پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • 20 بهترین خوراکی ها برای افزایش اسپرم

  مجموعه : دانستنی های جنسی

  20 بهترین خوراکی ها برای افزایش اسپرم

  20 بهترین خوراکی ها برای افزایش اسپرم

  به شما خوراکی هایی را معرفی می کنیم کــه می توانند باعث افزایش میزان اسپرم در مردان شوند ، بسیاری از آقایان دنبال افزایش اسپرم شان هستند. تعداد اسپرم بیش از 15 میلیون در هر میلی لیتر اســت و کمتر ازاین تعداد غیر طبیعی قلمداد می شود. کمبود ویتامین و روی می تواند باعث کاهش تعداد اسپرم ها شود. در صورت کم بودن اسپرم ها احتمال بارداری بسیار کم می شود.

  20 بهترین خوراکی ها برای افزایش اسپرم

  خوراکی های افزایش دهنده سرعت اسپرم و حجم مایع منی

  غذاهای دارای آنتی اکسیدان کیفیت اسپرم را بهتر می کنند و از تعداد بالای اسپرم و حیات آن محافظت کند. در زیر مواد غذایی کــه باعث افزایش تعداد و حجم اسپرم می شود ذکر شده اســت:

   

  1.گوجه فرنگی

  گوجه فرنگی منبع غنی از لیکوپن اســت کــه یک آنتی اکسیدان اســت کــه باعث افزایش حرکت، ساختار و فعالیت اسپرم می شود.

   

  2.گردو

  گردو غنی از اسیدهای چرب امگا 3 اســت. مطالعه ی انجمن مطالعات تولید مثل نشان داد مصرف روزانه 5/2 اونس یا 70 گرم گردو باعث بهبود حیات، مورفولوژی و تحرک اسپرم در مردان بین 21 تا 35 سال می شود.

  20 بهترین خوراکی ها برای افزایش اسپرم

  3. تخمه کدو

  تخمه کدو حاوی آنتی اکسیدان ها، اسید آمینه های ضروری و فیثواســترول هستند کــه باروری را در مردان افزایش می دهند. مطالعات انجام شده نشان می دهد کــه گردو می تواند سطح سرمی تستوسترون، تعداد اسپرم، تحرک و حیات آن را افزایش دهد.

   

  4. عدس

  عدس غنی از اسید فولیک (فولات) اســت کــه ماده مغذی بسیار مهم برای باروری مردان اســت. مطالعات نشان می دهد مصرف کمتر اسید فولیک باعث افزایش احتمال ناهنجاری های کروموزومی در مردان می شود. مصرف عدس به صورت روزانه باروری را بهبود می بخشد.

   

  5. توت ها

  انواع توت ها، از جمله زغال اخته، توت فرنگی و … ضد التهابی و حاوی آنتی اکسیدان های قوی کورستین و رزوراترول هستند. آنها کیفیت اسپرم، تعداد و تحرک آن ها را بهبود می بخشد. می توانید یک مشت توت به صورت روزانه مصرف کنید یا آن ها را به کیک یا ماســت بیفزایید.

   

  6. انار

  انار غنی از آنتی اکسیدان ها اســت. مطالعات نشان می دهد انار سطح تستوسترون و کیفیت اسپرم را بهبود می بخشد و باعث افزایش میل جنسی می شود. یکی از مطالعات نشان داد مصرف انار در موش ها به صورت روزانه به مدت هشت هفته باعث غلظت سلول های اسپرم شده اســت.

   

  7. شکلات تیره

  شکلات تیره غنی از اسید آمینه L-arginine اســت، کــه باعث افزایش حجم و تعداد اسپرم می شود. همچنین غنی از آنتی اکسیدان ها اســت کــه در برابر رادیکال های آزادی کــه بر کیفیت اسپرم تاثیر می گذارند عمل می کنند. مصرف شکلات تیره در روز باعث افزایش تعداد اسپرم می شود.

   

  8. سیر

  سیر حاوی آليسين، يک ماده فعال کننده مسئول تحريک گردش خون، اســت. بنابراین جریان خون به اندام های جنسی منتقل می شود تا اسپرم را از هرگونه آسیب محافظت کند. همچنین سیر حاوی سلنیوم اســت کــه باعث تحرک و حیات اسپرم می شود.

   

  9. تخم مرغ

  تخم مرغ منبع خوبی از پروتئین و ویتامین E اســت (تاثیر ویتامین e بر اسپرم ) کــه به تحریک تولید سلول های اسپرم می پردازد. تخم مرغ اسپرم ها را از آسیب های رادیکال آزاد محافظت می کند و حرکت آنها را بهبود می بخشد.

   

  10. هویج

  هویج حاوی بتا کاروتن اســت کــه آنتی اکسیدان اســت. آنها با حفظ رادیکال های آزاد به حفظ اسپرم سالم کمک می کنند. آنتی اکسیدان ها نیز باعث تحرک اسپرم ها می شوند و به آن کمک می کنند به تخمک برسند.

  20 بهترین خوراکی ها برای افزایش اسپرم

  11. توت گوجی

  توت های قرمز روشن غنی از آنتی اکسیدان ها هستند. آنها با آسیب های اکسیداتیو مبارزه می کنند، به حفظ درجه حرارت بهینه در اندام های تولید مثل مردان و بهبود تولید اسپرم کمک می کنند. آنها همچنین برای بهبود اســتقامت و خلق و خوی شناخته شده هستند.

   

  12. جینسینگ

  جینسینگ یک ریشه فدریزیک اســت کــه در داروهای سنتی اســتفاده می شود. در یک مطالعه کــه شامل 66 مرد بود، اســتفاده از عصاره جینسینگ آسیایی به افزایش سطح تستوسترون و افزایش تعداد اسپرم کمک کرد. همچنین این ماده برای درمان اختلال نعوظ مناسب می باشد. این ماده را می توان به شکل چای مصرف کرد.

   

  13. مارچوبه

  مارچوبه فوق العاده غنی از ویتامین C می باشد و اسپرم را از آسیب اکسیداتیو محافظت می کند و تعداد اسپرم و تحرک را افزایش می دهد. و افزایش تعداد اسپرم به معنای اسپرم بیشتر برای رسیدن به تخمک اســت. بنابراین شانس بارداری افزایش می یابد.

   

  14. موز

  موز دارای یک آنزیم نادر به نام برملائین اســت کــه هورمون جنسی را تنظیم می کند. موز حاوی ویتامین A، B1 و C اســت کــه باعث تقویت اســتقامت در مردان و توانایی تولید اسپرم می شود.

   

  15. سبزیجات برگ سبز

  سبزیجات برگ سبز غنی از اسید فولیک هستند کــه نقش مهمی در باروری مردان ایفا می کند. همچنین مطالعات نشان می دهد مصرف روزانه اسید فولیک احتمال اختلالات اسپرم را کاهش می دهد. سبزیجات برگ سبز عبارتند از اسفناج، کلم بروکلی، لوبیا سبز و … .

   

  16. غذاهای غنی از روی

  روی می تواند اسپرم را از آسیب های رادیکال آزاد محافظت کند. همچنین با جلوگیری از تبدیل تستوسترون به اســتروژن، میل جنسی را تحریک می کند. سطح تستوسترون را افزایش می دهد و تعداد اسپرم و تحرک را افزایش می دهد.

  20 بهترین خوراکی ها برای افزایش اسپرم

  17. صدف ها

  صدف ها یک منبع عالی از روی هستند. آنها همچنین حاوی مواد مغذی مانند تائورین و گلیکوژن هستند کــه نقش مهمی در تحریک سیستم تولید مثل دارند. یافته های تحقیقات مختلف نشان داد کــه عصاره صدف در جلوگیری از نقایص باروری و بهبود تولید اسپرم موثر می باشد.

   

  18. گوشت گاو

  گوشت گاو همچنین یک منبع غنی از روی اســت. می توانید 6.31 میلی گرم روی در 100 گرم گوشت بدون چربی پیدا کنید. منابع دیگر روی عبارتند از گوشت قرمز، جو، ماهی و صدف.

   

  19. شنبلیله

  این یک درمان سنتی کاهش میل جنسی و تعداد کم اسپرم اســت. یک مطالعه نشان داد کــه مصرف عصاره شنبلیله به مدت 12 هفته، میزان اسپرم و کیفیت آن را بهبود می بخشد.

   

  20. روغن زیتون

  مصرف منظم روغن زیتون باعث افزایش تعداد اسپرم و کیفیت اسپرم می شود. این عمل با کاهش سطح کلسترول بد عمل می کند، بنابراین باعث تحریک جریان اکسیژن به بیضه ها (اندازه طبیعی بیضه چقدر اســت؟ ) و ایجاد اسپرم سالم می شود.

   

  لیست بالا یک رژیم جامع نیست. مواد غذایی دیگر از جمله روی، ویتامین A، B12، C و فولات نیز باعث تولید اسپرم سالم در بیضه ها می شوند.

   

  مطالب بیشتر:

  دانستنی هایی درباره اسپرم (مایع منی) مردان

   

   

  به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟
  هیچ نظری ثبت نشده است
  نظرات این پست غیرفعال هستند.
 • مطالب پربازدید
 •