نکات انتخاب همسر

25 ویژگی یک زن ایده آل برای ازدواج و زندگی مشترک

25 ویژگی یک زن ایده آل برای ازدواج و زندگی مشترک

25 ویژگی یک زن ایده آل برای ازدواج و زندگی مشترک

بسیاری از ویژگی ها هستند که برای ازدواج لازم هستند و فرد باید آن ها را دارا باشد، این خصوصیات در خانم ها و آقایان نیز با هم تفاوت دارد. ما در این مطلب به خصوصیات یک زن ایده آل برای ازدواج می پردازیم. مدتی اســت که با او قرار میگذارید و شاید هم ماه‌ها اســت که خیلی با هم نزدیک و صمیمی شده اید. فکر میکنید برای برداشتن مهمترین قدم و خریدن انگشتر الماس آماده هستید، اما هنوز ۱۰۰ درصد مطمئن نیستید.

 

هرچند این ریسک وجود دارد که از روی احساس تصمیم بگیرید، اما اگر او همان دختری باشد که میخواهید، حتما متوجه خواهیدشد. به ندای درون‌تان اعتماد کنید. البته بر اساس موثق‌ترین آمارها، ندای درون ما حداقل در ۵۰ درصد مواقع اشتباه میکند. اما خوب دنیایی که در آن زندگی میکنیم همین اســت.هرچند ازدواج دیگر چیزی نیست که قبلا بود، اما به هر حال تصمیم بزرگی اســت و باید به همین اندازه آن را مهم تلقی کنید. گاهی ندای درون ما به اندازه‌ی ذهن‌مان آشفته و گیج می‌شود. پس بگذارید موضوع را به نحوی ساده و قابل هضم موشکافی کنم. اگر او حداقل سه‌چهارم موارد این فهرست زن مناسب برای ازدواج را دارد، پیش‌قدم شوید و قرار بگذارید.

25 ویژگی یک زن ایده آل برای ازدواج و زندگی مشترک

ویژگی های زن ایده آل برای ازدواج

 

۱. او دوست داشتنی اســت

طبق نوشته‌های پشت ماشین‌ها، آدم‌های معمولی مزخرف هستند ولی زن مناسب برای ازدواج خیلی خیلی دوست داشتنی اســت برای شما!!!

 

۲. او شوخ‌طبع اســت

هر زنی روی کره‌ی زمین مردی شوخ و بامزه می‌خواهد. از آن‌جا که شما برای این خصوصیت خیلی تلاش کرده‌اید شایسته‌ی فردی هستید که قدر آن را بداند.

 

3. اعتماد به نفس دارد

شما از او می‌خواهید عاشق شما باشد، نه این‌که به شما نیاز داشته‌باشد. او باید خارج از رابطه‌اش با شما از زندگی‌اش راضی باشد. تامین نیازهای یک فرد یک رابطه‌ی عاطفی نیست.

 

4. او دوشیزه‌ای اســت که نمی‌نوشد، سیگار نمی‌کشد و با هر چیزی که می‌گویید موافق اســت

بله درست اســت. حتی اگر چنین دختری وجود داشته‌باشد، این یک رابطه‌ی کسالت‌آور خواهدبود.

 

5. شتاب‌زده عمل نمی‌کند

این‌که بخواهید درباره‌ی برنامه‌های آینده صحبت کنید یک چیز اســت. ضرب‌الاجل و اتمام حجت چیز دیگری اســت. صرفا به خاطر ترس از دست دادن او شتابزده ازدواج نکنید. ترس در این فرآیند جایی ندارد.

 

6. باعث می‌شود بهترینِ خودتان باشید

بهترین نشانه‌ی این‌که او برای شما مناسب اســت این اســت که بودن با او باعث می‌شود بخواهید مرد بهتری باشید.

 

7. او اهداف خود را دارد و از اهداف شما نیز حمایت می‌کند

اگر این موضوعات به بهترین نحو هم‌سو باشند، شما واقعا موقعیتی فوق‌العاده به‌دست آورده‌اید.

25 ویژگی یک زن ایده آل برای ازدواج و زندگی مشترک

8. با والدین‌اش رابطه‌ای محترمانه دارد

گذشته از شرایط افراطی، شما نباید درگیر فردی شوید که از والدین‌اش متنفر اســت، یا به آنها آزار رسانده اســت. این نشانه‌ای اســت که او نسبت به نزدیک‌ترین اطرافیان‌اش چه حسی دارد، فراموش نکنید که شما هم قرار اســت یکی از آنها باشید.

 

9. او از نظر هیجانی باثبات اســت

شاید دختران دیوانه در کوتاه مدت جالب باشند، اما شما نمی‌خواهید زندگی‌تان را با فردی سپری کنید که دمدمی مزاج اســت.

 

10. از نظر جنسی با هم سازگار هستید

وقتی مجرد هستید، هر رابطه‌ی جنسی یک رابطه‌ی خوب اســت. اما وقتی در رابطه هستید، باید علایق یکسان (یا حداقل بسیار مشابه) داشته‌باشید.

 

11. روحیه‌ی تیمی دارد

حتی اگر هر دوی شما درباره‌ی نقش‌های جنسیتی افکاری کاملا قدیمی دارید، اگر تمام چیزی که او می‌خواهد این اســت که از او مراقبت شود، روابط در دنیای امروز این‌گونه نیست. شما نقش والدین او را ایفا نمی‌کنید، درست اســت؟

 

12. انتظارات بالا ندارد

همه‌ی ما دوست داریم در خانه‌ای روی تپه زندگی کنیم، اما همه‌ی ما به آن نمی‌رسیم. مطمئن شوید که حتی اگر نتوانید از ظرفیت‌تان برای پول‌سازی اســتفاده کنید او مشکلی ندارد.

 

13. در مشاجرات خونسردی خود را حفظ می‌کند

در همه‌ی رابطه‌ها مشاجره وجود دارد. این واقعیت زندگی اســت. اگر بتوانید بدون این‌که او زیر گریه بزند یا شما با مشت به دیوار بکوبید از پس مشاجرات بر بیایید، در وضعیت خوبی قرار دارید.

 

14. از خودش مراقبت می‌کند

چاق‌ها شروع کنید به گلایه کردن. نمی‌گویم شما باید بازیکن والیبال المپیک یا سوپرمدل باشید، اما همه، مرد یا زن، باید سالم بمانند.

 

15. با تجربیات قبلی یک‌دیگر مشکلی ندارید

اکثر ما در گذشته چند تجربه داشته‌ایم. درباره‌ی حسی که نسبت به تجربیات او دارید صادق باشید- و مطمئن شوید او نیز برای شما همین کار را می‌کند.

 

16. او حداقل به اندازه‌ی شما باهوش اســت

هیچ‌چیز بدتر از یک زن احمق نیست، به جز زنی که وانمود می‌کند احمق اســت.

25 ویژگی یک زن ایده آل برای ازدواج و زندگی مشترک

17. به دورهمی شما و دوستان‌تان احترام می‌گذارد

اگر او به شما اعتماد می‌کند که با پسران بیرون بروید (و شما برای این احترام ارزش قائل هستید) ارزشش را دارد که او را برای همیشه حفظ کنید.

 

18. روزهای خوش‌گذرانی را پشت سر گذاشته اســت

همه‌ی ما حق داریم گاهی خودمان را خالی کنیم و نفس راحتی بکشیم، اما اگر او باید هر هفته بیرون برود، مست کند و برقصد، احتمالا برای پذیرش مسئولیت آماده نیست.

 

19. ایرادات شما را می‌پذیرد

زن مناسب برای ازدواج ایرادات شما را می پذیرد و خود را مسئول برطرف کردن این ایرادات نمی‌داند.

 

20. او می‌تواند آشپزی کند

شاید این کمی سنتی و قدیمی به نظر برسد، و من نمی‌گویم او باید آشپز حرفه‌ای باشد، اما وانمود نکنید که نمی‌خواهید همسرتان شما را سیر کند، چون این‌طور نیست.

 

21. وقتی بیمار هستید از شما مراقبت می‌کند

اگر وقتی حال‌تان بد اســت از شما فاصله می‌گیرد، این نشانه‌ی خوبی از فلسفه‌ی زندگی او اســت. از طرف دیگر اگر تمام دغدغه‌اش بستن شما به سوپ و داروی سرفه اســت، این زنی اســت که واقعا به شما اهمیت می‌دهد.

 

22. سلیقه‌های مشابه دارید

اشکالی ندارد اگر او موسیقی rock and roll شما را دوست ندارد، اما در کل شما باید سلایق مشترک زیادی داشته‌باشید، در غیر این صورت در آینده برای مسائل کوچک کشمکش‌های زیادی خواهیدداشت.

 

23. شما را به چالش می‌کشد

شما یک برده‌ی رام و مطیع نمی‌خواهید؛ شما کسی را می‌خواهید که پای عقایدش بایستد.

 

24. به شما احساس مهم بودن می‌دهد

زنان در قرارهای آشنایی دست به بازی‌هایی می‌زنند که گاهی با سردی زیاد همراه اســت. من حدس می‌زنم آنها این باور را تبلیغ می‌کنند که “مردان شکارچی هستند”. اما اگر به ازدواج فکر می‌کنید، باید هم بیرون بازی باشید و هم وسط بازی.

 

25. او چشم‌پوشی می‌کند

شما گاهی خرابکاری می‌کنید. اما معنی‌اش این نیست که آن اتفاق باید هر ۳ ماه به شما یادآوری شود.

 

 

2.5/5 - (2 امتیاز)

حمید جعفری

حمید جعفری فعال حوزه محتوا و سئو و مدیر سایت نیک شو ، امیدوارم محتوای این سایت راهی باشد برای زندگی بهتر و لذت بخش تر ......

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا