دنیای مد،نکات لباس،عطر،فشن

کیت میدلتون چگونه پرنسس مد جهان شد؟

کیت میدلتون چگونه پرنسس مد جهان شد؟ 

کیت میدلتون kate middleton با لقب دوشس کمبریج بعد از آشنایی با شاهزاده انگلستان بعنوان عروس سلطنتی انگلستان معرفی شد، وی در زمینه مد و استایل فعالیت داشت و پرنسسی شد با تیپ  و استایل زیبا که همین امر باعث شده تا همیشه تصاویر وی در زسانه ها منتشر گردد.

کیت میدلتون چگونه پرنسس مد جهان شد؟

تولد:

در نهم ژانویه سال ۱۹۸۲ در بارکشایر واقع در انگلستان به دنیا آمد.

پدر: مایکل فرانسیس میدلتون

مادر: کارول الیزابت میدلتون

همسر: شاهزاده ویلیام، دوک کمبریج

کیت میدلتون چگونه پرنسس مد جهان شد؟

لقب:

القاب: ۹ ژانویه ۱۹۸۲ تا ۲۹ آوریل ۲۰۱۱: دوشیزه کاترین الیزابت میدلتون. ۲۹ آوریل ۲۰۱۱ به بعد: والاحضرت سلطنت دوشس کمبریج. القاب کامل بعد از ازدواج: والاحضرت سلطنت شاهدخت ویلیام، دوشس کمبریج، کنتس استراترن.

کیت میدلتون چگونه پرنسس مد جهان شد؟

مشخصات فردی:

کیت میدلتون به خاطر سلیقه ی خوبش در مد مورد تحسین قرار گرفته، در لیست «خوش‌پوشان» قرار دارد.

کیت میدلتون چگونه پرنسس مد جهان شد؟

عادات و علائق شخصي:

هفته ای ۳ بار به سالن مورد علاقه اش با نام Richard Ward Hair و Metrospa میرود كه هر بار سشوار كشیدن در این سالن ها هزینه ۷۵ دلاری برایش در بر دارد.كیت میدلتون گذراندن وقت در سالن را دوست دارد و با همه افراد سالن آشنایی دیرینه ای دارد، بنابراین بودن در آنجا برایش آرامش بخش است . عاشق ورزش است و به طور حرفه ای بیس بال ، پینگ پنگ و تنیس بازی می کند.

کیت میدلتون چگونه پرنسس مد جهان شد؟

دوران زندگي:

مادرش مهماندار هواپیما و پدرش برنامه‌ ریز پرواز هواپیماها در خطوط هوایی بریتیش ایرویز بوده اند. والدینش در ۲۱ ژوئن ۱۹۸۰ ازدواج کردند. آن دو با هم یک فروشگاه پستی سفارش لوازم تزئینی برای مهمانی برپا کرده و از این راه میلیونر شدند.کاترین پس از اتمام مدرسه به کالج مارلبرو رفت و پس از آن به تحصیل در رشته تاریخ هنر در دانشگاه سنت اندروز پرداخت.

 

آشنایی با شاهزاده ویلیام:

در آن جا با شاه زاده ویلیام (متولد ۲۱ ژوئن ۱۹۸۲) که او نیز در سال ۲۰۰۱ مشغول تحصیل در آن دانشگاه بود آشنا شد. با آغاز رابطه این دو، رسانه‌ها هم لحظه لحظه، آنها را زیر نظر داشتند.در فوریهٔ ۲۰۰۶ عنوان شد که کاترین تحت محافظت ۲۴ ساعتهٔ سازمان امنیت سلطنتی و دیپلماتیک قرار گرفته. این موضوع به گمانه زنی‌ها دربارهٔ اینکه او و ویلیام به زودی نامزد میشوند، قوت بخشید، چون اگر غیر از این بود، سرویس امنیت از او محافظت نمیکرد. در آن زمان هیج نامزدی اتفاق نیفتاد و محافظت دیگر شامل حال او نمی‌شد.

کیت میدلتون چگونه پرنسس مد جهان شد؟

اما آن دو به دوستی با هم ادامه دادند و در اواخر ۲۰۰۷ دوباره به هم پیوستند. از آن موقع به بعد کاترین در بسیاری از مــراسـم سطح بالای سلطنتی شرکت نمود. از وقتی که نامزدی آنها شروع شد، کاترین از طرف رسانه‌ها مورد توجه شدیدتری قرار گرفت و البته این گمان بوجود آمد که آنها در نهایت ازدواج خواهند کرد.

 

شکایت از رسانه ها:

کیت میدلتون در ۱۷ اکتبر ۲۰۰۷ توسط وکیلش از رسانه‌ها شکایت کرد و گفت که آنها اذیتش می‌کنند. او گفت کار خیلی خاصی انجام نداده که این همه مورد توجه رسانه قرار گرفته است.شاهزاده ویلیام و شاهزاده چارلز(پدر ویلیام) در جشن تولد ۲۵ سالگی کاترین در ژانویهٔ ۲۰۰۷، از طرف وکیل کیت مورد تهدید شکایت قرار گرفتند.دو گروه روزنامه گاردین و نیویورک تایمز مانع از چاپ عکسهای خصوصی کاترین که توسط خبرنگاران سمج گرفته شده بود، شدند.او حداقل در یک مــراسـم رسمی به عنوان مهمان سلطنتی شاهزاده ویلیام شرکت داشت که رژهٔ سلطنتی در ۱۵ دسامبر ۲۰۰۶ بود.

کیت میدلتون چگونه پرنسس مد جهان شد؟

در نــوامبر ۲۰۰۶، کــاترین یک مــوقعیت شغلی در فروشگاه‌های زنجیره‌ای لباس «جیگسا» عهده دار شد. در سـپتامر ۲۰۰۷ اعلام شد که از شـغلش در فروشگاه لباس استعفا داده و می‌خواهد به عنوان یک عکاس حرفه‌ای فعالیت کند.بعدها عنوان شد که تحت تعلیم عکاس سرشناش جهانی «ماریو تستینو» که تعداد زیادی عکس از پرنسس دایانا و پسرانش گرفته، قــرار دارد. ماریو اعلام کرد که قرار نیست کاترین برایش کار کند.همچنین شایع شد که کاترین و ویلیام در حال زندگی با هم در خانهٔ سـلطنتی در لـندن هستند که این خبر توسـط خانهٔ سآلطنتی تکذیب شد.

کیت میدلتون چگونه پرنسس مد جهان شد؟

خبر جدایی:

در ۱۴ آوریل ۲۰۰۷ روزنامهٔ «سان» که در گروه روزنامه تایمز قرار دارد، عنوان کرد که کاترین و ویلیام از هم جدا شدند. این خبر وقتی تحکیم یافت که بی‌بی‌سی نیز در ادامهٔ روز عنوان کرد که آن دو در سفری که با هم به سوئیس رفته بودند، تصمیم گرفتند که جدا شوند. کاخ سلطنتی فقط یک نظر دربارهٔ جدایی ویلیام و کاترین داد و در ادامه گفت که دربارهٔ زندگی خصوصی شاهزاده ویلیام نظر نمی‌دهند.

 

روزنامـه‌ها دلایلـی برای این جدایی می‌آوردند، ولی منابعشان نامشخص بود. روزنامه سان از قول دوستان صمیصی آن زوج اعلام کرد که کاترین به این علت ناراحت است که اعتقاد دارد ویـلیام به او توجه کافی ندارد. روزنامه‌ها عنوان می‌کردند که ویلیام وقتش را با زنان دیگر پر می‌کند و همچنین می‌گفتند که شاهزاده ویلیام که در آن زمان ۲۴ سال داشت، می‌گوید الان برای ازدواج زود است.

کیت میدلتون چگونه پرنسس مد جهان شد؟

روزنـامه «دیلی میل» اعضای خانواده سلــطنتی را مقصـر می دانست و می گفت برای ازدواج کاترین و ویلیام عجله نکنند و بگذارند ویلیام از زندگی مجردی در ارتش لذت ببرد. این منبع در ادامه آورده بود که دوست ویلیام او را تشویق کرده که بی‌اهمیت به دخترها نزدیک شود و اینکه درخواست کاترین برای توجه بیشتر ویلیام به او بی مورد است.در ژوئن ۲۰۰۷ آن دو بر این مطلب که فقط دوستان صمیمی‌اند، پافشاری می‌کردند، گرچه رسانه‌ها از بهم پیوستن آن دو خبر می‌دادند.در همین زمان،کاترین و خانواده‌اش در کنسرتی که برای مادر مرحوم ویلیام؛ دایانا، شاهدخت ولز، برپا شده بود شرکت کردند. آن‌ها و ویلیام با دو ردیف فاصله نشسته بودند.

 

روشن شدن آتش روابطشان:

این دو با دخالت شاهزاده فنلاند سانتاویچ دوباره به هم رسیدند. پس از آن، کاترین و ویلیام در عموم با هم دیده شدند و روزنامه‌هایی مانند دیلی‌میل و بی‌بی‌سی عنوان کردند که «آتش روابط آنها دوباره روشن شده».در ۲۰۰۸ کاترین همراه ویلیام در جشنی که به مناسبت دریافت نشان بال‌های خلبانی ویلیام در کالج نیروی هوایی پادشاهی بود، شرکت کرد.

کیت میدلتون چگونه پرنسس مد جهان شد؟

شکایت از یک عکاس:

نیـویورک تایـمز در ۲۸ فوریهٔ ۲۰۱۰ اعـلام نـمود که کـاترین از یک عکاس به دلیل تجاوز به حریم خصوصی، شکایت کرده.این عکاس عکس‌هایی از کاترین در کریسمس گرفته بود. البته این عکس‌ها هیچ وقت در بریتانیا منتشر نشد. در سپتامر ۲۰۱۰ کاترین دیگر آن عکاس را تحت تعقیب قرار نداد.

کیت میدلتون چگونه پرنسس مد جهان شد؟

نـامـزدی:

به گزارش نیک شو، در نوامبر ۲۰۱۰ کاخ سلطـنتی اعلام کرد که کاترین و ویلیام در آوریل ۲۰۱۱ وصلت خواهند کرد. آن دو در اکتبر ۲۰۱۰ طی سفر ده روزه‌ای که به مناسبت دریافت مدرک پرواز هلی‌کوپتر ویلیام با هم به کنیا واقع در شرق آفریقا رفته بودند، نامزد شدند.

 

فهرست میهمانان جشن عروسی:

طـی روزهای پیش از ازدواج، انتشار فهرست مهمانان این جشن عروسی که شامل ۱۹۰۰ نفر میشدند جزء خبرهای پر حاشیه‌ بود که چند روز مانده به برگزاری این جشن نگاه‌ها را به سوی کاخ شاهبانو بریتانیا معطوف نمود. در این فهرست نام ۴۶ شاهزاده و عضو خاندان سلطنتی از چهار گوشه جهان دیده می‌شد. همچنین نمایندگان اتحادیه کشورهای همسود (مستعمرات گذشته پادشاهی متحده بریتانیا که بیشتر از ۶۰ کشور جهان را شامل می‌شوند) نیز در این مــراسـم حضور داشتند.

کیت میدلتون چگونه پرنسس مد جهان شد؟

طبق نوشته ی روزنامه دیلی تلگراف بریتانیا ، در این فهرست نامهایی چون تونی بلر و گوردون براون، نخست وزیران سابق بریتانیا دیده نمی‌شد. همچنین نام رهبران کشورهای مشهور دنیا همچون باراک اوباما و نیکولا سارکوزی در این فهرست وجود نداشت. هوگو برنارد عکاس خانواده سلطنتی نیز به عنوان عکاس ویژه در میهمانی دعوت بود.

 

از میهمانان مخصوص این مــراسـم می‌توان به دیوید بکهام و همسرش،التون جان، خواننده مشهور بریتانیایی که در مــراسـم ختم پرنسس دایانا آواز خواند، به همراه شریک زندگی اش دیوید فورنیش، مستر بین، برادر پرنسس دایانا و چندین چهره ورزشی اشاره کرد. مارگارت تاچر و جان میجر، نخست وزیران اسبق دولت محافظه‌کار بریتانیا که بر خلاف تونی بلر و گردون براون دارای القاب سلطنتی هستند، نیز برای شرکت در این مــراسـم دعوت شده بودند. نمایندگان حزب کارگر در مجلس بریتانیا عدم دعوت از بلر و براون برای شرکت در مــراسـم ازدواج را مایه تعجب دانستند.

 

در بین ۱۹۰۰ میهمان دعوت شده به این جشن عروسی نام بیش از ۲۰۰ سیاستمدار و دیپلمات از پادشاهی متحده بریتانیا و دیگر کشورهای جهان به چشم می‌خورد. در میان دعوت شدگان ۵۰ نفر از خاندان پادشاهی بریتانیا، ۴۰ نفر خاندان‌های پادشاهی کشورهای خارجی (که عمدتاً اروپایی هستند)،

 

۲۰۰ نفر سیـاستمدار، ۸۰ نفر کارکنان و اعضاء گروه‌های خیریه که عروس و داماد در آنها عضو بودند، ۶۰ نفر مسئولین کشورهای گروه همسود (مشترک المنافع) و ۳۰ نفر نیروی دفاعی وجود داشتند.شاهزاده ویلیام برخی خانواده‌های سربازان کشته شده در جنگ عراق را نیز دعوت کرده بود و همچنین پرنس سانتاویچ هم در این مــراسـم شرکت داشت.

کیت میدلتون چگونه پرنسس مد جهان شد؟

مــراسـم ازدواج:

مــراسـم ازدواج از ساعت ۱۲:۳۰ به وقت تهران و در تاریخ ۲۹ آوریل ۲۰۱۱ در کلیسای وست‌مینستر شهر لندن آغاز گردید. این مــراسـم در ساعت ۱۷ به وقت تهران به صورت رسمی پایان پذیرفت، اما پس از آن این مــراسـم که با صرف ناهار و رقص و پایکوبی همراه بود به صورت خصوصی ادامه یافت.

 

مــراسـم عقد طبق برنامه در ساعت ۱۴:۳۰ برگزار گردید. در ابتدا سیاستمداران دعوت شده وارد کلیسا شدند. بعد از آن ساقدوش داماد که شاهزاده هری بود به همراه داماد داخل کلیسا شدند. در مرحله بعدی عروس وارد کلیسا شد. مهمانان خانم لباس‌های رسمی و کلاه‌های مخصوص پوشیده بودند و از لباس‌های فانتزی و سبک خبری نبود.

 

در ساعت ۱۵:۵۲ کالسکه عروس و داماد و گروه اسب سواران که آنها را اسکورت کرده بودند وارد دروازه کاخ باکینگهام شدند. در ساعت ۱۵:۵۵ ملکه وارد کاخ باکینگهام شد.طراحی لباس عروس را سارا برتون از طراحان مشهور خانه مد الکساندر مک‌کوئین انجام داد. مدل یقه لباس عروس، مدل سوییت هارت (قلبی) بود. همچنین لباس عروس، آستینهای بلند و طرحی کلاسیک داشت. این لباس دارای یک دنباله نسبتاً بلند بود و از گیپور (پارچه توری شکل) در دوخت آن استفاده شده بود. گل‌های دسته گل عروس به رنگ سفید بود.

 

مــراسـم مانور هوایی با هواپیماهای زمان جنگ جهانی دوم و تعدادی هواپیمای مدرن، انجام شد. هواپیماهای تورنادو و تایدو برای ادای احترام و وفاداری به خانواده سلطنتی بر روی کاخ باکینگهام پرواز کردند.

 

کیک عروسی:

کیک عروسی زمینه و طرحی کاملاً انگلیسی داشت. کیک هشت طبقه ازدواج یک کیک سنتی میوه‌ای بود. کیک سفید رنگ عروسی با خامه تزئین شده بود. این کیک با ۹۰۰ گل از جنس پاستا گل‌آرایی شده بود.در این مــراسـم یک کیک شکلاتی چهار طبقه زیبا نیز ساخته شده بود که خود شاهزاده ویلیام سفارش داده بود.در مــراسـم ازدواج، ساقدوش عروس خواهرش فیلیپا و ساقدوش داماد برادر او شاهزاده هری بود.

 

رقص و پایکوبی مردم:

مــراسـم ازدواج را ۲ میلیارد نفر در سرتاسر دنیا که در نوع خود یک رکورد محسوب می‌شود، تماشا کردند. همچنین یک میلیون گردشگر در لندن که دو برابر حد معمول هر ساله بود به خاطر این مــراسـم وارد این شهر شدند. در این روز حدود یک میلیون نفر برای تماشای مــراسـم به خیابان‌های لندن رفته بودند.برخی از مردم بریتانیا از ساعت‌های آغازین صبح در اطراف خیابان مال چادر زده بودند. در طول مــراسـم، از پیش از مــراسـم تا پایان آن، مردم بریتانیا با رقص و پایکوبی و با اهتزاز درآوردن پرچم‌های پادشاهی متحده، انگلستان، اسکاتلند و ولز شادی خود را نشان می‌دادند.

 

عده‌ای از مردم هم نیز با در دست داشتن بادکنک، گل سر و سربندهایی با طرح‌های ملی و پرچم پادشاهی متحده آماده آغاز مــراسـم بودند. عده‌ای از مردم کلاه‌هایی بر سر داشتند که به طرح پرچم پادشاهی متحد بریتانیا بود.

کیت میدلتون چگونه پرنسس مد جهان شد؟

این رسم وجود دارد که وقتی اعضای سلطنتی ازدواج می‌کنند، به طور نمادین قلمرویی را صاحب می‌شوند. نام قلمرویی که ملکه الیزابت دوم پس از ازدواج برای ویلیام انتخاب کرد «کمبریج» است. بدین ترتیب ویلیام لقب «دوک کمبریج» و همسرش کاترین لقب «دوشس کمبریج» را دریافت کردند.

 

انتشار تمبر:

به مناسبت برگزاری عروسی شاهزاده ویلیام و کاترین میدلتون، تمبرهای جدیدی توسط دولت انگلستان در سال ۲۰۱۱ و در سری ۴ قطعه‌ای چاپ گردید. همچنین اداره پست کانادا روز جمعه ۲۹ آوریل ۲۰۱۱ تمبری به مناسبت برگزاری جشن عروسی چاپ کرد.

 

تولد جورج الکسندر لویس:

در ۳ دسامبر ۲۰۱۲، کاخ سنت جیمز اعلام نمود که دوشس حامله است و منتظر اولین فرزندش می‌باشد .وی به علت استفراغ تند بارداری در بیمارستان خصوصی شاه ادوارد هفتم در لندن بستری شد و سه روز در آن جا ماند. در ۱۴ ژانویه، کاخ سنت جیمز اعلام کرد که انتظار می‌رود نوزاد در ژوئیه به دنیا آید و حال دوشس هم رو به بهبود است.در ژانویهٔ ۲۰۱۳، ملکه نامه ای جدید صادر کرد که بر طبق آن اگر فرزند دوک و دوشس کمبریج دختر باشد، لقب شاهدختِ پادشاهی متحده و عنوان والاحضرتِ سلطنت را دریافت خواهد کرد. این مسئله برای تمام فرزندانی که دوک و دوشس کمبریج در آینده خواهند داشت، صدق می‌کند.

 

در ۲۲ ژوئیهٔ ۲۰۱۳، پس از آغاز درد اولیهٔ زایمان، دوشس کمبریج به بیمارستان سنت مری منتقل شد. او در آن روز، نوزاد پسری را با وزن ۸ پوند و ۶ اونس (۳.۸۰ کیلوگرم) در ساعت ۱۶:۲۴ به وقت محلی به دنیا آورد. نام فرزند متولد شده را جورج الکسندر لویس نهادند.اما کیت رسم همیشگی عروسان خاندان سلطنتی را شکست و بعد از به دنیا آوردن فرزندش هیچ پرستار شخصی استخدام نکرد. در عوض به دوستانش گفت که حداقل شش هفته پس از ترک بیمارستان در خانه والدینش زندگی خواهد کرد.این تصمیم بدین معنی بود که شاه آینده انگلستان زندگی خود را به جای اقامتگاه سلطنتی در خانه یکی از مردم عادی در برکشایر شروع می کند.

 

کیت درین باره گفت:

من فقط احساس می کنم بودن با خانواده ام برای من مطمئن تر و امن تر است.او معتقد بود هیچ کسی بهتر از مادرش نمی تواند درباره بزرگ کردن بچه به او آموزش دهد.

 

من یک مــلکه خواهم بود:

کتاب «من یک ملکه خواهم بود» نوشته روزنامه نگار ایتالیایی؛فدریکا برونینی که ماجرای آشنایی و ازدواج پرنس «ویلیام» و «کاترین میدلتون» در آن شرح داده شده در ایتالیا منتشر شده است.

 

تحصيلات و مدارك علمي:

رشته تاریخ هنر در دانشگاه سنت اندروز

 

افتخارات:

کاترین تا به حال در بسیاری از لیستهای خوش پوشان دنیا قرار گرفته و طبق انتخاب «دیلی تلگراف» به عنوان «متعهدترین نوظهور» در لیست ۲۰۰۶ برنـده‌ها و بـازنده‌ها قرار گرفته.او تـوسط «تاتلر» در سـال ۲۰۰۷ در رتبهٔ هشـتم در لیست ده تندیس برتر مد انتخاب گردید.زهمچنین در مجله مردم در سال ۲۰۰۷ و ۲۰۱۰ در لیست خوش پوشان جای گرفت.در ژوئن ۲۰۰۸ وبگاه Style.com کاترین را به عنوان تندیس زیبایی ماه انتخاب کرد. همچنین در جشنوارهٔ غرور در لیست خوش پوشان بین‌المـللی قـرار گـرفت.

 

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

حمید جعفری

حمید جعفری فعال حوزه محتوا و سئو و مدیر سایت نیک شو ، امیدوارم محتوای این سایت راهی باشد برای زندگی بهتر و لذت بخش تر ......

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا