خانه برمی گردید برای دیدنش لحظه شماری کنید اما وقتی به خونه می رسد، به نظر نیاید که آن قدرها هم هیجان زده باشد یا اینکه همیشه کارهای خاصی برای نامزد یا شوهرتان انجام می دهید.

   

  مثلا به مناسبت های ویژه برایش کارت پستال می فرستید. برای بعضی شب ها و مناسبت های به خصوص از قبل برنامه ریزی می کنید و… حتی ممکن است بارها از خودتان پرسیده باشید که «او هم به همین اندازه که من دوستش دارم. دوستم داره، چرا همین کارها را برای من انجام نمی ده؟!»

   

  نکته مهم: در مردها نیمکره راست فعال تر است ولی زن ها از هر دو نیمکره همزمان استفاده می کنند در نتیجه مردها به سختی می توانند از تعقل و عقلانیت به یکباره به سمت احساسات و عواطف تغییر موضع دهند.

   

  راه حل چیست؟

  ۱. به خاطر داشته باشید مردها از اینکه بفهمند شما آنها را درک می کنید، خیلی خوشحال می شوند. برعکس از اینکه از آنها انتقاد کنید، متنفر هستند. ممکن است نامزد یا همسرتان این موضوع را تایید کند که در مقایسه با شما به عشق و روابط علاقه کمتری نشان می دهد اما دلیل آن را نداند. درک رازهایی که در این بخش به آنها پرداختیم، ممکن است باعث احساس بهتری در مردان بشود.

   

  ۲. با نامزد یا همسرتان درباره روش های دیگر افزایش احساس عزت نفس و ارزشمند بودن (روش هایی به غیر از موفقیت های شغلی و حرفه ای) گفت وگو کنید. به عقیده من به منظور داشتن روابط و زندگی سالم تر، مردها باید اولویت های خود را بازبینی کنند و این اولویت ها را نه براساس پیشرفت های مادی و اقتصادی، بلکه کمی نیز بر اساس موفقیت های روحی، احساسی و عاطفی نیز گذارند.

   

  ۳. می توانید کمک کنید تا استرس کمتری داشته باشد و با صحبت کردن درباره راه هایی که در انتقال او از محیط کاری به کانون گرم خانواده می تواند کمک کند، حامی او باشید. مثلا روش هایی بیابید تا نامزد یا همسرتان بتواند به وسیله آن تنش های کاری و شغلی اش را در پایان روز کاهش دهد مثلا با ورزش کردن، قدم​زدن، دراز کشیدن و… همچنین بهتر است به محض ورود همسرتان با مسائل و مشکلات احساسی و عاطفی تان به او هجوم نبرید. به او وقت بدهید تا آرام بگیرد.

   

  این فرق ها را بدانید

  تفاوت در ارزشیابی: ارزشیابی ما زنان با ارزشیابی های مردها متفاوت است. ما زن ها صرف نظر از اینکه تا چه حد در شغل خود موفق هستیم، تا زمانی که در زندگی مان احساسی خوبی نداشته باشیم، احساس خوبی نسبت به خودمان نخواهیم داشت.

   

  پس اگر خانم هستید و مشکلات زیادی هم دارید این را از خاطر نبرید که برای یک زن، صمیمیت و نزدیکی با همسرش، آرامش و راحتی است و آرامش و راحتی نعمت هایی اند که با تمام پول های دنیا هم نمیتوان خرید.

   

   

  به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟
  هیچ نظری ثبت نشده است

  نظرتان را بنویسید

 • مطالب پربازدید
 •