بارداری و زایمان

14 روش تست بارداری خانگی فوری ،پیاز ،شکر ،جوش شیرین

14 روش تست بارداری خانگی فوری ،پیاز ،شکر ،جوش شیرین

14 روش تست بارداری خانگی که فوری جواب می‌دهد

امروز به شما 14 روش تست سریع بارداری را معرفی می کنیم که می توانید در ادامه با آن ها آشنا شوید،مزیت این تست ها در دسترس بودن و آسان بودن آن هاست. همانند تست های جدید، تست حاملگی خانگی در گذشته هم وجود داشته‌است که می‌توانند روش خوبی باشند برای این‌که پیش از مراجعه به پزشک باردار بودن شما را تایید کنند. در این‌ نوشتار برخی از روش‌های خانگی را خواهید دید که می‌توانند به شما در شناسایی علائم حاملگی کمک کند.

 

1. جمع‌آوری ادرار برای انجام تست حاملگی

این یکی، ساده‌ترین راه برای تشخیص حاملگی است به این ترتیب که فقط با جمع‌آوری ادرارتان شک و شبهه‌تان به راحتی برطرف می‌شود. بله، جمع کردن ادرار‌تان نیز می‌تواند تعیین کند که باردار هستید یا نه، ضمن این‌که انجام این تست در خانه بسیار ساده است.

 

ادرار شما چیزهای مختلفی در مورد جنبه‌های مختلف سلامتی شما بیان می‌کند، بنابراین خیلی ساده می‌توانید شک و تردید خود را در مورد این‌که باردار هستید یا نه برطرف کنید و با استفاده از این تست به راحتی نتیجه بگیرید.

 

روش انجام این تست:

پس از بیدار شدن از خواب یا در هر زمانی از روز، می‌توانید این تست را در خانه‌تان انجام دهید. ادرار خود را در یک ظرف، شیشه یا بطری جمع‌آوری کنید و آن را روی یک سطح صاف قرار دهید. اصلا به ظرف دست نزنید و آن را کنار بگذارید و اجازه بدهید به مدت ۲۴ ساعت بماند.

 

پس از گذشت این مدت، ظرفی را که برای جمع‌آوری ادرار استفاده کرده‌اید (به عنوان مثال بطری یا شیشه) بررسی کنید، اگر یک لایه ماده‌ی سفید روی سطح ادرارتان مشاهده کردید، به این معنی است که نتیجه‌ی تست بارداری شما مثبت است و اگر رنگ آن تغییر نکند، پاسخ تست بارداری شما منفی است.

 

2. تست بارداری با استفاده از پراکسید و تیلنول

این مورد یک روش ساده برای تشخیص حاملگی زنان است. اگر فکر می‌کنید دوره‌های‌تان را از دست داده‌اید یا دوره‌تان به تاخیر افتاده‌است، می‌توانید شک و تردید خود را با استفاده از این روش برطرف کنید زیرا برای آشکار کردن حقیقت بسیار موثر است.

 

این احتمال نیز وجود دارد که دوره‌ها بنا به اختلالات دیگری به تاخیر افتاده باشند، اما اگر در ذهن شما شک و شبهه‌ای وجود دارد، می‌تونید از این روش استفاده کنید.

 

روش انجام این متد:

در این روشِ تشخیص حاملگی فقط باید اولین ادرار صبح را در یک ظرف جمع‌آوری کنید و آن را روی سطح صافی قرار دهید. سپس پراکسید و تیلنول را به مقدار برابر در ظرف دیگری بریزید و این ترکیب را به ظرف حاوی ادرار اضافه کنید و چند ثانیه صبر کنید. اگر کل ترکیب ادرار، پراکسید و تیلنول به رنگ آبی درآمد، نتیجه‌ی تست بارداری شما مثبت است.

 

3. تست حاملگی با استفاده از کلم قرمز

تست بارداری کلم قرمز فقط یک تست بارداری نیست بلکه برای تشخیص جنسیت جنین نیز کاربرد دارد. اگر زنان این تست را انجام دهند، نه تنها در مورد باردار بودن یا نبودن‌شان مطمئن می‌شوند، بلکه جنسبت نوزادشان را نیز خواهند دانست.

 

شیوه ی استفاده از کلم قرمز برای انجام تست بارداری:

انجام این تست بارداری بسیار ساده است و نتیجه‌ی آن هم باروری و هم جنسیت نوزاد را تعیین می‌کند. ابتدا یک ظرف بر روی اجاق گاز قرار بدهید و نصف یک کلم قرمز را خرده کرده، در آن بریزید. سپس مقداری آب داخل ظرف بریزید به طوری که کلم خرد شده کاملا در آن فرو برود.

 

اجازه دهيد آب به مدت ۱۰ دقيقه بجوشد و پس از گذشت این مدت صبر کنید تا ترکیب در دمای اتاق خنک شود. از سوی دیگر، یک ظرف بردارید و نمونه ادرار خود را در آن جمع‌آوری کنید. بعد از این‌که آب کلم خنک شد، آن را به ظرف دیگری بریزید. حالا نمونه ادرار خود را نیز در ظرف حاوی آب کلم خالی کنید و منتظر واکنش و تغییری که رخ می‌دهد، بمانید.

 

مهم نیست که چه تغییری رخ می‌دهد، تغییر در رنگ یا هرگونه تغییر دیگری به این معنا است که شما باردار هستید. اما اگر رنگ ترکیب آب کلم و ادرار به حالت صورتی- قرمز تبدیل شود، یعنی احتمالا جنین شما یک پسر است و اگر رنگ به همان صورت بنفش باقی بماند، این احتمال وجود دارد که جنین یک دختر باشد.

 

همه‌ی این روش‌ها به عنوان تست بارداری بسیار کاربردی هستند و همه می‌توانند خیلی راحت آن‌ها را در خانه انجام دهند، فقط یادتان باشد بهتر است که همیشه نمونه‌ی ادرار صبح را برای انجام تست بارداری مورد استفاده قرار بدهید زیرا ادرار در این زمان غلیظ‌تر است.

 

4. تست بارداری با پیاز

قرار دادن پیاز در واژن یک روش موثر محسوب می‌شود که به عنوان روش یونانی برای تشخیص حاملگی نیز شناخته شده‌است. این روش ممکن است برای زنان امروزی عجیب و غریب باشد، اما زنان یونان باستان با این روش مشخص می‌کردند که باردار هستند یا نه. پزشکان یونانی در آن دوران معتقد بودند که در دوره‌ی بارداری بخش واژن زنان بسیار جاذب می‌شود و تمام عناصر پیاز را مصرف می‌کند و آن را در جریان خون زن قرار می‌دهد.پزشکان در دوران یونان باستان، پیاز را در واژن زنان قرار می‌دادند و اجازه می‌دادند که به مدت یک شب تا صبح بماند و بعد نتیجه را اعلام می‌کردند. آن‌ها معتقد بودند که اگر دهان زنان بعد از انجام تست و صبح روز بعد بوی پیاز بدهد، نتیجه‌ی تست بارداری مثبت است.

 

اما تستی که در تمام دنیا بعنوان تست خانگی پیاز استفاده می شود : پیاز را به قطعات کوچک تقسیم کنید و آن ها را داخل لیوان قرار دهید ، اگر خانمی سه هفته و بیشتر باردار باشد نتیجه این تست مثبت خواهد بود. ادرار را در لیوان روی قطعات پیاز بریزید و مدت سه دقیقه صبر کنید. اگر جواب مثبت باشد روی قطعه های پیاز (زیر لایه شبیه نایلون پیاز) حباب های ریزی ظاهر می شود. اگر حباب ندید بدانید که تست بارداری منفی است.

14 روش تست بارداری خانگی فوری ،پیاز ،شکر ،جوش شیرین

5. تست بارداری با استفاده از پودر جوش شیرین

اگر زنی باردار و مشتاق دانستن جنسیت نوزاد خود باشد، با انجام این تست بارداری خانگی با استفاده از جوش شیرین می‌تواند حس کنجکاوی خود را رفع کند و جنسیت جنین را بداند. بله، درست است، جوش شیرین! ما از آن به طور روزانه برای پخت نان و مافین و پنکیک‌های سبک استفاده می‌کنیم و آن را به عنوان یک آنتی اسید به کار می‌بریم:

 

این ماده همچنین جهت تسریع روند پخت، ترد کردن گوشت و کاهش اسیدیته‌ی برخی از غذاها به کار می‌رود. تصور کنید که تست بارداری با استفاده از جوش شیرین تا چه حد می‌تواند جالب باشد!

 

شیوه ی استفاده از جوش شیرین برای انجام تست بارداری:

جوش شیرین را در یک لیوان بریزید و چند قطره از نمونه‌ی ادرارتان را به آن اضافه کنید. این ترکیب می‌تواد دو واکنش داشته باشد: یا گازدار می‌شود که یعنی پاسخ تست بارداری شما مثبت است، یا هیچ واکنشی نشان نمی‌دهد، به این معنی که پاسخ تست بارداری شما منفی است.

 

6. تست بارداری با استفاده از کیسه گندم و جو

این تست یکی از قدیمی‌ترین تست‌های کشف‌شده توسط مصریان باستان است. روش انجام این تست به این ترتیب است که زنان کیسه‌ای از گندم کامل را برمی‌دارند و روی آن ادرار می‌کنند. اگر دانه‌ها جوانه بزنند، زن باردار است. جنبه‌ی علمی پشت این روش بسیار ساده است.

 

ادرار زنان حاوی سطوح بالایی از هورمون استروژن است، که می‌تواند رشد دانه‌ها را تحریک کند. در زمان باستان فرض بر این بود که اگر دانه‌ی جو جوانه می‌زد، جنین یک دختر است و اگر گندم جوانه بزند جنین یک پسر است. میزان درستی نتیجه‌ی این تست بارداری تا ۷۰ درصد است.

 

 

7. استفاده از شکر برای این‌که به طور طبیعی مشخص کنید که باردار هستید یا نه

استفاده از شکر یکی از رایج‌ترین تست‌ها است که برای تشخیص حاملگی در زنان استفاده می‌شود. شکر ماده‌ای است که در مایعات به سرعت حل می‌شود.

 

شیوه استفاده از شکر برای تست بارداری:

خیلی ساده مقداری شکر را داخل یک ظرف قرار دهید و ادرارتان را روی آن بریزید. اگر شکر شروع به حل شدن کند، معلوم می‌شود که پاسخ تست بارداری شما منفی است زیرا هیچ نشانه‌ای از تغییر در آن دیده نمی‌شود. اما اگر شکر شروع به ساختن توده‌هایی کند، پاسخ تست بارداری شما مثبت است.

14 روش تست بارداری خانگی فوری ،پیاز ،شکر ،جوش شیرین

نتیجه تست بارداری با شکر

 

8. تست بارداری با استفاده از پودر خردل

پودر خردل ماده‌ای برای انجام یک تست بارداری خانگی است که با چرخه‌ی قاعدگی شما نیز مرتبط است. اگر می‌بینید که دوره‌های قادعدگی‌تان نامنظم شده‌اند یا برخی از ماه‌ها را بدون دوره‌ی قاعدگی در تاریخ همیشگی می‌گذرانید، این روش می‌تواند به شما کمک کند که تشخیص بدهید آیا این اشکال در اثر برخی دلایل دیگر است یا این‌که احتمال بارداری وجود دارد.

 

روش استفاده از پودر خردل برای تست بارداری:

اگر لازم است که این تست را انجام بدهید، باید فقط دو مرحله‌ی ساده را دنبال کنید تا شک و شبهه‌تان برطرف شود و بدانید که باردار هستید یا نه. وان حمام را با آب گرم پر کنید و فقط مقدار کمی پودر خردل را به آن اضافه کنید. اجازه بدهید که پودر خردل با آب مخلوط شود و زمانی که کاملا حل شد، به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه تمام بدن خود را در آن غوطه‌ور کنید.

 

پس از آن با آب ساده دوش بگیرید و تا روز بعد صبر کنید. اگر روز بعد، قاعدگی شما به طور طبیعی شروع شد، بدین معنی است که پاسخ تست بارداری شما منفی است و تاخیر در چرخه‌ی قاعدگی ناشی از علت دیگری بود‌ه‌است، اما اگر قاعدگی شروع نشد، به این معنی است که باید منتظر ورود یک کودک باشید!

 

9. انجام تست بارداری با استفاده از صابون

صابون رایج‌ترین محصول برای استفاده‌ی روزانه است که خواه برای شستن دست‌ها و خواه برای دوش گرفتن از آن استفاده می‌کنیم. اما این محصول همچنین برای انجان تست بارداری نیز به کار می‌رود. هرچند که بسیاری از افراد اطلاعی از این کاربرد صابون ندارند اما با استفاده از آن می‌توان یک تست ساده‌ی بارداری را در خانه انجام داد.

 

روش استفاده از صابون برای انجام تست بارداری:

شما می‌توانید این تست را خیلی ساده با استفاده از یک صابون یا یک تکه صابون در حمام انجام دهید. ابتدا یک تکه صابون بردارید و اطمینان حاصل کنید که تقریبا خشک است و با آب پوشیده نیست. ادرار خود را در یک ظرف جمع‌آوری کنید و آن را روی صابون بریزید و منتظر واکنش بمانید.

 

اگر صابون کم‌کم کف ایجاد کرد، به این معنی است که پاسخ تست بارداری شما مثبت است. به همین ترتیب اگر روی صابون حباب‌هایی ایجاد شد، معلوم می‌شود که شما باردار هستید و باید منتظر یک کودک باشید.

 

10. تست بارداری با استفاده از روغن تن ماهی و سرکه

این تست معمولا حاوی دو ماده است که باید به مقدار مناسبی با هم ترکیب شوند تا نتیجه‌ی بهتری حاصل شود. به راحتی می‌توانید در خانه این تست را انجام بدهید، به این ترتیب که باید مقداری آب تن ماهی و سرکه آماده کنید و آن‌ها را با هم ترکیب کنید تا مراحل بعدی را با استفاده از این ترکیب انجام بدهید.

 

روش استفاده از ترکیب آب تن ماهی و سرکه برای انجام تست بارداری:

ابتدا روغن تن ماهی را در یک فنجان بریزید. حدود یك چهارم فنجان از این آب برای انجام تست بارداری خانگی کافی است. حالا ۱/۴ فنجان سرکه را به روغن تن ماهی اضافه کنید و آن‌ها را خوب با هم مخلوط کنید. در مرحله‌ی بعدی باید ادرارتان را در یک ظرف بریزید و بعد روغن تن ماهی و سرکه را به ظرف حاوی ادرار اضافه کنید و مواد را هم بزنید.

 

صبر کنید واکنش رخ دهد و ببینید که ترکیب به چه رنگی درمی‌آید. اگر رنگ ترکیب به حالت قرمزی حاوی زردی تبدیل شد، نتیجه‌ی تست بارداری شما منفی است، اما اگر رنگ ترکیب شما به سبز تبدیل شد، پس تبریک می‌گوییم! شما باردار هستید!

 

11. تست بارداری برگ قاصدک

استفاده از این برگ‌ها یکی از روش‌های خانگی برای انجام تست بارداری است که می‌تواند به زنان کمک کند که ببینند باردار هستند یا خیر. قاصدک که با نام‌های دیگری نیز شناخته شده‌است، یکی از گیاهان خانواده‌ی آفتابگردان است که خواص دارویی دارد.

 

شیوه ی استفاده از برگ قاصدک برای انجام تست بارداری:

برگ‌های قاصدک را خرد کنید و آن‌ها را در یک ظرف پلاستیکی قرار دهید، و در جایی قرراشان دهید که نور خورشید وجود ندارد تا اطمینان حاصل کنید که آن‌ها در تماس با نور خورشید نیستند. قبل از انجام این تست مقدار زیادی آب بنوشید و مطمئن شوید مثانه‌تان پر است و ادرار شما به میزانی است که وقتی روی برگ‌ها ریختید، ‌آن‌ها به طور کامل غرق خواهند شد.

 

پس از ۱۰ دقيقه نگاهي به برگ‌های قاصدک بیندازید. اگر برآمدگی‌های قرمز روي سطح برگ‌ها مشاهده کردید، معلوم می‌شود که پاسخ تست بارداری شما مثبت است.

 

12. تست بارداری با استفاده از محلول سفیدکننده

محلول سفیدکننده نیز برای تشخیص حاملگی استفاده می‌شود. سفیدکننده ماده‌ی بسیار رایجی است که توسط زنان در شرایط مختلف زندگی روزمره مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای انجام این روش تست بارداری خانگی باید خیلی مراقب باشید. همیشه توصیه می‌شود که بهتر است این تست را خارج از حمام خود و در فضای باز انجام دهید.

 

زیرا اگر در هنگام انجام این تست بخاری بلند شود، ممکن است در تنفس فرد مشکل ایجاد شود. بنابراین، بهتر است که این تست را با دقت و در ناحیه‌ای انجام دهید که هوای باز جریان دارد و تهویه‌ی فضا با توجه به حجم گاز کفایت می‌کند.

 

استفاده از مایع سفیدکننده برای تست حاملگی:

انجام این تست بسیار ساده است اما باید در هنگام انجام آن خوب مراقب باشید. تنها کاری که باید بکنید این است که مایع سفیدکننده را با ادرارتان در یک ظرف مخلوط کنید و اجازه بدهید چند ثانیه بماند تا معلوم شود که چه واکنشی رخ می‌دهد.

 

اگر ترکیب مایع سفیدکننده و ادرار شما شروع به ایجاد کف کرد، باید خودتان را آماده کنید تا یک خبر خوش را به اطلاع همه برسانید. کف نشان می‌دهد که پاسخ تست بارداری شما مثبت است.

 

13. استفاده از خمیر دندان برای تست بارداری:

بله، شما درست متوجه شدید! خمیر دندان هم می‌تواند به عنوان تست بارداری مورد استفاده قرار بگیرد، در صورتی که فکر می‌کنید ممکن است باردار باشید. چنان‌چه می‌دانیم، خمیر دندان برای تمیز کردن دندان‌ها استفاده می‌شود، اما می‌تواند برای مشخص کردن باردار بودن یا نبودن شما نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

 

روش استفاده از خمیر دندان برای انجام تست بارداری:

خمیر دندان سفید و فوم‌دار را در یک ظرف پلاستیکی با ادرار‌تان مخلوط کنید. اجازه دهید خمیر دندان در آن حل شود و منتظر واکنش آن بمانید. اگر رنگ خمیر دندان سفید به آبی تبدیل شد و کف کرد، پس خودتان را یک مادر در نظر بگیرید.

 

زیرا پاسخ تست بارداری شما مثبت است. تنها مشکل مربوط به این تست این است که هیچ چیز در مورد مقدار ادرار ذکر نشده‌است و معلوم نیست که چه مدت باید صبر کنیم تا خمیر دندان حالت کف‌آلود به خود بگیرد.

 

14. استفاده از سرکه برای تست بارداری:

سرکه رایج‌ترین محصول برای استفاده در زندگی روزمره است. این ماده برای اهداف مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما از قدیم‌الایام برای تست بارداری نیز استفاده شده‌است. شما می‌توانید از سرکه برای انجام تست بارداری خانگی استفاده کنید و تردیدهای خود را در این زمینه به سرعت برطرف کنید و خیال‌تان راحت شود که یک سورپرایز در انتظارتان است.

 

نحوه استفاده از سرکه برای انجام تست بارداری:

خیلی ساده سرکه را در یک فنجان با ادرارتان مخلوط کنید و آن را خوب هم بزنید تا حباب‌هایی روی آن تشکیل شود. با دیدن آن‌ها نترسید و نگران نشوید، زیرا آن‌ها برای شما ضرری ندارند و فقط واکنش این ترکیب هستند و هر زمانی که سرکه را با ادرارتان مخلوط کنید، ظاهر می‌شوند. اگر رنگ این ترکیب تغییر کند، نتیجه‌ی تست بارداری شما مثبت است.

 

 

2.9/5 - (30 امتیاز)

حمید جعفری

حمید جعفری فعال حوزه محتوا و سئو و مدیر سایت نیک شو ، امیدوارم محتوای این سایت راهی باشد برای زندگی بهتر و لذت بخش تر ......

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا