پزشکی و بهداشتی

گلوتامین چیست؟ فواید و عوارض جانبی گلوتامین

گلوتامین Glutamine چیست؟ فواید و عوارض جانبی گلوتامین

گلوتامین نوعی آمینو اسید است که فراوان ترین آمینو اسید در بدن محسوب می شود. البته این آمینو اسید جزو آمینو اسید های ضروری بدن نیست اما در برخی شرایط که سطح آن پایین می آید، بدن را دچار مشکلاتی می کند که یکی از آن ها تضعیف دستگاه ایمنی بدن است. کسانی که این ذخایر را از دست می دهند نیاز به جایگزینی آن دارند. این ماده در دوران بارداری و شیردهی سطح بسیار پایینی در بدن پیدا می کند و هم چنین در طی ورزش های سنگین، بیماری ها، روزه گرفتن، رشد و پرورش سریع اندام ها و شرایطی که استرس زا است نیز سطحش در بدن کم می شود.

گلوتامین چیست؟ فواید و عوارض جانبی گلوتامین

این مکمل به طور طبیعی تقریبا در همه مواد غذایی که از حیوانات به دست می آید وجود دارد و برای بسیاری از فرآیند های بدن بسیار ضروری هستند.با استفاده از مکمل گلوتامین، در این دوران می توان سطح این ماده را در بدن بالا برد و مانع از عوارض کمبود گلوتامین شد.

 

مکمل گلوتامین در بین ورزشکاران بسیار محبوب است. این ماده باعث می شود که پس از انجام تمرینات سنگین و سخت که گلوتامین بدن پایین می آید، آن را جایگزین می کند تا مانع از ضعیف شدن بدن شود.گلوتامین هم چنین برای کسانی که یک دوره بیماری را گذرانده اند بسیار مفید و موثر است تا قوای خود را دوباره بدست آورند و سیستم ایمنی بدن را نیز تقویت کرده و به حالت اول برگردانند.

 

عوارض جانبی گلوتامین:

گلوتامین چیست؟ فواید و عوارض جانبی گلوتامین

تا به امروز هیچ عوارض جانبی از این مکمل به ثبت نرسیده است و استفاده از آن باعث بالا رفتن سطح ایمنی بدن می شود که در نتیجه از بدن در برابر بیماری ها و حتی استرس ها محافظت می کند اما بهتر است از آن تا حد مجاز استفاده شود و در مصرف آن زیاده روی نشود.

 

 

مضرات گلوتامین،قیمت گلوتامین،بهترین مارک گلوتامین،قیمت پودر گلوتامین،عوارض ال گلوتامین،عوارض جانبی گلوتامین،ال گلوتامین چیست؟،قیمت قرص گلوتامین

 

 

4/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا