معرفی کشورها و شهرها

15 نکته درباره موناکو کشور کوچک میلیونرها

15 نکته درباره موناکو کشور کوچک میلیونرها15 نکته درباره موناکو کشور کوچک میلیونرها

موناکو Monaco کشوری در جنوب فرانسه است که نام رسمی اش شاهزاده‌نشین موناکو می باشد. موناکو دومین کشور کوچک دنیا بعد از واتیکان است و کشوری شاهزاده نشین محسوب می شود. مساحت این کشور 2 کیلومتر مربع است و حدود 38 هزار نفر جمعیت دارد. موناکو به کازینو و آب و هوای عالی مشهور است و همیشه میزبان توریست های ثروتمند می باشد و به بهشت جهانگردان معروف شده است. موناکو هیچ مالیاتی از مردمش دریافت نمی کند.

15 نکته درباره موناکو کشور کوچک میلیونرها1- موناکو کشوری پادشاهی است. خاندان گریمالدی که اصالتا اهل جنوب ایتالیا هستند از سال 1297 بر موناکو حکومت می کنند. از موارد جالبی که باید درمورد این خاندان بدانید ، در سال 1956 شاهزاده رنیه با گریس کلی اسطوره زیباروی هالیوودی ازدواج کرد. گریس کلی بعد از ازدواج بازیگری را کنار گذاشت ، کارولین، آلبرت و استفانی فرزندان این زوج هستند.

 

2- هم‌اکنون آلبرت دوم، فرمانروای کنونی کشور موناکو است. وی در سال ۲۰۰۵ میلادی و پس از مرگ پدرش به حکومت موناکو رسید. پایتخت آن موناکوویل و مشهورترین شهر آن مونت‌کارلو است.این کشور از سه طرف هم‌مرز با فرانسه و از سوی دیگر در کرانه دریای مدیترانه در راستای ریویرا یا ساحل فیروزه‌ای (کوت دازور) و در بیست کیلومتری غرب شهر نیس قرار دارد.

15 نکته درباره موناکو کشور کوچک میلیونرها

پارک مرکزی نیویورک

 

3- موناکو کوچکتر ازپارک مرکزی نیویورک است ، موناکو تنها 60 درصد این پارک را پوشش می دهد.

15 نکته درباره موناکو کشور کوچک میلیونرها4- بیش از 12 هزار نفر مردم این شهر میلیونر هستند ، یعنی چیزی بیش از یک سوم جمعیت این کشور!

15 نکته درباره موناکو کشور کوچک میلیونرها5- میانگین قیمت هر متر مربع منزل مسکونی در این کشور ۴۵۶۰ دلار است یعنی بیشتر از نیویورک و هنگ کنگ. یک خانه کوچک در موناکو ۱٫۶ میلیون دلار قیمت دارد. یک آپارتمان معمولی در این کشور ۲٫۲ میلیون تا ۲۲٫۳ میلیون دلار قیمت دارد.

15 نکته درباره موناکو کشور کوچک میلیونرها6- در این کشور همه چیز روز به روز گران تر می شود ، قیمت مسکن از سال 2017 تاکنون حدود 20 درصد گران تر شده است که در کشورهای دیگر اینگونه نیست.

15 نکته درباره موناکو کشور کوچک میلیونرها7- به ازای هر 100 شهروند در این کشور ، یک مامور پلیس وجود دارد. علاوه بر این دوربین های نظارتی تمام کشور را زیر نظر دارند.

15 نکته درباره موناکو کشور کوچک میلیونرها8- فقط توریست های خارجی اجازه قمار بازی در این کشور را دارند و قمار برای شهروندان ممنوع است.

15 نکته درباره موناکو کشور کوچک میلیونرها9- سرانه تولید ناخالص ملی ۱۶۵ هزار و ۴۲۰ دلار است که دومین شهر برتر دنیا به شمار می‌رود. رتبه موناکو بعد از لیختن اشتاین است؛ البته، ناگفته نماند که مساحت لیختن اشتاین ۸۰ برابر بیشتر از موناکو است.

15 نکته درباره موناکو کشور کوچک میلیونرها10- موناکو یکی از چهار کشور دنیاست که سرانه تولید ناخالص ملی آن بالاتر از ۱۰۰ هزار دلار است. سه کشور دیگر لیختن اشتاین، لوگزامبورگ و برمودا هستند.

15 نکته درباره موناکو کشور کوچک میلیونرها11- بیشترین متوسط طول عمر مربوط به موناکو است ، ۸۵٫۵ سال سن میانگین مردم موناکو است که امید به زندگی بسیار بالا در این کشور را نشان می دهد. کشورهایی که در رتبه های بعدی قرار دارند عبارتند از سن مارینو با ۸۵ سال ، هنگ کنگ با ۸۵ سال و  ژاپن با ۸۴ سال.

15 نکته درباره موناکو کشور کوچک میلیونرها

کلی گریس و شاهزاده رنیه

 

12- در موناکو هیچ فقیری وجود ندارد و درصد فقر در این کشور 0 درصد است!

15 نکته درباره موناکو کشور کوچک میلیونرها13- خیابان های موناکو بسیار گران قیمت هستند ، خیابان پرنسس گریس در سال ۲۰۰۸ گران‌ترین خیابان دنیا بود که قیمت هر متر مربع آن ۱۷۷۵۰ دلار می باشد. نام گریس در این خیابان از ملکه کلی گریس برگرفته شده است.

15 نکته درباره موناکو کشور کوچک میلیونرها14- پرنسس گریس، پس از ازدواج، بازیگری را ترک کرد و عمر خود را وقف امور خیریه و تلاش‌ها و اقدامات فرهنگی کرد. او در سن ۵۲ سالگی بر اثر سانحه تصادف خودرو جان خود را از دست داد؛ یعنی ۳۰ سال بعد از این که پرنسس موناکو شده بود.

15 نکته درباره موناکو کشور کوچک میلیونرها15- شعار ملی موناکو : «با یاری خدا» است. زبان رسمی آن فرانسوی-ژرمنی غربی ، پایتخت آن موناکو-ویل و بزرگترین شهر موناکو مونت‌کارلو نام دارد.

 

مطالب بیشتر:

بیوگرافی گریس کلی Grace Kelly بازیگری که ملکه شد

میانگین درآمد سالانه مردم 24 کشور جهان

 

3.7/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا