پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • تبلیغات

  10 ویژگی مدیران کارآمد و موفق

  مجموعه : موفقیت و پیشرفت

  10 ویژگی مدیران کارآمد و موفق

  هر شرکتی می بایست مدیران کارامد داشته باشد کــه بتواند کارمندان را بر اساس توانایی هایشان برگزینند تا افراد با انجام دادن کار گروهی بتوانند موفق ترین گروه را بسازند پس مدیران یک شرکت مهم ترین نقش را در پیشرفت آن دارد.

   

  یک شرکت می‌تواند تمام سرمایه، تمرکز و زمان خود را روی استخدام، مصاحبــه و انتخاب بــهترین افراد ممکن کند، ولی اگر دارای یک رئیس با ویژگی‌های منفی مانند تندخویی، نادانی و تصمیم‌گیری‌های آنی است؛ این افراد سریعا شرکت را ترک خواهند کرد.

   

  در عوض، اگر شرکت شما دارای رئیس و مدیران رده بالای دارای ویژگی‌های رهبری و مدیریت تیم باشند؛ نه تنها شما شانس استخدام بــهترین افراد را خواهید داشت؛ بلکــه این افراد در کنار هم کار کرده و یک تیم از افراد بی‌نظیر می‌سازند.

  10 ویژگی مدیران کارآمد و موفق

  بــه نظر شما ویژگی یک رئیس کامل چیست ؟

   

  شرکت گوگل بیش از ۱۰ سال روی پروژه‌ای بــه نام Project Oxygen کار کرده است. هدف از این تحقیق و پروژه، ساختن مدیران کامل و همه‌چیز تمام بوده است. آن‌ها می‌خواهند شاخص‌ها و ویژگی‌های یک مدیر و رئیس کامل را مشخص کرده تا مدیران رده بالای خود را بــه آن سو سوق دهند.

   

  گوگل سال‌ها روی آموزش رفتار‌های کارمندان و مدیران خود کار کرده و نتایج آن را زیر نظر گرفته و مورد ارزیابی قرار داده است. تاثیرات و بــهبود‌های محیط کاری ثبت شده و میزان رضایت کارمندان بــه طور مرتب نظرسنجی شده است.

   

  جالب است نتیجه این تحقیق نسبتا طولانی ۱۰ ساله بــه اینجا ختم می‌شود کــه مهارت فنی نقش بسیار کم‌رنگی در ساختن یک مدیر عالی یا رئیس کامل دارند. یک رهبر بیشتر بــه هوش هیجانی، توانایی درک احساسات و کنترل آن‌ها (هم در خود و هم در دیگران) دارد.

   

  ۱۰ رفتاری کــه یک رئیس ایده‌آل برای رهبری کسب‌وکار‌ها می‌سازند؛ بــه شرح زیر هستند:

  ۱. مربی خوبی هستند

  بــهترین مدیران، بــه جای حل مشکلات سعی می‌کنند آن‌ها را ندریس کنند. سعی می‌کنند در هنگام حل یک مشکل یا بروز یک بحران، تیم خود را آموزش دهند و بــه سوی اهداف و مهارت‌های جدیدی هدایت کنند.

   

  آن‌ها سعی می‌کنند تجربیات خود را بــه اشتراک بگذارند و بــه جای دستور دادند؛ بیشتر مشاوره و مربی‌گری کنند تا تیم فرصت رشد و کسب تجربــه داشته باشد.

   

  ۲. بــه تیم قدرت می‌دهند و مدیریت میکرو ندارند

  10 ویژگی مدیران کارآمد و موفق

  مدیران برنامه های منعطفی تدارک می بینند

   

  یک مدیر و رهبر واقعی سعی می‌کند از مدیریت میکرو فراری باشد و خودش را درگیر جزییات نکند. در عوض، دوست دارند آزادی بیشتری بــه کارمندان خود بدهند و آن‌ها را در کشف ایده‌ها و راه‌کار‌های جدید، خطرپذیری و اشتباه کردن کمک کنند. آن‌ها زمینه‌ها، امکانات و ابزار‌های لازم را فراهم کرده و برنامه‌ریزی‌های منعطفی برای محیط کار تدارک می‌بینند.

   

  ۳. محیط تیمی با اعتماد بــه نفس بالا می‌سازند

  گوگل در یکی دیگر از تحقیقات و پروژه‌های خود متوجه شد بــهترین کلید برای ساختن یک تیم و محیط کار تیمی خوب و منسجم، ساختن یک محیط «امن خودمانی» است.

   

  در تیمی کــه اعضای آن از نظر روانی احساس امنیت کنند؛ اعتماد بــه نفس پیدا کرده و دوست دارند بــه سوی ریسک کردن بروند. چنین تیمی از پرسیدن، خطا کردن، آزمودن و ارائه یک راه‌حل جدید نمی‌هراسد و نگران مجازات یا تنبیه نیست.

   

  بــه عبارت دیگر، تیم‌های بزرگ سعی می‌کنند اعتماد بــه نفس بیشتری داشته باشند و مدیران بزرگ بــه این امر بیشتر کمک می‌کنند.

   

  ۴. سازنده و هدفمند هستند

  بــهترین مدیران، ستاره‌های تیم‌ها و کسب‌وکارشان هستند. سعی می‌کنند هم تیمی‌ها خود را کمک و بــه وضعیت بــهتری ببرند. نمی‌هراسند کــه آستین خود را بالا زده و در حل یک مشکل، رفع خرابی و عیب یک دستگاه و تمیز کردن محیط کاری همکاری کنند. در هنگام نیاز، خودشان درگیر حل مشکل شده و بــه کارمندان انگیزه می‌دهند.

   

  ۵. ارتباط‌گیری خوبی دارند؛ شنونده‌های عالی هستند و اطلاعات‌شان را بــه اشتراک می‌گذارند

  10 ویژگی مدیران کارآمد و موفق

  شنونده ی خوبی باشید

   

  اگر می‌خواهید رهبر و مدیر عالی باشید؛ باید مهارت‌های برقرار کردن ارتباط با دیگران را تقویت کنید؛ شنونده بسیار خوبی باشید و سعی کنید احساسات و شرایط همکاران خود را درک کنید. با آن‌ها همدلی کرده و شفاف رفتار کنید.

   

  اطلاعات لازم را با هم‌تیمی‌ها و اعضای شرکت در میان بگذارید و توضیح دهید چرا چنین تصمیمی گرفتید و چه اتفاقی در آینده می‌افتد.

   

  ۶. پشتیبان توسعه‌دهنده‌ها هستند و دایم درباره کارایی بحث می‌کنند

  مدیران بزرگ همیشه از حرکت بــه جلو، رشد و توسعه زیرساخت‌ها و بــهبود کارایی حمایت می‌کنند. آن‌ها صادقانه نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کرده و از شنیدن انتقادات یا بحث درباره نحوه انجام کار‌ها ترسی ندارند. بیشتر موافق سرمایه‌گذاری روی پروژه‌های بنیادین و آینده‌نگرانه هستند و همیشه دوست دارند انگیزه بیشتری بــه سیستم تزریق شود.

   

  ۷. دارای چشم‌انداز و استراتژی روشنی برای تیم هستد

  10 ویژگی مدیران کارآمد و موفق

  مدیر عالی دارای استراژدی روشن و مشخص است

   

  یک رهبر عالی دقیقا می‌داند تیم‌اش اکنون در چه وضعیتی است و بــه کدام نقطه رسیده است. می‌دانند فردا چه کاری باید انجام دهند و ماه بعد چه برنامه‌ای دارند. دارای چشم‌انداز و استراتژی روشن و مشخص هستند.

   

  هریک از افراد تیم می‌داند کــه چه‌کار باید بکند و چه نقش فردی یا تیمی در رسیدن بــه این چشم‌اندازد دارد. سعی می‌کنند را ارتباط‌گیری خوب با اعضای تیم، استراتژی‌های خود را تبیین کنند.

   

  ۸. دارای مهارت‌های فنی کلیدی برای کمک بــه تیم هستند

  مدیران بزرگ توانایی درک سختی‌ها و چالش‌های کار اعضای شرکت را دارند. می‌دانند کار‌ها چگونه انجام می‌شود و مهارت لازم و کلیدی برای تصمیم‌گیری درباره آن‌ها را دارند. اگر یک مدیر بــه نحوه چگونگی انجام کار تسلط نداشته باشد؛ پیش از هر تصمیم‌گیری درباره هر تغییر باید با مشاورین خود صحبت کند.

   

  ۹. قدرت همکاری موثری دارند

  مدیران بد، تیم‌ها را در مقابل خود می‌بینند و طوری تصمیم‌گیری می‌کنند کــه بدان‌ها ضربــه بزنند، ولی مدیران خوب در کنار تیم‌ها هستند و دوست دارند بیشترین همکاری، تشریک مساعی و ارتباطات را داشته باشند. همیشه بــه دنبال افزایش انگیزه و اعتماد بــه نفس کارمندان خود هستند و از تشویق کردن آن‌ها دست برنمی‌دارند.

  ۱۰. تصمیم‌گیر‌های قوی هستند

  10 ویژگی مدیران کارآمد و موفق

  مدیران با قاطعیت تصمیم می گیرند

   

  افرادی کــه رهبر و رئیس باشند؛ نباید در تصمیم‌گیری متزلزل نشان بدهند و قاطعانه رای دهند. آن‌ها پس از خواندن گزارش‌ها و شنیدن ایده‌ها، نظرات و پیشنهاد‌ها یا دیدگاه‌های اعضای تیم و مدیران میانی خود، با قاطعیت تصمیم می‌گیرند و در پی پیاده‌سازی این تصمیم هستند.

   

   

  هیچ نظری ثبت نشده است
  نظرات این پست غیرفعال هستند.
 • مطالب پربازدید
 •