پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • کلیدهای طلایی عشق بازی برای افراد مجرد و متاهل

  مجموعه : همسرداری

  کلیدهای طلایی عشق بازی برای افراد مجرد و متاهل

  کلیدهای طلایی عشق بازی برای افراد مجرد و متاهل

  برای ایجاد نزدیکی و صمیمیت بین زوجین می توان از عشق بازی استفاده نمود که اوج آن عشق بازی با رابطه جنسی می باشد. محبت بین فرد و شریک زندگی اش می تواند با ارزش ترین چیز در زندگی باشد. حال به سراغ بررسی کامل عش بازی می رویم. چه چیز می‌تواند استرس‌آورتر از گفتگو با کسی باشد که حسابی مجذوب‌اش شده‌اید؟ چه در حوالی ولنتاین باشد، و چه در هر روز دیگر سال؛ خوشبختانه، علوم اجتماعی در مورد آموزش عشق بازی و راه‌های موفقیت و عدم موفقیت در عشق‌بازی به حقایقی پی برده است.

   

  در این مقاله برخی از جالبترین و جذابترین نتایج علمی را در مورد هنر و آموزش عشق بازی گردآوری کرده‌ایم که با استفاده از آن‌ها می‌توانید با فراغ بال و اعتماد به نفس مسیر عشق را خرامان طی کنید.

  کلیدهای طلایی عشق بازی برای افراد مجرد و متاهل

  ۱. زوج ها به شش دلیل مختلف عشق‌بازی می‌کنند

  دیوید درایدن هنینگسون، استاد دانشگاه ایلینوی شمالی، در بررسی پیشینه‌ی پژوهش در مورد آموزش عشق بازی در ۲۰۰۴، شش انگیزه‌ی مختلف را برای این رفتار شناسایی کرد:

   

  – برقراری رابطه‌ی جنسی: تلاش برای آماده‌سازی شریک جنسی برای شروع رابطه‌ی جنسی

   

  – سرگرمی: انجام این کار به مثابه‌ی تفریحی پر شور و حرارت

   

  – کاوش و اکتشاف: تلاش برای درک این موضوع که ایجاد رابطه با یک فرد خاص چه حسی را در پی دارد

   

  – ارتباط: تلاش برای بیش‌تر کردن صمیمیت در یک رابطه

   

  – عزت نفس: جهت بالا بردن عزت نفس

   

  – ابزاری: تلاش برای به دست آوردن چیزی از یک فرد

   

  هنینگسون در این مطالعه، از ۱۰۱ دانشجوی زن و ۹۹ دانشجوی مرد خواست در مورد گفتگویی فرضی میان یک مرد و زن بنویسند که پر از عشق‌بازی باشد، و سپس انگیزه‌های موجود در این گفتگوها را مورد شناسایی قرار داد.این رفتارها از جهت هنجارهای جنسیتی مورد تحلیل قرار گرفت: مردان به شکلی چشمگیر به انگیزه‌ی جنسی تمایل داشتند، در حالی‌که زنان دارای انگیزه‌ی ارتباطی بودند.

   

  ۲. افراد متاهل به عشق‌بازی نیاز دارند

  عشق‌بازی نیز معمولا مانند استفاده از برخی شبکه‌های اجتماعی، نگه‌داری از گربه، و مرگ در فراق یار بیش‌تر به افراد مجرد تعلق دارد. ولی متاهل‌ها نیز باید روش‌های صحیح عشق‌بازی را بدانند. برندی فریزبی، پژوهشگر دانشگاه کنتاکی،در ۲۰۱۲ پس از مطالعه بر روی۱۶۴ زوج متاهل به این نتیجه رسید که بیش‌تر آن‌ها از عشق‌بازی – مثلا بازی با پاهای یکدیگر یا نجوا کردن در گوش هم – به عنوان ابزاری برای حفظ و تقویت صمیمیت‌شان استفاده می‌کنند. وی در مقاله‌اش نوشت، غالب اوقات زوج‌های متاهل “‌برای ایجاد دنیای شخصی‌شان با همسر خود‌”‌ عشق‌بازی می‌کنند.

   

  ۳. برای شروع گفتگو، بیان برخی جملات نتایج بهتری در پی خواهند داشت

  طی مطالعه‌ای توسط روانشناسی به نام کریس ال. کلاینکه در دانشگاه آلاسکا که نتایج آن در مجله‌ی “‌نقش‌های جنسی‌“‌ به چاپ رسید، از ۶۰۰ شرکت‌کننده خواسته شد میزان تاثیرگذاری سه گونه‌ی مختلف شروع گفتگو با عشق‌بازی را ارزیابی کنند و به هر کدام نمره بدهند:

   

  – جملاتی برای جلب توجه دخترها مثل “‌قلب من از آهن درست شده، ولی ظاهرا شما قوی‌ترین آهن‌ربای دنیایی‌”‌

   

  – سوالاتی با پایان باز و بدون مضامین زننده مثل “نظرتان راجع به فلان گروه خواننده چیست؟‌”‌ یا “‌به کدام ورزش یا تیم ورزشی علاقه دارید؟‌”‌

   

  – و جملات رک و مستقیم مثل “‌شما خیلی زیبایی – می‌تونم یک نوشیدنی مهمون‌تون کنم؟‌”‌

   

  پاسخ‌ها کاملا بر اساس جنسیت شرکت‌کنندگان متفاوت بودند: در حالی‌که مردان شرکت‌کننده در این مطالعه بیش‌تر روش رک و مستقیم را ترجیح می‌دادند، زنان به سوالات با پایان باز و بدون مضامین زننده تمایل داشتند. البته جای تعجب ندارد که افرادی اندک نیز ‌روش اول را ترجیح دادند.

   

  ۴. افراد پس از چند گفتگوی کوتاه و غیررسمی با یکدیگر احساس نزدیکی می‌کنند

  شاید بدانید پرسیدن سوال از شخص مورد علاقه‌تان یکی از بهترین ایده‌ها برای نزدیکی به وی است.ولی در این میان نوع سوال بسیار حائز اهمیت است.بر اساس مطالعه‌ای مشهور و گسترده در ۱۹۹۷ که در دانشگاه ایالتی نیویورک توسط روانشناسی به نام آرتور آرون صورت گرفت،وقتی آدم‌ها سوالاتی صمیمانه‌ نظیر “‌عشق و محبت چه نقشی در زندگی‌تان ایفا می‌کند؟‌”‌ و “‌جدی‌ترین نکته‌ی زندگی‌تان چیست‌؟‌”‌ را از یکدیگر می‌پرسند، بیش از پیش با یکدیگر احساس تعلق و نزدیکی می‌کنند.شش ماه پس از انجام این مطالعه، دو نفر از شرکت‌کنندگان (بخشی کوچک از گروه اصلی مطالعه) عاشق یکدیگر شدند – با این‌که این اتفاق آن‌چنان چشمگیر نبود،‌ ولی می‌توان از آن به عنوان نتیجه‌ی جالب این مطالعه یاد نمود.

   

  ۵. آقایان در مورد میزان جذب شدن زنان نسبت به خود غلو می‌کنند

  شواهد جمع‌آوری‌شده از چندین مطالعه‌ی مختلف موید این موضوع هستند که در میان آدم‌های علاقه‌مند به جنس مخالف، معمولا مردان بیش از اندازه‌ی واقعی احساس می‌کنند زنان از لحاظ جنسی جذب‌شان شده‌اند،در حالی که زنان معمولا کاملا بر عکس هستند و کم‌تر از میزان واقعی احساس می‌کنند که مردی از لحاظ جنسی مجذوب‌شان شده است. به عبارت دیگر، مردان تمایل دارند فکر کنند زنان مجذوب‌شان شده‌اند، با این‌که ممکن است واقعا این‌طور نباشد؛ و زنان تمایل دارند به جذب شدن مردان نسبت به خود توجه نکنند.

   

  در تحلیل بسیاری از این قبیل مطالعات در ۲۰۰۰، مارتی جی. هاسلتون و دیوید ام. باس، روانشناسان دانشگاه تگزاس درباره‌ی این موضوع توضیحاتی متعدد ارائه دادند؛مثلا به گفته‌ی آن‌ها، مردان به گونه‌ای رشد می‌یابند که بیش ‌از زنان به اطراف‌شان نگاه جنسی داشته باشند و زنان از کودکی باحیاتر و متواضع‌تر بار می‌آیند؛ ولی روانشناسان هم‌چنان نتوانسته‌اند توضیحی کامل و جامع از مشاهدات‌شان ارائه نمایند.

   

  ۶. معیارهای انتخاب جذاب‌ترین شخصیت‌ها به جنسیت آدم‌ها بستگی دارد

  بر اساس مطالعه‌ای در ۲۰۱۱ که توسط روانشناسی به نام جسیکا تریسی در دانشگاه بریتیش کلمبیا به عمل آمد، معیارهای حالات چهره‌ی مورد علاقه‌ی زنان و مردان غیرهم‌جنس‌گرا به شدت با یکدیگر متفاوت هستند. تریسی پس از نمایش ۱۰۴۱ تصویر از حالات مختلف چهره به شرکت‌کنندگان دریافت:

   

  – از نظر زنان، شادی قابل مشاهده در صورت به عنوان کلیدی‌ترین عامل در جذابیت حالت چهره به شمار می‌رود، ولی از نظر مردان عاملی مهم به حساب نمی‌آید.

   

  – وجود غرور در حالت چهره‌ی زنان بیش از هر چیز دیگر مردان را به خود جذب می‌کند، در حالی‌که برای زنان آن‌چنان جذابیتی به همراه ندارد.

   

  – نکته‌ی جالب توجه این است که وجود شرم و حیا در حالت چهره به طور نسبی برای هر دو جنس جذاب تلقی می‌شود.

  کلیدهای طلایی عشق بازی برای افراد مجرد و متاهل

  ۷. تماس بدنی بسیار ملایم و دوستانه می‌تواند به جوش خوردن معامله کمک کند

  البته منظورمان از تماس بدنی، ماساژ کامل گردن و شانه نیست، بلکه قرار دادن ملایم دست بر روی بازوی طرف مقابل می‌تواند به شکل‌گیری یک رابطه بسیار کمک کند.روانشناسی به نام نیکولاس گوگن در ۲۰۰۴ از چند مرد بیست ساله خواست تا در یکی از شهرهای فرانسه به زنانی که در پیاده‌رو راه می‌رفتند نزدیک شوند و شماره‌ی تلفن‌شان را درخواست کنند. در نیمی از دفعات، مردان به فقط درخواست شماره می‌کردند و در نیمی دیگر، به آرامی و هم‌زمان با درخواست شماره‌ی تلفن دست‌شان را روی بازوی زنان می‌گذاشتند.نتیجه کاملا مشخص است؛ مردان هنگامی که هم‌زمان با درخواست شماره، بازوی زنان را لمس کرده بودند، موفق‌تر بودند.

   

  ۸. عشق‌بازی می‌تواند میزان جذب طرفین را افزایش دهد

  استیون دبلیو. گنگستاد، روانشناس تکاملی دانشگاه نیومکزیکو به نشریه‌ی سایکولوژی تودی گفت، عشق‌بازی “‌فرایند مذاکره‌ای‌”‌ است که درست پس از اولین دقایق جذب شدن به طرف مقابل رخ می‌دهد؛ نوعی روش دقیق و ظریفی از آزمودن پدیده‌ای جدید.این‌گونه نیست که فقط بگویید من مجذوب تو شدم؛ آیا تو هم مجذوب من شده‌ای؟ گنگستاد می‌گوید: “‌راه بهتر و موثرتر این است که در ابعاد کوچک‌تر و به عنوان پیش‌نمایش، میزان جذب شدن خود را نشان دهید و به میزان جذب شدن‌ طرف مقابل‌تان نیز پی ببرید. به این ترتیب، عشق‌بازی می‌تواند میزان جذب طرفین به یکدیگر را افزایش دهد.‌”

   

  ۹. نور خورشید می‌تواند در این میان تاثیرگذار باشد

  آزمایش هوشمندانه‌ی دیگری که توسط گوگن صورت پذیرفت نشان داد، هنگام عشق‌بازی وضعیت آب‌وهوا نیز می‌تواند در میزان موفقیت‌تان تاثیرگذار باشد. یک بار دیگر، وی از چند جوان بیست ساله خواست که در خیابان‌های فرانسه به زنان نزدیک شوند و از آن‌ها شماره‌ی تلفن بخواهند. نیمی از دفعات در هوای آفتابی و نیمی دیگر در هوای ابری انجام شد. نتایج نشان دادند زنان در هوای آفتابی به دادن شماره‌ی تلفن خود‌ بیش‌تر تمایل پیدا می‌کنند.

   

  ۱۰. احساسی که یک فرد از عشق‌بازی با فردی غیر از همسر یا شریک جنسی‌اش تجربه می‌کند، به جنسیت آن فرد بستگی دارد

  با ورود شما به یک رابطه لزوما میل و هیجان‌تان به عشق‌بازی با دیگران از بین نمی‌رود.ولی مطالعه‌ای در ۲۰۰۸ در دانشگاه مک‌گیل به این نتیجه رسید که زنان و مردان متعهد به یک رابطه پس از عشق‌بازی بالقوه با فردی دیگر واکنش‌های متفاوتی از خود نشان می‌دهند.طی یک مطالعه، از میان ۷۱ دانشجوی مرد در مقطع لیسانس که متعهد به یک رابطه بودند، بخشی در مقابل زنان جذابی قرار گرفتند که با آن‌ها عشق‌بازی می‌کردند و برخی دیگر با زنانی مواجه شدند که نادیده‌شان می‌گرفتند. آزمایش مشابه‌ای نیز بر روی ۵۸ دانشجوی زن در مقطع لیسانس به عمل آمد و آن‌ها نیز در مقابل مردان جذاب یا مردان خویشتن‌دار قرار گرفتند.

   

  پس از این ملاقات‌ها، پژوهشگران از شرکت‌کنندگان پرسیدند ‌”‌اگر همسران‌شان کار آزاردهنده‌ای انجام دهند، چه واکنشی نشان خواهند داد؟‌”‌ مردانی که با زن جذاب ملاقات کرده بودند تا ۱۲ درصد از سایر مردان به بخشیدن همسران‌شان اذعان کردند، در حالی‌که زنانی که با مرد جذاب مواجه شده بودند تا ۱۷/۵ درصد بیش از سایر زنان بخشش و رافت از خود نشان دادند.

   

  ۱۱. صرفا جذابیت طرف مقابل باعث بر انگیختن حس عشق‌بازی در افراد نمی‌شود

  جذابیت‌تان باعث تحریک‌ دیگران نمی‌شود، بلکه پیام‌ها و نشانه‌های‌تان دیگران را به سمت‌تان می‌کشانند. طبق پژوهشی که توسط روانشناس دانشگاه وبستر، مونیکا مور – که پیش‌تر به مطالعه‌ی عشق‌بازی‌های افراد در کافه‌های مجردها،مراکز خرید و دیگر مکان‌های ملاقات جوانان پرداخته بود – به عمل آمد، زنانی که لبخند می‌زنند و با دیگران تماس چشمی برقرار می‌کنند بیش از زنانی که فقط جذاب و زیبا هستند می‌توانند مردان را به سمت خود جلب کنند.

   

   

  ۱2. پنج سبک اصلی درمورد عشق‌بازی وجود دارد

  وقتی صحبت از عشق‌بازی به میان می‌آید، آدم‌های مختلف می‌توانند سبک‌هایی مختلف از خود نشان دهند.جفری ای. هال و چونگ ژینگ در ۲۰۱۰ نتایج پژوهشی را به چاپ رساندند که نشان می‌داد ۵ سبک مختلف برای عشق‌بازی وجود دارد. آن‌ها در ۲۰۱۵ پژوهش‌شان را با تفکیک هر سبک به مجموعه‌ای از رفتارهای کلامی و غیرکلامی ادامه دادند.

   

  در پایان، طبق آن‌چه سوزان کراس ویتبرن در گفتگو با سایکولوژی تودی عنوان کرده است، به برخی از رفتارهای کلیدی هر یک از این سبک‌ها اشاره می‌کنیم:

  – افرادی که به عشق‌بازی‌های جسمی علاقه دارند، معمولا با ملایمت و آرامی فرد مورد علاقه‌شان را لمس می‌کنند.

   

  – قدیمی‌ها معتقدند در عشق‌بازی مردان باید اولین حرکت را انجام دهند.

   

  – کسانی که به عشق‌بازی صمیمانه معتقدند، کاری می‌کنند اول دیگران آغوش خود را به سمت‌شان باز کنند.

   

  – آن‌هایی که عشق‌بازی بازیگوشانه را دوست دارند، این تعامل را به عنوان نوعی بازی می‌نگرند و ممکن است از عشق‌بازی به عنوان ابزاری برای هدف دیگر استفاده کنند.

   

  – افرادی که در عشق‌بازی بسیار مودب هستند، از انجام‌ رفتارهای زننده و نامناسب جنسی پرهیز می‌کنند.

   

  ۱3. تماس چشمی واقعا می‌تواند موثر باشد

  خیره شده در چشمان افراد دیگر واقعا می‌تواند به ایجاد رابطه‌ی نزدیک کمک کند؛ البته اگر در چشم دیگران آدم نفرت‌انگیزی نباشید. طی یک مطالعه، پژوهشگران از ۴۸ زوج غیرهم‌جنس و ناآشنا خواستند به مدت ۲ دقیقه سه عمل زیر را انجام دهند:

   

  ۱. به چشمان طرف مقابل خیره شوند،

   

  ۲. به دستان طرف مقابل خیره شوند،

   

  ۳. تعداد پلک زدن‌های طرف مقابل را بشمرند.

   

  بیش‌تر آن‌ها اذعان کردند وقتی هر دو نفر هم‌زمان به چشمان هم خیره می‌شدند – یعنی به یکدیگر نگاه می‌کردند – نسبت به دو موقعیت دیگر احساسات بیش‌تری از عشق و محبت درون‌شان شکل می‌گرفت.

   

   

  به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟
  هیچ نظری ثبت نشده است

  نظرتان را بنویسید

 • مطالب پربازدید
 •