پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • 18 رفتاری که باعث می شود فردی محترم باشید

  مجموعه : جامعه شناسی,روان شناسی

  18 رفتاری که باعث می شود فردی محترم باشید

  18 رفتاری کــه باعث می شود فردی محترم باشید

  می خواهید دیگران به شما احترام بگذارند و همیشه فردی محترم نزد دیگران باشید؟ اگر از 18 رفتار زیر پیروی کنید قطعا در هر جایی و هر موقعیتی فردی محترم خواهید بود. به عنوان یک جوان خیلی ناراحت کننده اســـت کــه به همه احترام بگذارید، اما خودتان همان احترام را دریافت نکنید. این ناراحتی قابل درک اســـت، اما دلایلی وجود دارد کــه چرا در چنین وضعیتی قرار می‌گیرید.

   

  اول و مهمتر از همه اینکــه هر چند عادلانه نیست، اما این واقعیت کــه شما جوان هستید، نقش زیادی در این میان دارد. خیلی از افراد بزرگسال، توجه و احترام چندانی برای نوجوانان و جوانان قائل نیستند. اما باید بدانید کــه هر چه بزرگ‌تر شوید احترام بیشتری دریافت خواهید کرد و زمان زیادی دارید کــه آنگونه کــه دوست دارید مورد احترام قرار بگیرید.

   

  به عنوان مثال ما به افرادی کــه کار‌های مهمی در زندگی خود انجام داده‌اند احترام می‌گذاریم، مثلا در تحصیلات به امتیازات خوبی دست پیدا کرده‌اند یا در ورزش خاصی موفق و مطرح‌اند. این دست آورد‌ها همراه با سایر توانایی‌های بالقوه می‌توانند سبب جذب احترام بیشتری شوند. واضح اســـت کــه هر چه سن‌تان بالاتر برود، فرصت‌های بیشتری برای بهتر بودن و کسب امتیازات مختلف خواهید داشت.

   

  هر چند شاید این قدم‌ها کوچک به نظر برسند، اما قدم‌های مهمی به سمت رسیدن به هدف‌های اصلی هستند کــه در زندگی دارید؛ بنابراین خونسرد باشید و سعی کنید در حال حاضر روی همین موفقیت‌های کوچک تمرکز کنید و بقیه چیز‌ها را به زمان بسپارید.

  18 رفتاری که باعث می شود فردی محترم باشید

  همه می خواهند نزد دیگران فردی محترمی باشند

   

  به اطرافیان‌تان احترام بگذارید

  احترام یک خیابان دو طرفه اســـت، برای اینکــه مورد احترام باشید اول باید به دیگران احترام بگذارید. احترام، اصولی اولیه دارد کــه باید تحت هر شرایطی آن‌ها را در ارتباط با دیگران رعایت کنید. پس روی رفتار‌های خودتان تمرکز کنید و سعی کنید به همه‌ی کسانی کــه با آن‌ها برخورد دارید احترام بگذارید.

   

  نشان دهید کــه می‌توانید مسئولیت بپذیرید

  سعی کنید کار‌ها و مسئولیت‌های‌تان را به خوبی و با جدیت تمام انجام دهید و چیزی را سرسری نگیرید. بهتر اســـت بدون اینکــه به شما یادآوری شود خودتان به تعهدات به موقع عمل کنید. نگرش و رفتار شما، دو فاکتور مهم هستند کــه شما را مورد احترام دیگران قرار می‌دهند.

   

  درستی را در گفتار و رفتارتان نشان دهید

  در این سن مطمئنا دیگر می‌دانید درست و نادرست چیست. برای اینکــه مورد احترام باشید نه تنها باید همیشه کاری را کــه درست اســـت انجام دهید بلکــه تحت هر شرایطی باید حرف حق را بزنید و از عواقب آن نترسید.

  18 رفتاری که باعث می شود فردی محترم باشید

  درستی در حرف کار آسانی اســـت ، باید در عمل ثابت کنید فرد درستی هستید

   

  مورد اعتماد باشید

  هیچکس از آدم غیرقابل اعتماد خوشش نمی‌آید. یک انسان قابل احترام کسی اســـت کــه در روابط خود روراســـت و قابل اعتماد اســـت و به چیز‌هایی کــه می‌گوید عمل می‌کند.

   

  نسبت به انتقاد، پذیرا باشید

  برخلاف باور عمومی، مورد احترام بودن به این معنی نیست کــه از شما انتقاد نشود. در واقع دقیقا برعکس اســـت. مثلا شما هر چه در محل کارتان مطرح‌تر باشید، انتقاد بیشتری از شما خواهد شد. فرد مورد احترام، انتقاد را رد نمی‌کند و واکنش بد نشان نمی‌دهد بلکــه با احترام و کنجکاوی به انتقاد دقت می‌کند. آدم‌ها به کسی کــه انتقاد پذیر اســـت احترام می‌گذارند.

  18 رفتاری که باعث می شود فردی محترم باشید

  نشان دهید کــه باور دارید قابل احترامید

  با خودتان با احترام رفتار کنید. عادت‌های زندگی شخصی و حرفه‌ای‌تان، تفریحات‌تان و خیلی چیز‌های دیگر در زندگی روزمره، نشاندهنده‌ی طرزفکرتان نسبت به خودتان هستند. دیگران متوجه نگاه‌تان به زندگی هستند و رفتارهای‌تان را می‌بینند و این مشاهدات تاثیر زیادی بر احترامی کــه دریافت می‌کنید دارند. شما لایق احترام دیگران هستید. احترام گذاشتن به خود شامل خوب لباس پوشیدن، با اتیکت رفتار کردن و اســـتفاده‌ی درست از زبان بدن نیز می‌شود.

   

  از دیگران بدگویی نکنید

  چه در زندگی شخصی و چه در زندگی حرفه‌ای‌تان هرگز از کسی بدگویی نکنید. مطمئنا کسی نمی‌تواند با بدگویی کردن از دیگران برای خودش احترام بخرد. اگر از دست کسی ناراحت و دلخورید با خودش حرف بزنید و پشت سر او غیبت نکنید. بدگویی کردن از دیگران نشاندهنده‌ی ضعف اســـت و تاثیر منفی بر نگاه دیگران نسبت به شما می‌گذارد.

   

  خودتان باشید

  خود واقعی‌تان باشید. خیلی بهتر اســـت کــه خودتان باشید تا اینکــه از دیگران تقلید کنید. آدم‌ها به افراد اصیل و واقعی احترام می‌گذارند. خیلی از افراد به سختی تلاش می‌کنند شبیه دیگران باشند و در نهایت هویت خود را از دست داده و ناامید و سرگردان می‌مانند. کشف کنید چه کسی هستید و به چه چیزی می‌خواهید برسید.

  18 رفتاری که باعث می شود فردی محترم باشید

  دیگران از فردی کــه دائما در حال نقش بازی کردن اســـت خوششان نمی آید

   

  الگوی مناسبی برای دیگران باشید

  دو صد گفته، چون نیم کردار نیست. آیا رفتارتان جوری هست کــه بتوانید الگوی مناسبی برای دیگران باشید؟ آیا سعی می‌کنید عمل‌تان در راســـتای گفتارتان باشد؟ با عمل کردن به آنچه کــه می‌گویید مورد احترام همه خواهید بود. قابل احترام‌ترین انسان‌ها کسانی هستند کــه به دیگران انگیزه می‌دهند بهترین باشند و به آن‌ها قدرت اســـتفاده از بالاترین پتانسیل‌شان را می‌دهند.

   

  مهربان و مودب باشید

  همیشه با هر کسی کــه روبرو می‌شوید مهربان و مودب باشید، از همسر و فرزندان‌تان گرفته تا همکاران و فروشنده‌ها. اگر دوست دارید مورد احترام باشید، حتی روز‌هایی کــه حال‌تان خوب نیست و بی‌حوصله‌اید باز هم باید ادب را رعایت کنید. زبان بدن‌تان نیز باید نشاندهنده‌ی ادب‌تان باشد. ژست‌های کوچک شاید کم اهمیت به نظر برسند، اما بیش از آنچه فکر کنید تاثیرگذارند. لبخند به لب داشته باشید و «لطفا» و «متشکرم» را در جای جای کلام‌تان جا دهید.

  18 رفتاری که باعث می شود فردی محترم باشید

  شنونده خوبی باشید

  گوش دادن یک پروسه‌ی فعال اســـت. وقتی به کسی گوش می‌دهید تمام توجه و حواس‌تان را معطوف او کنید و افکار خودتان را متوقف نمایید تا بتوانید پیامی را کــه طرف مقابل سعی دارد به شما منتقل کند خوب دریافت کنید. اگر طرف مقابل‌تان حرفی زد کــه شما را یاد چیزی انداخت یا احساس کردید باید شما هم چیزی بگویید، کلام او را قطع نکنید و به موقع حرف بزنید. در گفتگو‌ها به جای اینکــه متکلم وحده باشید، سوال‌هایی بپرسید کــه طرف مقابل‌تان هم تشویق به حرف زدن شود. اگر مهارت خوب گوش کردن را بلد باشید به دیگران احساس مهم بودن می‌دهید و مورد احترام خواهید بود.

   

  مفید باشید

  افرادی کــه همیشه برای کمک کردن حاضرند و از هر فرصتی برای خدمت به دیگران بهره می‌برند مورد احترام‌اند. مسئولیت بپذیرید و پیش از اینکــه از شما درخواســـت کمک شود خودتان پیشنهاد بدهید. هر روز سعی کنید حداقل به یک نفر کمک کنید. کمک‌های معنوی بیشتر از کمک‌های مادی جلب احترام می‌کنند.

   

  بهانه تراشی نکنید

  بهانه آوردن نشانه‌ی ضعف اســـت. مسئول انتخاب‌ها، رفتار‌ها و اشتباهات‌تان باشید. اگر نتوانستید کاری را به موقع تمام کنید به جای اینکــه بهانه بیاورید، عذرخواهی کنید و سعی کنید جبرانش کنید. به دیگران نشان دهید کــه واقعا به فکر جبران خطا یا زیانی کــه وارد کرده‌اید هستید تا به شما احترام بگذارند.

   

  خشم‌تان را کنترل کنید

  سرکوب خشم و عصبانیت شاید به کسی آسیب نزند، اما قطعا به خود شما لطمه خواهد زد، اما ابراز خشم به شیوه‌ای نامناسب یا زود از کوره در رفتن نیز علامت ضعف اســـت. هیچکس کامل نیست و همه‌ی ما گاهی عصبانی می‌شویم، ولی چیزی کــه بین انسان‌ها تفاوت ایجاد می‌کند نحوه‌ی کنترل خشم اســـت. روش‌های کنترل خشم، بخشیدن دیگران و عبور از بحران‌ها را یاد بگیرید و مورد احترام باشید.

   

  انعطاف پذیر باشید

  خشک و متعصب بودن شما را به جایی نمی‌رساند. درک کنید کــه پروسه‌ی تکامل به انعطاف نیاز دارد تا تغییری شکل بگیرد. تلاش کنید تا به عنوان یک انسان همیشه در حال رشد و بهتر شدن باشید، مهارت‌های جدید یاد بگیرید و دست به فعالیت‌های جدید بزنید. هرازگاهی رفتار‌های خودتان را ارزیابی کنید و بازخورد‌ها را بسنجید. دست آورد‌های کوچک‌تان را قدر بدانید و نسبت به تغییر، باز و پذیرا باشید. دیگران انعطاف شما را می‌بینند و برای‌تان احترام قائل می‌شوند.

   

  خوش قول باشید

  کسی کــه به قولش عمل نمی‌کند، مورد اعتماد و احترام نیست. در واقع بد قولی یکی از سریع‌ترین راه‌های از دست دادن احترام اســـت. جوری به وعده‌های‌تان عمل کنید کــه دیگران بتوانند روی شما حساب کنند.

   

  خوبی‌های دیگران را ببینید

  بد بین نباشید و سعی کنید در هر کس و هر چیزی خوبی‌ها را پیدا کنید. اگر به عنوان کسی شما را بشناسند کــه خوشبین و مثبت اندیش اســـت خیلی بیشتر به شما احترام خواهند گذاشت.

   

  احترام، صلح و آرامش به دنبال دارد

  اگر به خودتان احترام بگذارید و برای خودتان ارزش قائل باشید، به دیگران احترام بگذارید و برای عقاید آن‌ها نیز احترام قائل باشید، دنیا نیز جای بسیار بهتری برای زندگی خواهد بود و فرصتی برای نفرت و کینه، خشونت و جنگ وجود نخواهد داشت؛ بنابراین در دنیایی پُر از صلح و آرامش زندگی خواهیم کرد.

   

  مطالب بیشتر:

  احترام در زندگی همسران چطور شکل می گیرد؟

  ده نشانه اینکه ما به خود احترام نمی گذاریم

   

   

  به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟
  هیچ نظری ثبت نشده است
  نظرات این پست غیرفعال هستند.
 • مطالب پربازدید
 •