پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • 10 نکته برای انجام دادن دورکاری به بهترین نحو

  مجموعه : موفقیت و پیشرفت

  10 نکته برای انجام دادن دورکاری به بهترین نحو

  دورکاری یکی از بهترین شغل هایی اســت کــه افراد می توانند داشته باشند به شرطی کــه بتوانند زمان را مدیریت کرده و به کارهای مختلف شان در منزل رسیدگی کنند.آیا در دورکاری یا همان کار در خانه تخصص دارید؟ چه عالی! این مقاله را برای شما تهیه کرده ایم؛ اگر ۱۰ راهکار ساده پیش رو را در زندگی روزمره تان به کار گیرید، دورکاری برایتان لذت بخش خواهد شد و به یک فرد کاملا حرفه‌ای و پولساز تبدیل ميشوید.

   

  دورکاری به انگلیسی : remote work

   

  کارآمدی در دورکاری ميتواند چالش برانگیز باشد. تعداد زیاد عوامل حواس پرتی، مسئولیت پذیری کمتر و تعامل کمتر نسبت به کار دفتری از جمله مسائلی هستند کــه با آن‌ها روبرو هستید. اما این به آن معنا نیست کــه دورکاری امری مشکل و نشدنی اســت. راه‌های زیادی وجود دارند کــه ميتوانید به طور موثر در هر مکانی مشغول به کار شوید.

   

  اگر هر روز یا چند روز هفته را سرگرم دورکاری هستید، یا اگر فقط مشغول کار در خانه تنها تا زمان فراغت از بیماری هستید، این راهکار‌ها ميتوانند به شما کمک کنند تا بیشترین بهره را از ساعات کاری تان ببرید. باورتان نخواهد شد کــه در طول یک روز، چقدر کار ميشود انجام داد! این تکنیک‌ها شما را هیجان زده خواهد کرد؛ پی در ادامه ما را همراهی کنید.

   

  ۱- مقید به ساعات کاری منظم باشید

  این اولین قدم برای اطمینان از بهره وری در هنگام دورکاری اســت. بسیار اتفاق ميافتد کــه به اسم انعطاف پذیری به محض شروع کار، مدام اســتراحت ميکنید و دست آخر گمان ميکنید کــه روز خوبی داشته اید. اما اگر کمی ثبات در کارتان به خرج ندهید، در واقع به خودتان کم لطفی کرده اید. ثبات در کار شما را نسبت به خودتان و کارفرما، مسئولیت پذیر ميکند. کمک ميکند تا بهتر بتوانید تمام کارهایتان را به سرانجام برسانید و همچنین راحت‌تر ميتوان به شما دسترسی داشت.

  10 نکته برای انجام دادن دورکاری به بهترین نحو

  در ادامه پارامتر‌های مهمی کــه هنگام برنامه ریزی برای دورکاری باید در نظر گرفته شوند، را برای شما عزیزان شرح داده ایم:

   

  • زمانی از روز کــه کارفرما انتظار دارد در دسترس باشید

   

  • با همکاران و مشتریان تعامل مستمر داشته باشید

   

  • زمانی از روز کــه بیشترین بهره وری را دارید انتخاب کنید

   

  البته نه به آن معنا کــه لازم باشد هر روز از ساعت ۹ صبح تا ۵ عصر کار کنید. در واقع باید در ساعاتی از روز کار کنید کــه بیشترین بهره وری را دارید. همچنین خوب اســت بدانید کــه کارفرما در چه ساعاتی از روز انتظار دارد کــه شما در دسترس باشید. مثلا ممکن اســت احتیاج باشد کــه هر روز صبح ایمیل خود را چک کنید، یا عصر‌ها موبایتان در دسترس باشد. به غیر از این، ساعاتی از روز را پیدا کنید کــه ميتوانید بیشترین حجم کار را به اتمام برسانید. در ساعاتی کــه باید در دسترس باشید، ميتوانید با هرکسی کــه دوست دارد با شما کار کند، ارتباط برقرار کنید. به این صورت ميتوان به روز‌های کاری پر ثبات و موثر دست پیدا کرد.

   

  ۲- ساعات کاری و ساعات شخصی تان را از هم جدا کنید

  10 نکته برای انجام دادن دورکاری به بهترین نحو

  همان طور کــه خوش قولی در زمان تحویل کار برایتان مهم اســت، باید مطابق برنامه به اســتراحت نیز بپردازید. روز کاری تان را بیش از حد کش ندهید و به برنامه تان متعهد باشید. زیرا ممکن اســت خستگی کار به شما غلبه کند.

   

  اگر به ساعات کاری و ساعات شخصی در کنار هم توجه کنید، ميتوانید در کارتان به طور موثری عمل کنید و زمان فراغت تان را بدون اســترس سپری کنید. همان طور کــه برای ساعات کاری‌تان برنامه ریزی ميکنید، برای تعامل‌های اجتماعی و ساعاتی کــه مشغول کار نیستید، نیز برنامه ریزی داشته باشید. به عنوان مثال اگر تمایل دارید عصر‌ها را در کنار خانواده تان سپری کنید، این را با کارفرما در میان بگذارید تا بداند کــه عصر‌ها در دسترس نیستید و سپس خودتان را به این برنامه متعهد بدانید.

   

  ۳- برای قدم به قدم کارتان برنامه ریزی کنید

  10 نکته برای انجام دادن دورکاری به بهترین نحو

  یک راه حتمی برای موفقیت در حفظ بهره وری بالا، تیزهوشی در برنامه ریزی روزانه کاری اســت. قبل از این کــه دورکاری را شروع کنید، اولویت‌های امروزتان را مشخص کنید. فکر ميکنید چقدر طول ميکشد تا همه کارهایتان انجام شوند؟ و اگر زمان اضافه در اختیار داشته باشید چه ميکنید؟

   

  برای شما بسیار سودمند خواهد بود، اگر شب‌ها قبل از خواب برای فردای خود برنامه ریزی کنید. همچنین ممکن اســت خواب آرام تری داشته باشید؛ زیرا دیگر در پس ذهنتان اســترس برنامه ریزی برای فردا را نخواهید داشت. اگر برنامه ریزی برای روز آینده باعث ایجاد اســترس در شما ميشود، به طوری کــه نميتوانید بخوابید، برنامه ریزی روز کاری تان را هنگام خوردن صبحانه یا ورزش صبحگاهی انجام دهید.

  10 نکته برای انجام دادن دورکاری به بهترین نحو

  در برنامه ریزی تان موارد زیر را مد نظر قرار دهید:

  • نخست مهمترین کار‌های خود را انجام دهید.

  • با توجه به طبیعت‌تان برنامه ریزی کنید؛ یعنی سخت‌ترین کار‌ها را به وقتی موکول کنید کــه بیشترین انرژی را دارید.

  • برای خودتان جایزه تعیین کنید و در طول روز زمانی را به اســتراحت اختصاص بدهید.

   

  ۴- روزتان را تقسیم کنید

  10 نکته برای انجام دادن دورکاری به بهترین نحو

  اگر قدم قبل را دنبال کرده باشید، پس تاکنون برای اســتراحت روزانه تان برنامه ریزی کرده اید. حتما در طول این اســتراحت‌ها از پشت میزتان بلند شوید، کمی هوای تازه اســتنشاق کنید، خوراکی سالم بخورید و در صورت امکان با یک شخص دیگر صحبت کنید. تمام این کار‌ها به شما کمک ميکنند تا سرحال شوید، خون‌تان بهتر جریان پیدا کند و از عهده قسمت بعدی وظایف‌تان بربیایید.

   

  وقتی دورکاری ميکنید، برای چگونه گذراندن زمان اســتراحت‌تان برنامه ریزی داشته باشید؛ به این ترتیب همیشه چیزی وجود دارد کــه منتظرش هستید. حتما مشخص کنید کــه چه مدت را به اســتراحت کردن ميگذرانید تا حواســتان خیلی هم از موضوع کار پرت نشود. ۱۰ تا ۳۰ دقیقه برای یک اســتراحت کوتاه کافی اســت و یک یا دو ساعت برای زمان ناهار مناسب اســت.

   

  ۵- طوری لباس بپوشید کــه انگار سر کار هستید

  10 نکته برای انجام دادن دورکاری به بهترین نحو

  حتی اگر تمام طول روز با کسی سر و کار نداشته باشید، لازم اســت کــه برای موفقیت لباس مناسب بپوشید و همچنین دوش بگیرید و مسواک بزنید! در این صورت مغز شما این گونه ميفهمد «الان زمان کار اســت نه اســتراحت» کــه این به شما انرژی بیشتری ميدهد. شاید در شلوار ورزشی و تیشرت راحت‌تر باشید، اما همچنین امکان دارد کــه تنبل، خواب آلود یا بی انگیزه شوید.

   

  در این صورت شما حتی ميتوانید لباس‌های جدیدتان را امتحان کنید کــه آیا به شما ميآیند یا نه! اگر صبح‌ها انگیزه‌ای برای انجام این کار ندارید، از شب قبل لباس‌تان را آماده کنید یا در میان روز به بیرون از خانه بروید تا مجبور شوید لباس بپوشید.

   

  ۶- یک محل مخصوص برای کار در خانه تعبیه کنید

  10 نکته برای انجام دادن دورکاری به بهترین نحو

  شاید دلتان بخواهد کــه روی مبل، صندلی راحتی و یا حتی تخت خوابتان به دورکاری بپردازید، اما باید بگوییم کــه این کار ميتواند یک اثر مخرب روی بازدهی شما داشته باشد. سعی کنید همیشه در یک اتاق، پشت میز یا صندلی کار کنید، تا مغز شما متوجه بشود کــه الان وقت کار اســت نه اســتراحت!بدین صورت شما در زمان دورکاری هوشیارتر و منظم‌تر شده و اعتماد به نفس‌تان بالا ميرود. یک میز را تعیین کنید تا همیشه کارهایتان را پشت آن انجام دهید. یک صندلی اداری راحت، یک میز بزرگ و ابزار مورد نیاز کارتان را تهیه کنید. این مکان را مطابق سلیقه خودتان بچینید. بعد از انجام این کارها، خواهید دید کــه ميتوانید زمان زیادی را پشت میز بگذرانید.

   

  ۷- هم اتاقی ممنوع

  10 نکته برای انجام دادن دورکاری به بهترین نحو

  همان طور کــه در ابتدا صحبت کردیم، کارآمدی و درآمد افرادی مانند شما کــه شغلتان دورکاری اســت، به حد و مرز‌های شما بستگی دارد. به این معنا کــه باید برای کودکان، همسر، هم اتاقی و حتی حیوان خانگی‌تان حد و مرز تعیین کنید. آن‌ها را تشویق کنید تا شما را هنگامی کــه مشغول کار هستید، تنها بگذارند تا بتوانید روی کار‌های خود تمرکز کافی داشته باشید.

   

  این حد و مرز‌ها باید دوستانه و همراه با شوخی باشند، اما حتما به آن‌ها پایبند باشید. یک ایده خوب ميتواند نصب یک علامت بر در اتاق کارتان باشد کــه نشان دهد الان مشغول کار هستید یا خیر.

   

  ۸- سرایدار خودتان باشید

  10 نکته برای انجام دادن دورکاری به بهترین نحو

  بر خلاف اداره، وقتی کار شما به صورت دورکاری اســت، دیگر سرایدار ندارید کــه محل کارتان را نظافت کند. پس خودتان باید دست به کار شوید. تمیز نگه داشتن محل کار خانگی‌تان ميتواند شما را متمرکز، منظم و کارآمد نگه دارد. حتی اگر جزو آن دسته افرادی هستید کــه چندان هم از یک میز شلوغ آزرده خاطر نميشوند، یک مقدار نظم ميتواند خیالتان را راحت کند کــه هیچ چیز مهمی گم نميشود؛ (مخصوصا در میان انبوه کاغذ‌ها کــه اتفاقا خیلی هم رایج اســت.)

   

  البته این راهکار فراتر از تمیز نگه داشتن دفتر کار خانگی اســت. یک خانه‌ی به هم ریخته نیز ميتواند شما را از کارهایتان عقب بیندازند، زیرا مجبور خواهید بود زمانی را برای مرتب کردن منزل صرف کنید کــه البته بر روی بازدهی شما اثر منفی دارد.

   

  تنظیم یک برنامه هفتگی نظافت ميتواند کمک کند تا خانه تان را همیشه در تمیزترین حالت نگه دارید؛ در نتیجه مجبور نخواهید بود برای مرتب کردن اطرافتان در کار خود وقفه ایجاد کنید. حتما یک برنامه برای نظم دهی به محل کار خانگی‌تان تنظیم کنید.

   

  ۹- متوجه مشوق‌ها باشید

  10 نکته برای انجام دادن دورکاری به بهترین نحو

  یک مزیت بزرگ دورکاری این اســت کــه شما حواس همکاران‌تان را پرت نميکنید. پس اگر این کار به شما کمک ميکند، ميتوانید یک آهنگ مورد علاقه و پر انرژی را با صدای بلند و با افتخار پخش کنید؛ یا این کــه یک آهنگ آرامش بخش‌تر با نوا‌های طبیعت یا موسیقی بی کلام را انتخاب کنید. یا حتی ميتوانید پنجره‌ها را باز بگذارید تا صدا‌های بیرون خانه را بشنوید.

   

  اگر کار‌های تکراری انجام ميدهید، یک کتاب صوتی یا پادکست ميتواند همان چیزی باشد کــه شما برای ادامه کارتان به آن احتیاج دارید. چند چیز را امتحان کنید تا بفهمید کدامشان در زمان دورکاری برای شما مناسب‌تر اســت.

   

  ۱۰- در اجتماع بمانید

  10 نکته برای انجام دادن دورکاری به بهترین نحو

  یکی از بزرگترین مزیت‌های کار دفتری، امکان همکاری و برقراری ارتباط با دیگران اســت. قرار نیست تنها به این خاطر کــه به صورت دورکاری در خانه کار ميکنید، از این مزیت بی بهره بمانید. سعی کنید دست کم چند بار در هفته به وسیله ایمیل، موبایل، اسکایپ یا به صورت حضوری با همکاران‌تان تماس برقرار کنید.

   

  حتما همزمان با سطح حرفه‌ای تان، سطح شخصیتی‌تان را نیز ارتقا دهید. ميتوانید این کار را بدون صرف زمان زیاد انجام دهید. تنها کافی اســت مهمترین چیز‌ها را به اشتراک بگذارید و همکاران‌تان را نیز تشویق کنید تا همین کار را انجام دهند.

  10 نکته برای انجام دادن دورکاری به بهترین نحو

   

  مطالب بیشتر:

  دورکاری و نکات و توصیه های مهم درباره این شغل

   

   

  به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟
  هیچ نظری ثبت نشده است
  نظرات این پست غیرفعال هستند.
 • مطالب پربازدید
 •