پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • 10 راز موفقیت از زبان کارآفرینان جوان

  مجموعه : موفقیت و پیشرفت

  10 راز موفقیت از زبان کارآفرینان جوان

  احساس بسیار خوبی است وقتی در سن جوانی باشید و بعنوان یک کارآفرین نمونه معرفی شوید ، کارآفرینی کــه در مدت زمان کمی توانسته مسیر طولانی موفقیت را طی کند.اگر به عنوان کارآفرینی جوان، کسب‌وکار خود را به‌تازگی راه‌اندازی کرده‌اید، حتما مميدانید وارد جریان پرتلاطمی شده‌اید. در این مسیر، فراز و فرود‌های زیادی در انتظارتان خواهد بود کــه باید بتوانید با درایت کافی از آن‌ها عبور کنید. اما شاید مهم‌ترین چالشی کــه هر کارآفرین جوان و کم‌سن و سالی با آن روبه‌رو خواهد شد، به دست آوردن اعتبار کافی در میان افراد باتجربه‌تر و پخته‌تر در حوزه کسب‌وکارتان است.

   

  در عین حال کــه باید با فروتنی به دنبال یادگرفتن فوت کوزه‌گری از خبره‌های حوزه کسب‌وکارتان باشید، نباید اجازه دهید سن‌وسالتان روی برقراری ارتباط و مذاکرات با افراد باتجربه‌تر سایه بیندازد و شما را جدی نگیرند. در ادامه ده نکته کلیدی از نگاه کارآفرینان موفق و مطرح دنیا خواهیم پرداخت تا ضمن حفظ احترام افراد باتجربه، جایگاه خود را به عنوان عضوی از زیست‌بوم کسب‌وکار مستحکم کنید.

   

  ۱. خودتان را جدی بگیرید

  اولین قدم برای این کــه دیگران شما را به عنوان یک راهبر یا مدیر جدی بگیرند، این است کــه پیش از هرکس خودتان خود را باور کنید و جدی بگیرید. به عنوان یک کارآفرین باید نقاط قوت و ارزش افزوده‌ای را کــه نسبت به سایرین دارید، به‌خوبی بشناسید.

   

  منظور از ارزش افزوده ویژگی منحصر به فردی است کــه شما و کسب‌وکارتان را از دیگران مجزا مميکند. زمانی کــه از ارزش و توانمندميهایتان آگاه باشید، دیگر در پی اثبات خودتان به دیگران نخواهید بود و درعوض بهترین‌های خودتان را بروز مميدهید. اگر احساس مميکنید با وجود توانمندميهای بسیار زیادی کــه دارید همچنان شما را جدی نمميگیرند، باید کمی عمیق‌تر شرایط را بررسی کنید. قطعا نکات دیگری فراتر از سن‌وسالتان موجب شده آن‌گونه کــه باید رویتان حساب نکنند.

   

  ۲. بدانید چه آورده‌ای دارید

  10 راز موفقیت از زبان کارآفرینان جوان

  این مورد به دلیل قانون نانوشته‌ای کــه کارآفرینان جوان حتما کم‌تجربه و ناکارآمد هستند، مطرح مميشود. به صورت دقیق توانمندميها و آورده خود را در کسب‌وکارتان مشخص کنید. این آورده مميتواند شامل توانایی بالای شما در حل مساله، سرعت بالای پردازش اطلاعات و پیدا کردن مشکلات کار پیش از هر فرد دیگری باشد یا این کــه مميتوانید سوال‌هایی بپرسید کــه باعث شود افراد جور دیگری به مسائل نگاه کنند. اگر نقطه اتکای شما فقط تحصیلات دانشگاهی و مدارک تحصیلميتان باشد، الزاما نمميتوانید افراد باتجربه را تحت‌تأثیر خودتان قرار دهید. باید پذیرفت کــه بسیاری از افراد معتقدند کــه حدفاصلی بین دانش و عمل وجود دارد!

   

  به طور قطع دوست ندارید خود را در بحثی گرفتار کنید کــه طرف مقابل در پی اثبات این است کــه دانش و اطلاعات‌تان خیلی با واقعیت‌های دنیای کسب‌وکار فاصله دارد؛ بنابراین سعی کنید برای اثبات کارآمدميتان روی مواردی تکیه کنید کــه در دسته توانمندميهای شخصميتان قرار مميگیرد.

   

  برای عبور از این چالش سعی کنید خدمات یا محصول‌تان را با کمک مهارت‌های جدید و به‌روزی کــه در زمینه فناوری دارید، به شکل منحصر به فرد و نوآورانه‌ای ارائه دهید. به‌کارگیری مهارت‌هایتان یکی از ابزار‌های مهم برای اثبات مستعد بودن خواهد بود. سعی کنید عملکردتان به گونه‌ای باشد کــه حس اعتماد مشتریان را جلب کند تا آن‌ها بتوانند با خیال راحت‌تری کارشان را به کارآفرین جوان و تازه نفس بسپارند.

   

  ۳. مهارت گوش‌کردن‌تان را تقویت کنید

  در گزارش‌هایی کــه در مورد خصوصیت مدیران موفق و کلید‌های طلایی کارآفرینان حرفه‌ای در همین صفحه منتشر کرده‌ایم، مهارت خوب گوش‌دادن به صحبت‌های دیگران همواره به عنوان یکی از مهم‌ترین و تأثیرگذارترین موارد مدیریتی مطرح شده است. اهمیت این موضوع در خصوص کارآفرینان جوان دوچندان خواهد بود.

   

  منش و رفتار کارآفرین جوان است کــه باعث مميشود دیگران او را جدی بگیرند و به عنوان راهبر بپذیرند. مهارت خوب گوش‌کردن به صحبت‌های دیگران از کلیدميترین ویژگميهایی است کــه نشان‌دهنده رفتار سنجیده‌تان خواهد بود. زمانی کــه در حال گوش سپردن به صحبت‌های فردی هستید، به واژه‌هایی کــه استفاده مميکند و حتی نوع زبان بدنش دقت کنید. برای حرف افراد ارزش قائل باشید، با حوصله گوش کنید و پذیرای صحبت‌ها باشید.

   

  ۴. اجازه دهید نتایج کارتان گواه توانمندميتان باشد

  به جای این کــه زمان خود را برای قانع‌کردن افرادی کــه قبول‌تان ندارند صرف کنید، بگذارید نتایج عملکردتان دانش و توانمندميهایتان را اثبات کند. صدای عمل بلندتر از کلمات است! این‌کــه فقط سخنور خوبی باشید و با صحبت‌هایتان دیگران را مجذوب ایده‌هایتان کنید به تنهایی نمميتواند کافی باشد. همه به دنبال عملکرد هستند و تا زمانی کــه نتوانید به ایده مهیج‌تان جامه عمل بپوشانید، هیچ‌کس به آن توجهی نشان نخواهد داد. برای نمایش نتایج عملکردتان مميتوانید از مواردی مانند انتشار فراز و فرود‌های مسیر کسب‌وکارتان در فضای مجازی استفاده کنید. همچنین مميتوانید در رویداد‌ها و جشنواره‌هایی کــه کسب‌وکار‌ها را داوری مميکنند و جوایزی به کسب‌وکار‌های برتر مميدهند شرکت کرده و از این طریق صلاحیت خود را اثبات کنید. حتی اگر با بزرگانی در حوزه کسب‌وکارتان آشنا هستید، مميتوانید با گرفتن اعتبارنامه‌ای از آن‌ها به کسب‌کارتان اعتبار دهید.

   

  ۵. نحوه تعاملتان با دیگران را تنظیم کنید

  10 راز موفقیت از زبان کارآفرینان جوان

  سعی نکنید خودتان را به همه اثبات کنید، زیرا نیازی به کار ندارید! در عوض نوع تعاملتان را با دیگران متناسب با نوع شخصیت و روحیات هر فرد تنظیم و به نحوی تعامل کنید کــه حس مميکنید باعث ایجاد حس اطمینان خاطر خواهد شد. برخی افراد نیاز به مدارک مکتوب و تحلیل‌های آماری دارند، برخی نیاز دارند نتیجه موفقیت‌آمیز کار را ببینند، برخی با دانستن دورنمای ذهنميتان اطمینان خاطر پیدا مميکنند و برخی دیگر فقط به این نیاز دارند کــه حس کنند مميتوانند به شما اعتماد کنند.هوشمندی شما کمک مميکند در هر شرایطی و در رویارویی با هر فرد یا نهادی به چه شکلی کسب‌وکارتان را ارائه دهید کــه بیشترین تأثیرگذاری را داشته باشد.

   

  ۶. از گفتن «نمميدانم» نترسید

  گاهی اوقات با خودمان فکر مميکنیم اگر ژست افراد همه‌چیزدان را به خود بگیریم باعث افزایش اعتبارمان در میان سایرین خواهد شد، اما در اصل هیچ‌کس نیست کــه واقعا همه چیز را بداند!

   

  اگر به راحتی بگویید نمميدانم و این جمله را با گفتن «بهترین راه‌حل را برایش جست‌وجو مميکنم و نتیجه را در میان خواهم گذاشت» تکمیل کنید، اعتبارتان را بسیار بیشتر افزایش خواهد داد. این کــه در مواردی کــه اطلاع دقیقی ندارید به راحتی بگویید نمميدانید موجب مميشود هر زمانی کــه در مورد موضوعی تخصصی صحبت کنید افراد مطمئن باشند کــه صحبت‌هایتان کاملا فکر شده و بر اساس دانش و اطلاعات است.

   

  ۷. از مربميهای کسب‌وکار کمک بگیرید

  10 راز موفقیت از زبان کارآفرینان جوان

  یکی از بهترین روش‌هایی کــه بتوانید جایگاه خود را به عنوان کارآفرینی جوان محکم کنید و جدی گرفته شوید، گوش کردن به توصیه‌های یک مربی کسب‌وکار با تجربه است. در سنین جوانی افراد پر از شور و هیجان برای تکان دادن دنیا هستند، اما اگر واقعا به دنبال موفقیت هستید باید دست از خیال‌پردازميهای غیرعملی بردارید و به دنبال آموختن و کسب تجربه از افراد خبره باشید. اگر بتوانید با کمک تجربیات فرد ماهری با خیال راحت از پیچ‌وخم‌های مسیر بگذرید، سرعت پیشرفت و توسعه کسب‌وکارتان افزایش مميیابد و اعتبار کارميتان نیز ارتقا خواهد یافت.

   

  ۸. انتقادپذیر باشید

  یکی از سریع‌ترین روش‌هایی کــه افراد را قانع مميکند شما راهبر و مدیر واقعی هستید، توانایی پذیرفتن انتقادات سازنده و به‌کارگیری راه‌حل‌های پیشنهادی است. در مقابل این موضوع یکی از بارزترین ویژگميهای مدیر تازه‌کار و ناوارد نیز مقابله‌کردن و نپذیرفتن پیشنهادات و انتقادات سازنده است. شاید فکر کنید اگر نظرات دیگران را به کار ببرید به این معنا خواهد بود کــه خودتان از کارتان سر در نمميآورید و چیزی بلد نیستید. اما این تصور اشتباه و رایجی بین کارآفرینان جوان است! افراد باهوش هیچ‌گاه خود را به دانش و نحوه تفکرشان محدود نمميکنند بلکــه همواره در کمین جذب بهترین فکر‌ها و ایده‌هایی هستند کــه در طول روز با آن‌ها مواجه مميشوند.

   

  ۹. پرسش‌های چالش برانگیز مطرح کنید

  عملکرد ماهرانه و داشتن تفکر نقادانه صرفا براساس دانستن و اطلاعات بسیار بالا به دست نمميآید، بلکــه باید ذهن پرسشگری داشته باشید و به دنبال پاسخ برای این پرسش‌ها باشید. اما پرسش‌های اساسی چه ویژگميهایی باید داشته
  باشد؟ هر سوالی کــه باعث درگیر شدن فکر، بروز ایده‌های خلاقانه و ایجاد انگیزه برای یادگیری بیشتر چه در خودتان و چه در دیگران شود، پرسشی اثرگذار خواهد بود. سوالات کنجکاوانه برای تکمیل اهدافی کــه در سر دارید، مطرح کنید. سوال پرسیدن علاوه بر روشن‌کردن نقاط چالش‌برانگیز کار، به یافتن بهترین راه‌حل‌ها و تصمیم‌گیرميها کمک خواهد کرد.

   

  ۱۰. اهل تفکر و عمل همزمان باشید

  10 راز موفقیت از زبان کارآفرینان جوان

  دیگران زمانی کــه بدانند شما قدرت فکر بالایی دارید و مميتوانید از این توانایی ذهنی به بهترین شکل در کارتان استفاده کنید، فارغ از سن و سالی کــه دارید برایتان احترام قائل خواهند شد؛ بنابراین تلاش کنید از قدرت فکرتان به خوبی استفاده کنید. حوزه کسب‌وکارتان را به خوبی بشناسید، با اجزای آن ارتباطات گسترده‌ای ایجاد کنید، بدانید بازار هدف‌تان چیست، مشتریان را بشناسید و بهترین نوع ارائه برای محصول‌تان را بیابید. عملکردتان را نیز با به‌کارگیری منطقميترین و کاربردميترین راه‌حل‌هایی کــه با تفکر یا پیشنهادات و بازخورد‌های دیگران به دست مميآورید، روز به روز ارتقا دهید. این کــه بتوانید نشان دهید پشت هر تصمیم به ظاهر کوچکی فکر و بررسميهای زیادی بوده، موجب مميشود دیگران راحت‌تر به شما اعتماد کنند و بدانند قرار نیست با فردی خیال‌پرداز و بميفکر طرف حساب باشند. ​​​​​​​

   

   

  به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟
  هیچ نظری ثبت نشده است
  نظرات این پست غیرفعال هستند.
 • مطالب پربازدید
 •