مطالب خواندنی و جالب

گران و لاکچری ترین خانه های جهان و صاحبان آن ها

گران و لاکچری ترین خانه های جهان و صاحبان آن ها

خانه ها یکی از عواملی هستند که ميزان ثروت و لاکچری بودن زندگی یک فرد را تعیین مي کنند، افرادی که دارا هستند مطمئنا در بالای شهر با قیمت های نجومي خانه مي خرند، آن هم خانه های بزرگ با لوکس ترین امکانات. ما برای شما لیست لاکچری ترین خانه های جهان را گردآوری کرده ایم. بعضی از افراد این لیست خودشان خانه های خویش را ساختند و برخی دیگر املاک تاریخی را خریدند.

 

وقتی که درباره گرانقیمت ترین خانه های دنیا صحبت مي کنید، صاحبان شان اسرار آميز هستند. درباره خانه های سلبریتی های هالیوود صحبت نمي کنیم، اما در مورد املاک و قصرهایی حرف مي زنیم که صاحبان شان، ثروتمندترین انسان های سیاره زمين هستند.ملک و املاک هميشه موردی جذاب برای سرمایه گذاری برای سرمایه داران بزرگ جهانی بوده اســـت و وقتی که شما یک مدیرعامل ميلیاردر باشید، هزینه کردن چند صد ميلیون دلار برای جایی که مي خواهید زندگی کنید ایده بدی به نظر نمي رسد.

 

برخی از افراد این لیست خودشان خانه های خویش را ساختند و برخی دیگر املاک تاریخی را خریدند. اما این افراد قطعا مي دانند که زندگی لاکچری چه معنایی مي دهد.

 

12) ملک سیلیکون ولی، لس آلتس هیلز، کالیفرنیا: 88 ميلیون دلار

گران و لاکچری ترین خانه های جهان و صاحبان آن ها

معروف اســـت که قیمت واقعی هر چیزی، همان قیمتی اســـت که دیگران حاضرند برای آن پرداخت کنند. بنابراین تعیین قیمت دقیق برخی از خانه های این لیست دشوار اســـت چرا که قیمت اولیه آنها در نهایت شدیدا سقوط کرده اســـت.با توجه به این که این ملک در «سیلیکون ولی» قرار دارد، عجیب نیست که کارآفرین فناوری آقای «کومار مالاوالی» مالک این ملک جذاب و دیدنی باشد. بنای 1940 متر مربعی این ویلای هشت هکتاری شامل 5 اتاق خواب، 7 سرویس، 5 سرویس مهمان، اتاق نمایش خانگی (اتاقی که مخصوص تماشای تلویزیون ساخته مي شود)، سوئیت های مهمانان، یک اســـتخر سرپوشیده، اتاق بازی و انباری.

 

اولین بار با برچسب قیمتی 88 ميلیون دلار به فروش گذاشته شد اما در آوریل 2017 قیمتش را به 68 ميلیون دلار کاهش دادند ولی باز هم هیچ مشتری برایش پیدا نشد؛ اکنون اگر مشتری هستید، مي توانید فقط با 55 ميلیون دلار صاحب آن شوید!

 

11) لاس وِراس رنچ، سانتا باربارا، کالیفرنیا: 108 ميلیون دلار

گران و لاکچری ترین خانه های جهان و صاحبان آن ها

در سال 2016 برای اولین بار این ملک بعد از 50 سال برای فروش به بازار ارائه شد، اما در نگاه اول برچسب قیمت 108 ميلیون دلاری ممکن اســـت کمي گیج کننده به نظر برسد. خانه ای معمولی به سبک اسپانیایی در منطقه ای روستایی که حتی اتاق نمایش فیلم یا سرداب هم ندارد.اما با نگاه دقیق تر متوجه مي شوید که این ملک در زمينی 1800 هکتاری قرار گرفته اســـت، دسترسی به یک ساحل اختصاصی 3200 متری، دره های زیبای اختصاصی و باغ های لیمو و آواکادو. (جهت مقایسه و برآورد ذهنی: مساحت پارک لاله تهران 35 هکتار اســـت، یعنی کمي بزرگتر از 50 برابر پارک لاله.)

 

مالک آن آنیتا (تاپسی) داهِنی اســـت، بیوه وارث نفتی «تیموتی داهنی»، نوه ادوارد لورنس داهنی که یکی از مگاسرمایه داران کالیفرنیا بود.

 

10) آپارتمان دوبلکس، بلوار پنجم، نیویورک: 120 ميلیون دلار

گران و لاکچری ترین خانه های جهان و صاحبان آن ها

واقع شده در شمالی شرقی نیویورک و مجاور پارک مرکزی، اولین بار که در سال 2016 به بازار ارائه شد 120 ميلیون دلار قیمت داشت. این آپارتمان 1100 متری در طبقات هفتم و هشتم این ساختمان سنگ نما قرار دارد و 20 اتاق دارد، کف چوبی و سقف های بلند دارد و راه پله اصلی از سنگ مرمر ساخته شده اســـت و کتابخانه ای با دیوارهای چرمي.یکی از با کلاس ترین ساختمان های نیویورک، لورنس راکی فلر 50 سال ساکن این پنت هاوس بوده اســـت. سرمایه گذاری به نام جان گوتفراند آن را خرید و برای 30 سال در خانواده او قرار داشت اما با درگذشت او در سال 2016 برای فروش به بازار ارائه شد.

 

سال گذشته باز هم به خاطر این که شاید برای بازار کنونی ملک گران بوده باشد، دوباره قیمت آن را حدود 25 درصد کاهش داده و اکنون 76 ميلیون دلار اســـت.

 

09) ایل پالمتو، پالم بیچ، فلوریدا: 137 ميلیون دلار

گران و لاکچری ترین خانه های جهان و صاحبان آن ها

جیم کلارک یکی از بنیانگذاران پیشین کمپانی «نت اسکیپ» (Netscape) مالک ایل پالمتو در پالم بیچ اســـت و سال 2016 آن را با قیمت 137 ميلیون دلار برای فروش گذاشت. عمارت عظیم 5575 متر مربعی از یکسری عمارت های کلاه فرنگی تشکیل شده اســـت و در زمينی 5.5 هکتاری قرار گرفته اســـت. دارای 10 اتاق خواب اســـت و سردابی عظیم. همچنین دارای یک تونل زیرزمينی برای دسترسی مستقیم به ساحل مي باشد. در کنار ساحل نیز یک خانه دو اتاق خابه با یک سرویس و اســـتخری که متصل به دریاســـت.

 

خود کلارک این عمارت ایتالیایی که به طراحی آرشیتکت موریس فاتیو ساخته شده در دهه 1930 را در سال 1999 یازده ميلیون دلار خرید و ميلیون ها دلار برای بازسازی آن هزینه کرده اســـت. ظاهرا کلارک برای یافتن مشتری اوقات سختی را سپری مي کند. سال گذشته قیمت خود را به 115 ميلیون دلار کاهش داده و اخیرا بار دیگر هم این قیمت را باز هم کاهش داد. حالا کلارک به 95 ميلیون دلار راضی شده اســـت.

 

08) منزل شپرد کرِچ، هامپتون شرقی، نیویورک: 140 ميلیون دلار

گران و لاکچری ترین خانه های جهان و صاحبان آن ها

ناشر سابق مجله فشن مردانه «اسکوئیر» (Esquire) و مدیرعامل کنونی «مدرسه جهانی» کرایس ویتل مالک ملک شپرد کرچ اســـت. وقتی که در سال 2015 این خانه را با قیمت 140 ميلیون دلار روانه بازار کردند، این خانه ساحلی گرانقیمت ترین ملک در آمریکا بود.زیربنای ساختمان 6 اتاق خوابه اصلی 960 متر مربع اســـت، چهار شومينه، یک سالن هنر، یک اتاق پذیرایی عظیم با سقفی به بلندای سه طبقه؛ همچنین چهار اتاق خواب برای مهمانان، زمين تنیس و یک اســـتخر و همچنین یک ساحل اختصاصی.ویتل و همسرش پریسلا راتازی خانه را سال 1989 خریدند.

 

07) جزیره بزرگ، ایالت کانِکتیکِت: 175 ميلیون دلار

گران و لاکچری ترین خانه های جهان و صاحبان آن ها

این جزیره که در نزدیکی ساحل کانکتیکت واقع شده اســـت در سال 2016 به قیمت 175 ميلیون دلار راهی بازار شده اســـت و با یک پل به ساحل کانکتیکت متصل مي شود. 200 سنگ تراش خانه اصلی 6 اتاق خوابه را در سال 1902 ساختند و تقریبا همه اتاق ها نمای دل انگیز جزیره را زیر نظر دارند. این جزیره که تا منهتن کمتر از یک ساعت فاصله دارد، همچنین چند خانه کوچک تر دارد، یک اسکله برای کناره گیری قایق های بزرگ، و یک اصطبل برای 20 اسب و البته دارای ساحل شخصی نیز مي باشد.

 

ویلیام زِیگلر که از صدقه سر «بیکینگ پودر» ثروتمند شد، در ابتدای قرن بیستم آن را خرید. کارگزاری که مسئول فروش این جزیره اســـت مي گوید: «نسل های بعدی خانواده به جاهای دیگر نقل مکان کرده اند.» بنابراین قصد فروش آن را دارند. البته این کارگزاری ادامه مي دهد: «اگر مایل به خرید این جزیره بزرگ هستید، حتما مقداری پول هم برای بازسازی آن در جیب داشته باشید.»

 

06) ملک دریاچه فِیرفیلد، نیویورک: 249 ميلیون دلار

گران و لاکچری ترین خانه های جهان و صاحبان آن ها

سرمایه گذار ميلیاردر «ایرا رِنِرت» ملک 63 هکتاری واقع در شهر «همپتونز» را در سال 1999 خرید ولی او و خانواده اش قبل از این که بتوانند به خانه جدید نقل مکان کنند باید 5 سال صثبر مي کردند چرا که پروژه ساخت و ساز این ملک عظیم، جنجالی در ميان همسایگان ایجاد کرده بود.

 

همسایگاه «رنرت» شکایت خود را با این موضوع که ساخت ملکی 10 هزار متر مربعی در منطقه اثر نامطلوبی بر خانه همسایگان خواهد گذاشت به دادگاه «ساتهمپتون» بردند، اما در نهایت رأی به نفع «رنرت» صادر شد و او توانست پروژه خود را کامل کند. البته در حال حاضر قانونی در «ساتهمپتون» تصویب شده اســـت که خانه های جدید نمي توانند مساحتی بیش از «1860» متر مربع داشته باشند!فیرفیلد دارای نیروگاه اختصاصی، 29 اتاق خواب و 39 سرویس بهداشتی اســـت. 3 اســـتخر شنا، دو زمين تنیس، یک سالن بولینگ، یک زمين بسکتبال، یک کِنیسه (عبادتگاه یهودیان) اختصاصی و یک سالن نمایش خانگی با ظرفیت 164 صندلی مي باشد.

 

05) پنت هاوس مجتمع وان هاید پارک، مرکز لندن: 255 ميلیون دلار

گران و لاکچری ترین خانه های جهان و صاحبان آن ها

در سال 2014 یک خریدار ناشناس از اروپای شرقی این پنت هاوس 1500 متری واقع در مجتمع اعیان نشین وان هاید پارک پل پادشاهی لندن را مبله نشده 255 ميلیون دلار خرید. این پنت هاوس دارای اســـتخری از جنس فولاد ضد زنگ با سیستم اوزون، یک گلف سیمولیتور (اتاقی با سیستمي هوشمند که بر روی دیوار آن پرده ای دیجیتال با منظره یک زمين گلف آویزان اســـت، «گلف باز» مثل این که در فضای باز و زمين بازی اســـت با ضربه چوب گلف، توپ را به سمت پرده ضربه مي زند، توپ به پرده دیجیتال خورده و از این به بعد کار سیستم هوشمند شروع مي شود که با توجه به شدت و جهت ضربه، مسیری که توپ در فضای باز و طبیعی خواهد پیمود بر پرده و درون زمين گلف مجازی شبیه سازی مي کند!)، اســـتخر آبگرم سبک شرقی (مندرین)، و یک سوئیت سرگرمي. ساکنان وان هاید پارک شامل ميلیاردرهای چینی، شیخ های عربی، اولیگارشی های روسی، سرمایه داران لندنی و سلبریتی ها.

 

اگر دنبال امنیت مي گردید این ساختمان مورد نظر شماســـت. شیشه های ضد گلوله، اتاق های هراس (برای پنهان شدن در مواقع اضطراری نظیر ورود سارقان و خلافکاران به درون منزل)، و کارکنانی که توسط نیروهای ویژه انگلیس آموزش دیده اند.

 

04) چارت ول، بل ایر، کالیفرنیا: 350 ميلیون دلار

گران و لاکچری ترین خانه های جهان و صاحبان آن ها

بنای 2300 متری این منزل زیبا در یک زمين 10.3 هکتاری قرار گرفته اســـت و دارای سالن رقص باله، سالن رسمي و یک سرداب با درجه حرارت قابل تنظیم اســـت. همچنین دارای یک زمين تنیس و اســـتخر شنا و پارکینگ سرپوشیده برای 40 ماشین مي باشد.این بنا در سال 1933 ساخته شده اســـت. آ. جرولد پرنچیو (یک ميلیاردر تولید کننده شوهای تلویزیونی مثل «حقایق زندگی» (Life and Sanford) آن را در سال 1986 خرید، و در طول 30 سال بعدی با خریدن املاک مجاور آن را گسترش داد. وقتی در ماه مي سال 2017 از دنیا رفت، این ملک را برای فروش گذاشته اند.

 

03) پنت هاوس واقع در ساختمان تور اودین (Tour Odeon)، مونته کارلو، موناکو: 400 ميلیون دلار

گران و لاکچری ترین خانه های جهان و صاحبان آن ها

ساختمان 49 طبقه «تور اودین» در موناکو سال 2015 افتتاح شد و پنت هاوس 5 طبقه 3300 متری آن تصور مي شود که یکی از گران ترین ها در دنیا باشد. قیمت گذاشته شده بر آن 400 ميلیون دلار عنوان شده اســـت اما نتوانستیم بفهميم که مالک آن کیست.یک منظره 360 درجه از دریا دارد، یک تراس خصوصی، یک سالن رقص، و دسترسی به اســـتخر و سرسره آبی بالای پشت بام ساختمان دارد.ساختمان «تور اودین» با 170 متر ارتفاع، بلندترین ساختمان موناکو اســـت و اولین آسمانخراش مدرنی اســـت که طی دهه های اخیر در آن شهر ساخته شده اســـت.

 

02) ویلای لئوپولدا، فرانسه: 750 ميلیون دلار

گران و لاکچری ترین خانه های جهان و صاحبان آن ها

«لیلی صفرا»، خَیّر بین المللی برزیلی و بیوه بانکدار لبنانی «ادموند صفرا» مالک این ملک 50 هکتاری اســـت که دارای اســـتخر شنا، آشپزخانه فضای باز، فضای سبز بزرگ در پشت بام یکی از بناها و سالن پذیرایی که به تنهایی از خیلی از عمارت های عظیم، بزرگ تر مي باشد.«لئوپولد دوم» پادشاه بلژیک در سال 1902 این خانه را به عنوان هدیه برای یکی از معشوقه هایش ساخت.خانه اصلی این مجموعه که دارای 11 اتاق خواب و 14 سرویس بهداشتی مي باشد، در سال 1995 برای فیلمبرداری یکی از فیلم های آلفرد هیچکاک (به نام «دستگیری یک دزد») مورد اســـتفاده قرار گرفت.

 

ادموند این ملک را در سال 1988 خرید و پس از کشته شدنش در آتش سوزی عمدی که در یکی دیگر از خانه هایش واقع در موناکو اتفاق افتاد، «لیلی» وارث آن شد.

 

01) «آنتیلیا»، هندوستان: یک ميلیارد دلار

گران و لاکچری ترین خانه های جهان و صاحبان آن ها

«موکش آمبانی»، ثروتمندترین مرد هندوستان با ثروتی معادل 23.6 ميلیارد دلار، مالک این خانه مدرن 27 طبقه ای در بمبئی هندوستان اســـت که زیربنای آن 37 هزار متر مکعب اســـت. از جمله مزایای این ساختمان عظیم 3 سکوی نشست و برخاســـت هلی کوپتر، و 6 طبقه پارکینگ زیرزمينی که در مجموع 168 اتومبیل را در خود جای مي دهد. این بنا به حدی عظمت دارد که 600 خدمتکار جهت انجام امور مختلف و رسیدگی و نگهداری آن اســـتخدام شده اند!

 

«آنتیلیا» آسمانخراشی 168 متری اســـت، 9 آسانسور و 1788 اتاق دارد که شامل 257 سرویس بهداشتی نیز مي شوند. از دیگر امکانات این بنای عظیم مي توان به یک معبد، باغ های اختصاصی، سالن رقص باله و یک سالن نمایش خانگی با ظرفیت 50 نفر مي باشد.آمبانی ثروت خویش را مدیون «کمپانی صنعتی رِلینس» اســـت که در امور تولید انرژی و قطعات فعالیت دارد.

 

مطالب بیشتر:

گران ترین ستاره های سینمای هالیوود را بشناسید

با گران ترین برندهای لباس در جهان آشنا شوید

گران ترین خودروهای جهان در خدمت فوتبالیست ها

گران ترین خانه های تهران در این مناطق +عکس و قیمت

 

 

1/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا