پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • 20 ایده خلاقانه و جدید برای برگزاری جشن تولد

  مجموعه : مهارت های زندگی

  20 ایده خلاقانه و جدید برای برگزاری جشن تولد

  20 ایده خلاقانه و جدید برای برگزاری جشن تولد

  جشن تولد یکی از مهم ترین دورهمی هایی اســت کــه برای آن برنامه ریزی های زیادی انجام می شود، ما در این مطلب 20 ایده شاد و خلاقانه برای تبریک گفتن تولد و برگزاری جشن برایتان داریم.ایده‌های ما در جشن هستند کــه حرف اول را ميزنند. ایده خوب یعنی یک شب خوب و مثال‌زدنی… در ادامه چند ایده‌ برای جشن تولد کودکان به شما پیشنهاد ميدهیم کــه مطمئن باشید حداقل از چندتایشان اســتفاده خواهید کرد. همیشه ایده‌های خلاقانه برای جشن تولد جذاب و دوست داشتنی بوده و کمتر کسی ميتواند بگوید کــه از شگفت‌زده شدن خوشش نیامده اســت.

   

  1. خود را به فراموشی بزنید

  فقط کافی اســت طوری نشان دهید کــه گویا روز تولد او را فراموش کرده‌اید. بعد وقتی او مطمئن شد کــه شما واقعا فراموش کرده‌اید (و البته کمی هم ناراحت شد)، با یک تماس تلفنی یا به‌صورت حضوری یا با یک جشن مفصل، او را غافل‌گیر کنید. بهتر اســت بازیگر خوبی باشید وگرنه همه چیز را خراب ميکنید. خوشحالی بعد از این غافل‌گیری به ناراحتی قبلش ميچربد. این ایده برای جشن تولد باید با ظرافت کافی اجرا شود!

   

  2. برایش نامه بنویسید

  سنت زمان قدیم را برای یک روز احیا کنید و برایش یک نامه زیبا بنویسید. از او تشکر کنید. ميتوانید در آن از آرزوهایتان و روزهای خوبی کــه با هم داشته‌اید حرف بزنید. اگر هم دوست داشتید چند هدیه هم همراهش بدهید. مثل جاکلیدی یا هر چیزی کــه به راحتی قابل حمل باشد. اگر حوصله زیادی دارید، آن را پست کنید وگرنه در یک عمل غافلگیرانه، آن را کیف یا جیبش قرار دهید. این چند ایده برای تولد را همیشه در ذهن داشته باشید.

  20 ایده خلاقانه و جدید برای برگزاری جشن تولد

  3. سفر بروید

  مقدمات یک سفر را فراهم کنید، جا رزرو کنید، رستوران خوب بروید، بدون آن‌کــه به او بگویید. اگر مایلید ميتوانید چند نفر از دوستانتان را هم با خود به سفر ببرید تا اوقات شادتری را بگذرانید.

   

  سورپرایز برای سفر

  این ایده بیشتر به درد جوان‌ترها ميخورد. تنها وسیله لازم هم، یک ماشین اســت. (یا ميتوانید ماشین یکی از دوستان‌تان را غرض بگیرید). ميتوانید به محل کار او بروید و به او بگویید کــه همین الان ميخواهیم به سفر بروید و همه تدارکاتش را دیده‌اید. مطمئن باشید از شنیدن این خبر سر از پا نميشناسد. البته باید امیدوار باشید برای روزهای آینده‌اش هیچ برنامه‌ای نریخته باشد.

  20 ایده خلاقانه و جدید برای برگزاری جشن تولد

  4. در روزنامه به او تبریک بگویید

  تابه‌حال آگهی‌های روزنامه‌ای کــه مردم در آن تولد کسی را تبریک ميگویند را دیده‌اید؟ شادی به نظرتان مسخره باشد ولی این کار دوستتان را خیلی غافلگیر خواهد کرد. فکرش را بکنید! دوست‌تان مشغول خواندن روزنامه اســت کــه یک دفعه تصویر خودش را به همراه تبریک شما ميبیند. هزینه این رزرو خیلی زیاد نیست در عین حلا ارزشش را دارد.

   

  5. ویدئوی تبریک دسته‌جمعی درست کنید

  این یکی از بهترین هدیه‌هایی اســت کــه ميتوانید به کسی کــه از شما دور اســت بدهید. ميتوانید از چند نفر از اعضای فامیل یا دوستانتان بخواهید یک ویدئوی ۱۵ الی ۲۰ ثانیه‌ای درست کنند و تولدش را تبریک بگویند. سپس تمام این ویدئوها را به هم بچسبانید و یک فیلم کامل درست کنید. از این ایده ميتوانید در زمان‌هایی به غیر از تولد، برای تبریک هر نوع مراسم دیگری هم ميتوانید اســتفاده کنید.

   

  6. با تزئین کیک او را سورپرایز کنید

  اگر ميخواهید کسی را با مهمانی سورپرایز کنید، باید به فکر کیک و تزئینش هم باشید. کیکی کــه شما سفارش ميدهید، باید خیلی خاص باشد و فرد حس کند کــه فقط برای او سفارش داده شده اســت. مثلا آن را شبیه به چیزی کــه دوست‌تان خیلی دوست دارد، تزئین کنید. مثلا کیک باب اسفنجی یا کیک‌های عکس‌دار و… این ایده برای بچه‌ها فوق‌العاده خواهد بود.

  20 ایده خلاقانه و جدید برای برگزاری جشن تولد

  7. سورپرایز پشت در اســت

  این به درد همه‌ی کسانی کــه ميخواهند دوست‌شان را برای تولدش سورپرایز کنند، ميخورد.کار شما این اســت کــه یک هدیه یا یک دسته گل بخرید و آن را بسته‌بندی کنید و به همراه یک یادداشت، پشت در منزل دوست‌تان بگذارید. وقتی در را باز کند، ميبیند هیچ‌کس پشت در نیست به‌جز یک هدیه یا دسته‌گل؛ بهترین هدیه‌ی سورپرایزی کــه ميتوان به کسی داد! البته بعدا خود را به او نشان خواهید داد!

   

  8. فالوورهای شبکــه‌های اجتماعی‌اش را افزایش دهید

  این ایده را یک مادر به کار انداخته بود. مادری برای تولد دخترش یک صفحه فیس‌بوک درست کرد و اعلام کرد کــه ميخواهد برای تولد دخترش او را سورپرایز کند و تعداد فالوورهای او را بالا ببرد تا از دیدن این صحنه غافلگیر شود. این پست دست به دست چرخید و تعداد فالوورهای آن صفحه هم، روزبه‌روز زیادتر شد. مادر، در روز تولد دختر، این صفحه را با تعداد بالای فالوورهایی کــه برای او عکس‌ و پیام‌های تبریک ارسال کرده بودند به او نشان داد. تصور کنید کــه با دیدن این اتفاق چه حالی شده اســت!

   

  9. یادداشت‌های پنهان در جای جای خانه بگذارید

  این ایده خیلی جالب اســت. چند ورق کاغذ بردارید و روی هرکدام یک پیام تبریک یا آرزو یا یکی از خاطره‌هایتان را ‌بنویسید و بعد همه‌ی این کاغذها را در جاهای مختلف خانه یا لباس‌هایش پنهان کنید. نکته‌ی چنین ایده‌ای این اســت کــه به‌جای یک‌بار تبریک گفتن، چندین بار به او تبریک گفته‌اید و هر بار هم او را سورپرایز ميکنید. تصور کنید همسر، پدر و مادر یا فرزندتان با دیدن این‌همه پیام تبریک در طی روز چقدر خوشحال و هیجان‌زده خواهند شد و هیچ‌وقت این خاطره را از یاد نخواهند برد.

   

  10. امضای سلبریتی موردعلاقه‌اش را به او بدهید

  ميدانید سلبریتی موردعلاقه‌ی دوستتان یا فرزندتان کیست؟ شاید عملی کردن این ایده کمی سخت باشد، اما فکرش را بکنید کــه اگر یک نفر به‌عنوان کادوی تولد به شما امضای سلبریتی موردعلاقه‌تان را بدهد چه عکس‌العملی نشان خواهید داد! البته کاملا بستگی دارد کــه چقدر به این کارها علاقه داشته باشد.احتمالا برای این کار باید اوضاع مالی خوبی داشته باشید؛ چرا کــه معمولا سلبریتی‌ها چیزی را امضا نميکنند مگر برای خیریه‌ها و… پس این ایده، تا حدودی ایده لوکسی حساب ميشود.

  20 ایده خلاقانه و جدید برای برگزاری جشن تولد

  11. با نخ او را سورپرایز کنید

  با یک نخ! اشتباه نکنید این نخ قرار نیست یک نخ جادویی باشد. کافی اســت وقتی خواب اســت، یک نخ به دست یا پایش ببندید و سر دیگرش را به کادویش یا یک نامه یا… ببندید. احتمالا وقتی از خواب بیدار ميشود ميبیند کــه یک نخ به انگشتش گره خورده اســت. بلند ميشود و نخ را دنبال ميکند. وقتی به انتهای نخ برسد با آن هدیه یا نامه غافل‌گیر ميشود.

   

  12. در محل کار او را سورپرایز کنید

  کافی اســت زمانی کــه سر کار اســت یا دانشگاه اســت، برایش کادو را پست کنید. احتمالا او از دیدن این کادو خیلی خوشحال خواهد شد. احتمالا زمانی کــه پست‌چی بسته را به او ميدهد، منکرش ميشود و ميگوید کــه چیزی سفارش نداده اســت. وقتی چند دقیقه بعدش با کیک تولد وارد شوید، تعجب را در چشمانش ميبینید.یک کار دیگر هم این اســت کــه تمام افرادی کــه در محل کار او هستند تولدش را به او تبریک بگویند. احتمالا با دیدن این خیل جمعیت، کــه زمان تولدش را ميدانند، شگفت زده خواهد شد.

   

  13. بلیط یک سفر با یک مقصد عالی را به او بدهید

  یک ایده لوکس و عالی برای شما این اســت کــه یک بلیط هواپیما و رزرو هتل به یک مقصد عالی را دوست‌تان هدیه دهید. این بهترین هدیه‌ای اســت کــه احتمالا در طول زندگی‌اش دریافت کرده اســت. البته قبلش باید غیرمستقیم از دوست‌تان بپرسید دوست دارد به کجاها سفر کند و در روز تولدش با یک بلیط به همان مقصد او را غافل‌گیر کنید.

   

  14. هدیه‌ی رؤیایی‌اش را به او بدهید

  چه ميشد اگر برای تولد دوست‌تان، به او هدیه‌ی رؤیایی‌اش را ميدادید! اگر از رویای او خبر دارید، او را به آرزویش برسانید. ببینید رؤیایش چیست و اگر ميتوانید او را به رؤیایش برسانید. برای مثال یک مادر برای سورپرایز فرزندش او را به شهر دیزنی برد. دخترش آن‌قدر هیجان زده شده بود کــه فقط گریه ميکرد! باور کنید. این ایده‌ها برای مادرانی کــه برای فرزندشان تدارک تولد ميبینند، بسیار به درد بخور اســت.

   

  15. خودش را طراحی کنید

  او را با یک طراحی از صورت خودش سورپرایز کنید. اگر خودتان نميتوانید این کار را بکنید، ميتوانید از کسی کــه توانایی‌اش را دارد بخواهید تا از صورت او را طراحی کند. یکی از عکس‌هایی را کــه آن را دوست دارد، پیدا کنید و به نقاش بدهید تا از روی آن طراحی کند. مطمئنم از دیدن طراحی صورت خودش خیلی هیجان‌زده خواهد شد.

  20 ایده خلاقانه و جدید برای برگزاری جشن تولد

  16. با بوسه به او تبریک بگویید

  این ایده به درد زوج‌های جوان ميخورد. از این ایده برای سورپرایز کردن شریک زندگی‌تان اســتفاده کنید. ميتوانید از او بخواهید چشمانش را ببندد و تا زمانی کــه شما نگفته‌اید باز نکند، سپس او را غرق در بوسه‌های ناب! کنید. اگر برای همسرتان تولد گرفته اید لب های او را باید طولانی ببوسید.

   

  17. هدیه‌اش سرگرمی مورد علاقه‌اش باشد

  چه هدیه‌ای بهتر از چیزی کــه مربوط به سرگرمی باشد؟ اگر مدت‌ها به دنبال مدل خاصی از یک بازی اســت، همان را برایش بخرید. این ایده را در مورد هرکس دیگری هم ميتوانید اجرا کنید، فقط کافی اســت بدانید سرگرمياش چیست و چگونه ميتوانید آن را پیدا کنید.

  20 ایده خلاقانه و جدید برای برگزاری جشن تولد

  18. تولدش را رادیویی تبریک بگویید

  تا به حال به ذهن‌تان رسیده اســت کــه از طریق رادیو تولد کسی را تبریک بگویید؟ احتمالا تا حالا امتحان نکرده‌اید. فکر کنید شخصی کــه تولدش بوده، با شنیدن اسم خودش چه حسی پیدا کرده اســت. یک راه دیگر هم این اســت کــه شما خودتان با برنامه رادیویی کــه ميدانید دوست‌تان یا یکی از اعضای خانواده‌اش به آن گوش ميدهند تماس بگیرید و با صدای خودتان به او تبریک بگویید.

   

  19. فیلم جالبی برایش تهیه کنید

  برای عملی کردن این ایده، عکس‌های قدیمياش را بدون اینکــه بفهمد بردارید. این شخص ميتواند دوست، اعضای خانوده و یا فامیل‌تان باشد و ميتوانید عکس‌هایشان را از اینستایش بردارید. بعد از اینکــه چند عکس خوب پیدا کردید، با اســتفاده از نرم‌افزارهای ویرایش عکس و فیلم، آنها را به یک ویدئوی اسلایدی تبدیل کنید و تولدش را تبریک بگویید. اگر اهل مویسقی باشد، احتمالا با دیدن این ویدئو دیوانه‌وار شما را عاشق ميشود.

  20 ایده خلاقانه و جدید برای برگزاری جشن تولد

  20. یک مهمانی غافلگیرانه برایش بگیرید

  یک مهمانی تولد سورپرایزی برای دوست‌تان تدارک ببینید. مطمئنم همه شما از چند و چون این کار باخبر هستند. با دوستان، آشنایان، اعضای خانواده و همکاران دوست‌تان تماس بگیرید و ماجرا را به آنها بگویید و از آن‌ها برای تولد، دعوت کنید.این ایده برای جشن تولد پدرها و مادرها فوق‌العاده اســت و جشن به یاد ماندنی برایشان ميشود چرا کــه همیشه آن‌ها بوده‌اند کــه برای ما مهمانی گرفته‌اند و حالا با دیدن این تدارک، شگفت‌زده خواهند شد. دیدن چهره آن‌ها دیدنی خواهد بود.

   

  پیشنهاد برای جشن تولد کودکان درخانه

  مطمئنا هر کسی ميداند کــه دوست‌ داشتنی‌ترین ایده برای کودکان، بازی‌های مهیج و دوست‌داشتنی اســت. هیچ کس منکر این نیست کــه کودکش عاشق بازی کردن اســت. پس اگر ترتیبی بدهید تا او بتواند بیشتر زمان جشن را با دوستانش بازی‌های هیجان‌انگیز کند، بیشتر به او خوش ميگذرد.مطمئنا کودکانی کــه بیشتر مورد توجه قرار گرفته‌اند و به نیازهایشان پاسخ داده شده، کودکان شادتر و باانگیزه‌تری خواهند بود. خوش به حال کودکانی کــه مادرانشان برای تولدشان برنامه‌ریزی ميکنند.یادتان باشد کــه در هر حال این کودک شماســت کــه باید به او خوش بگذرد و زمان شاد و مفرحی داشته باشد؛ پس یادتان نرود کــه فقط برای او برنامه‌ریزی کنید و در هر برنامه‌ای او را در اولویت قرار دهید.

   

  1. پیدا کردن گنج

  برای او نشانه‌هایی از یک گنج را در جای جای خانه بگذارید یا ميتوانید نقشه یک گنج شکلاتی را به او بدهید و یک داســتان عجیب و غریب هم برایش بنویسید تا همه را برای پیدا کردنش ترغیب کنید. خلاصه هر چقدر کــه می‎خواهید در این‌جا ذوق و سلیقه به خرج دهید و ایده بزنید.در نهایت یک گنج کــه با کاغذ کادوی طلایی تزئین شده را پیدا خواهند کــه از خوردنش لذت دوچندانی نیز خواهند برد.

  20 ایده خلاقانه و جدید برای برگزاری جشن تولد

  2. مسابقه موسیقی

  مسابقه‌ای برای بچه‌ها بگذارید کــه با قطع شدن موسیقی روی یک قایق رنگی قرار بگیرند تا غرق نشوند. این بازی الهام گرفته از همان مسابقه صندلی خودمان اســت کــه در قدیم داشتیم.ایده‌های خلاقانه برای جشن تولد عزیزانتان داشته باشید و آن‌ها را اجرا کنید؛ این کار باعث ميشود بدانند کــه چقدر شما برایشان ارزش قائلید. هر چند تولدهای ساده هم گاهی بسیار شیرین ميشوند ولی اگر او بفهمد کــه با بی‌حوصلگی تمام یک جشن را آن هم بدون برنامه‎ریزی گرفته‌اید احتمالا از شما دلگیر خواهند شد.

   

  نکته خیلی خیلی خیلی مهم احتیاطی:

  اگر بادکنک ها را با گاز هلیوم پر کرده اید باید حتما حواســتان باشد کــه برف شادی روی آن ها نپاشید چرا کــه احتمال آتش سوزی بسیار بالا خواهد بود ، بنابراین جشن تان تبدیل به حادثه ای ناگوار نمی شود.

  20 ایده خلاقانه و جدید برای برگزاری جشن تولد

  20 ایده خلاقانه و جدید برای برگزاری جشن تولد

   

  مطالب بیشتر:

  بهترین گلچین اس ام اس تبریک تولد اینجاســت

  عکس نوشته تولدت مبارک عاشقانه +عکس تبریک تولد همسر

   

   

  هیچ نظری ثبت نشده است
  نظرات این پست غیرفعال هستند.
  تبلیغات
 • مطالب پربازدید
 •