پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • ۱5 گام برای خوشتیپ و جذاب شدن

  مجموعه : دنیای مد،نکات لباس،عطر،فشن

  ۱5 گام برای خوشتیپ و جذاب شدن

  ۱5 گام برای خوشتیپ و جذاب شدن

  جذابیت و خوشتیپ بودن، یکی از خواســته هایی اســت که همه ما برای رسیدن بــه آن تلاش می کنیم. این که چطور لباس بپوشیم و ست کنیم بخش وسیعی از فکر ما را درگیر خود می کند.اگر شما نیز بدنبال راههایی برای خوشتیپ دیده شدن هستید با ما درین مطلب همراه باشید تا ۱5 گام را برایتان بگوییم که چه طور خوشتیپ بــه نظر بیاییم.با سه بخش کلی نگرش‌، سبک‌ شخصیتی، و سبک پاکیزگی بــه این موضوع می‌پردازیم که چطور در یک نگاه خوشتیپ بنظر بیاییم.

   

  همه‌ افراد دوست دارند در زندگی شخصی و مهم‌تر از آن در دنیای کسب و کارشان توسط دیگران با صفت “جذاب” شناخته شوند. اما از آن بیشتر دوست دارند با صفت “خوشتیپ” متمایز شوند. شما چه طور میخواهید یک فرد خوشتیپ باشید؟ در مقاله پیش رو چند روش ساده و رایج معرفی میکنیم تا بدانیم که چگونه خوشتیپ باشیم.

   

  نگرش و شخصیت

  گام اول

  بــه گزارش نیک شو، اعتماد بنفس داشته باشید. هیچ چیزی- نه اســتخوان‌بندی، نه مدل موها، و نه حتی کفش‌های آن‌چنانی – نمیتواند بــه شما در تراوش حس اعتماد بنفس کمک کند.اعتماد بنفس را باید در وجودتان بارور کنید. گام‌های دو تا چهار میتوانند در این راه بــه شما کمک کنند. فقط حواســتان باشد که بــه خودتان اعتماد بــه نفس کاذب ندهید، اعتماد بــه نفس باید از درون شما نشات بگیرد.

   

  گام دوم

  صاف بایستید. قوز کردن نه تنها باعث می‌شود دچار مشکلات ناحیه‌ی کمر و پشت‌تان شوید بلکه نشان می‌دهد اعتماد بنفس کافی هم ندارید. بــهمین دلیل حسابی صاف بایستید.

   

  گام سوم

  لبخند بزنید. لبخند بــه شما ظاهر یک فرد خوشحال، با اعتماد بــه نفس، و پیشرو را می‌دهد. هم‌چنین لبخند شما را از داشتن ظاهر یک فرد خسته و ناامید محفوظ می‌دارد.

  ۱5 گام برای خوشتیپ و جذاب شدن

  برای اینکه بدانیم چگونه خوشتیپ باشیم سعی کنید بــه چشمهای دیگران خیره شوید. این کار مودبانه‌ای اســت که وقتی با دیگران صحبت می‌کنید بــه چشم‌هایشان نگاه کنید. بــه سایر قسمت‌های صورت‌شان خیره نشوید، ولی حفظ تماس چشمی خوب اعتماد بــه نفس و خاطرجمعی را نشان میدهد.

   

  مد و سبک

  گام پنجم

  حسی از یک سبک و سلیقه را بنا نهید. لباسهای شما و چگونگی پوشیدن آنها چیزهای زیادی در موردتان می‌گویند، و روی برداشت دیگران از شما تاثیر خواهند داشت. پوشیدن لباس‌هایی که سایز شما نیستند بــه دیگران این را می‌گویند که برای شما اهمیتی ندارد چطور خودتان را نشان دهید.سبک ویژه بــه یک چیز خاصی که می‌پوشید بستگی ندارد، می‌توانید یک لباسی را بــه تن کنید که با آن راحت هستید، اما باید دقت کنید آن لباس برای وضعیت‌های غیررسمی، ورزشی، مدروز، یا سایر موقعیت‌ها مناسب اســت یا خیر.

   

  مثلا اگر شما ۳۰ سالتان اســت و شبیه یک نوجوان ۱۵ ساله لباس پوشیده‌اید، نشان می‌دهد در حال تلاش برای بازیابی جوانی‌تان هستید و شبیه یک جوان ۱۵ ساله‌ی امروزی بــه نظر نمی‌آیید.این کاملا درست اســت- اگر مدل لباس پوشیدن‌تان هویت و شخصیت واقعی‌تان را بــه دیگران بازتاب ندهد، ممکن اســت از شما یک ظاهر مقلد و بی‌اعتنا بــه دیگران نشان دهد. و برای هیچ کس تصور این را نمی‌سازد که شما یک فرد خوش‌تیپ هستید.

   

  گام ششم

  بــه افرادی که از نظر شما خوش‌لباس هستند دقت کنید. هنگامی که شما در حال قدم‌زنی در یک فروشگاه یا خیابان هستید، بــه سر و وضع افرادی که مد روز و شیک لباس پوشیده‌اند توجه کنید. چه چیزی در نگاه اول توجه شما را جلب می‌کند؟خانم‌ها اغلب بــه کفش‌ها توجه می‌کنند و نگاه می‌اندازند، وقت گذاشتن برای انتخاب، پوشیدن و حفظ یک جفت کفش راه خوبی برای تقویت برداشت مثبت از شما اســت.

   

  گام هفتم

  یک مشاور خرید شخصی اســتخدام کنید. اگر شما بــه هیچ‌وجه حس مدشناسی ندارید و پول هم بــه اندازه‌ی کافی دارید، یک مشاور خرید شخصی می‌تواند یک گام خوب برایتان باشد. این افراد می‌توانند بــه شما برای شناسایی سبک و انتخاب لباس مناسب‌تان و هم‌چنین راهنمایی برای آنکه آن لباس را از کجا تهیه کنید، کمک‌تان کنند.اما اگر شما پول کافی برای اســتخدام یک چنین فردی ندارید، می‌توانید از یکی از دوستان شیک‌پوش خود که اهل فروشگاه رفتن و خرید هم هست کمک بگیرید تا همراه شما باشد.

  ۱5 گام برای خوشتیپ و جذاب شدن

  بــه توصیه‌ دوستان‌تان گوش دهید، اما حواس‌تان باشد که با توجه بــه سلیقه‌ شخصی آنان و سبک لباس پوشیدن آنان دست بــه انتخاب نزنید. اگر دیدید پیشنهادها و انتخاب‌های آنان اصلا با سلیقه و حس شما هماهنگ نیست،خودتان را مجبور بــه پذیرفتن پیشنهادهای‌شان نکنید. با یک تشکر برای وقتی که بــه شما اختصاص داده‌اند از آنها جدا شوید و با یک دوست دیگرتان که با سبک و سلیقه‌ی شما هم‌خوانی بیشتری دارد برای خرید همراه شوید.

   

  گام هشتم

  لباس پوشیدن‌تان با یک امضای شخصی همراه باشد. یعنی سبک لباس شما همواره با یک نشانه‌ای که مخصوص شما اســت شناخته شود. این می‌تواند بــه شما در جلب توجه بــه سبک شخصی لباس‌پوشیدن‌تان کمک کند.مثلا اســتیو جابز را در نظر بگیرید. نشانه‌ی خاص لباس پوشیدن‌ او یک یقه‌اسکی مشکی یا سفید، شلوار جین آبی، و کفش‌های پیاده‌روی بود.طلا و جواهر، مثلا یک حلقه‌ای که یک علامت تجاری دارد، یک گردنبند یا ساعت می‌تواند موثر و مفید باشد.

   

  عطر و ادکلن. از ادوکلن‌های متوسط و معمولی یا رایحه‌هایی که هیچ شخص دیگری حاضر بــه اســتفاده از آنها نیست اجتناب کنید. رایحه‌ی عطر شما می‌تواند نقش یک شروع‌کننده‌ی عالی را در مکالمات بازی کند. هیچ‌وقت بیش از حد بــه خودتان عطر و ادوکلن نزنید.

   

  گام نهم

  درس‌های داشتن کلامی زیبا و دلنشین را فرابگیرید. همه‌ی ما می‌دانیم که چگونه صحبت کنیم، ولی باید قادر باشیم رک و صریح حرف بزنیم و در عین‌حال دلنشین و خوب هم باشیم و بدانیم که این موضوع می‌تواند برداشتی که از ما می‌شود را ارتقاء دهد.

   

  پاکیزگی و نظافت

  گام دهم

  دستها و ناخن‌های‌تان را همیشه پاک و پاکیزه نگه دارید. دست‌های‌تان را بــه طور منظم بشویید. ناخن‌های‌تان باید عاری از گرد و خاک و کثیفی‌های روزمره باشد. حواس‌تان باشد که انگشتان‌تان جای سوختگی یا جویدن گوشه‌ی ناخن را نداشته باشند چرا که در این صورت یک ظاهر عصبی از شما بــه نمایش می‌گذارند.

   

  گام یازدهم

  یک زمانی را بــه مدل مو و شانه کردن آن اختصاص دهید. بیرون رفتن از منزل با موهایی آشفته که تازه از خواب بیدار شده‌اید حتی در مواقع بسیار نادر و اســتثنایی هم خوب نیست. موهای‌تان را همواره بشویید و مرتب شانه بزنید. البته اگر زمان کافی و تمایل دارید می‌توانید از یک کرم مو یا ژل نیز اســتفاده کنید ولی حواســتان باشد که زیاده‌روی نکنید. این بر خوش‌تیپ شدن شما تأثیر می‌گذارد.

  ۱5 گام برای خوشتیپ و جذاب شدنگام دوازدهم

  از پوست‌تان مراقبت کنید. بسیاری از افراد آب‌رسانی خوبی بــه پوست‌شان ندارند و با نامهربانی نسبت بــه پوست‌شان رفتار می‌کنند. سعی کنید سرتاسر صورت خود را بــه طور کامل بشویید، مخصوصا وقتی که یک فعالیت فیزیکی انجام داده‌اید.آقایان باید همواره مراقب باشند که روی صورت‌شان نشانی از زخم یا بریدگی تیغ نباشد. اگر صورت‌ شما جای جوش و آکنه دارد حتما در نخستین فرصت با یک متخصص پوست و زیبایی مشورت کنید و راه درمان مناسبی را بیابید.

   

  گام سیزدهم

  دوش بگیرید. این کار را هر روز انجام دهید، چرا که هم باعث می‌شوید تمیز بــه نظر بیایید و هم رایحه‌ی خوبی از شما بــه مشام میرسد.

   

  گام چهاردهم

  غذای سالم بخورید. غذای سالم خوردن بــه شما کمک می‌کند تا هم وزن‌تان را در حالت متعادلی نگه دارید و هم از بیماری‌ها دوری کنید، هم‌چنین باعث می‌شود خوش‌چهره بــه نظر بیایید و پرانرژی باشید.

  ۱5 گام برای خوشتیپ و جذاب شدنگام پانزدهم

  نیک شو، خوب بخوابید. داشتن ۸ ساعت خواب در شبانه‌روز بــه طور شگفتی‌آوری در خوش‌چهره بودن شما موثر اســت، چرا که یک انرژی و سلامت را از شما بــه نمایش می‌گذارد. این هم یک راه عالی برای این‌که بدانیم چگونه خوشتیپ باشیم .بــطور منظم تمرینات ورزشی انجام دهید. بخشی زیادی از خوش‌تیپ بودن شما بــه هیکل و اندامتان برمی‌گردد. ورزش منظم نه تنها کمک میکند وضعیت ظاهری، اعتماد بــنفس، و انرژی بــهتری داشته باشید، بلکه باعث می‌شود اندروفین در خون شما ترشح شود که باعث ایجاد یک احساس خوشایندی در شما می‌شود و همین امر منجر می‌شود در نظر دیگران جذاب‌تر شوید.

   

   

  به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟
  هیچ نظری ثبت نشده است

  نظرتان را بنویسید

 • مطالب پربازدید
 •