پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • کدام کشورهای جهان بالاترین ضریب هوشی IQ را دارند؟

  مجموعه : مطالب جالب علمی

  کدام کشورهای جهان بالاترین ضریب هوشی IQ را دارند؟

  امروز به شما مردم کشورهایی را معرفی می کنیم که بالاترین ضریب هوشی را دارند و در جهان زبانزد هستند. با سایت نیک شو همراه باشید. آیا تا بــه حال این سوال بــه ذهن‌تان رسیده اســت که مردم کشورتان از لحاظ ضریب هوشی (آی کیو) در مقایسه با مردم سایر نقاط جهان در چه رتبــه‌ای قرار دارنــد؟

   

  این سوال بــه فکر بسیاری از آدم‌ها خطور کرده اســت، و سال‌ها اســت بررسی‌های بسیاری در این زمینه بــه‌عمل آمده اســت. یکی از تازه‌ترین و جامع‌ترین پژوهش‌ها در زمینه‌ی ضریب هوشی (IQ) توسط موسسه‌ی آماری پژوهش‌های مغزی بــه‌عمل آمده اســت.

   

  این موسسه‌ یک نهاد آموزشی بین‌المللی اســت که در آن، جهت جمع‌آوری آمار، در مورد حوزه‌های مورد علاقه‌ی عمومی تحقیق و تحلیل ميکننــد. اگر شما هم مایل هستید بدانید‌ باهوش‌ترین آدم‌های جهان در چه کشورهایی زنــدگی ميکننــد، این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

   

  در این پست، فهرستی از ۲۵ کشور با بالاترین میانگین ضریب هوشی (آی کیو) را بــه شما نشان ميدهیم.

  کدام کشورهای جهان بالاترین ضریب هوشی IQ را دارند؟

  رتبــه‌بنــدی‌ها در مورد میانگین ضریب هوشی (IQ) مردم کشورها همیشه بحث برانگیز بوده اســت و باید در تفسیر آن با احتیاط عمل کرد.

   

  جایگاه بیش‌تر کشورهایی که در این رتبــه‌بنــدی قرار دارنــد، با چنــدین کشور دیگر مشترک اســت؛ یعنی در هر رتبــه، کشورهایی با مردمی با ضریب هوشی (آی کیو) مشابــه قرار دارنــد – ولی این کشورها را بر اساس ترتیب حروف الفبا از یکدیگر جدا کرده‌ایم تا بــه یک فهرست ۲۵ تایی برسیم.

   

  لازم بــه ذکر اســت، فهرست پیش رو بر بــه مثابــه‌ی رتبــه‌بنــدی میانگین ضریب هوشی یا (آی کیو) در نژادهای مختلف نیست.

   

  ۲۵ کشور کانادا با میانگین ضریب هوشی ۹۷

  کانادا در بسیاری از معیارهای بین‌المللی نظیر آزادی‌های مدنی، کیفیت زنــدگی، تحصیل و غیره در رتبــه‌های بالایی قرار دارد؛ از این رو، مشاهده‌ی نام این کشور در فهرست کشورهایی با بالاترین میانگین ضریب هوشی (IQ) جای تعجب نــدارد.

   

  کانادا با میانگین ضریب هوشی (آی کیو) ملی ۹۷، جایگاه بیست و پنجم کشورهایی با بالاترین میانگین‌ آی کیو (IQ) را بــه طور مشترک با کشورهای جمهوری چک و فنلانــد که این دو نیز امتیاز مشابــه‌ای بــه‌دست آورده‌انــد بــه خود اختصاص داده اســت.

   

  ۲۴ ایالات متحده امریکا با میانگین ضریب هوشی ۹۸

  شاید وقتی صحبت از معیار میانگین باهوشی در دنیا بــه میان ميآید، نام ایالات متحده بــه فکر همگان خطور نکنــد، ولی حقیقت این اســت که نتایج رتبــه‌بنــدی که توسط موسسه‌ی آماری پژوهش‌های مغزی بــه‌عمل آمده اســت، نشان ميدهد امریکایی‌ها واقعا جزء باهوش‌ترین ملت‌های دنیا هستنــد، زیرا میانگین ضریب هوشی (IQ) آنها معادل ۹۸ اســت.

   

  ۲۳ نروژ با میانگین ضریب هوشی ۹۸

  نخستین کشور اسکانــدیناوی این فهرست، نروژ اســت که بــه خاطر کیفیت بالای زنــدگی، دارا بودن یکی از بالاترین درآمدها، و هم‌چنین چشم‌انــدازهای خیره‌کننــده‌اش در جهان مشهور اســت.

   

  بنابراین بدیهی اســت که مردم این کشور نیز باید بسیار باهوش باشنــد؛ زیرا میانگین ضریب هوشی (آی کیو) آنها نیز معادل ۹۸ اســت.

   

  ۲۲ مغولستان با میانگین ضریب هوشی ۹۸

  مغولستان، این کشورِ واقع در شرق آسیا و محصور در خشکی، با این‌که ماننــد سایر کشورهای موجود در این فهرست توسعه نیافته اســت، ولی با تعجب باید گفت، طبق بررسی‌ها در زمینه‌ی ضریب هوشی (آی کیو) این کشور دارای مردمی باهوش اســت.

   

  با این‌که هنوز دامداری و کشاورزی مهم‌ترین بخش از اقتصاد مغولستان را تشکیل ميدهنــد، ضریب هوشی (IQ) مردم این کشور با کشورهای نروژ، ایالات متحده، فرانسه، دانمارک، و اســترالیا برابر اســت.

   

  ۲۱ فرانسه با میانگین ضریب هوشی ۹۸

  فرانسه، محبوب‌ترین کشور از نگاه گردشگران، از لحاظ بسیاری از رتبــه‌بنــدی‌های بین‌المللی نظیر تحصیلات، مراقبت‌های بــهداشتی، امید بــه زنــدگی، توسعه‌ی انسانی و غیره در رتبــه‌های بالایی قرار دارد؛ این کشور، هم‌چنین، در مطالعات ضریب هوشی (آی کیو) نتایج بسیار خوبی نیز کسب کرده اســت.

   

  ۲۰ دانمارک با میانگین ضریب هوشی ۹۸

  دانمارکی‌ها دارای اســتانــدارد بالایی از زنــدگی، آمار فساد پایین، احساس خوشبختی زیاد، و هم‌چنین هوش بسیار بالایی هستنــد. شاید آموزش رایگان و با کیفیت عالی، یکی از دلایل کسب این رتبــه و دارا بودن میانگین ضریب هوشی (آی کیو) ۹۸ باشد.

   

  ۱۹ اســترالیا با میانگین ضریب هوشی ۹۸

  اســترالیا، کشوری که از لحاظ شاخص توسعه‌ی انسانی در رتبــه‌ی دوم دنیا قرار دارد، از جمله کشورهایی اســت که دارای مردمی با میانگین ضریب هوشی (آی کیو) ۹۸ هستنــد.

   

  مردم اســترالیا، هم‌چنین، از داشتن نظام آموزشی عالی و نرخ سواد بسیار بالا که طبق تخمین‌ها در ۲۰۰۳، ۹۹ درصد بود – بــه خود ميبالنــد.

   

  ۱۸ اسپانیا با میانگین ضریب هوشی ۹۹

  اسپانیا، بزرگ‌ترین کشور در جنوب اروپا، در سال‌های اخیر در برخی حوزه‌های اجتماعی اقتصادی (نظیر نرخ بیکاری) بسیار درخشان ظاهر نشده اســت. با وجود این، آن‌چه مردم این کشور ميتواننــد هنوز بــه آن افتخار کننــد، هوش بالای‌شان اســت.

   

  میانگین ضریب هوشی (IQ) مردم اسپانیا ۹۹ اســت.

   

  ۱۷ لهستان با میانگین ضریب هوشی ۹۹

  شاید برای برخی‌ها، مشاهده‌ی نام لهستان در رتبــه‌های بالای ضریب هوشی (آی کیو) تعجب‌آور باشد، ولی اگر نگاهی بــه تعداد دانشمنــدان، نویسنــدگان، فلاسفه، هنرمنــدان، و سایر شخصیت‌های متمایز و برجسته‌ی این کشور بینــدازیم، صحت نتایج بــه‌دست آمده توسط مردم لهستان در این مطالعه در زمینه‌ی بالاترین ضریب هوشی (IQ) در جهان برای‌مان ثابت خواهد شد.

   

  ۱۶ مجارستان با میانگین ضریب هوشی ۹۹

  مجارستان، یکی از کوچک‌ترین کشورهای این فهرست، موطن کم‌تر از۱۰ میلیون آدم اســت؛ ولی وسعت کوچک این کشور را، سهم قابل توجه مردم این کشور در کمک بــه هنر، موسیقی، ادبیات، ورزش، علم، و فناوری جهان جبران کرده اســت.

   

  مردم مجارستان ملت بسیار باهوشی هستنــد، و پژوهش‌های موسسه‌ی آماری پژوهش‌های مغزی در زمینه‌ی ضریب هوشی (IQ) این ادعا را ثابت کرده اســت.

   

  ۱۵ بریتانیا با میانگین ضریب هوشی ۱۰۰

  نخستین کشوری که مردم‌اش در میانگین ضریب هوشی (آی کیو) حائز امتیاز ۱۰۰ شدنــد، بریتانیا اســت. این کشور که در غرب اروپا واقع اســت، با تاثیر قابل توجه‌اش در اقتصاد، فرهنگ، نیروی نظامی، علم، و سیاســت بین‌الملل، هم‌چنان بــه عنوان یکی از قدرت‌های بزرگ در جهان خودنمایی ميکنــد.

   

  بریتانیا، هم‌چنین، دارای دانشگاه‌های معتبر بسیار و حائز یکی از بالاترین درصدها از لحاظ درجه‌ی دانشگاهی یا تحصیلی شهرونــدان در جهان اســت.

   

  ۱۴ نیوزلنــد با میانگین ضریب هوشی ۱۰۰

  از چشم‌انــدازهای تماشایی و حیوانات منحصر بــه فرد گرفته، تا تیم ملی قدرتمنــد راگبی (مشهور بــه سیاه‌پوشان یا All Blacks) و رقص هاکا، چیزهای بسیاری وجود دارنــد که نیوزلنــد بــه خاطرشان در دنیا دارای شهرت اســت، ولی شاید خیلی‌ها نميدانستنــد که مردم این کشور عجیب، در میان باهوش‌ترین ملت‌های جهان قرار داشته باشنــد.

   

  ۱۳ چین با میانگین ضریب هوشی ۱۰۰

  گاهی اوقات بــه این کشور لقب “‌مهد تمدن‌”‌ ميدهنــد؛ چین خاســتگاه بسیاری از اختراعات اســت، و همین مسئله نشان ميدهد این کشور عظیم و پهناور باید وطن یکی از باهوش‌ترین مردمان جهان باشد.

   

  طبق نتایج پژوهش‌های بــه‌عمل آمده توسط موسسه‌ی آماری پژوهش‌های مغزی، ضریب هوشی (آی کیو) مردم چین معادل ۱۰۰ اســت.

   

  ۱۲ بلژیک با میانگین ضریب هوشی ۱۰۰

  بلژیک، بــه عنوان عضو موسس ناتو، اتحادیه‌ی اروپا، سازمان تجارت جهانی، و سایر سازمان‌های مهم جهان، یکی دیگر از کشورهای غرب اروپایی حاضر در این فهرست اســت. بلژیک، زادگاه بسیاری از دانشمنــدان شناخته‌ شده‌ی جهان، دارای مردمی با میانگین ضریب هوشی (IQ ۱۰۰ ) اســت.

   

  ۱۱ سوئیس با میانگین ضریب هوشی ۱۰۱

  سوئیس از لحاظ بسیاری از معیارهای عملکرد ملی، در صدر رتبــه‌بنــدی‌های جهانی یا دارای رتبــه‌های بسیار بالا اســت. این کشور هم‌چنین بــه خاطر نظام آموزشی منحصر بــه فردش مشهور اســت؛ در این نظام آموزشی، برنامه‌ها دقیقا مطابق با نیازها و توانایی‌های دانش‌آموزان تهیه ميشونــد.

   

  از این رو، کسب امتیاز بالا در میانگین ضریب هوشی (آی کیو) از جانب مردم بسیار باهوش کشور سوئیس کاملا قابل درک اســت.

   

  ۱۰ سوئد با میانگین ضریب هوشی ۱۰۱

  سوئد در بسیاری از مقوله‌های اجتماعی اقتصادی نظیر کیفیت زنــدگی، بــهداشت و سلامت، تحصیلات، آزادی‌های مدنی، رقابت‌پذیری اقتصادی و غیره عملکردی بسیار عالی دارد.

   

  از این رو، قرار گرفتن این کشور اسکانــدیناوی در جایگاه دهم رتبــه‌بنــدی کشورهای دارای باهوش‌ترین مردم دنیا تعجب‌آور نیست.

   

  ۹ هلنــد با میانگین ضریب هوشی ۱۰۲

  مردم هلنــد مکررا حائز جایگاه بالایی در رتبــه‌بنــدی شادترین مردم دنیا ميشونــد؛ و این بازتاب کیفیت و میزان سعادتمنــدی بالای مردم این کشور اســت.

   

  بدیهی اســت، هلنــدی‌ها نه فقط شاد و ثروتمنــد هستنــد، بلکه هم‌چنین با دارا بودن میانگین ضریب هوشی (IQ) ۱۰۲، یکی از باهوش‌ترین مردمان دنیا نیز باشنــد.

   

  ۸ ایتالیا با میانگین ضریب هوشی ۱۰۲

  با بررسی سهم عظیم مردم ایتالیا در رشد و توسعه‌ی حوزه‌های گوناگونی از جمله علم، فناوری، و هنر، قرار گرفتن نام آنها در میان ۱۰ باهوش‌ترین مردم دنیا اصلا جای تعجب نــدارد. میانگین ضریب هوشی (آی کیو) مردم این کشور ۱۰۲ اســت.

   

  ۷ آلمان با میانگین ضریب هوشی ۱۰۲

  آلمان،با بیش از ۸۲ میلیون آدم، کشوری اســت فوق‌العاده توسعه یافته که با داشتن مردمانی ماهر، سازنــده، و بسیار باهوش، دارای اســتانــداردهای زنــدگی برجسته و پایداری اســت.

   

  آلمان دارای نظام آموزشی بسیار کارآمد، و دانشگاه‌های بسیار معتبر و رایگان فراوانی اســت.

   

  ۶ اتریش با میانگین ضریب هوشی ۱۰۲

  اتریش در مقایسه با همسایه‌ی شمالی‌اش، آلمان، بسیار کوچک و کم‌جمعیت اســت، ولی از لحاظ اســتانــداردهای زنــدگی، سعادتمنــدی، تحصیلات، و سایر مقوله‌های اجتماعی اقتصادی، چیزی از آلمان کم نــدارد.

   

  طبق بررسی‌های موسسه‌ی آماری پژوهش‌های مغزی مردم اتریش دارای میانگین ضریب هوشی (آی کیو) معادل ۱۹۲ هستنــد.

   

  ۵ سنگاپور با میانگین ضریب هوشی ۱۰۳

  پنج رتبــه‌ی برتر در میانگین ضریب هوشی (آی کیو) در جهان، منحصرا در دست آسیایی‌ها قرار دارد؛ و رتبــه‌ی پنجم این فهرست متعلق بــه مردم سنگاپور اســت. این دولت شهر مقتدر که از لحاظ فناوری بــه عنوان یکی از توسعه‌ یافته‌ترین کشورهای دنیا شناخته ميشود، دارای مردمانی اســت با میانگین ضریب هوشی‌ (IQ) ۱۰۳.

   

  ۴ تایوان با میانگین ضریب هوشی ۱۰۴

  یکی دیگر از اَبَر قدرت‌های فناوری در جنوب شرق آسیا؛ تایوان از نیروی کار بــه شدت ماهر و باهوش بــهره ميبرد، و با توجه بــه این‌که درصد بسیار بالایی از مردم این کشور دارای تحصیلات دانشگاهی هستنــد، در میان تحصیل کرده‌ترین کشورهای دنیا قرار دارد. میانگین ضریب هوشی (آی کیو) مردم تایوان ۱۰۴ اســت.

   

  ۳ ژاپن با میانگین ضریب هوشی ۱۰۵

  ژاپن، با داشتن بالاترین سطح امید بــه زنــدگی در جهان، کشوری پیشرو در پژوهش‌های علمی و فناوری بــه شمار ميرود؛ این آمارها قطعا حاکی از هوش بالای مردم این کشور هستنــد. ژاپن، با داشتن مردمانی با ضریب هوشی (IQ) معادل ۱۰۵، از لحاظ باهوش‌ترین مردم جهان، رتبــه‌ی سوم را بــه خود اختصاص داده اســت.

   

  ۲ کره جنوبی با میانگین ضریب هوشی ۱۰۶

  کره جنوبی، یکی از چهار اژدهای آسیایی (بــه همراه تایوان، سنگاپور، و هنگ‌ کنگ)، از لحاظ فناوری، کشوری اســت پیشرفته و توسعه یافته، با نیروی کار بسیار با انگیزه، تحصیل کرده، و ماهر. مردم کره جنوبی، با کسب امتیاز ۱۰۶ در مطالعه‌ی پژوهشی ضریب هوشی (IQ)، در رتبــه‌ی دوم باهوش‌ترین مردم دنیا قرار گرفتنــد؛ هم‌چنین آنها از لحاظ سواد خوانــدن و نوشتن، ریاضیات، و علوم یکی از بــهترین عملکردها را در سطح جهان بــه خود اختصاص داده‌انــد.

   

  ۱ کشور هنگ کنگ با میانگین‌ضریب هوشی ۱۰۷

  مردم کشور تازه تاسیس هنگ کنگ هم، با میانگین ضریب هوشی (آی کیو) ۱۰۷، عنوان باهوشترین مردم دنیا را از آن خود کرده‌انــد. این سرزمین کوچک در جنوب شرقی آسیا، از لحاظ سیاسی، بخشی از چین محسوب مي شود.

   

  ولی آنها بــه عنوان یک قلمروی خود مختار، نظام سیاسی و اقتصاد خودش را بر پایه‌ی نیروی کار باهوش، تحصیل کرده، ماهر، و بــه شکل باورنکردنی، سخت کوش، حفظ کرده اســت در صدر فهرست کشورهایی با بالاترین میانگین ضریب هوشی قرار گرفته اســت.

   

   

  به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟
  هیچ نظری ثبت نشده است
  نظرات این پست غیرفعال هستند.
 • مطالب پربازدید
 •