پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • 20 پرفروش ترین انیمیشن های تاریخ سینما

  مجموعه : جدیدترین اخبار مشاهیر

  20 پرفروش ترین انیمیشن های تاریخ سینما

  امروز به شما پرفروش ترین انیمیشن هایی کــه همه شان معروف هستند را معرفی می کنیم کــه توانسته اند در گیشه ها بسیار موفق باشند. فیلم‌های انیمیشن معمولاً در باکس آفیس عملکرد خوبی دارند. والدین به این فیلم‌ها به چشم ابزاری برای پرت کردن حواس فرزندان خود برای چند ساعت نگاه می‌کنند و سینما نیز یک مکان بی نقص برای نشستن و در آرامش نگاه کردن به مخلوقاتی رنگی چموشی اســت کــه این ور و آن ور می‌روند. والدین به دنبال محتوا‌های مناسب خانواده هستند، به همین دلیل اســت کــه کمپانی‌های تولید کننده فیلم محصولات خاصی را برای آن‌ها تولید می‌کنند. در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با موفق‌ترین و پرفروش‌ترین فیلم‌های انیمیشن تاریخ سینما آشنا کنیم.

   

  ۲۰- دانشگاه هیولا‌ها (۲۰۱۳)

  Monsters University 2013

  فروش: ۷۴۴.۲۲۹.۴۳۷ دلار

  20 پرفروش ترین انیمیشن های تاریخ سینما

  پیش درآمد بسیار مورد انتظار انیمیشن «شرکت هیولاها» (Monsters,Inc) با عنوان «دانشگاه هیولاها» (Monsters University) ما را با نحوه آشنایی مایک و سالی در دانشگاه هیولا‌ها آشنا می‌سازند و مشخص شد کــه این دو همیشه با هم دوست نبوده اند. جالب این اســت کــه کمپانی دیزنی انیمیشنی در مورد دانشگاه ساخت درست زمانی کــه بچه‌هایی کــه روزگاری عاشق «شرکت هیولاها» بودند ۱۸ ساله شده و در آستانه ورود به دانشگاه بودند. این اتفاق کاملاً عمدی و با برنامه ریزی صورت گرفت و به همین دلیل بود کــه «دانشگاه هیولاها» به فروش قابل توجه ۷۴۴.۲۲۹.۴۳۷ دلاری در گیشه دست یافت.

   

  ۱۹- ماداگاسکار ۳: تحت تعقیب‌ترین‌های اروپا (۲۰۱۲)

  Madagascar 3: Europe’s Most Wanted

  فروش: ۷۴۶.۹۲۱.۲۷۴ دلار

  20 پرفروش ترین انیمیشن های تاریخ سینما

  انیمیشن «ماداگاسکار ۳: تحت تعقیب‌ترین‌های اروپا» (Madagascar ۳: Europe’s Most Wanted) پرفروش‌ترین عنوان در میان فرانچایز ماداگاسکار اســت. گلوریا، ملمن، الکس و مارتی در این انیمیشن به سختی در تلاشند خود را به خانه شان نیویورک برسانند، اما در این بین با دردسر‌هایی مواجه می‌شوند. به خاطر تعقیب سازمان کنترل حیوانات، آن‌ها دور اروپا را می‌زنند و حتی برای مدت کوتاهی سر از سیرک در می‌آورند. به نظر می‌رسد کــه سینمارو‌ها تمام آن تعقیب و گریز‌ها در سراسر اروپا را دوست داشتند، زیرا این فیلم به فروش ۷۴۶.۹۲۱.۲۷۴ دلاری در گیشه دست یافت.

   

  ۱۸- شرک برای همیشه (۲۰۱۰)

  Shrek Forever After

  فروش: ۷۵۲.۶۰۰.۸۶۷ دلار

  20 پرفروش ترین انیمیشن های تاریخ سینما

  این اولین فیلم از سری فیلم‌های شرک اســت کــه در این فهرست از آن نام می‌بریم. فیلم‌های این فرانچایز هر چقدر کــه پیش می‌رفتند با اســتقبال و فروش کمی روبرو می‌شدند و چهارمین و آخرین اپیزود این فرانچایز با عنوان «شرک برای همیشه» (Shrek Forever After) به اندازه اپیزود‌های قبلی فروش نداشت. با این وجود «شرک برای همیشه» نیز درآمد خوبی برای اســتودیو DreamWorks داشته و در مجموع توانست ۷۵۲.۶۰۰.۸۶۷ دلار فرو داشته باشد.

   

  ۱۷- شرک سوم (۲۰۰۷)

  Shrek the Third

  فروش: ۷۹۸.۹۵۸.۱۶۲ دلار

  20 پرفروش ترین انیمیشن های تاریخ سینما

  در «شرک سوم» (Shrek the Third) شرک و فیونا در می‌یابند کــه پدر و مادر بودن تا چه اندازه می‌تواند دشوار باشد به ویژه وقتی کــه سه بچه غول داشته باشید. «شرک سوم» کمی فروش بیشتری نسبت به «شرک برای همیشه» داشت، اما نتوانست به فروش «شرک ۲» برسد. به نظر می‌رسد کــه سینمارو‌ها عاشق بچه غول‌ها داشته و از آنجایی کــه شخصیت شرک در آن دوران یک شخصیت محبوب بود، برای تماشای آن ۷۹۸.۹۵۸.۱۶۲ دلار پرداختند.

   

  ۱۶- کوکو (۲۰۱۷)

  Coco

  فروش: ۸۰۷.۰۸۲.۱۹۶ دلار

  20 پرفروش ترین انیمیشن های تاریخ سینما

  انیمیشن «کوکو» (Coco) فیلمی بود کــه توانست در مراسم اسکار انیمیشن «بچه رییس» (The Boss Baby) را شکست داده و جایزه اسکار بهترین انیمیشن سال را بدست آورد. این فیلم داســتان یک پسربچه ۱۲ ساله به نام میگل را روایت می‌کند کــه از خانه اش در مکزیک به سرزمین مردگان منتقل می‌شود. در مدت حضورش در این دنیا او ممنوعیت روی آوردن به موسیقی در خانواده اش را نادیده گرفته و به کمک جد مادری اش به خواســته خود می‌رسد. انیمیشن «کوکو» موفقیت بزرگی بود و هم کودکان و هم والدین از تماشای آن لذت بردند به همین دلیل بود کــه این انیمیشن به فروش قابل توجه ۸۰۷.۰۸۲.۱۹۶ دلار رسید.

   

  ۱۵- درون بیرون (۲۰۱۵)

  Inside Out

  فروش: ۸۵۷.۶۱۱.۱۷۴ دلار

  20 پرفروش ترین انیمیشن های تاریخ سینما

  انیمیشن «درون بیرون» (Inside Out) نگاهی منحصربفرد به شکل گیری فرآیند‌های احساسی در انسان می‌اندازد. این انیمیشن مغز انسان را به شکلی کــه تاکنون دیده نشده به ما نشان می‌دهد، در قالب احساسات انسانی سازی شده‌ای کــه هر یک بخش متفاوتی از وجود ما را کنترل می‌کنند. هم کودکان و هم والدین شیفته زیبایی شاعرانه خاص این انیمیشن شدند. ایمی پوهلر کــه صداپیشگی شخصیت شادی را بر عهده داشت کــه در ذهن دخترک کوچولوی داســتان شادی‌های او را کنترل می‌کرد. این انیمیشن به فروش ۸۵۷.۶۱۱.۱۷۴ دلاری دست یافت.

   

  ۱۴- زندگی پنهان حیوانات خانگی (۲۰۱۶)

  The Secret Life of Pets

  فروش: ۸۷۵.۴۵۷.۹۳۷ دلار

  20 پرفروش ترین انیمیشن های تاریخ سینما

  انیمیشن «زندگی پنهان حیوانات خانگی» (The Secret Life of Pets) در مورد تمامی اتفاقاتی اســت کــه ممکن اســت با ترک کردن خانه هایمان، برای حیوانات خانگی مان رخ دهد. صداپیشگان شناخته شده‌ای مانند لوییس سی کی، اریک اســتون اســتریت، کوین هارت، اســتیو کوگان، الی کمپر و آلبرت بروکس از صداپیشگان اصلی شخصیت‌های این انیمیشن بودند و حضور این همه ستاره در مقام صداپیشه کمک بزرگی به این انیمیشن کرد کــه به فروش ۸۷۵.۴۵۷.۹۳۷ دلاری در گیشه برسد.

   

  ۱۳- عصر یخبندان: رانش قاره‌ای (۲۰۱۲)

  Ice Age: Continental Drift

  فروش: ۸۷۷.۲۴۴.۷۸۲ دلار

  20 پرفروش ترین انیمیشن های تاریخ سینما

  «عصر یخبندان: رانش قاره ای» (Ice Age: Continental Drift) چهارمین اثر در فرانچایز عصر یخبندان بود کــه همان صداپیشگان قبلی در آن حضور داشتند و کیکی پالمر، نیکی میناژ، دریک، جنیفر لوپز و پیتز دینکلیج نیز در نقش شخصیت‌های جدید صداپیشگی می‌کردند. این انیمیشن با فروش قابل توجه ۸۷۷.۲۴۴.۷۸۲ دلار به پرفروش‌ترین انیمیشن سال ۲۰۱۲ تبدیل شد.

   

  ۱۲- عصر یخبندان: ظهور دایناسور‌ها (۲۰۰۹)

  Ice Age: Dawn of the Dinosaurs

  فروش: ۸۸۶.۶۸۶.۸۱۷ دلار

  20 پرفروش ترین انیمیشن های تاریخ سینما

  «عصر یخبندان: ظهور دایناسورها» (Ice Age: Dawn of the Dinosaurs) سومین قسمت از مجموعه انیمیشن‌های عصر یخبندان بود کــه در آن شخصیت سید (تنبل) توسط یک تیرانوسوروس ماده و پس از دزدیدن تخم هایش اسیر ربوده می‌شوند. دوستانش باید او را نجات دهند و در این مسیر آن‌ها با دنیای گمشده دایناسور‌ها در زیر یخ مواجه می‌شوند. «عصر یخبندان: ظهور دایناسورها» پرفروش‌ترین قسمت در فرانچایز خود اســت کــه در سراسر جهان به فروش ۸۸۶.۶۸۶.۸۱۷ دلاری دست یافت.

   

  ۱۱- شرک ۲ (۲۰۰۴)

  Shrek 2

  فروش: ۹۱۹.۸۳۸.۷۵۸ دلار

  20 پرفروش ترین انیمیشن های تاریخ سینما

  بالاخره به پرفروش‌ترین قسمت از فرانچایز شرک رسیدیم. در «شرک ۲» (Shrek ۲)، شرک شربتی می‌نوشد کــه هم او و هم فیونا را بار دیگر به انسان تبدیل می‌سازد. همچنین در فرآیندی مشابه الاغ داســتان به یک اسب زیبای سفید تبدیل می‌شود. شوربختانه این تغییر باعث می‌شود کــه فیونا فکر کند شخصیت شاهزاده افسونگر همان شرک اســت و بدین ترتیب دردسر و آشفتگی روابط آغاز می‌شود. همچنین در این فیلم اســت کــه با شخصیت «گربه چکمه پوش» آشنا می‌شویم کــه البته نقش مهمی در فروش ۹۱۹.۸۳۸.۷۵۸ دلاری فیلم داشت.

   

  ۱۰- در جستجوی نمو (۲۰۰۳)

  Finding Nemo

  فروش: ۹۴۰.۳۳۵.۵۳۶ دلار

  20 پرفروش ترین انیمیشن های تاریخ سینما

  بالاخره به ۱۰ فیلم انیمیشن پرفروش تاریخ سینما رسیدیم. انیمیشن «در جستجوی نمو» (Finding Nemo) دهمین انیمیشن پرفروش تاریخ سینماســت. در این فیلم یک دلقک ماهی کوچک به نام نمو گم می‌شود و پدرش، مارلین، تلاش برای پیدا کردن او را آغاز می‌کند. بعد از انتشار این فیلم فروش دلقک ماهی افزایش قال توجهی داشت کــه نشان دهنده موفقیت بالای این فیلم بود. انیمیشن «در جستجوی نمو» در نهایت ۹۴۰.۳۳۵.۵۳۶ دلار فروش داشت.

   

  ۹- شیر شاه (۱۹۹۴)

  The Lion King

  فروش: ۹۶۸.۴۸۳.۷۷۷ دلار

  20 پرفروش ترین انیمیشن های تاریخ سینما

  شما را نمی‌دانم، اما به نظر خودم و بسیاری دیگر، انیمیشن «شیر شاه» (The Lion King) بهترین انیمیشن ساخته شده توسط اســتودیو والت دیزنی در تاریخ خود اســت. این انیمیشن همه چیز دارد، یک فیلم نامه شکسپیری، ترانه‌های التون جان، یک گراز بدبو و یک داســتان عاشقانه تاثیرگذار و البته شیرها. «شیر شاه» یکی از قدیمی‌ترین فیلم‌های این فهرست اســت کــه نشان می‌دهد این فیلم در طول این همه سال هم هنوز از اعتبار و محبوبیت سابق خود نیفتاده اســت. «شیر شاه» در زمان خود ۹۶۸.۴۸۳.۷۷۷ دلار در گیشه فروخت.

   

  ۸- من نفرت انگیز ۲ (۲۰۱۰)

  Despicable Me

  فروش: ۹۷۰.۷۶۱.۸۸۵ دلار

  20 پرفروش ترین انیمیشن های تاریخ سینما

  بعد از موفقیت قسمت اول، اســتودیو یونیورسال پیکچرز خیلی سریع به سراغ قسمت دوم رفت و «من نفرت انگیز ۲» (Despicable Me ۲) را ساخت. این بار شخصیت گرو بازگشته و یک وسیله اسراسرآمیز با اســتفاده از یک آهنربای غول پیکر یک سلاح هسته‌ای به نام PX-۴۱ را از یک آزمایشگاه سری در مدار قطب شمال به سرقت می‌برد. البته اینجا هم مینیون‌ها در فیلم حضور دارند کــه سهم زیادی در فروش ۹۷۰.۷۶۱.۸۸۵ دلاری فیلم داشتند.

   

  ۷- زوتوپیا (۲۰۱۶)

  Zootopia

  فروش فیلم: ۱.۰۲۳.۷۸۴.۱۹۵ دلار

  20 پرفروش ترین انیمیشن های تاریخ سینما

  «زوتوپیا» (Zootopia) یک انیمیشن کامپیوتری ساخته اســتودیو دیزنی بود کــه جنیفر گودوین، جیسون بیتمن، ادریس البا، جنی اسلیت، نیت تورنس، بانی هانت، جی کی سیمونز، اکتاویا اسپنسر و شکیرا در آن صداپیشگی می‌کردند. این فیلم داســتان رابطه غیرمتعارف یک خرگوش در مقام افسر پلیس و یک روباه خلاقکار را در یک شهر متعلق به حیوانات انسانی شده روایت می‌کند کــه به دلیل جذابیت‌های داســتان توانست به فروش ۱.۰۲۳.۷۸۴.۱۹۵ دلاری دست یابد.

   

  ۶- در جستجوی دوری (۲۰۱۶)

  Finding Dory

  فروش: ۱.۰۲۸.۵۷۰.۸۸۹ دلار

  20 پرفروش ترین انیمیشن های تاریخ سینما

  در دنباله ساخته شده بر داســتان «در جستجوی نمو»، دوری سفری ماجراجویانه را برای اینکــه از کجا آمده آغاز می‌کند. او والدینش را در یک آکواریوم ملاقات می‌کند، جایی کــه با مخلوقات شگفت انگیزی دیگری آشنا می‌شود. انیمیشن «در جستجوی دوری» (Finding Dory) در باکس آفیس عملکرد بسیار خوبی داشت کــه نقش الن دجنرس در نقش دوری را نباید در این موفقیت نادیده گرفت. این فیلم در نهایت توانست به فروش بین المللی ۱.۰۲۸.۵۷۰.۸۸۹ دلاری برسد.

   

  ۵- من نفرت انگیز ۳ (۲۰۱۷)

  Despicable Me 3

  فروش: ۱.۰۳۴.۷۹۹.۴۰۹ دلار

  20 پرفروش ترین انیمیشن های تاریخ سینما

  قسمت سوم «من نفرت انگیز» در سال ۲۰۱۷ منتشر شد و در آن شخصیت گرو با برادر دوقلوی گمشده اش درو همراه می‌شود تا بالتازار برت را شکست دهند کــه در کودکی با ناملایماتی روبرو شده و اکنون به یک انسان شرور تبدیل شده اســت. این فیلم در نهایت به فروش ۱.۰۳۴.۷۹۹.۴۰۹ دلاری دست یافت.

   

  ۴- داســتان اسباب بازی ۳ (۲۰۱۰)

  Toy Story 3

  فروش: ۱.۰۶۶.۹۶۹.۷۰۳ دلار

  20 پرفروش ترین انیمیشن های تاریخ سینما

  «داســتان اسباب بازی ۳» (Toy Story ۳) پرفروش‌ترین قسمت از مجموعه انیمیشن‌های داســتان اسباب بازی تاکنون اســت و باید منتظر اکران قسمت چهارم این مجموعه در ژوئن ۲۰۱۹ باشیم تا ببینیم فروش آن به چه عددی خواهد رسید. در قسمت سوم این مجموعه، وودی و دوستانش به طور تصادفی به یک مرکز سالمندان می‌روند و در ادامه تمام تلاش خود را به کار می‌گیرند کــه نزد اندی بازگردند. این فیلم بسیاری را تحت تاثیر قرار داد حتی آن‌هایی کــه دیگر برای بازی کردن با اسباب بازی بیش از حد پیر شده بودند و به همین دلیل نباید از فروش ۱.۰۶۶.۹۶۹.۷۰۳ دلاری فیلم تعجب کرد.

   

  ۳- مینیون‌ها (۲۰۱۵)

  Minions

  فروش: ۱.۱۵۹.۳۹۸.۳۹۷ دلار

  20 پرفروش ترین انیمیشن های تاریخ سینما

  در نهایت مینیون‌ها توانستند فیلم مربوط به خود را داشته باشند. فیلم «مینیون ها» (Minions) در سال ۲۰۱۵ منتشر شد و دیگر از آن زمان تاکنون جزئی از دنیای دوست داران انیمیشن‌های کودکانه بوده اند. از صداپیشگان این انیمیشن می‌توان به پیر کافین در چندین نقش، ساندرا بولاک، جان هام، مایکل کیتون، آلیسون جینی، اســتیو کوگان و جنیفر ساوندرز اشاره کرد. سینمارو‌ها به معنای واقعی کلمه دیوانه این فیلم و هر چیز و هر جایی کــه ربطی به مینیون‌ها داشت شدند و فیلم نیز به فروش قابل توجه ۱.۱۵۹.۳۹۸.۳۹۷ دلار دست یافت.

   

  ۲- شگفت انگیزان ۲ (۲۰۱۸)

  Incredibles 2

  فروش: ۱.۲۴۲.۸۰۵.۳۵۹ دلار

  20 پرفروش ترین انیمیشن های تاریخ سینما

  «شگفت انگیزان ۲» (Incredibles ۲) ارزش این همه انتظار را داشت. این دنباله انیمیشنی ۱۴ سال پس از اولین قسمت منتشر شد و تماشای دوباره شخصیت‌های این انیمیشن بسیاری را شگفت زده کرد. «شگفت انگیزان ۲» در مجموع به فروش ۱.۲۴۲.۸۰۵.۳۵۹ دلاری دست یافت و همه سنین برای تماشای آن به سینما‌ها رفتند و فکر می‌کنم کسی از تماشای فیلم ناامید و پشیمان به خانه بازنگشت.

   

  ۱-فروزن (۲۰۱۳)

  Frozen

  فروش: ۱.۲۹۰.۰۰۰.۰۰۰ دلار

  20 پرفروش ترین انیمیشن های تاریخ سینما

  این لحظه‌ای اســت کــه همه منتظر آن بودیم. «منجمد» (Frozen) پرفروش‌ترین انیمیشن تمام دوران اســت و همه انتظار رسیدن به آن در این فهرست را می‌کشیدید. این انیمیشن داســتانی جذاب در مورد خواهری، قهرمان بودن و بسیاری چیز‌های دیگر اســت کــه در باکس آفیس به فروش ۱.۲۹۰.۰۰۰.۰۰۰ دلار دست یافت.

   

   

  به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟
  هیچ نظری ثبت نشده است
  نظرات این پست غیرفعال هستند.
 • مطالب پربازدید
 •