پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • 10 بهترین درمان خشکی پوست دست

  مجموعه : سلامت پوست و مو

  10 بهترین درمان خشکی پوست دست

  10 بهترین درمان خشکی پوست دست

  خشکی پوست دست و زبر شدن آن یکی از مشکلاتی اســـت کـــه امکان دارد برای هرکسی پیش بیاید، امروز بهترین روش های درمان خشکی پوست دست را به شما معرفی می کنیم. دست‌ها یکی از پرکارترین قسمت‌های بدن شما هستند، چرا کـــه برای انجام کارهای زیادی در طول روز اســـتفاده ميشوند. بسیاری از آدم‌ها از دستان‌شان مراقبت نميکنند و در نتیجه زبری و خشکی پوست دست ها چیزی اســـت کـــه نصیب‌شان ميشود، انگار کـــه آن‌ها به آدم مسن‌تری تعلق دارند. در ادامه این نوشتار با درمان خشکی پوست دست و ۱۰ درمان خانگی خشکی و زبری دست ها آشنا می شویم.

   

  عوامل زیادی هستند کـــه ميتوانند دست‌ها را خشک کنند از جمله هوای خشک، هوای سرد، کم بودن رطوبت، قرار گرفتن در معرض آفتاب، شستشوی بیش از حد دست یا زیاد خیس کردن دست‌ها، قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی مضر، شنا کردن در اســـتخرهای کلردار و اســـتفاده از صابون.

   

  عوامل دیگری مانند بیماری‌های پوستی از جمله پسوریازیس و اگزما، و همچنین آلرژن‌ها و بعضی از داروها نیز ميتوانند در خشک شدن دست‌ها نقش داشته باشند.اما امیدتان را از دست ندهید. شما ميتوانید دستان‌تان را با یک برنامه‌ی درست مراقبت از پوست و اســـتفاده‌ی محصولات مناسب تغذیه کنید و دوباره نرمی و زیبایی را به آن‌ها بازگردانید. شما همچنین ميتوانید روش‌های خانگی قیدشده در این نوشتار را امتحان کنید تا از دستانی نرم‌تر و جوان‌تر برخوردار شوید.

  10 بهترین درمان خشکی پوست دست

  در این نوشتار با ۱۰ درمان خشکی پوست دست آشنا خواهید شد. با ما همراه باشید.

   

  ۱. روغن زیتون

  آنتی‌اکسیدان‌ها و اسیدهای چرب سالم موجود در روغن زیتون برای درمان دست‌های خشک مناسب هستند. این روغن پوست شما را نرم، نرم و مرطوب نگه ميدارد. علاوه بر این، دارای خواص زیادی برای پیشگیری از پیری پوست اســـت.

   

  * دست‌های‌تان را با روغن زیتون گرم دو بار در روز و هر بار به مدت 5 تا 10 دقیقه ماساژ دهید تا از دست‌هایی نرم و صاف برخوردار شوید.

   

  * مقدار برابری از روغن زیتون و شکر ریز را با هم مخلوط کنید. این اسکراب خانگی را روی دستان‌تان بمالید و به مدت چند دقیقه آن را به صورت حرکات دایره‌ای روی دست مالش دهید. 5 دقیقه صبر کنید، سپس آن را با آب گرم بشویید، دست‌ها را خشک کنید و کمی مرطوب‌کننده‌ی سبک بزنید. از این روش دو بار در هفته اســـتفاده کنید تا دست‌هایی نرم و زیبا به دست بیاورید.

   

  بهترین خوراکی برای افزایش میل جنسی زنان و مردان, جوی دوسر

  10 بهترین درمان خشکی پوست دست

  ۲. بلغور جوی دوسر

  جوی دوسر یکی دیگر از مواد شفادهنده‌ی عالی برای دست‌های خشک و زبر اســـت. این ماده یک عامل طبیعی پاک‌کننده و رویه‌ساب اســـت کـــه پوست شما را خشک نميکند. علاوه بر این، پروتئین موجود در آن به جلوگیری از کم شدن آب پوست کمک ميکند و رطوبت پوست را حفظ ميکند.

   

  درمان خشکی و زبری دست‌ها با اســـتفاده از جوی دوسر:

  – 2 قاشق غذاخوری بلغور جوی دوسر، نصف تا 1 قاشق چایخوری عسل و کمی آب را با هم مخلوط کنید تا خمیری حاصل شود. شما همچنین ميتوانید کمی آب لیموی تازه به این ترکیب اضافه کنید.

   

  – این خمیر را روی دستان‌تان مالش دهید.

   

  – اجازه دهید خمیر به مدت 10 دقیقه روی دست بماند و سپس آن را با آب گرم بشویید.

   

  این روش درمانی را یک بار در هفته را دنبال کنید.

   

  ۳. روغن نارگیل

  ترکیب منحصر بفرد اسیدهای چرب موجود در روغن نارگیل برای پوست خشک، از جمله دست‌های زبر شما مناسب اســـت. علاوه بر این، روغن نارگیل پوستی را کـــه در اثر قرار گرفتن در معرض اشعه‌ی ماوراء بنفش (UV) مضر خورشید آسیب‌ دیده، نرم ميکند.

   

  ۱. روغن نارگیل فرابکر گرم را روی دست‌های‌تان اســـتعمال کنید.

   

  ۲. قبل از رفتن به رختخواب دست‌ها را به مدت حدود 5 دقیقه به صورت حرکات دایره‌ای ماساژ دهید.

   

  ۳. برای رسیدن به بهترین نتایج ممکن، شب تا صبح دستکش بپوشید.

   

  ۴. این درمان خشکی پوست دست را به طور روزانه تکرار کنید.

   

  شما همچنین ميتوانید از روغن آووکادو، جوجوبا، هسته‌ی انگور یا روغن بادام برای ماساژ دست‌ها اســـتفاده کنید.

   

  ۴. خامه

  مقدار بالای چربی موجود در خامه به عنوان یک مرطوب‌کننده‌ی طبیعی برای دست‌های خشک و زبر عمل ميکند. علاوه بر این، اسید لاکتیک موجود در آن پوست خشک را رویه‌سابی ميکند و سبب حفظ سطح pH پوست ميشود.

   

  * خامه‌ی تازه را روی دستان‌تان مالش دهید. اجازه دهيد 10 دقيقه بماند، سپس دست‌ها را با آب ولرم بشویید. شما ميتوانید این روش درمانی را هر روز اســـتفاده کنید.

   

  * روش دیگر درمان خشکی پوست دست این اســـت کـــه، 2 قاشق چایخوری خامه و 2 قاشق غذاخوری پودر نخودچی را مخلوط کنید. این خمیر را روی دستان‌تان قرار دهید. اجازه دهید به مدت 15 دقیقه بماند و بعد آن را با آب ولرم شستشو دهید. این روش درمانی را 2 تا 3 بار در هفته انجام دهید.

   

  ۵. عسل

  عسل یک مرطوب‌کننده‌ی طبیعی اســـت کـــه خواص آنتی‌اکسیدانی، ضد میکروبی و نم‌نگهدار دارد. این ماده به حبس شدن رطوبت در پوست کمک ميکند و دست‌هایی نرم و صاف به شما ميدهد. علاوه بر این، عسل اثرات ضد پیری برای پوست هم دارد.

   

  * مقدار کمی عسل را روی دست‌ها بمالید و اجازه دهید حدود 10 دقیقه بماند. سپس آن را با آب ولرم بشویید. 1 یا 2 بار در روز این روش درمانی را تکرار کنید تا از دست‌هایی نرم برخوردار شوید.

   

  * روش دیگر درمان خشکی پوست دست این اســـت کـــه ميتوانید مقادیر مساوی عسل و گلیسیرین را با هم مخلوط کنید. ترکیب حاصل را روی دست‌ها بمالید، 10 دقیقه صبر کنید و سپس آن را با آب ولرم شستشو دهید. این روش درمانی را یک بار در روز انجام دهید.

   

  * روش دیگری هم برای اســـتفاده از عسل جهت نرمی دست‌ها وجود دارد به این ترتیب کـــه ابتدا چند قطره آب لیمو و روغن زیتون را به 2 قاشق چایخوری عسل اضافه کنید. ترکیب حاصل را روی دستان‌تان قرار دهید و در نهایت آن را با آب گرم بشویید. چند بار در هفته از این روش درمانی اســـتفاده کنید.

   

  ۶. آلوئه‌ورا

  آلوئه‌ورا حاوی خواص مرطوب‌کننده‌ی طبیعی اســـت کـــه به حفظ رطوبت پوست خشک و زبر کمک ميکنند. به علاوه، این گیاه یک لایه‌ی محافظ روی پوست ایجاد ميکند و سلامت پوست را بهبود ميبخشد.

   

  ۱. یک برگ تازه‌ی آلوئه‌ورا را باز کنید و ماده‌ی ژل مانند را از آن خارج کنید.

   

  ۲. ژل را روی دستان‌تان قرار دهید و به مدت چند دقیقه دست‌ها را آرام ماساژ دهید.

   

  ۳. اجازه دهید ژل به مدت 10 تا 15 دقیقه روی دست بماند، سپس آن را با آب ولرم بشویید.

   

  ۴. از این روش درمانی 1 یا 2 بار در روز اســـتفاده کنید.

   

   ۷: آب لیمو

  آبلیمو پاک‌کننده‌ی مناسبی برای پوست اســـت کـــه به شما کمک ميکند تا دست‌ها را نرم و صاف کنید. در عین حال، این ماده رنگ پوست را بهبود ميبخشد و لکـــه‌های پوستی روی دستان‌تان را روشن ميکند.

   

  * مقادیر مساوی از آبلیمو، عسل و جوش شیرین را به طور کامل با هم مخلوط کنید. سپس ترکیب حاصل را روی دستان‌تان قرار دهید. به مدت یک دقیقه دست‌ها را ماساژ دهید، اجازه دهید ترکیب به مدت 5 دقیقه بماند و سپس دست‌ها را با آب گرم بشویید. این روش درمانی را یک یا دو بار در هفته تکرار کنید تا دست‌هایی نرم و جوان به دست بیاورید.

   

  * شما همچنین ميتوانید آب یک لیمو و مقداری عسل را به یک لگن کوچک کـــه با آب ولرم پر شده اســـت اضافه کنید. دست‌ها را در حدود 10 دقیقه در این ترکیب خیس کنید. سپس دست‌ها را به صورت ضربه‌ای با حوله خشک کنید، در نهایت کمی روغن ویتامین E یا روغن زیتون را برای حفظ رطوبت پوست روی دست‌ها بمالید. چند بار در هفته از این روش درمانی اســـتفاده کنید.

   

  ۸. ماســـت

  ماســـت یکی دیگر از مواد هیدراته‌کننده‌ی طبیعی اســـت کـــه ميتواند به مبارزه با دست‌های خشک و زبر کمک کند. علاوه بر این، اسید لاکتیک موجود در ماســـت مانند یک پاک‌کننده‌ی طبیعی و عامل رویه‌ساب برای حذف سلول‌های مرده‌ی پوست عمل ميکند.

   

  * یک قاشق غذاخوری ماســـت ساده را روی دستان‌تان بمالید و به مدت 5 دقیقه ماساژ دهید. اجازه دهید 10 دقیقه ماســـت روی دست‌ها بماند، سپس آن را با آب گرم بشویید. این روش درمانی را هر روز یا یک روز در میان دیر انجام دهید.

   

  * روش دیگر این اســـت کـــه، 3 قاشق چایخوری ماســـت ساده و 1 قاشق غذاخوری آرد نخودچی، را با هم مخلوط کنید. خمیر به دست آمده را روی دستان‌تان قرار دهید و اجازه دهید خودش خشک شود. در نهایت، آن را با آب ولرم بشویید. از این درمان 1 یا 2 بار در هفته اســـتفاده کنید.

   

  ۹. موز کاملا رسیده

  موز خیلی رسیده، به علت خواص مرطوب کننده‌ای کـــه دارد، ميتواند درمان خانگی مناسبی برای پوست خشک و زبر باشد. این میوه همچنین به درمان چین و چروک و خطوط ریز روی پوست‌تان کمک ميکند. برای اســـتفاده از موز رسیده جهت درمان خشکی و زبری پوست،‌ به روش زیر عمل کنید:

   

  ۱. یک موز حسابی رسیده را له کنید تا خمیر سفتی حاصل شود و بعد آن را روی دست‌تان پخش کنید. اجازه دهید حدود 30 دقیقه بماند و در نهایت آن را با آب گرم شستشو دهید. پس از شستن دست‌ها، نرم‌کننده بزنید.

   

  ۲. روش دیگر این اســـت کـــه ميتوانید نصف موز رسیده را له کنید، کمی عسل و روغن زیتون به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید. خمیر به دست آمده را روی دستان‌تان قرار دهید و اجازه دهید به مدت 15 تا 20 دقیقه بماند. در نهایت آن را آب ولرم بشویید، و سپس با آب سرد دست‌ها را مجددا شستشو دهید تا رطوبت درون پوست حبس شود.

   

  هر یک از این روش‌های درمان خشکی پوست دست را دست کم یک بار در هفته اســـتفاده کنید.

   

  ۱۰. آووکادو

  آووکادو حاوی ویتامین A، C و E و همچنین چربی‌های غیر اشباع اســـت کـــه کمک ميکنند تا خشکی پوست را از بین ببرید. به علاوه، این خواص آووکادو با کاهش شلی پوست، باعث ميشوند کـــه دست‌های‌تان ظاهر جوان‌تری داشته باشند.

   

  * گوشت نصف یک آووکادوی رسیده و 1 قاشق غذاخوری عسل را با هم مخلوط کنید. این خمیر را روی دست‌های‌تان قرار دهید. اجازه دهید به مدت 10 دقیقه بماند و بعد آن را با آب سرد شستشو دهید. این روش درمانی را چند بار در هفته انجام دهید.

   

  * همچنین ميتوانید از روغن آووکادو برای ماساژ دست‌ها یک بار در روز و قبل از حمام اســـتفاده کنید.

   

  * نکات پایانی

  – از به کار بردن صابون‌های قوی برای شستن دست‌ها پرهیز کنید.

   

  – برای خشک کردن دست‌های خیس از خشک‌کن‌های دمنده‌ی هوای گرم اســـتفاده نکنید. در عوض، دست‌ها را با دستمال کاغذی یا حوله‌ی نرم خشک کنید.

   

  – هنگام انجام کارهای خانگی یا باغبانی دستکش پنبه‌ای بپوشید. این کار به محافظت از دستان شما در برابر آسیب کمک خواهد کرد.

   

  – دست‌ها را دست کم یک بار در هفته برای از بین بردن سلول‌های قدیمی، خشک و کدر پوست رویه‌سابی کنید.

   

  – در زمستان کرم مرطوب‌کننده بزنید تا از خشک شدن و زبری دست‌ها جلوگیری کنید.

   

  – هنگامی کـــه در باشگاه مشغول انجام تمرینات ورزشی هستید، به خصوص با دمبل و وزنه، برای جلوگیری از پینه زدن دست کـــه باعث زبر و خشن شدن پوست ميشوند، دستکش بپوشید.

   

  – قبل از رفتن به رختخواب، کرم دست یا مرطوب‌کننده روی دست‌ها بزنید و شب تا صبح دستکش بپوشید.

   

  – غذاهایی کـــه دارای ویتامین و مواد مغذی فراوان هستند بخورید. خوراکی‌های مغزی به پوست‌تان درخشش طبیعی ميدهند.

   

  – به اندازه‌ی کافی آب بنوشید تا بتوانید هم پوست و هم بدن‌تان را هیدراته نگه دارید.

   

  – انگشتان دست، کف دست‌ها و دست‌ها را به مدت ۱۰ دقیقه در روز آرام ماساژ دهید تا گردش خون در این ناحیه افزایش بیابد.

   

  – برای محافظت از پوست دست‌ها در برابر اشعه‌ی UV خورشید کـــه بسیار مضر اســـت، کرم ضد آفتاب روی دست‌ها بزنید و بعد از شستن آن‌ها مجددا کرم بزنید.

   

  – دست‌های‌تان را با آب خیلی گرم یا خیلی سرد سرد نشویید.

   

   

  بهترین کرم برای خشکی پوست دست،خشکی پوست پشت دست،چگونه خشکی پوست دست را برطرف کنیم،روش درمان خشکی پوست دست مواد طبیعی خانگی

   

   

  به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟
  هیچ نظری ثبت نشده است
  نظرات این پست غیرفعال هستند.
 • مطالب پربازدید
 •