پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • 10 مهارتی که عشق بین همسران را بیشتر می کند

  مجموعه : همسرداری

  10 مهارتی که عشق بین همسران را بیشتر می کند

  10 مهارتی که عشق بین همسران را بیشتر مي کند

  هیچ چیز بهتر از ایجاد رابطه عاشقانه بین مرد و زن نیست ، اگر این رابطه به ازدواج منجر شود باید از آن مراقبت کرد تا هر روز که مي گذرد عشق بین زن و شوهر بیشتر شود.همه همسران انتظار دارند پیوند ازدواج شان روز به روز مستحکم تر شود و تا ابد باقی بماند؛ اما پیوند برخی به دلیل مشکلات زندگی و عدم تفاهم سست مي شود و گاهی به جدایی مي رسد. علت جدایی و از هم گسیختگی بیشتر زندگی ها به دلیل عدم تسلط دو طرف به مهارت های زندگی زناشویی اســت. با یوکن همراه باشید.

   

  ازدواج موفق نیازمند وجود مهارت هایی در زوجین اســت. ازدواج مهم ترین تصميم زندگی اســت و به آمادگی و مهارت های خاصی نیاز دارد. دوران آشنایی و نامزدی فرصت خوبی اســت تا زن و مرد مهارت هایی که لازمه ی ازدواج موفق اســت را به دست آورند و آمادگی خود را برای ورود به زندگی مشترک افزایش دهند. هرچند این دوران فاصله ی زیادی با زندگی در زیر یک سقف دارد، اما باز هم فرصت مناسبی برای تقویت مهارت های مهم زندگی زناشویی اســت.

   

  اگر هنوز وارد زندگی مشترک نشده اید یا مجرد هستید، از همين حالا به دنبال پرورش مهارت های اساسی زندگی مشترک باشید تا بتوانید ازدواج موفقی داشته باشید.

  10 مهارتی که عشق بین همسران را بیشتر می کند

  تقویت رابطه همسران یکی از ضروری ترین مواردی اســت که زوجین باید به آن توجه کنند

   

  اســتیون جیمز دیکسون (Steven James Dixon)، کارشناس روابط بین فردی، از مهارت هایی که برای ازدواج موفق و پایدار نیاز اســت مي گوید:

   

  مهارت اول: مهارت حل مشکل

  مهارت حل مشکل، مهم ترین مهارت زندگی مشترک اســت، زیرا اگر این مهارت را به دست نیاورید، زندگی تان به قدری بهم مي ریزد که کسب دیگر مهارت ها فایده ای نخواهد داشت. مهارت حل مشکل یعنی اگر در زمينه ای با همسرتان اختلاف نظر پیدا کردید، بتوانید مشکل را حل کنید و به نقطه نظر مشترک برسید. حقیقت این اســت، باید بتوانید موقعیت را بسنجید و ببینید آیا صلاح اســت روی موضع خود پافشاری کنید یا بهتر اســت از موضع خود عقب نشینی کنید و کوتاه بیایید. به گفته ی دیکسون، نبود تسلط روی این مهارت باعث مي شود سال های نخست زندگی مشترک با دشواری بگذرد، زیرا کمي زمان نیاز اســت تا طرفین با روش یکدیگر در حل مشکلات آشنا شوند و با طرف مقابل خود کنار بیایند. در همين یکی دو سال اول زندگی اســت که متوجه مي شوید هميشه حرف شما نخواهد بود و گاهی باید از موضع خود کوتاه بیایید.

   

  مهارت دوم: مهارت مقدم دانستن همسر

  دیکسون مي گوید اول خدا و بعد همسر؛ جالب اســت این روانشناس بزرگ، همسر را بر خانواده، فرزندان، شغل، پول، آشنایان و هر چیز دیگری ترجیح مي دهد.

   

  او معتقد اســت: اول خدا، دوم همسر و سوم فرزندان!

   

  دیکسون مي گوید همسرش تمام زندگی اوست و هرگز کسی یا چیزی را بر او مقدم نمي داند و در مواقعی که همسرش دچار بیماری یا گرفتاری خاصی مي شود و شرایط خوبی ندارد، همچنان اولویت اول زندگی دیکسون خواهد بود، زیرا خودش هم انتظار دارد هميشه اولویت اول همسرش باشد.

  10 مهارتی که عشق بین همسران را بیشتر می کند

  اولویت اول را در همه موارد باید همسرتان بدانید

   

  مهارت سوم: مهارت پیشرفت فردی

  تنها به فکر امروز رابطه زناشویی تان نباشید، بلکه به آینده هم فکر کنید و به دنبال راه هایی برای بهبود و دوام رابطه تان باشید؛ مثلا گاهی از خودتان بپرسید:

   

  چطور مي توانم همسر ایده آل تری باشم؟

  چه کاری مي توانم انجام دهم که در آینده همچنان در نظر همسرم جذاب به نظر برسم؟

  آیا بهتر نیست تحصیلاتم را ادامه دهم؟

  کسب و کار جدیدی راه بیندازم که برای خودم باشه؟

  چطور به همسرم نشان دهم در سختی ها کنارش هستم؟

   

  دیکسون پیشنهاد مي کند در زندگی به تغذیه، سلامتی، پس انداز، آینده نگری و پیشرفت شغلی اهميت دهید تا بتوانید آینده بهتری را برای خود و همسرتان رقم زنید. باید تمام تلاش خود را بکنید تا همسر شایسته ای برای طرف مقابل تان باشید.

   

  مهارت چهارم: گذشت

  وقتی روابط تان رسمي نشده، اگر اشتباهی از طرف مقابل سر بزند، شاید تصميم بگیرید او را برای هميشه ترک کنید و رابطه تان را پایان دهید؛ اما وقتی وارد زندگی مشترک مي شوید، لازم اســت مهارت بخشش را در خود بوجود آورید تا بتوانید اشتباهات طرف مقابل تان را زود ببخشید. اگر همسرتان مرتکب خطایی شد و از شما عذرخواهی کرد، به خودتان یادآوری کنید هیچ کس کامل نیست و شما هم ممکن اســت مرتکب خطاهایی شوید. اگر موفق نشده اید مهارت بخشش را در خود بوجود آورید، حتما از یک فرد آگاه مشورت بگیرید. وقتی توانایی بخشش نداشته باشید، همان موقع باید فاتحه زندگی تان را بخوانید زیرا مطمئنا ازدواج تان به مشکل مي خورد. باید بدانید در اغلب اوقات دوام رابطه بدون بخشش ممکن نیست. دیکسون به افرادی که فاقد این مهارت هستند یا آنقدر کینه ای هستند که قادر به بخشش نیستند، پیشنهاد مي کند برای هميشه مجرد بمانند.

  10 مهارتی که عشق بین همسران را بیشتر می کند

  مهارت پنجم: مهارت خلاقیت

  برخی افراد بعد از ازدواج احساس مي کنند زندگی شان یکنواخت و کسل کننده شده اســت. دیکسون مي گوید برای اینکه از یکنواختی فاصله بگیرید، خلاق باشید و زندگی خود را با خلاقیت شیرین تر کنید. گاهی همسرتان را برای چند دقیقه به انجام بازی های هیجان انگیز و مفرح دعوت کنید و از بودن در کنار هم لذت ببرید. در روزهای تعطیل به پیاده روی، دوچرخه سواری، سینما و پیک نیک بروید و هیجان را وارد رابطه تان کنید.

   

  مهارت ششم: تمرکز روی ویژگی های مثبت

  سعی کنید روی نقاط مثبت همسرتان متمرکز شوید نه اینکه فقط اشتباهات و رفتارهای آزاردهنده ی او را ببینید. شاید از برخی خصوصیات همسرتان راضی نباشید، اما قطعا خصوصیات خوبی در او وجود دارد که راضی تان مي کند. به عقیده ی دیکسون، به احتمال زیاد خصوصیات مثبت همسرتان بیشتر از خصوصیات منفی اوست، زیرا اگر غیر از این بود حاضر به ازدواج با او نمي شدید. پس روی خصوصیاتی که شما را عاشق همسرتان کرده اســت، تمرکز کنید.

   

  مهارت هفتم: باور قلبی به خوشبختی

  باید این باور را در خود بوجود آورید که ازدواج تان پایدار خواهد بود و هرگز به طلاق و جدایی منجر نمي شود. پس به این اطمينان برسید که همسرتان به اندازه ی شما عاشق اســت. دیکسون مي گوید شاید گاهی به وضوح متوجه عشق همسرتان نشوید، اما بپذیرید عاشق تان هست و سعی کنید عشقش را باور کنید. هم زن و هم مرد، باید بدون هیچ تردیدی اطمينان پیدا کنند که دیگری به وعده های خود عمل خواهد کرد. با این اطمينان متقابل مي توانید خاطر جمع باشید که زندگی تان دچار هیچ تنشی نخواهد شد. اگر اینگونه رفتار کنید، همين تفکر به همسرتان هم منتقل مي شود و به سرعت، رابطه تان رو به بهبودی مي رود.

   

  مهارت هشتم: توانایی شناخت مجدد یکدیگر

  شاید زمانی فکر مي کردید از همسرتان شناخت کامل دارید، اما اینکه تنها یک بار او را خوب بشناسید کافی نیست، زیرا هر فردی در طی زمان تغییر مي کند و پخته تر مي شود، پس زن و مرد به شناخت دائمي یکدیگر نیاز دارند. حتما قبول دارید همسرتان در 40 سالگی رفتار و اخلاق متفاوتی از زمان نامزدی دارد، اما این تفاوت ها دلیل خوبی برای جدایی نیستند. در طی زندگی مشترک باید همسرتان را دوباره بشناسید و درمورد خصوصیاتی که با گذشت زمان تغییر کرده اند، شناخت پیدا کنید. پس مهارت شناخت مجدد همسر، از مهارت های اساسی ازدواج اســت. تا وقتی تمایل به شناخت دوباره همسرتان نداشته باشید، یعنی صلاحیت ازدواج ندارید.

   

  مهارت نهم: رفتاری متفاوت از زمان مجردی

  دیکسون مي گوید بعد از ازدواج و تشکیل خانواده نباید طوری رفتار کنید که همانند مجردها به نظر برسید، بلکه باید رفتاری از خود نشان دهید که به چشم بقیه یک فرد متاهل خوشبخت دیده شوید، البته هیچ تظاهری در رفتارتان نباشد. باید بدانید متاهلی که همانند مجردها رفتار مي کند، با عواقب بدی در زندگی زناشویی مواجه خواهد شد. کار درستی نیست که همانند افراد مجرد رفتار کنید و هر زمان خواســتید به اخلاق و رفتار متاهلی روی بیاورید.

   

  مهارت دهم: بحث مسالمت آميز

  گاهی شرایطی پیش مي آید که انگار هیچ چاره ای جز جدال ندارید، اما اگر مي خواهید حالت تدافعی به خود بگیرید حتما انصاف را رعایت کنید و بحث را خیلی کِش ندهید. ابتدا به این اطمينان برسید که برای حالت تدافعی تان دلیل موجهی وجود دارد. تنها باید نظرات تان را اعلام کنید و اگر همسرتان مخالف بود، حداقل حرف تان را شنیده اســت و اگر به شما علاقه مند باشد، حتما سعی مي کند خواســته تان را عملی کند و رضایت تان را به دست آورد. اگر جدال غیرمنصفانه داشته باشید، یقینا طرف مقابل برای جلب رضایت شما هیچ تلاشی نخواهد کرد. این در حالیست که اگر محترمانه رفتار کنید، طرف مقابل سعی مي کند با یکدیگر به مصالحه و نقطه نظر مشترک برسید. حتی اگر حق با شما باشد اما به طور نادرستی رفتار کنید، بدون شک همسرتان به رفتاری که باعث ناراحتی تان شده اســت ادامه مي دهد.

   

  برای داشتن ازدواج موفق و زندگی مشترک پایدار، به این مهارت ها مسلط شوید. ثمره ی تسلط بر این مهارت ها، احترام، شادی، اعتماد متقابل، حمایت دوطرفه و عشق پایدار اســت. پس زمان را دریابید و هر چه زودتر قبل از ازدواج، مهارت هایی که معرفی کردیم را در خود پرورش دهید. اگر متاهل هستید و تاکنون مطلبی درباره ی مهارت های زندگی زناشویی نخوانده بودید، بازهم دیر نشده و مي توانید با یادگیری و تمرین این مهارت ها، از پاشیدن پیمان ازدواج تان جلوگیری کنید و ازدواجی موفق و پایدار داشته باشید.

   

  مطالب بیشتر:

  عشق و علاقه با بدن زوج ها چه می کند؟

  خودتان را بشناسید تا بتوانید عشق واقعی را پیدا کنید

   

   

  به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟
  هیچ نظری ثبت نشده است
  نظرات این پست غیرفعال هستند.
 • مطالب پربازدید
 •