پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • تا زمانی که به این سوالات جواب نداده اید ازدواج نکنید

  مجموعه : نکات انتخاب همسر

  تا زمانی که به این سوالات جواب نداده اید ازدواج نکنید

  تا زمانی که به این سوالات جواب نداده اید ازدواج نکنید

  ازدواج شرایطی دارد که می توانید در ادامه مطلب نکات بسیار مفیدی درباره آماده بودن درباره انجام آن بخوانید تا بدانید که آیا برای ازدواج و شروع زندگی مشترک آماده هستید یا خیر؟ می خواهید ازدواج کنید؟ دنبال نیمه گمشده تان می گردید؟ شاید هم شاهد دیدن زندگی های مشترک موفق بوده اید و می خواهید خودتان هم شروع کنید، فرقی ندارد، اگر دوست دارید بدانید که آیا واقعا آمادگی ازدواج را دارید یا خیر این سوال ها را از خودتان بپرسید. به علاوه با پرسیدن این سوال ها خودتان را بهتر می شناسید و در نتیجه می توانید انتظار یک رابطه رضایت بخش و موفق را داشته باشید.

   

  چه چیزی درباره آینده مرا نگران می کند؟

  به تمام نگرانی هایی که از آینده دارید فکر کنید نه تنها نگرانی های رابطه. آیا نگران از دست دادن اعتقادات تان هستید؟ یا این که نگران نداشتن پول کافی بعد از بازنشستگی هستید؟

  تا زمانی که به این سوالات جواب نداده اید ازدواج نکنید

  درک نگرانی های شخصی اهمیت زیادی دارد چون در این صورت می توانید تشخیص دهید که آیا همسرتان این نگرانی ها را کمتر می کند یا شدت میدهد.

   

  درک شخصی من از درست و غلط چیست؟

  انسان ها روحیات و اخلاقیات متفاوتی دارند و همه آن ها درک یکسانی از درست و غلط ندارند. ابتدا تعریفی از اخلاقیات داشته باشید و موضع خودتان از مسائل کلی اخلاقی را تعیین کنید. در نتیجه می توانید شریک زندگی متناسب خودتان پیدا کنید.

   

  علایق و سرگرمی هایم چه چیزهایی هستند؟

  برای شما سرگرمی یعنی یک هفته مسافرت. اما برای همسرتان سرگرمی یعنی ساعت ها جلوی تلویزیون نشستن. شاید در دوره آشنایی به خودتان بگویید هر چیزی که او دوست داشته باشد برایم سرگرم کننده است اما قبل از همه باید علایق و سرگرمی های خودتان را تشخیص دهید.

   

  در چه کارهایی ضعیف هستم؟

  نقاط ضعف و قوت تان را بشناسید. قبل از متعهد شدن کمبودها و نقص های خودتان را بشناسید. سپس ببینید که آیا همسرتان آنها را شدت میدهد یا به تقویت آن ها کمک میکند؟

  تا زمانی که به این سوالات جواب نداده اید ازدواج نکنید

  از این رابطه چه چیزی می خواهم؟

  از خودتان بپرسید که این ازدواج چه سودی برایم خواهد داشت؟ شاید به دنبال فردی هستید که با او به سفرهای پر ماجرا بروید. شاید هم به دنبال یک پشتیبان عاطفی همیشگی هستید. مطمئن باشید انتخابی که کرده اید مناسب شماست.

   

  آیا می توانم نیازهای او را برطرف کنم؟

  اگر احساس کنید در رابطه هیچ همکاری خاصی نمی کنید حس بی ارزشی میکنید. پس کارهایی که میتوانید در یک رابطه انجام دهید را ارزیابی کنید و مطمئن شوید که شما هم در رابطه همکاری های لازم را میکنید.

   

  مفهوم عشق از دیدگاه من چیست؟

  برای بعضی ها عشق یعنی احساس امنیت و برای برخی دیگر یعنی حس دوست داشته شدن. عشق از دیدگاه های مختلف متفاوت است و من معتقدم می توانید به دنبال هر چیزی که هستید آن را به دست بیاورید. به عبارت دیگر به کمتر از چیزی که از عشق میخواهید قانع نشوید.

  تا زمانی که به این سوالات جواب نداده اید ازدواج نکنید

  زبان عشق من چیست؟

  هیچکس به این امید که آتش عشق فرو نشیند ازدواج نمی کند. برای زنده نگه داشتن عشق در رابطه روش های عشق دادن و عشق گرفتن خودتان را بشناسید. گاهی اوقات روش همسرتان در نشان دادن عشق هیچ شباهتی به روش شما ندارد پس ممکن است تشخیص داده نشود.

   

  نقطه ضعف هایم چه چیزهایی هستند؟

  یکی دیگر از کلیدهای ازدواج پایدار شناخت نقاط ضعف مان است. چه چیزهایی شما را احساساتی، ناامید، آزرده خاطر و… می کند؟ اگر این نقاط ضعف خود را بشناسید در زندگی مشترک آسان تر می توانید با آن ها مقابله کنید تا به رابطه تان آسیبی نرساند.

   

  انگیزه ام از ازدواج چیست؟

  اگر دلیل تان برای ازدواج این است که دوستان و اطرافیان تان ازدواج کرده اند بهتر است که خواسته ها و آرزوهایتان را دوباره ارزیابی کنید. با یکسری تست های خودآزمایی می توانید به انگیزه خودتان پی ببرید و متوجه شوید که آماده بستن تعهد هستید یا خیر.

  تا زمانی که به این سوالات جواب نداده اید ازدواج نکنید

  به چه چیزهایی بیشتر ارزش می دهم؟

  باید یکسری ارزش ها و استانداردها برای خودتان داشته باشید. تا زمانی که به بعضی از ارزش ها (مثل روابط خانوادگی، معنویات و…) بیش از اندازه بها بدهید آمادگی ازدواج با فردی که ارزش های خودش را دارد ندارید.

   

  شیوه ارتباط من چگونه است؟

  آیا انسان مطیعی هستید یا متکی به خودتان هستید؟ آیا قبل از گفتن هر چیزی آن را سبک و سنگین می کنید یا هر چه به ذهن تان می رسد را بیان می کنید؟ همه ما در نحوه ارتباط برقرار کردنمان نقطه ضعف هایی داریم اما زمانی که آن ها را تشخیص ندهید به نقص های خطرناکی در رابطه تبدیل می شوند.

   

  پیش از ازدواج درباره آن ها با همسرتان صحبت کنید تا با همکاری هم، روی آنها کار کنید. بهرحال زندگی مشترک و ازدواج زیبایی های زیادی دارد اما مشکلات خود را هم به همراه دارد پس خوب فکر کنید و ببینید که آیا می توانید از پس مشکلات و مسئولبت ها بر بیایید؟ اگر توانش را دارید لحظه ای درنگ نکنید! و اگر هم ندارید کمی صبر کنید، همیشه وقت هست.

   

   

  به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟
  هیچ نظری ثبت نشده است

  نظرتان را بنویسید

 • مطالب پربازدید
 •