پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • گفتگوی خصوصی با ساناز سعیدی بازیگر سریال نفس

  مجموعه : جدیدترین اخبار مشاهیر

  گفتگوی خصوصی با ساناز سعیدی بازیگر سریال نفس

  گفتگوی خصوصی با ساناز سعیدی بازیگر سریال نفس

  ساناز سعیدی بعنوان اولین نقش جدی خود در سینما و تلویزیون، در نقش ناهید در سریال نفس ظاهر شد و نمایش خوبی را نیز به اجرا گذاشت تا بعنوان یکی از ستاره های آینده سینما به وی نگاه کنیم. ساناز سعیدی بازیگر جوان نفس در مصاحبه با روابط عمومی این سریال، درباره سوابق کاری خود گفت: من پیش از «نفس» با چهار نمایش، روی صحنه رفته بودم. همچنین سکانس های کوتاهی را در فیلم های کوتاه و سینمایی بازی کرده بودم

   

  و در قسمت اول سریال «پریا» نقش نازی را مقابل عمار تفتی را ایفا کردم که نامه مبنی بر مبتلا بودن او به ایدز را به خانه اش می اندازد. همززمان با بازی در کارهای مختلف، دوره بازیگری را نیز در آموزشگاه بازیگری آقای امین تارخ سپری و نقش های مختلفی کار کرده بودم. اما ناهید سریال «نفس» اولین نقش قدرتمند و تاثیرگذاری بود که مرا به چالش کشید.

  گفتگوی خصوصی با ساناز سعیدی بازیگر سریال نفس

  ساناز سعیدی با بازی در سریال نفس توانست گام خوبی به سوی پیشرفت در بازیگری و دیده شدن بردارد

   

  سعیدی افزود:این روزها مردم در کوچه و خیابان نسبت به من محبت و لطف دارند. طبیعتا این اتفاق، خوشحال کننده است اما میدانم که مقطعی است، بنابراین خوشحال میشوم اما میدانم باید تلاش کنم، آموزش ببینم و نقشهای مختلفی را ایفا کنم. چرا که بیش از درگیر بودن در حال و هوای این روزها، ماندگار شدن در این حرفه برایم اهمیت دارد.

   

  به گزارش نیک شو، این بازیگر درباره نحوه پیوستنش به پروژه توضیح داد: زمانیکه سریال برای جذب بازیگر فراخوان داده بود، در اواخر سال 93 من کاراکتر اصلی نمایش «گمشده در یانکرز» از نیل سایمون یعنی نقش عمه ای 40 ساله را که کودک صفت بود بازی میکردم. داورانی که نمایش را دیده بودند، اسم مرا در فهرست برگزیدگان داوری جشن بازیگر با عنوان «جوانان خوش آتیه می آیند» ثبت کرده بودند. زمانی که برای تست رفتم، فهمیدم تا آن موقع افراد زیادی برای نقش ناهید آمده بودند. به شکر خدا من به المان های ذهنی آقای سامان درباره این نقش نزدیک تر بودم و این گونه شد که ایشان هم لطف کردند و این فرصت را در اختیارم قرار دادند.

  گفتگوی خصوصی با ساناز سعیدی بازیگر سریال نفس

  ساناز سعیدی در نمایی از فیلم نفس

   

  فیلمنامه را که خواندم به بیش از 100 سوال درباره ناهید جواب دادم

  ساناز سعیدی در ادامه گفت :آن زمان من در رشته تحصیلی خودم یعنی معماری در یک شرکت مشغول کار بودم. یکی دو هفته از تستم گذشته بود که مرا برای تست گریم و تست لباس خواستند. من در آموزشگاه به صورت نظری این را آموخته بودم که چطور یک کاراکتر را بسازم و به آن نزدیک شوم، به نحوی که با من فاصله نداشته باشد اما کار جالبی که آقای سامان انجام دادند این بود که بعد از قبولی من در تست گریم و تست لباس از من خواستند

   

  فیلمنامه را بخوانم و به بیش از 100 سوال درباره کاراکتر پاسخ دهم، سوالاتی کاربردی و جالب که باعث میشد دنیای ذهنی ناهید، رفتارها، شرایط زندگی، خانواده، سلایق، علایق، شغل، اهداف و… او را بشناسم. با جواب دادن به این سوالات و گپ و گفتی که با هم درباره شخصیت ناهید داشتیم، به دریافت درستی از فیلمنامه و شخصیت اصلی آن رسیدم.

  گفتگوی خصوصی با ساناز سعیدی بازیگر سریال نفس

  رفتن به کلاس نقاشی و دوره پرستاری گرفته تا حضور در آژانس های هواپیمایی در دوره پیش تولید

   

  ساناز سعیدی بازیگر نقش اصلی «نفس» ادامه داد: در چند ماهی که کار در مرحله پیش تولید بود من به کلاس نقاشی رفتم، آموزش رنگ روغن دیدم، دوره های پرستاری می دیدم و در بیمارستان ها حاضر می شدم تا به عواطف و احساسات ناهید نزدیک شوم و او را زندگی کنم. حتی به آژانس های هواپیمایی می رفتم تا با محیط کار در آنجا آشنا شوم و تمام طول پیش تولید مشغول تمرین بودم. اغلب هم به دفتر میرفتم و با آقای سامان درباره شیوه اجرایی نقش بحث میکردیم.

   

  همیشه نقطه نظرات و پیشنهاداتی داشتم که گاهی درست بود و گاهی کارگردان با آنها مخالف بود. این گونه بود که با تمام وجود خودم را در اختیار فیلمنامه گذاشتم. آقای سامان هم زحمت زیادی برای هدایت من کشیدند و مرا به نقش نزدیک کردند.

  گفتگوی خصوصی با ساناز سعیدی بازیگر سریال نفس

  یک انسان نپخته در معرض تغییر و رشد

   

  سعیدی ادامه داد: زمانی بیشتر به این هدایت درست پی بردم که سریال را از تلویزیون دیدم. فکر میکنم هرآنچه لازمه این نقش است در بازی من وجود دارد. ناهید دختر یک مرد ارتشی است که در خانواده ای با مقررات خاص بزرگ شده و خلاهایی در زندگی دارد. مثلا خلا نداشتن مادر که در طول داستان اولین محرک او برای برخی انتخاب ها می شود. همچنین او خواهر یا برادر ندارد و تنها و درونگرا است و تنها دغدغه اش رسیدن به داریوش است، در سرش سودای خارج رفتن و شوهر پولدار و ماشین خوب داشتن است. در کل انسانی نپخته در معرض تغییر و رشد است و فراز و نشیب ها و اتفاقات فیلمنامه بنا است او را تغییر بدهد و انسان عمیق تری از او بسازد.

  گفتگوی خصوصی با ساناز سعیدی بازیگر سریال نفس

  فکر نمی کنم یک اشتباه هم در فضاسازی و راکورد زمانی داده باشیم

   

  ساناز سعیدی ادامه داد: آقای سامان برای من در طول کار هم کارگردان بودند هم پدر. وقتی سکانس های خاصی را بازی میکردم که به ویژه احساساتی میشدم، دیگر بحث کارگردانی مطرح نبود و ایشان برای من پدری میکردند. از طرف دیگر یکی از ویژگی های او که برای من خیلی محترم است، توجه شدیدش به ظرایف و جزییات است. سامان اصلا آدم کلی نگری نیست. ما در لوکیشن هایی کار میکردیم که خیابان های سطح شهر تهران فعلی بود

   

  اما گروه برای این که به فضای پیش از انقلاب نزدیک شویم، دست به بازسازی کوچه ها و خیابان ها میزدند و فکر نمیکنم تا به حال در فضاسازی و راکورد زمانی یک اشتباه هم رخ داده باشد چرا که نگاهی به شدت دقیق و جزئی بر کار وجود داشت.

   

  این بازیگر جوان با بیان این که جلوی دوربین سامان بودن لذت بخش است، یادآور شد: در طول کار خیالم راحت بود هر اتفاقی که می افتد خیلی درست است و منی که برای هر کار ساده ای، دچار وسواس هستم، در این سریال خودم را به کارگردان سپردم. چرا که او از هیچ چیزی به سادگی نمی گذشت. تمام دیالوگ ها فکر شده و بسیار پرمحتوا، پرمفهوم و چند پهلو بود و ورای متن فیلمنامه، دنیایی از احساسات، عواطف و کشمکش بین آدمها و کشمکش با خودشان وجود دارد. سامان فردی است که دقیق و عمیق می بیند و آدم عمیقی است.

  گفتگوی خصوصی با ساناز سعیدی بازیگر سریال نفس

  به خودم قول دادم ناهید را قضاوت نکنم

   

  وی درباره ارتباطی که با فضای سریال و مباحث مربوط به فعالیت های مجاهدین خلق برقرار می کرده، توضیح داد:من متولد 24 فروردین سال 68 هستم و آن زمان را تجربه نکرده بودم، نبودم و ندیده بودم، بنابراین خیلی از اتفاقاتی که در فیلمنامه می افتاد و کارهای آدم ها برایم عجیب بود. روز اول به خودم قول دادم ناهید را قضاوت نکنم و فقط او را باور و درک کنم، آن هم در همه مراحلی که انتخابی میکند و تصمیمی میگیرد. این دختر معمولی در ابتدا هنوز آن قدر هوش اجتماعی پیدا نکرده که انسان ها را بشناسد. او دختری ساده و معصوم است و در تقابل خیر و شیر قرار نگرفته و این تجربیات است که او را پخته می کند، باعث می شود وجه دیگری از خودش بروز دهد و قوه تحلیل او رشد کند و شناختش دقیق تر شود.

   

  سعیدی ادامه داد:او در اولین قسمتها به درخواست های روزبه که در چارچوب ویژگی های اخلاقی او نیست تن می دهد و دست به انتخابهایی می زند. او همواره در طول داستان مردد است، وجه عاشقی خودش را می شناسد و دوستش دارد اما نمی داند کارهایش درست است یا نیست. ناهید خوددار و تودار است اما وقتی می خواهد عشقش را بروز دهد به پست مردی می خورد که از او می خواهد منطقی باشد و احساساتش را بروز ندهد. او هم برای آنکه سرنوشت همسر سابق روزبه را پیدا نکند و این مرد را برای خودش نگه دارد، می پذیرد. حتی خیلی ساده اشاره می کند من هم می توانم به گروه شما بیایم؟ در حالی که از آینده بی خبر است.

  گفتگوی خصوصی با ساناز سعیدی بازیگر سریال نفس

  نقشی که مرا به چالش کشید

   

  سعیدی در ادامه گفت: ناهید نقشی بود که مرا به چالش کشید و چه بسیار روزهایی که با کارگردان درباره او بحث می کردم. آقای سامان هم همواره با صبر و حوصله مرا همراهی و به من کتاب معرفی می کردند. با خواندن برخی زندگی نامه ها بود که متوجه شدم چنین اتفاقاتی کاملا حقیقت دارد. مطالعه کتابها مرا برای بازسازی عواطف و احساساتی که هرگز تجربه نکرده بودم کمک کرد.

  گفتگوی خصوصی با ساناز سعیدی بازیگر سریال نفس

  مراحل رشد ناهید در پروسه انتخاب ها و تصمیماتش

   

  سعیدی اضافه کرد: فکر می کنم هدف اصلی فیلمنامه نمایش مراحل رشد ناهید در پروسه انتخاب ها و تصمیماتش است؛ شخصیتی که زندگی پرفراز و نشیبی دارد و به مرور بُعدهای مختلفی از خودش را می شناسد و بخش های دیگری از وجودش هویدا می شود و البته که او برای شناخت نسبت به خودش بهایی هم پرداخت می کند.

   

  این بازیگر درباره تلاشی که برای درک فضای آن زمان داشته نیز گفت:درباره مجاهدین و خصوصا زن هایی که در آن دوره انقلاب فعالیت داشتند مطالعه کردم تا بدانم دغدغه هایشان چه بوده، چه اهدافی دنبال می کرده اند و چه دردسرهایی داشتند. از جمله چند رمان خواندم که یکی از آنها «ساعت چهار آن روز» نوشته مهین محتاج بود. این رمان به خصوص در سکانسی که ناهید توسط ساواک دستگیر می شود،

   

  خیلی به من کمک کرد. پیش از انقلاب همه گروهک ها از مجاهدین و فداییان گرفته تا حزب توده در یک راستا بودند اما زمانی که انقلاب شد هر کسی مسیر خودش را رفت، ایدئولوژی هایشان تغییر کرد و مثلا مجاهدین به به منافقین تبدیل شدند. از آنجایی که شخصیت روزبه در گروه مجاهدین است، نمی توانم توضیحات بیشتری بدهم چون قصه لو می رود.

   

  وی در بخش های پایانی سخنانش با بیان اینکه کار کردن با جلیل سامان تجربه ای است که در خاطرات خوب و تکرار نشدنی او ثبت می شود، اظهار کرد:او منبع آرامش است و کار کردن با یک انسان عمیق و آرام بسیار لذت بخش است. همچنین دلم می خواهد از تک تک عوامل سریال تشکر کنم. افرادی که برای این سریال زحمت کشیدند و هر روزی که سر صحنه می رفتم شاهد لحظه به لحظه تلاش هایشان بودم. از گروه تصویربرداری و آقای عبدلی و سعید خراسانی که خستگی ناپذیر بودند، عمو قاسم، بچه های گریم، خلیل و مهسا و آقای میرکیانی تا آقای بابک کریمی و فرشته و نفیسه و آزاده جهانبخش عزیز و بچه های صحنه که کوچک ترین گافی ندادند تشکر می کنم.

  گفتگوی خصوصی با ساناز سعیدی بازیگر سریال نفس

  می دانم اگر ناهیدی هست حاصل تلاش شبانه روزی یک گروه حرفه ای است

   

  سعیدی در پایان گفت: همچنین از بچه های تدارکات و علی آقا که ما را شرمنده کردند و گروه کارگردانی و برنامه ریزی که جای خود را دارند متشکرم. از آقای فرید سعادتمند آهنگساز، آقای ابوالصدق صداگذار و آقایان حسن دوست تدوینگران عزیزی که هنوز در حالی که کار روی آنتن است اما این تیم به همراه آقای سامان و آقای عبدلی هر روز تا شب دارند زحمت می کشند، ممنونم و امیدوارم خستگی از تنشان درشود.

   

  دوست دارم همگی بدانند من قدردان تمام زحماتشان هستم. در این پروژه این افتخار نصیب من شد در کنار بازیگرانی کار کنم که کمترین سابقه کاری شان 20 سال بود. به هر حال لطفی است که خدا در حق من کرده است. میدانم اگر کاراکتر ناهیدی ساخته شده، فقط به واسطه ساناز سعیدی نبوده و حاصل تلاش یک گروه زحمت کش و حرفه ای بوده است.

   

  مطالب بیشتر:

  لباس عروس هانیه غلامی بازیگر زیبا و جوان ایرانی +عکس

  بیوگرافی فن بینگ بینگ بازیگر و مدل چینی

  بازیگران ایرانی در میان ۳۰ بازیگر زن جذاب و زیبای جهان

  بازیگر زن ایرانی که تغییر جنسیت‌ داد و مرد شد

  عکس های جالب مادر و دختر جوان بازیگر سینمای ایران

  آدری هپبرن بازیگر معصوم و جذاب تاریخ سینما

  عکس های جدید لیلا هازل کایا بازیگر ترکیه ای

   

   

  2.5/5 - (2 امتیاز)
  هیچ نظری ثبت نشده است

  نظرتان را بنویسید

 • مطالب پربازدید
 •