جامعه شناسی,روان شناسی

۲۴ توصیه برای یک روز زندگی شاد و آرام

۲۴ توصیه برای یک روز زندگی شاد و آرام

امروز به شما 24 روش زندگی را معرفی می کنیم که یک روز زندگی شاد و آرام را به شما نوید می دهند. در صورتی که قصد دارید به موفقیت شغلی برسید یا یک پست مدیریتی در محل کارتان به دست بیاورید و یا این که مخترع یک شبکه اجتماعی بزرگ باشید، برای رسیدن به اهدافتان به یک مسیر گام به گام از لحظه ای که بیدار می شوید تا زمانی که می خوابید نیاز دارید.

 

یکی از کارهایی که باید انجام دهید مجسم کردن روزی است که در پیش رو دارید. ضرب العجل هایی که باید انجام دهید، جلسه کاری که باید به آن رسیدگی کنید و… نگاه مثبت به روز پیش رو در مدیریت کارها و رسیدن به اهداف بسیار مهم است. زمانی که تمام ۲۴ ساعت روزتان سازنده باشد می توانید به اهداف و موفقیت ها برسید.

 

1 آبرسانی کنید

۲۴ توصیه برای یک روز زندگی شاد و آرام

در مدت ساعات کاری بدن را آبرسانی کنید تا ذهن و جسمتان عملکرد بهتری داشته باشند.

 

2 تقویم سازماندهی شده

از ضروری ترین کارها ایجاد یک تقویم سازماندهی شده برای جلسات و ضرب الاجل هاست. با اتفاقات زیادی که در مدت روز می افتد ممکن است خیلی چیزها را فراموش کنید بنابراین یک تقویم سازماندهی شده به سازندگی شما در اتفاقات آینده کمک می کند.

 

3 زود بخوابید

در صورتی که تا نیمه شب تلویزیون تماشا می کردید دیگر این عادت را کنار بگذارید. یک انسان سالم به روزانه ۸ تا ۹ ساعت خواب نیاز دارد. در صورتی که قصد دارید بیشترین بهره وری را از ۲۴ ساعت ببرید باید به اندازه کافی استراحت کنید تا انرژی کافی برای رسیدگی به کارهایتان داشته باشید.

 

4 لبخند بزنید

لبخند زدن اثر مثبت روی سلامت جسم و شادمانی دارد و به قلب کمک می کند بعد از یک لحظه پر استرس خودش را سریع تر ریکاوری کند. مردم دوست دارند با کسی در ارتباط باشند که لبخند می زند. در صورتی که شاد باشید با نگرش مثبت به کارها رسیدگی می کنید و از همه چیز در زندگی لذت می برید. و این به بسیاری از جنبه های زندگی شما کمک می کند.

 

5 از قبل برنامه ریزی کنید

در پایان هر روز لیستی از کارهایی که باید انجام دهید تهیه کنید. با تکمیل و چک کردن این لیست انگیزه بیشتری برای رسیدن به اهدافتان پیدا می کنید و مهم تر از همه این که با برنامه ریزی قبلی استرس تان کمتر می شود.

 

6 مطالعه کنید

۲۴ توصیه برای یک روز زندگی شاد و آرام

با مطالعه اطلاعات مرتبط با کارتان به ایده های تازه می رسید. در صورتی که هم برای سرگرمی مطالعه می کنید این کار ذهنتان را در مدت روز تحریک می کند و کمک می کند به ایده های بیشتری برسد.

 

7 کینه ها را دور بریزید

از یاد بردن کینه ها شادی، سلامتی و آرامش را به زندگی شما می آورد. کینه ها به گذشته مربوط می شوند. تلاش کنید به زمان حال تمرکز کنید و وقت خود را با فکر کردن به چیزهایی که دیگر نمی توانید تغییرشان بدهید هدر ندهید.

 

8 از انسان های اثرگذار الهام بگیرید

مثلاً به یک بلاگ ورزشی علاقه دارید و سالهاست آن را دنبال می کنید. اطلاعات تماس بلدر صورتی که را پیدا کنید و به او بگویید که چقدر مقالاتش برای شما الهام بخش است. دریافت جواب از این شخص سبب تقویت انگیزه و اشتیاق در شما می شود.

 

9 ایمیل های کمتری را چک کنید

در عصر دیجیتالی که زندگی می کنیم کنار گذاشتن موبایل و لپ تاپ کمی سخت است و خیلی ها وسواس چک کردن ایمیل می گیرند. هنگامی که دائم ایمیل ها را چک می کنید و جواب می دهید میزان سازندگی خود در کارهای دیگر را از دست می دهید. تلاش کنید ایمیل ها را کمتر چک کنید و به کارهای مهم تر رسیدگی کنید.

 

10 کاری که خوشحالتان می کند انجام دهید

در صورتی که به مطالعه روزنامه در اخر هفته ها علاقه دارید آن را به یک برنامه روزانه تغییر دهید. صبح ها که زود از خواب بیدار می شوید بیشتر به کارهایی که علاقه دارید رسیدگی خواهید کرد. زندگی کوتاه تر از آن است که از لحظات آن لذت نبریم. انجام دادن کاری که خوشحالتان می کند باید قسمتی از برنامه ۲۴ ساعته شما باشد.

 

11 یادداشت روزانه یادداشت کنید

۲۴ توصیه برای یک روز زندگی شاد و آرام

هنگامی که بر می گردید و به یادداشت های گذشته نگاهی می اندازید متوجه پیشرفت هایی که در این مدت کرده اید می شوید و لحظات خوب و بد زندگی کاری و شخصی تان را به خاطر می آورید. هنگامی که با نوشتن یادداشت های روزانه خودتان را تخلیه می کنید سطح استرس در شما کاهش پیدا می کند.

 

12 ورزش کنید

حتی در صورتی که وقت رفتن به باشگاه ندارید هر روز صبح یا شب ها قل از رفتن به رختخواب کمی دراز ونشست یا شنا بروید تا انرژی بیشتری داشته باشید. با ورزش سلامت ذهن و جسمتان را تقویت می کنید.

 

13 کمتر جلسه بگذارید

کسانی که علاقه زیادی به تشکیل جلسات دارند سازندگی و خلاقیت کمتری دارند. هر قدر زمان کمتری برای جلسات در نظر گرفته شود دستور جلسات سریع تر و موثرتر پیش می رود.

 

14 زمان رفت و آمد را کم کنید

در صورتی که بتوانید زمان رفت و آمد را کمتر کنید هم کارایی بیشتری در محیط کار خواهید داشت و هم سبک زندگی بهتری در بیرون از محل کار. با این زمان اضافی می توانید کارهای مفیدتری انجام دهید مثلا به باشگاه بروید یا مطالعه کنید.

 

15 اهداف روزانه تان را یادداشت کنید

هر روز اهداف بلند مدت خود را یادداشت کنید. هنگامی که به یکی از اهداف می رسید و آن را از لیست اهداف تان خط می زنید حس خوبی خواهید داشت. با نوشتن اهداف روزانه منظم تر پیش می روید و بیشتر به اهداف تان می رسید.

 

16 آرامش را از خودتان بگیرید

۲۴ توصیه برای یک روز زندگی شاد و آرام

دانش علم ثابت کرده است با انجام دادن کاری که شما را می ترساند سازندگی بیشتری خواهید داشت. مثلاً با یک غریبه در آسانسور حرف بزنید یا از رئیس خود بخواهید با شما جلسه تشکیل دهد. انجام دادن کاری که آرامش را از شما می گیرد این امکان را می دهد که راحت تر در رقابت ها شرکت کنید و به اهدافی که غیرممکن می دانستید برسید.

 

17 دیدارهای رو در رو

با پیشرفت شبکه های اجتماعی مردم کمتر رو در رو همدیگر را می بینند. ملاقات حضوری یک دوست یا همکار و حرف زدن در مورد اتفاقات زندگی همیشه حس خوبی به شما می دهد. هر قدر دیدارهای رو در روی بیشتری داشته باشید اتفاقات مهم تری در زندگی رخ خواهد داد.

 

18 چند وظیفه را با هم انجام ندهید

تنها روی یک تسک تمرکز کنید و با تمرکز کامل آن را انجام دهید. با این کار استرس کمتری خواهید داشت و به نتایج بهتری هم خواهید رسید.

 

19 قهوه بنوشید

بانوشیدن یک یا دو فنجان قهوه پیش از نهار انرژی بیشتری در مدت روز خواهید داشت.

 

20 صبحانه سالم بخورید

برای اجرای بهتر و مفیدتر هر روز صبحانه کامل مغذی و سالم بخورید. با شارژ ذهن و بدن هر روز کارایی بهتری خواهید داشت.

 

21 زود از خواب بیدار شوید

۲۴ توصیه برای یک روز زندگی شاد و آرام

احتمالاً زود بیدار شدن برای خیلی از شما سخت باشد اما با این کار وقت بیشتری برای انجام دادن کارهای روزانه تان دارید. هر قدر حواس پرتی صبحگاهی کمتر باشد این زمان سازنده ترین ساعت روز است.

 

22 اهدافتان را ببینید

اهدافتان را در جلوی چشمانتان قرار دهید. آن ها را یادداشت کنید و روی آینه بچسبانید. هنگامی که هر روز اهدافتان را ببینید آن ها را فراموش نمی کنید و ۲۴ ساعت سازندگی در مدت روز خواهید داشت.

 

23 فیلم های انگیزشی ببینید

پروژه های کاری قرار نیست همیشه ۱۰۰ درصد عالی پیش بروند. هنگامی که چیزی آن طور که انتظارش را داشتید پیش نرفت انگیزه خود را از دست می دهید. هر روز صبح پیش از این که اولین ایمیل را باز کنید یک فیلم کوتاه انگیزشی ببینید تا با دید مثبت و خوش بینی بیشتری روزتان را آغاز کنید.

 

24 درگیری های احساسی را رها کنید

در صورتی که قصد دارید روی کار خوب تمرکز کنید نباید هیچ استرس یا درگیری احساسی ذهنتان را به خودش مشغول کند. در صورتی که روز قبل در خانه درگیری داشته اید پیش از آغاز کار آن را برطرف کنید. هوش عاطفی با کاهش استرس بوجود می آید. توانایی حل درگیری ها به طور مثبت و با اعتماد به نفس سطح استرس را کم می کند و این سبب می شود روز سازنده تری داشته باشید.

 

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا