جامعه شناسی,روان شناسی

25 نکته مم درباره خیانت جنسی که باید بدانید

25 نکته مم درباره خیانت جنسی که باید بدانید

25 نکته مم درباره خیانت جنسی که باید بدانید 

خیانت جنسی این روزها در جامعه بسیار گسترش یافته است که باید دلایل آن را کاملا ریشه یابی نمود. اگر ما یک شریک جنسی داشته باشیم که وی را عاشقانه نیز در دل بخواهیم دیگر نیازی به خیانت جنسی نخواهد بود. حالا باید دلایل خیانت جنسی را بررسی کنیم.

 

در این مطلب با ما همراه باشید تا ۲۵ نکته واقعا جالب و شنیدنی درباره خیانت جنسی و رابطه نامشروع رابیان کنیم.

1. مهم نیست که مردم چه می‌گویند، اگر یکی از زوجین بی‌وفا باشد، هیچ تقصیر بر گردن طرف مقابل نیست، اهمیتی ندارد که او چه‌قدر بد است یا رابطه‌ی ازدواج‌شان چه‌قدر اسفبار است. هنگامی که شخصی خیانت می‌کند، به صورت آگاهانه دارد این کار را انجام می‌دهد.

 

۲. مطابق با مطالعه‌ای که در سال ۲۰۱۲ صورت گرفت، “مرگ مقاربتی ناگهانی” زمانی شایع‌تر است که مرد دارای رابطه‌ی جنسی خارج از ازدواج در یک محیط ناشناخته است در مقایسه با زمانی که فقط با همسرش و در خانه رابطه‌ی جنسی دارد.رابطه‌ی خارج از ازدواج ممکن است استرس زیادی به فرد وارد کند چون فرد جدید اغلب جوان‌تر از شریک زندگی اولیه است و معمولا بعد از رابطه‌ی جنسی نوشیدنی‌ها و خوراکی‌های زیادی توسط طرفین مصرف می‌شود.

 

۳. خیانت معمولا در آن مرحله از عشق و عاشقی رخ می‌دهد که طرفین در رابطه‌شان به ثبات رسیده‌اند، فرزندانی دارند، و زندگی‌ای که با هم ساخته‌اند تحکیم شده‌است. در حالی که در برخی از حوزه‌ها خوب پیش رفته‌اند، مثلا این‌که یک حامی خوب هستند، اما در حوزه‌های دیگری مثل داشتن احساسات رمانتیک نسبت به همدیگر دارای نقصان‌هایی هستند.

 

۴. تغییر ناگهانی در میل جنسی شوهر می‌تواند هشداری باشد برای این‌که او روابط نامشروع دارد. هنگامی که یک مرد خیانت به همسرش را آغاز می‌کند، به لحاظ جنسی بیش‌فعال می‌شود. اما پس از آن‌که دست او رو شود، ممکن است دوباره از همسر خود دوری کند.

 

۵. زنان غالبا برای رسیدن به رضایت عاطفی دست به خیانت می‌زنند. اما مردان برای دست زدن به خیانت انگیزه‌ی جنسی دارند.

 

۶. خیانت علت اصلی طلاق نیست. هرچند رابطه نامشروع نیز می‌تواند یک ازدواج را به نابودی بکشاند، اما دلیل اصلی طلاق پول است.

 

۷. مردان خیانتکار به ندرت به همسران‌شان می‌گویند که آنها را فریب داده‌اند. فقط ۷ درصد از مردان بدون این‌که از آنها سوالی شود به همسران خود اعتراف کرده‌اند که آنها را فریب داده‌اند. تقریبا ۶۸٪ از مردان هرگز به خیانتی که مرتکب شده‌اند اعتراف نمی‌کنند و تنها در صورتی که همسرشان مدارک مستدلی مبنی بر رابطه نامشروع آنها رو کند، مجبور به اعتراف می‌شوند.

 

۸. هرچند خیانت در تمام گروه‌های جمعیتی رخ می‌دهد، اما در برخی گروه‌ها احتمال خیانت بیش‌تر است، از جمله در میان کسانی که در دوره‌ی دبیرستان ترک تحصیل کرده‌اند و در میان زوج‌هایی که یکی از آنها به لحاظ مالی به دیگر وابسته است.

25 نکته مم درباره خیانت جنسی که باید بدانید

خینت جنسی و رابطه نامشروع

 

۹. احتمال خیانت در مردان پنج برابر بیش‌تر است در صورتی که درآمد آنها کم‌تر از همسرشان باشد.

 

۱۰. خیانت آنلاین (برخط)، بدون تماس فیزیکی، می‌تواند خطرناک‌ترین نوع خیانت باشد. وقتی کسی سرمایه‌ی احساسی‌تان را در اختیار شخص دیگری می‌گذارد، یعنی رابطه‌ی ازدواج خود را به کل کنار گذاشته‌است.

 

۱۱. مطالعه‌ای که توسط سایت خیانت “ویکتوریا میلان” انجام شد، نشان داد که بیش از نیمی از زوج‌ها در سایت گزارش داده‌اند که با گرم شدن هوا، میل بسیار بیش‌تری برای خیانت کردن دارند.

 

۱۲. در حالی که “زوج درمانی” می‌تواند بسیار برای هر دو طرف مفید باشد، هیچ برنامه‌ی خاص یا راه‌حلی برای درمان خیانت وجود ندارد. برخی کارشناسان توصیه می‌کنند که باید به فرد خیانتکار اجازه بدهیم هر روز به مدت ۱۵ دقیقه و تا زمانی که لازم است در مورد رابطه نامشروع خود صحبت کند.

 

۱۳. خیانت به این معنا نیست که ازدواج به پایان رسیده است. بیش از ۵۰ درصد ازدواج‌ها پس از رو شدن موضوع خیانت، همچنان ادامه می‌یابند، اگر چه ممکن است در اثر مشکلات اساسی دیگری در آینده به بن‌بست برسند.

 

۱۴. در یک مطالعه، ۵۶ درصد از مردانی که همسرشان را فریب داده بودند، گفتند که از زندگی مشترک خود بسیار راضی بوده‌اند. تنها ۳۴ درصد از زنان چنین چیزی را اظهارکردند.

 

۱۵. پژوهشی که در دانشگاه بینگهمتون صورت پذیرفت، نشان داد که تنوع ژنتیکی با موضوع خیانت مرتبط است. تنوع ژنتیکی همچنین با مصرف الکل، انجام قمار، عشق و علاقه به فیلم‌های ترسناک، و پذیرای موقعیت‌های جدید اجتماعی بودن در ارتباط است.

 

۱۶. مطالعه‌ای که توسط سایت خیانت ویکتوریا میلان صورت پذیرفت، نشان داد که بیش از نیمی از زنان متمرد انتظار دارند مردی که با آنها رابطه دارد، هزینه‌های آنها را در شب‌هایی که بیرون از منزل سپری می‌کنند، بپردازد. بیش از ۷۰٪ از زنان خیانتکار توقع دریافت هدیه از معشوق خود دارند، در حالی که کمتر از ۲۰٪ از مردان خیانتکار احساس می‌کردند که باید برای زنی که با آنها رابطه دارد، هدیه بخرند.

 

۱۷. یک مرد ممکن است متوجه باشد که رابطه نامشروع وی به همسر، خانواده، و زندگی‌اش لطمه وارد می‌کند اما همچنان به خیانت خود ادامه می‌‌دهد. نیازهای شخصی برای دوست داشته شدن، مورد ارزش قرار گرفتن، و تحسین شدن توسط زن دیگری پیروز میدان خواهد بود، به خصوص اگر او احساس کند که در خانه‌ی خود ارزشی ندارد، کسی او را دوست ندارد و قدر او را نمی‌داند.

 

18. هشدارهای خاصی وجود دارند که نشان می‌دهند شریک زندگی‌تان به شما خیانت می‌کند، مثلا تغییر ناگهانی در رفتار، چه مثبت و چه منفی. اگر زن یا شوهر به طور ناگهانی فوق‌العاده ایرادگیر شود،می‌خواهد این‌طور جلوه بدهد که شریک زندگی‌اش قصوری داشته که او مجبور شده وارد رابطه نامشروع شود. یک نشانه‌ی دیگر این است که یکی از طرفین بی‌دلیل سخاوتمند می‌شود، مثلا مدام برای همسرش هدیه می‌خرد و اغلب علت این کار احساس گناهی است که او دارد.

 

۱۹. بر اساس یک نظرسنجی که سال ۲۰۱۲ انجام شد، ۶۶٪ از امریکایی‌ها معتقدند که مردم در کنفرانس‌های کاری و نمایشگاه‌های بازرگانی به همسرشان خیانت می‌کنند.

 

۲۰. مطالعه‌ای که در دانشگاه واشنگتن انجام شد، نشان داد که در میان زن و شوهرهایی که مورد خیانت طرف مقابل‌شان واقع شده‌اند، ۴۶ درصد از زنان و ۶۲ درصد از مردان با فردی در محل کارشان رابطه نامشروع داشته‌اند.

 

۲۱. مطالعه‌ای که در جولای ۲۰۱۱ انجام شد، نشان می‌دهد احتمال ارتکاب خیانت در مردانی که به راحتی تحریک می‌شوند و مردانی که مبتلا به اضطراب عملکرد هستند بیش‌تر است – رضایت جنسی آنها در رابطه‌ی تک همسری‌شان به موضوع خیانت ارتباطی ندارد. در مقابل، احتمال خیانت در زنانی که به لحاظ جنسی از رابطه‌شان رضایت نداشتند، بیش‌تر است.

 

۲۲. با توجه به مطالعه‌ای که در سال ۲۰۱۳ انجام شد، زنان در دو دهه‌ی گذشته در مقایسه با سال‌های قبل روابط نامشروع بیش‌تری داشته‌اند، هر چند مردان هنوز هم بیش‌تر از زنان خیانت می‌کنند. یک دلیل این امر این است که زنان استقلال اقتصادی بیش‌تری دارند و می‌توانند با مردی که دارای سطح اجتماعی بالاتری است، ملاقات کنند.

 

۲۳. تقریبا تمام روابط نامشروع الگوهای بسیار خاصی را دنبال می‌کنند. آنها به طور کلی به چهار مرحله تقسیم می‌شوند: ۱) توسعه‌ی یک پیوند عاطفی نزدیک (صحبت کردن، چت در اینترنت)، ۲) سِری نگه داشتن رابطه، ۳) مرحله‌ی قرار گذاشتن (قرار برای صرف ناهار یا بازی تنیس)، و ۴) روابط شدید جنسی و عاطفی.

25 نکته مم درباره خیانت جنسی که باید بدانید

رابطه نامشروع

 

۲۴. حدود ۵۲٪ از افرادی که از زندگی جنسی خود ناراضی هستند، گزارش دادند که برای برقراری رابطه نامشروع وسوسه می‌شوند؛ در حالی که تنها ۱۷ درصد از کسانی که به لحاظ جنسی از زندگی خود راضی هستند گفتند که وسوسه می‌شوند.

 

۲۵. سفرهای کاری رایج‌ترین موقعیت برای خیانت هستند. بیش از یک سوم (۳۶ درصد) از مردان و ۱۳ درصد از زنان در یک مطالعه گزارش کردند که در سفرهای کاری وسوسه شده‌اند. وسوسه شدن برای خیانت به طرف مقابل، به خصوص در طول سال‌های ششم تا نهم ازدواج بالا بود، زمانی که روابط به هر حال شکننده هستند.

 

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا