پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • 16 بهترین فیلم های لئوناردو دیکاپریو که باید ببینید

  مجموعه : جدیدترین اخبار مشاهیر

  16 بهترین فیلم های لئوناردو دیکاپریو کـــه باید ببینید

  لئوناردو دیکاپریو مطمئنا یکی از برترین بازیگران تاریخ سینما اســـت کـــه در حال حاضر شانس این را داریم کـــه در دورانی زندگی کنیم کـــه این بازیگر نقش آفرینی مي کند. لئوناردو دیکاپریو از آن دست بازیگرهایی اســـت کـــه همه دوستش دارند. چرا کـــه نه؟ او یکی از معدود بازیگرانی اســـت کـــه در ۲۵ سال اخیر با هر اجرای خود ما را سرگرم کرده اســـت. اگرچه او پس از بازی در فیلم “تایتانیک” به شهرت رسید اما پیش از آن فیلم هم اجراهای خوبی داشت. پس از موفقیت بزرگ تایتانیک، در فیلم هایی حضور یافت کـــه شاید برای آن زمان آوانگارد محسوب مي شدند.

   

  دیکاپریو برای بازی در فیلم “بازگشته” جایزه اسکار را از آن خود نمود، اما مي دانیم کـــه موفقیت او به همين جا ختم نمي شود. بلکـــه تنها باعث مي شود محدودیت های بازیگری را کنار بگذارد. به همين دلیل برایمان جالب اســـت بدانیم از این به بعد چه عملکردی خواهد داشت. اگر او با کارگردان های مورد علاقه اش کار کند، کـــه شامل مارتین اسکورزی و کوئنتین تارانتینو هستند، حتما شاهد فیلم های زیباتری از او خواهیم بود. او در حال حاضر در حال کار بر روی پروژه روزی روزگاری در هالیوود (Once upon a time in Hollywood) به کارگردانی تارانتینو بوده و در این فیلم همبازی برد پیت شده کـــه این موضوع برای طرفداران بسیار جذاب اســـت. اما ببینیم لئوناردو تا به اینجا چه کار کرده اســـت. اغلب فیلم هایی کـــه دیکاپریو در آن ها حضور یافته موفق بودند اما در اینجا مي خواهیم به موفق ترین این فیلم ها اشاره کنیم. با پروشات همراه باشید.

   

  ۱۶. ساحل * The Beach * ۲۰۰۰

  16 بهترین فیلم های لئوناردو دیکاپریو که باید ببینید

  این فیلم با بازی بازیگرانی چون دیکاپریو و تیلدا سوئینتن، بدون شک یکی از بهترین آثار هنری بویل اســـت. داســـتان فیلم درباره ریچارد و سال اســـت کـــه در جزیره دور افتاده ساموی باهم آشنا مي شوند، البته پس از اینکـــه ریچارد نقشه خود را نزد دفی، غریبه ای کـــه خودکشی مي کند، جا مي گذارد. رابطه آن ها همزمان با رویدادهایی چون جشن آتش و کارهای کشاورزی، به جلو مي رود. تغییر هوش احساسی آن ها و آسیب پذیری روانی شان در رابطه با جزیره بسیار دیدنی اســـت. با وجود واکنش برخی از منتقدین و حتی نظر منفی کارگردان، این فیلم یک داســـتان جذاب از عشق و قربانی شدن اســـت. یکی از اولین فیلم های دیکاپریو کـــه نشان دهنده اســـتعداد بالای اوست.

   

  ۱۵. گتسبی بزرگ * The Great Gatsby * ۲۰۱۳

  16 بهترین فیلم های لئوناردو دیکاپریو که باید ببینید

  فیلم “گتسبی بزرگ” با همه حواشی اش یکی از بهترین آثار دیکاپریو اســـت. در این فیلم زیبا و غنی، لورمن تلاش مي کند با خلق جلوه های زیبا هویت جدیدی از خود را نشان دهد. علاوه بر آن، چگونه مي توان حضور زیبای لئوناردو دیکاپریو در نقش گتسبی بزرگ را نادیده گرفت؟ شاید از فیلم خوشتان نیامده باشد، اما قطعا نمي توانید اجرای دیکاپریو را دوست نداشته باشید. او به زیبایی هرچه تمامتر نقش گتسبی ثروتمند اما عاشق پیشه را ایفا مي کند.

   

  ۱۴. دارو دسته های نیویورکی * Gangs of New York * ۲۰۰۲

  16 بهترین فیلم های لئوناردو دیکاپریو که باید ببینید

  فیلمي به کارگردانی مارتین اسکورزی درباره گروه های گانگستری خیبان نیویورک پیش از جنگ داخلی، کـــه به دلیل تاثیرگذاری داســـتان و اجرای زیبای بازیگران مورد تحسین قرار گرفت. مطمئنا از بازی دنیل دی لوئیس در نقش بیل قصاب و لئوناردو دیکاپریو در نقش آمستردام، چنین فیلم زیبایی حاصل خواهد شد. گرچه فیلم از بهترین آثار اسکورزی نیست اما نقش آفرینی ها عالی هستند.

   

  ۱۳. اگه مي‌تونی منو بگیر * Catch Me If You Can * ۲۰۰۲

  16 بهترین فیلم های لئوناردو دیکاپریو که باید ببینید

  یک درام جنایی زندگی نامه ای به کارگردانی اســـتیون اسپیلبرگ کـــه از آغاز تا پایان اش زیباســـت. اسپیلبرگ از چهره پسرانه دیکاپریو، جذابیت و اعتماد به نفس اش نهایت اســـتفاده را برده و او را در نقش یک سارق حرفه ای و جذاب نشان مي دهد. تام هنکس نیز در این فیلم نقش پلیس را بازی مي کند.

   

  ۱۲. یک مشت دروغ * Body of Lies * ۲۰۰۸

  16 بهترین فیلم های لئوناردو دیکاپریو که باید ببینید

  اگر مي خواهید نقش آفرینی دو تن از بهترین بازیگران این نسل را در فیلمي به کارگردانی یکی از بهترین کارگردان ها ببینید، باید این فیلم را تماشا کنید. ریدلی اسکات معتقد اســـت کـــه صحنه های اکشن، به داســـتان پیچیده و چند لایه فیلم ابدا ضربه ای وارد نمي کند. اگرچه طرح داســـتان نقص های خاص خود را دارد، با این حال “یک مشت دروغ” در ژانر خود اســـتثنائی اســـت. مطمئنا بازی لئوناردو دیکاپریو در کنار راسل کرو مي تواند یک اثر را به بهترین تبدیل کند. یک فیلم زیبا با نمایش چهره سیا در خاورميانه و حقیقت سیاه تروریسم.

   

  ۱۱. رفتگان * The Departed * ۲۰۰۶

  16 بهترین فیلم های لئوناردو دیکاپریو که باید ببینید

  زمانی کـــه مارتین اسکورزی کارگردانی یک فیلم را برعهده بگیرد، مسلما آن فیلم به مسیر درستی هدایت مي شود. فیلم “رفتگان” دقیقا چنین فیلمي اســـت کـــه با بازی زیبای بازیگران توانست در مراسم اسکار جایزه بهترین فیلم و بهترین کارگردانی را کسب کند. این فیلم بازسازی تریلر هنگ کنگی “امور داخلی” (Internal Affairs) محسوب شده و درباره یک پلیس مخفی و یک جاسوس اســـت کـــه در هنگام جاسوسی یک گروه ایرلندی در جنوب بوستون یکدیگر را شناسایی مي کنند.

   

  ۱۰. تایتانیک * Titanic * ۱۹۹۷

  16 بهترین فیلم های لئوناردو دیکاپریو که باید ببینید

  یک شاهکار با کارگردانی جیمز کامرون کـــه به یادماندنی ترین نقش لئوناردو را به او بخشید و از او یک ستاره ساخت. اگرچه لئوناردو پس از این فیلم از بازی در فیلم های سنگین رمانتیک خودداری کرد (البته به جز گتسبی بزرگ). این فیلم زیبا و عظیم در کنار تمام جلوه های زیبایش از بازی چشمگیر لئوناردو دیکاپریو و کیت وینسلت هم بهره برد.

   

  ۹. جاده انقلابی * Revolutionary Road * ۲۰۰۸

  16 بهترین فیلم های لئوناردو دیکاپریو که باید ببینید

  دیکاپریو در این فیلم مجددا با ستاره تایتانیک، یعنی کیت وینسلت همراه شده و این دو نقش زوجی را ایفا مي کنند کـــه در دهه پنجاه زندگی کرده و مي خواهند زندگی خوبی داشته باشند. این فیلم بدون شک یکی از بهترین نقش آفرینی های دیکاپریو را نشان مي دهد کـــه در آن نقش فرانک را بازی مي کند، یک مرد متاهل نه چندان وفادار کـــه باعث مي شود همسرش احساس بدبختی کند.

   

  ۸. چه چیزی گیلبرت گریپ را آزار مي‌ دهد * What’s Eating Gilbert Grape * ۱۹۹۳

  16 بهترین فیلم های لئوناردو دیکاپریو که باید ببینید

  بازی دیکاپریو در نقش آرنی کـــه از لحاظ روانی افسارگسیخته بود، آنقدر به دل نشست کـــه کسی باورش نمي شد این نقش توسط یک انسان سالم ایفا شده اســـت. این اثر ثابت کرد کـــه او نه تنها یک بازیگر توانا بلکـــه یک ستاره اســـت. او نامزد دریافت بهترین بازیگر نقش مکمل اسکار شد. اگرچه جانی دپ نقش اصلی فیلم را برعهده داشت اما این دیکاپریو بود کـــه همانند یک ستاره درخشید.

   

  ۷. الماس خونین- Blood Diamond * ۲۰۰۶

  16 بهترین فیلم های لئوناردو دیکاپریو که باید ببینید

  یک تریلر جنگی در آفریقا کـــه در آن دیکاپریو نقش یک قاچاقچی خوش قلب را ایفا مي کند. آرکر کـــه برای بقا انگیزه بالایی دارد، در تجارت الماس به یک شخصیت کلیدی تبدیل شده اســـت. در سیرالئون مشکلات سیاسی دامن گیر شده و زندگی آنکر هم پر از آشوب اســـت، اما با ملاقات سلیمان و مدی، مي تواند جنگ اطراف خود را فرو بنشاند و به این ترتیب زندگی اش دچار تغییر مي شود. لئو برای این فیلم نامزد جایزه بهترین بازیگر شد، اما مطمئنا اســـتحقاق او بیش از این اســـت. صحنه های پایانی اشک تان را در مي آورد، بنابراین حتما این فیلم را تماشا کنید.

   

  ۶. جانگوی آزاد شده * Django Unchained * ۲۰۱۳

  16 بهترین فیلم های لئوناردو دیکاپریو که باید ببینید

  این فیلم از آغاز تا پایان تاثیرگذار اســـت و داســـتان انتقام، خشونت، خونریزی و شلیک را روایت مي کند. اما در عین حال بسیار جالب هم مي باشد و حتی خشن ترین صحنه ها شما را به خنده وامي دارد. در حقیقت قدرت فیلم هم همين اســـت. “جانگوی آزاد شده” چهار اجرای خیره کننده را به نمایش مي گذارد: فاکس با بازی در نقش یک برده یا همان جانگو در یک ماموریت، اجرای خیره کننده ای دارد. والتز در نقش دکتر شولتز، اجرای جذاب و جالبی را ارائه مي دهد. لئوناردو دیکاپریو هم در اولین نقش منفی خود صحنه را از آن خود مي کند. ميزان نفرت شما نسبت به شخصیت کالوین کندی نشان دهنده ميزان تلاش دیکاپریو برای اجرای این نقش منفی اســـت.

   

  ۵. جزیره شاتر * Shutter Island * ۲۰۱۰

  16 بهترین فیلم های لئوناردو دیکاپریو که باید ببینید

  “جزیره شاتر” یکی از بهترین تریلرهای روان شناسانه این قرن اســـت کـــه در دهه ۵۰ رخ داده و یک روایت نوآر از یک معمای عجیب اســـت: نقش اصلی کـــه به دنبال یافتن معمای هویت خود و داســـتان اســـت، فلش بک هایی کـــه بر جریان روایت تاثیر مي گذارند، حضور یک زن اغواگر، شخصیت های مکمل کـــه نه تنها معما را حل نمي کنند بلکـــه بر رازهای فیلم مي افزایند و پایان تراژیک داســـتان کـــه بیننده را ميخکوب مي کند. دیکاپریو یک مارشال فدرال اســـت کـــه همانند موش به تله افتاده و برای بازی در این نقش باید احساسات مختلفی را نشان دهد. بدون شک این نقش یکی از بهترین نقش های اوست.

   

  ۴. تلقین * Inception * ۲۰۱۰

  16 بهترین فیلم های لئوناردو دیکاپریو که باید ببینید

  بهترین بازیگر و بهترین کارگردان هزاره جدید در کنار هم قرار مي گیرند تا یک فیلم علمي تخیلی بسازند کـــه به بهترین فیلم این دهه تبدیل مي شود. دام کاب فردی اســـت کـــه از فرزندان اش دور افتاده و حاضر اســـت هرکاری انجام دهد تا دوباره کنار آن ها باشد. دیکاپریو نقش کاب را به بهترین شکل ممکن ایفا مي کند. دام کاب یکی از پیچیده ترین شخصیت هایی اســـت کـــه نولان تا به حال خلق کرده و دیکاپریو با نشان دادن احساسات، گناه، اراده و خودخواهی، این نقش را از آن خود مي کند.

   

  وجود مقالات، نقدها، وبلاگ ها و مطالب مختلف نوشته شده درباره این فیلم نشان دهنده ميزان محبوبیت و تاثیر این فیلم در فرهنگ عامه اســـت. و مطمئنا در سال های آتی هم موضوع بسیاری از بحث ها مي باشد. اما مهم ترین تاثیر این فیلم بر روی فیلم های علمي تخیلی این اســـت کـــه این ژانر را دوباره زنده کرد. البته این فیلم بیش از آنکـــه فیلم دیکاپریو باشد فیلم کریستوفر نولان اســـت. برخلاف فیلم های دیگر این فهرست کـــه دیکاپریو از فیلم جدا نشدنی اســـت، در این فیلم موفق هر بازیگر دیگری هم مي توانست درخشان ظاهر شود. اما او یک چیز خاص به همراه مي آورد، نوعی آسیب پذیری کـــه مختص خودش اســـت. فیلم و شخصیت به این آسیب پذیری نیاز داشت.

   

  ۳. هوانورد * The Aviator * ۲۰۰۴

  16 بهترین فیلم های لئوناردو دیکاپریو که باید ببینید

  دیکاپریو این شانس را پیدا کرد تا در این فیلم زندگی نامه ای، سال های اولیه زندگی هاوارد هیوز، کارگردان و هوانورد افسانه ای، در اواخر سال های ۱۹۲۰ و اواسط ۱۹۴۰ را به نمایش بگذارد. این فیلم در ۱۱ قسمت نامزد اسکار شد، از جمله بهترین کارگردانی مارتین اسکورزی و بهترین بازی لئو. اگرچه درباره بهترین نقش آفرینی های او بحث های زیادی انجام مي شود اما بدون شک بازی او در این فیلم یکی از سه اجرای برتر اوست.

   

  ۲. بازگشته * The Revenant * ۲۰۱۵

  16 بهترین فیلم های لئوناردو دیکاپریو که باید ببینید

  یک فیلم خشن، آزاردهنده و بدون شک زیبا کـــه از هر جهت مرزهای سینما را کنار زده و نقش آفرینی زیبای دیکاپریو را نشان مي دهد کـــه سرانجام جایزه اسکار را برای او به ارمغان آورد. بازی زیبای او به تعریف نیاز ندارد، زیرا با اجرای طولانی خود کـــه بدون سخن گفتن تنها بر بیننده تاثیر مي گذاشت، یکی از بهترین اجراهای فیزیکی تاریخ سینماســـت. صورت و چشم های او به تدریج یخ زده و بدن کتک خورده او به تدریج به زندگی بازمي گردد و معجزه حقیقی را به ما نشان مي دهد. بازگشته به معنای بازگشت از مرگ یا بازگشت پس از غیبت طولانی اســـت و دیکاپریو هم با حضور روح مانند خود در طبیعت، حقیقتا زنده اســـت و مي خواهد با تمام وجود به زندگی بازگردد.

   

  ۱. گرگ وال اســـتریت * The Wolf of Wall Street * ۲۰۱۳

  16 بهترین فیلم های لئوناردو دیکاپریو که باید ببینید

  گرگ وال اســـتریت برای برخی یک فیلم نمایشی و برای برخی دیگر یک فیلم اخلاقی اســـت کـــه پیامي را به بیننده منتقل مي کند. هردو باور صحیح اســـت، اما این فیلم از لحاظ سینمایی جسورانه ترین اثر اسکورزی، پس از “دار و دسته ها” تلقی مي شود. اسکورزی یک فیلمساز موفق اســـت اما این فیلم ميزان مهارت او را به نمایش مي گذارد. یک کمدی درام هجوی درباره زندگی حقیقی جردن بلفورت، فروشنده بازار سهام اســـت کـــه از هیچ به همه چیز مي رسد. اسکورزی هرگز در سینما به آموختن درس های اخلاقی توجه نکرده بلکـــه تنها به مردم و زندگی شان و همچنین تاثیر سرنوشت پرداخته اســـت. در این فیلم شاهد زندگی چندین مرد هستیم کـــه کارهای جالبی انجام داده و زندگی لذت بخشی دارند، البته بدون اینکـــه به عواقب آن بیندیشند.

   

  اسکورزی با نشان دادن زندگی بلفورت ثابت مي کند کـــه خوب و بد و اخلاقیات ساخته دست بشر هستند و مي توان به راحتی آن ها را زیر پا گذاشت. بلفورت همانند رفقای دیگرش حیله گر اســـت و ما هم همانند شخصیت های فیلم یک بیننده خام هستیم. این فیلم حقیقتا زیباســـت و بخشی از زیبایی آن به دلیل بازی درخشان دیکاپریو اســـت. این فیلم به او فرصتی داد تا هنر بازیگری خود را نشان دهد و بدون شک یکی از بهترین اجراهای این قرن اســـت.

   

  منبع : پروشات

   

  مطالب بیشتر:

  بیوگرافی لئوناردو دی کاپریو اعجوبه سینمای جهان

  جدیدترین نقش دی کاپریو در فیلم مافیایی

   

   

  1.2/5 - (4 امتیاز)
  هیچ نظری ثبت نشده است
  نظرات این پست غیرفعال هستند.
 • مطالب پربازدید
 •