پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • 10 دانشجوی موسس فیسبوک امروز کجا هستند؟

  مجموعه : افراد موفق

  10 دانشجوی موسس فیسبوک امروز کجا هستند؟

  فیسبوک در اولین قدم فقط یک سایت بود برای جذب دانشجویان دانشگاه هاروارد برای این کــه بگویند کدام دانشجو زیباتر و جذاب تر اســت، اما این پروژه ناگهان جهانی شد. امروز می خواهیم ببینیم کــه دانشجویانی کــه در اتاق دانشجویی مشغول کد نویسی و ساخت سایت فیسبوک بودند امروز کجا هستند؟این روز‌ها شبکــه‌های اجتماعی به قسمتی جدا نشدنی از زندگی کاربران تبدیل شده‌اند و روزی نیست کــه به شبکــه‌های اجتماعی سر نزنیم، در بین تمام این شبکــه‌های اجتماعی، فیس‌بوک به‌عنوان یکی از پرکاربرترین شبکــه‌های اجتماعی در تمام دنیا شناخته می‌شود و این شبکــه اجتماعی به اندازه‌ای قدرت پیدا کرده اســت کــه حتی گفته می‌شود در انتخابات سال ۲۰۱۶ ریاســت‌جمهوری آمریکا نیز این شبکــه نقش مهمی در برنده‌شدن ترامپ بازی کرد.

   

  جالب اســت بدانید فیس‌بوک کــه این روز‌ها قدرت و محبوبیت زیادی پیدا کرده اســت در سال ۲۰۱۴ چیزی نبود به غیر یک پروژه دانشجویی. در آن سال مایک زاکربرگ، به همراه چند تن دیگر از هم‌دانشگاهی‌هایش به این فکر اســتفاد تا شبکــه‌ای برای ارتباط میان دانشجویان هاروارد ایجاد کند. این شبکــه به‌سرعت در میان دانشجویان محبوب شد و مدتی بعد نیز در اختیار عموم مردم قرار گرفت و در تمام دنیا به‌انداز‌ه‌ای کاربر پیدا کرد کــه گفته می‌شود در سه ماهه اول سال میلادی ۲۰۱۹، فیس‌بوک چیزی حدود ۲.۳۸ میلیارد کاربر فعال داشته اســت.

   

  در این بین فیس‌بوک نیز همانند هر شرکت دیگری، در ابتدا کارمندان کم، اما تاثیرگذاری داشت و بعضی از آن‌ها مانند مارک زاکربرگ هنوز هم در فیس‌بوک باقی‌مانده و سکان این شبکــه‌اجتماعی را در دست دارد، بسیاری دیگر از کارمندان روز‌های آغازین فیس بوک نیز این شرکت را ترک گفته‌اند، به این ترتیب می‌خواهیم با هم ببینیم ۱۰ کارمند روز‌های آغازین فیس‌بوک، اکنون در چه وضعیتی هستند و به چه کار‌هایی مشغول‌اند.

   

  مارک زاکربرگ

  10 دانشجوی موسس فیسبوک امروز کجا هستند؟

  امکان ندارد به فیس‌بوک اشاره کنیم و صحبتی از مارک زاکربرگ مطرح نشود، به همین دلیل بهتر اســت این فهرست را با مارک زاکربرگ شروع کنیم. زاکربرگ کــه این روز‌ها به سلطان شبکــه‌های اجتماعی تبدیل شده، یک میلیارد خودساخته اســت و به‌رغم اینکــه بسیاری افراد به او حسادت می‌کنند و مدعی هستند بخت و اقبال با زاکربرگ یار بود تا فیس‌بوک را راه‌اندازی کند، باید اعتراف کنیم کــه زاکربرگ یکی از مغز‌های جوان و متفکر دنیا اســت و حتی در نوجوانی نیز داســتان‌های زیادی از هوش و ذکاوت زاکربرگ نقل می‌شود.

   

  زاکربرگ کــه این روز‌ها فیس‌بوک با نام او شناخته می‌شود پس از پا گرفتن فیس‌بوک، تمام توان و انرژی خودش را صرف پیشرفت این شبکــه اجتماعی کرد، از طرف دیگر مدیریت شبکــه اجتماعی در قد و قواره فیس‌بوک، کار راحتی نیست و با شبکــه‌ای طرف هستیم کــه در چند سال اخیر، اتهام‌های زیادی به آن وارد شده اســت. یکی از این اتهام‌ها درز اطلاعات فیس‌بوک به یک شرکت تبلیغاتی بود کــه گفته می‌شود همین قضیه کمک زیادی به برنده‌شدن ترامپ در انتخابات ۲۰۱۶ ریاســت جمهوری آمریکا کرد. این امر باعث شد تا زاکربرگ در سال ۲۰۱۸ بابت عدم حفظ حریم‌شخصی کاربران در فیس‌بوک بار‌ها از مردم عذخواهی کند.

   

  پای زاکربرگ بابت این قضیه حتی به مجلس سنای آمریکا نیز باز شد و در خصوص رعایت نکردن حریم خصوصی کاربردن در فیس‌بوک مجبور شد تا به نمایندگان سنای آمریکا توضیح دهد. قضیه به اندازه‌ای بالا گرفت کــه حتی صحبت‌هایی نیز برای دخالت دولت آمریکا در کنترل فیس‌بوک مطرح شد. به این ترتیب می‌توان گفت زاکربرگ این روز‌ها همانند گذشته سکان فیس‌بوک را در اختیار دارد، اما این بار فیس‌بوک درگیر توفانی سهمگین‌شده و باید ببینیم زاکربرگ چگونه شبکــه اجتماعی‌اش را از گزند این توفان در امان نگه خواهد داشت.

   

  ادواردو ساورین

  10 دانشجوی موسس فیسبوک امروز کجا هستند؟

  اگر داســتان شکل‌گیری فیس‌بوک را دنبال کرده باشید حتماً به‌خوبی می‌دانید کــه ادواردو ساورین (Eduardo Luiz Saverin)، در کنار مایک زاکربرگ به‌عنوان دو مؤسس اصلی فیس‌بوک به‌حساب می‌آیند. اگر اهل سینما هم باشید حتماً خاطرتان هست در فیلم سینمایی «شبکــه اجتماعی» نیز کــه داســتان شکل‌گیری فیس‌بوک را روایت می‌کرد، اندرو گارفیلد، هنرپیشه معروف، نقش ادواردو ساورین را بر عهده داشت و در این فیلم درگیری ها‌ی قانونی زیادی را میان زاکربرگ و ساورین مشاهده کردیم. از قرار معلوم ساورین برای تقویت فیس‌بوک، سرمایه‌گذاری اولیه این پروژه را فراهم کرد، اما پس از اینکــه مدتی از کار فیس‌بوک گذشت و این شبکــه به موفقیت رسید، ادواردو ساورین و مارک زاکربرگ در خصوص میزان سرمایه‌گذاری کــه ساورین در فیس‌بوک انجام داده بود و همچنین رویکرد‌های مختلف تبلیغات برای فیس‌بوک با یکدیگر به مشکل برخورد.

   

  بحث و جدل‌های مختلفی میان زاکربرگ و ساورین در گرفت و بدون اینکــه در جریان تمامی ابعاد ماجرا باشیم به راحتی نمی‌توانیم حق را به زاکربرگ یا ساورین بدهیم، اما چیزی کــه مهم اســت این نکته اســت کــه در نهایت زاکربرگ دست ساورین را در سال ۲۰۰۵ از فیس‌بوک کوتاه کرد، مدت‌ها بعد ساورین در مصاحبه‌ای با نشریه فوربز (Forbes)، مدعی شد کــه هیچ کینه‌ای از زاکربرگ به دل ندارد و از آن زمان به بعد نیز از هر فرصتی برای تعریف و تمجید از زاکربرگ اســتفاده می‌کند.

   

  ادواردو ساورین چیزی نزدیک به ۱۵ هزار دلار در پروژه اولیه فیس‌بوک سرمایه‌گذاری کرده بود و این سرمایه به میلیارد‌ها دلار پول تبدیل شد. ساورین کــه زاده برزیل اســت و در آن زمان در آمریکا اقامت داشت، چند سال پیش به دلیل قوانین مالیاتی سختگیرانه آمریکا، این کشور را به مقصد سنگاپور ترک گفت و مدتی اســت با راج گانگلی (Raj Ganguly)، یکی از جوان‌های موفق کارآفرین آسیایی گروه تجاری با نام «بی. کپیتال گروپ» (B Capital Group)، را راه‌اندازی کرده‌اند و این شرکت در اســتارتاپ‌های بیمه‌ای، سلامتی و تجاری سرمایه‌گذاری می‌کند.

   

  داســتین موسکوویتز

  10 دانشجوی موسس فیسبوک امروز کجا هستند؟

  داســتین (Dustin Moskovitz)، یکی از نزدیک‌ترین رفقای زاکربرگ به حساب می‌آید و این دو نفر به لحاظ سن و سال نیز نزدیکی زیادی به هم دارند و زاکربرگ تنها ۸ روز از داســتین بزرگ اســت. داســتین در دوران دانشجویی چ با زاکربرگ هم‌اتاق بود و از همان ابتدای شروع کار فیس‌بوک، به این پروژه مشغول شد. علاقه داســتین به کار و تجارت به اندازه‌ای بود کــه پس از مدتی درس و تحصیل در هاروارد را کنار گذاشت و به‌عنوان یکی از مدیران ارشد در فیس‌بوک مشغول به کار شد.

   

  او چیزی نزدیک به چهار سال در سمت مدیر عامل اجرایی فیس‌بوک انجام وظیفه کرد تا اینکــه در نهایت در سال ۲۰۰۸ به این فکر افتاد کــه راهش را از فیس‌بوک جدا کند. خوشبختانه داســتین موسکوویتز پس از ترک فیس‌بوک نیز توانست به موفقیت‌های چشم‌گیری برسد و ثابت کند کــه در کنار بخت و اقبال، از هوش تجاری خوبی برخوردار اســت. داســتین پروژه‌های مختلفی را در کارنامه‌اش دارد کــه موفق‌ترین آن‌ها را می‌توان پروژه آسانا (ASANA)، نام برد، آسانا یکی از معروف‌ترین ابزار‌های مدیریت کار در دنیای دیجیتال به‌حساب می‌آید. آسانا به اعضای یک گروه یا شرکت اجازه می‌دهد تا پروژه‌ها و کار‌های مختلف را به یکدیگر محول کنند و گزارش‌های کاری مشخصی را در خصوص کار‌های محول شده از طریق دسترسی به این اپلیکیشن، دریافت نمایند.

   

  داســتین موسکوویتز از آن جوان‌های با اســتعداد و موفقی اســت کــه دستی در امورخیریه نیز دارد و در کنار راه‌اندازی آسانا، به همراه همسرش وقت زیادی از زندگی خود را به انجام پروژه‌های خیرخواهانه اختصاص داده اســت. راه‌اندازی پروژه‌ای برای ریشه‌کن کردن مالاریا، یکی از پروژ‌های معروف خیرخواهانه داســتین موسکوویتز به‌حساب می‌آید.

   

  داســتین موسکوویتز دوران حضور در فیس‌بوک را کاملاً پشت‌سر گذاشته و از آن زمان تاکنون صحبت خاصی در خصوص فیس‌بوک مطرح نکرده اســت، او حتی ترجیح داد در خصوص مشکلاتی کــه در یکی دوسال گذشته فیس‌بوک گرفتار آن‌ها شده نیز سکوت اختیار کند. مدتی پیش نیز بیزنس اینسایدر (Business)، طی مصاحبه‌ای با موسکووتیز نظر او را در خصوص فیس‌بوک جویا شد و این کارآفرین جوان به خبرنگار پاسخ داد کــه توسعه سرویس آسانا به اندازه‌ای وقت او را گرفته کــه فرصتی برای فکر کردن به فیس‌بوک پیدا نمی‌کند. به این ترتیب می‌توان گفت با توجه به روحیه‌ای کــه از داســتین موسکوویتز سراغ داریم، در آینده نیز پروژه‌های چشمگیری را به دنیای دیجیتال معرفی خواهد کرد.

   

  اندرو مک‌کالم

  10 دانشجوی موسس فیسبوک امروز کجا هستند؟

  همان‌گونه کــه توضیح دادیم فیس‌بوک به‌طور غیرمترقبه‌ای مورد توجه کاربران قرار گرفت و زاکربرگ و یارانش آماده سرویس‌دهی به نیاز کاربران در فیس‌بوک نبودند، این قضیه باعث شد تا زاکربرگ از دوستان و هم‌دانشگاهی‌هایش برای توسعه قسمت‌های مختلف فیس‌بوک کمک بگیرد. در این بین فیس‌بوک یک مورد بسیار مهم را نیز کم داشت و این مورد چیزی نبود به غیر از نشان‌تجاری فیس‌بوک. در نتیجه زاکربرگ برای طراحی لوگوی فیس‌بوک دست به دامان اندرو مک‌کالم (Andrew McCollum)، شد.

   

   

  جالب اینجاســت کــه مک‌کالم دستی در طراحی نداشت و به اصرار از زاکربرگ خواهش کرد تا طراحی لوگو را به یک هنرمند متخصص واگذار کند، اما گوش زاکربرگ به این حرف‌ها بدهکار نبود و در نهایت اندرو مک‌کالم در مقابل اصرار زاکربرگ کوتاه آمد و طراحی اولین لوگوی فیس‌بوک را انجام داد. اگر از قدیمی‌های فیس‌بوک باشید احتمالاً این لوگو را به خاطر دارید.

   

  مک‌کالم تصویر مردی را در بالا و سمت راســت اولین لوگوی فیس‌بوک به‌صورت کد‌های باینری نمایش داده بود و این مرد در آن زمان از جانب رسانه‌ها به‌عنوان «مرد فیس‌بوکی» شناخته می‌شد. جالب اینجاســت کــه تصویر این مرد هیچ ربطی به فیس‌بوک و تاریخچه‌اش نداشت و در‌واقع مک‌کالم تصویر آل‌پاچینو در فیلم صورت‌زخمی را به‌عنوان مرد فیس‌بوکی در اولین لوگوی فیس‌بوک اســتفاده کرده بود.

   

  مک‌کالم در پاگرفتن فیس بوک نقش مهمی ایفا کرد، اما موفقیت فیس‌بوک، افزایش حجم کار را برای او به دنبال داشت و به همین دلیل نیز تصمیم گرفت تا عطای فیس‌بوک را به لقایش ببخشد و درس‌هایش را فدای این پروژه کــه در آن زمان آینده مشخصی هم نداشت، نکند. در نتیجه مک‌کالم پس از مدتی حضور در فیس‌بوک، این پروژه را رها کرد و پس از فارغ‌التحصیل شدن از هاروارد چندین پروژه مستقل را شروع کرد. سرویس‌های آنلاینی مانند جابزپایس (JobsPice)، کــه یک سرویس ساخت رزومه آنلاین اســت، به همراه سرویس اســتریم تلویزیونی فیلو (Philo)، را می‌توان از نمونه کار‌های موفق اندرو مک کالم نام برد.

   

  کریس هیوز

  10 دانشجوی موسس فیسبوک امروز کجا هستند؟

  همان‌گونه کــه برای شما گفتیم زاکربرگ مغز متفکر راه‌اندازی فیس‌بوک بود، اما در کنار او جوان‌های دیگری نیز برای راه‌اندازی فیس‌بوک همکاری کردند، جالب اینجاســت کــه بیشتر این جوان‌ها، پس از مدتی فیس‌بوک را ترک گفتند و برای پیشرفت به دنبال پروژه‌های شخصی خودشان رفتند و امروزه یکی از دیگری موفق‌تر شده‌اند.

   

  یکی از نمونه‌های بارز این قضیه را می‌توان کریس هیوز (Chris Hughes)، نام برد. کریس هیوز زاده شهری کوچک در کارولینای شمالی اســت و به‌رغم سن و سال کمش نه تنها در فیس‌بوک جوان موفقی بود بلکــه حتی پس از جدایی از فیس‌بوک نیز به جوان موفقی تبدیل شد و کارنامه درخشانی در دنیای سیاســت برای خودش دست و پا کرد. کریس هیوز جوان بسیار موقعیت‌شناسی اســت و با کمک گرفتن از فرصت‌ها موقعیت‌ها برای خودش اسم و رسم خوبی در دنیای سیاســت بدست آورده اســت.

   

  داســتان موفقیت کریس هیوز به پس از جدایی از فیس‌بوک در سال ۲۰۰۸ باز می‌گردد، او در آن زمان عزم کرد تا وارد کمپین‌های سیاسی شود و به همین دلیل نیز به کمپین تبلیغاتی باراک اوباما پیوست. او کــه تجربه خوبی در زمینه حضور در شبکــه‌های اجتماعی بدست آورده بود مسئولیت تبلیغات اوباما در شبکــه‌های اجتماعی را بدست گرفت و سعی کرد تا در شبکــه‌های اجتماعی نظر جوان‌ها و افرادی کــه با دنیای دیجیتال سر و کار دارند را به اوباما جلب کند. برای رسیدن به این هدف، کریس هیوز شبکــه‌اجتماعی مخصوصی را برای تعامل جوان‌ها با باراک اوباما راه‌اندازی کرد و توانست رأی‌های زیادی را به نفع باراک اوباما جمع‌آوری کند. هیوز کــه موفقیت دنیای سیاســت زیر دندانش مزه کرده بود از آن زمان تاکنون فعالیت‌های مختلفی را در دنیای سیاســت و دستگاه‌های اداری آمریکا انجام داده اســت و به رغم سن و سال کم، آینده‌ای روشن را پیش‌روی او می‌بینیم.

   

  شان پارکر

  10 دانشجوی موسس فیسبوک امروز کجا هستند؟

  شان حتی قبل از اینکــه به گروه جوان‌های مؤسس فیس‌بوک بپیوندد نیز در دنیای دیجیتال شخصی شناخته شده بود. او راه‌اندازی وب‌سایت نپستر (Napster) را در کارنامه‌اش دارد کــه این سایت در زمان خودش به عنوان یکی از انقلابی‌ترین وب‌سایت‌های اشتراک فایل و موسیقی شناخته می‌شود. پارکر کــه دید تجاری خوبی دارد و در آن زمان فیس‌بوک را وب‌سایتی آینده‌دار می‌دید با مارک زاکربرگ قرار ملاقاتی گذاشت و همکاری این دو جوان پایه‌گذاری شد.

   

  شان پارکر تجربه خوبی در رقابت و حضور در دنیای تجارت آنلاین داشت و زاکربرگ کمک کرد تا فیس‌بوک به موفقیت‌های بیشتری برسد، از طرف دیگر فیس‌بوک در ابتدا با نام «دِ فیس‌بوک»، (the Facebook) معرفی شده بود و به پیشنهاد شان پارکر، واژه معرفه «دِ» از ابتدای عبارت فیس‌بوک حذف شد. شان پارکر برای مدتی به سمت مدیرعامل فیس‌بوک انتخاب شد و تلاش‌های زیادی برای محبوبیت و موفقیت فیس‌بوک انجام داد، اما در نهایت به جرم نگهداری کوکائین بازدداشت شد و همین قضیه زمینه‌هایی جدایی شان پارکر را از فیس‌بوک فراهم کرد.

   

  پارکر پس از جدایی از فیس‌بوک دست روی دست نگذاشت و فعالیت‌های مختلفی را در دنیای دیجیتال از جانب او شاهد بوده‌ایم کــه در این زمینه می‌توان به سرمایه‌گذاری شان پارکر در اسپاتیفای در سال ۲۰۱۰ اشاره کرد. شان پارکر کــه در سال ۲۰۱۹ ثروت خالص او نزدیک به ۲.۷ میلیارد دلار برآورد شده، دستی در امور خیریه نیز دارد و با راه‌اندازی بنیاد پارکر، به بیماران سرطانی کمک می‌کند. جالب اینجاســت به‌رغم ثروت کلانی کــه شان پارکر از فیس‌بوک به جیب زد، وی پس از مدتی جدایی از این شرکت از هر فرصتی برای تبلیغ بر ضد فیس‌بوک اســتفاده می‌کند و مدعی اســت این شبکــه اجتماعی آسیب‌های زیادی برای کودکان دارد.

   

  جیمز پییِرا

  جیمز (James Pereira)، شخصیت مرموز و ناشناخته‌ای اســت کــه خط و خبر زیادی از او در اینترنت پیدا نمی‌شود. او مدتی به عنوان هفتمین کارمند فیس‌بوک مشغول به کار بود و سابقه حضور وی در فیس‌بوک به سال‌های ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۷ باز می‌گردد. اما از آن زمان به بعد دود شد و رفت هوا و دیگری خبری از او نداریم.

   

  بیزنس اینسایدر چند وقت پیش مدعی شد کــه جیمز پییرا با ساتوشی ناکاماتو (Satoshi Nakamato)، مؤسس فراری بیت‌کوین همکاری دارد. ناگفته نماند یک بلاگ به جیمز پییرا منسوب اســت کــه نوشته‌های این بلاگ نیز از سال ۲۰۱۱ تاکنون به‌روز نشده‌اند و با این حساب روی این بلاگ هم به‌عنوان نشانه‌ای از جیمز پییرا نمی‌توان حساب باز کرد. در این بین مدتی پیش گزارش‌هایی از جانب پایگاه خبری «میک» (Mic)، مبنی بر حضور جیمز پییرا در پورتلند منتشر شد. اما روی این گزارش نیز نمی‌توان حساب باز کرد.

   

  به این ترتیب در حال حاضر مشخص نیست کــه جیمز پییرا مشغول چه کاری اســت و زندگی‌اش در چه وضعیتی قرار دارد، اما از آنجایی کــه ماه هیچ وقت پشت ابر نمی‌ماند، بدون شک روزی فرا خواهد رسید کــه سر و کله جیمز پییرا نیز پیدا شود و ببینیم هفتمین کارمند فیس‌بوک چگونه روزگار می‌گذراند.

   

  تانر هالیچیوغلو

  10 دانشجوی موسس فیسبوک امروز کجا هستند؟

  بیزنس اینیایدر، تانر هالیچیوغلو (Taner Halicioglu) را به‌عنوان اولین کارمند رسمی فیس‌بوک معرفی می‌کند و تانر مهندسی بود کــه زیرساخت پایگاه‌های اطلاعاتی فیس‌بوک را برای قرار دادن حجم وسیعی از اطلاعات فراهم کرد. از این لحاظ تانر در زمان فعالیت در فیس‌بوک به‌عنوان یکی از مهم‌ترین کارمندان این شبکــه اجتماعی شناخته می‌شد. تانر تا سال ۲۰۰۹ در فیس‌بوک بود با توجه به رزومه پر و پیمانی کــه در فیس‌بوک برای خودش جمع کرده بود توانست شغل معمی در شرکت سرگرمی‌های بلیزارد (Blizzard Entertainment) برای خودش دست و پا کند.

   

  اگر اهل بازی‌های ویدئویی باشید بدون شک نام بلیزارد به گوش شما خورده و به‌خوبی می‌دانید کــه این شرکت یکی از قدیمی‌های دنیای گیم اســت و عناوین مهمی، چون دیابلو (Diablo)، و دنیای واکرافت (World Of Warcraft)، را در کارنامه‌اش دارد. تانر به حضور فعالش در بلیزارد ادامه داد و در سال ۲۰۱۳ نیز یکی از کرسی‌های اســتادی دانشگاه سن‌دیگو را از آن خود کرد تا دانش و تجربه‌اش را در اختیار جوان‌ها قرار دهد.

   

  تانر هالیچیوغلو در سن‌دیگو زندگی می‌کند و یکی از خیرخواه‌ترین افراد این شهر اســت، او در امور خیریه ید طولایی دارد و سخاوتمندی و دست و دل‌بازی‌اش به شهروندان سن‌دیگو ثابت شده اســت. در خصوص کمک‌های تانر می‌توان به اهدای مبلغ گزاف ۷۴ میلیون دلار به دانشگاه سن‌دیگو اشاره کرد. به همین دلیل نیز یکی از ساختمان‌های دانشگاه سن‌دیگو به نام تانر هالیچیوغلو نام‌گذاری شده اســت. تانر مدعی اســت می‌خواهد دانشگاه سن‌دیگو را به یکی از معتبرترین مراکز علمی و تحقیقاتی در زمینه بانک‌های اطلاعاتی تبدیل کند.

   

  اِزرا کالاهان

  10 دانشجوی موسس فیسبوک امروز کجا هستند؟

  بیشتر نیرو‌هایی کــه در اوایل شروع فعالیت فیس‌بوک در این شرکت اســتخدام می‌شدند زیر نظر مستقیم مارک زاکربرگ قرار می‌گرفتند، اما ارزا کالاهان (Ezra Callahan)، پس از اســتخدام با شان پارکر در یک دفتر قرار گرفت و تعامل نزدیکی با پارکر داشت.

   

  بیزنس اینسایدر گزارش داده اســت کــه کالاهان از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۰ با سمت مدیر ارتباطات داخلی در فیس‌بوک مشغول کار بود و همزمان مدیریت محصول این شرکت را نیز بر عهده داشت. کالاهان در چندین سال حضور خود در فیس‌بوک خدمت‌های زیادی به این شرکت کرد و دستمزد هنگفتی را نیز دریافت نمود. در نهایت نیز پس از ترک فیس‌بوک، به سواحل آفتابی لس‌آنجلس رفت و این روز‌ها در صنعت هتل‌داری و سرگرمی مشغول به کار اســت.

   

  ارزا کالاهان یکی از ساختمان‌های قدیمی لس‌آنجلس را کــه قدمتی بیشتر از ۱۰۰ سال دارد را خریداری کرد و این ساختمان را به محلی برای اجرای موسیقی تبدیل نمود. این ساختمان برای حدود ۱۰۰۰ نفر جا دارد و به سرعت توانست به یکی از محل‌های پرطرفدار در میان جوانان لس‌آنجلسی تبدیل شود. ارزا کالاهان توجه زیادی به ساخت هتل‌ها و رستوران‌ها دارد و از آن دسته مرد‌های اهل زندگی به‌حساب می‌آید کــه حسابی خانواده‌دوست اســت و در حال حاضر ۷ فرزند دارد.

   

  مت کوهلر

  10 دانشجوی موسس فیسبوک امروز کجا هستند؟

  مت کوهلر (Matt Cohler) فردی اســت کــه نه تنها سابقه درخشانی در فیس‌بوک دارد، بلکــه سابقه حضور در شرکت‌های معتبری مانند فیس‌بوک، دراپ‌باکس، اوبر و لینکدین نیز در کارنامه‌اش به‌چشم می‌خورد. مت کوهلر در شرکت‌های فیس‌بوک و لینکدین سمت‌های کلیدی را بر عهده داشت و حضور وی در فیس‌بوک باعث شد ثروت هنگفتی به جیب بزند.

   

  پایگاه خبری ونچِر بیت (Venture Beat)، گزارش داده اســت کــه فیس‌بوک مدت‌ها به دنبال اســتخدام مت کوهلر بود تا اینکــه نهایتاً این جوان خوش‌فکر و موفق را در سال ۲۰۰۸ به اســتخدام درآورد. مت کوهلر پس از ترک فیس‌بوک نیز یک لحظه بیکار ننشسته و سابقه فعالیت در شرکت‌های اسنپ‌چت، تیندر و اینستاگرام را نیز دارد. فعالیت او در دنیای فناوری و ارتباطاتی کــه با سلاطین تکنولوژی دارد در کنار سرمایه‌گذاری‌های مؤثر و سودبخشی کــه انجام داده باعث شده تا مت کوهلر به یکی از بهترین سرمایه‌گذاران دنیای فناوری تبدیل شود. سرمایه‌گذاری‌های مت کوهلر به اندازه‌ای دقیق بوده اســت کــه بسیاری از کارشناسان دنیای فناوری معتقد هستند کوهلر از عالم غیب خبر دارد و به همین دلیل نیز سرمایه‌گذاری‌هایش هرگز با شکست روبرو نشده اســت. به این ترتیب انتظار می‌رود در آینده نیز شاهد خبر‌های بیشتری از موفقیت‌های مت کوهلر باشیم.

   

   

  مطالب بیشتر:

  اینفوگرافی مارک زاکربرگ از ترک دانشگاه تا فیسبوک

   

   

  هیچ نظری ثبت نشده است
  نظرات این پست غیرفعال هستند.
 • مطالب پربازدید
 •