پزشکی و سلامتیتغذیه سالم و رژیم

یک لیوان ماست چقدر کلسیم دارد؟

یک لیوان ماست چقدر کلسیم دارد؟

کلسیم از مواد مغذی است که در استخوان سازی بسیار کمک می کند و می توان گفت از مواد اصلی استخوان ها به شمار می آید و وجود کلسیم در محصولات لبنی بسیار زیاد است. امروزه متخصصان تغذیه توصیه می کنند همواره به صورت روزانه از محصولات لبنی به خصوص ماست استفاده کنید. مصرف روزانه یک لیوان ماست ۳۰۰ میلی گرم کلسیم را با خود به همراه دارد. برای اطلاعات بیشتر تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

یک لیوان ماست چقدر کلسیم دارد؟

چرا مصرف کلسیم مهم است؟

همانطور که اشاره کردیم مصرف کلسیم برای استخوان ها بسیار مهم است. اگر در دوران کودکی کلسیم مصرف کنیم باعث رشد استخوان ها شده و در بزرگسالی با اینکه رشد استخوان ها کاهش پیدا می کند اما به بهبود تراکم استخوان ها بسیار کمک می کند و باعث می شود در پیری و سالمندی خطر شکستگی استخوان ها کاهش پیدا کند.

پس بهتر است برای تامین کلسیم بدن مان از مواد غذایی که سرشار از کلسیم هستند استفاده کنیم و آن ها را در رژیم غذایی خود قرار دهیم تا به اندازه کافی کلسیم را از این مواد غذایی دریافت کنیم.

یک لیوان ماست چقدر کلسیم دارد؟

خوردن ماست و جلوگیری از پوکی استخوان

خوردن روزانه ماست باعث می شود استخوان ها قوی تر و آمادگی جسمانی بیشتر شود، طی مطالعاتی که صورت گرفته است نشان داده شده که افرادی که به طور روزانه ماست مصرف می کنند، حدود سه تا چهار درصد افزایش تراکم استخوان دارند و کمتر به پوکی استخوان دچار می شوند.

مصرف روزانه ماست در زنان باعث می شود ۳۹٪ کمتر پوکی استخوان بگیرند و مردانی که روزانه ماست مصرف می کنند ۵۲٪ کمتر پوکی استخوان بگیرند. نوع ماستی که مصرف شده در این مطالعه معلوم نبوده اما براساس ماست مصرفی درصد کلسیم موجود در هر ماستی متفاوت است و برخی از آن ها ممکن است کلسیم و بسیار زیادی داشته باشند.

برای تهیه ماست هایی با کلسیم بالا بهتر است مشخصات روی محصول را مطالعه کنید و ماستی را انتخاب کنید که قند و شکر کمتر و ابته کلسیم بالایی داشته باشد تا به سلامت بدن شما نیز کمک کند.

یک لیوان ماست چقدر کلسیم دارد؟

بهترین زمان خوردن ماست

ماست به دلیل پروتیين بالایی که دارد و کالری کمی که دارد بهترین میان وعده بعد از شام است. پس بهترین زمان برای خوردن ماست در شب است. خوردن ماست به عنوان میان وعده در شب به کاهش عضله سوزی در شب کمک می کند از دلایل این امر این است که پروتئین های شیر عوامل تخریب کننده عضلات را کاهش می دهند. پس بهتر است اگر در روز ماست مصرف می کنید در میان وعده بعد از شام خوردن آن را فراموش نکنید.

بیشتر بخوانید:

میزان کلسیم مورد نیاز در بارداری

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا