کسب و کارها

کار تایپ در منزل با گوشی از کجا پیدا کنیم؟

آیا به دنبال شغلی انعطاف پذیر و ساده هستید؟ مشاغل تایپ آنلاین را امتحان کنید. تایپ در منزل با گوشی به دلیل استفاده گسترده از تلفن‌های هوشمند و افزایش تقاضا برای دورکاری، گزینه‌ای عالی برای افراد علاقمند به آزادی شغلی است.

به طور معمول، این مشاغل مستلزم تایپ محتوا، از جمله ورود داده‌، رونویسی صوتی یا تصویری و نوشتن مقالات یا پست‌ است. از آنجایی که بسیاری از مشاغل و افراد به اینگونه خدمات نیاز دارند، یافتن فرصت‌های شغلی در این زمینه ساده است.

پیش نیازهای شروع کار آنلاین تایپ در منزل با گوشی شامل دسترسی به اینترنت و گوشی هوشمند با صفحه کلید مناسب است. همچنین شاید نیاز به دانلود اپلیکیشن‌ها یا نرم افزارهای خاصی هم پیدا کنید.

چگونه کار تایپ بگیریم؟

سایت‌های کاریابی و پلتفرم‌های فریلنسینگ فضای خوبی برای پیدا کردن پروژه‌های تایپ هستند. رزومه خودتان را به عنوان تایپیست در این سایت‌ها ثبت کنید، پروفایل خودتان را تکمیل کرده و نمونه کارهایتان را قرار دهید. سپس روی پروژه ها یا آگهی های تایپ، درخواست خود را ثبت کنید. کارفرماها با دیدن پروفایل شما به راحتی در مورد استخدام شما تصمیم گیری می‌کنند. پلتفرم های کارلنسر، پارسکدرز و پونیشا، تعدای از این سایت‌های ایرانی هستند که داخل آن‌ها می‌توانید سفارش تایپ آنلاین بگیرید و با گوشی خود، کسب درآمد داشته باشید.

همچنین در شبکه های اجتماعی مانند لینکدین هم می‌توانید پروژه های تایپ یا آگهی های استخدام تایپیست کارفرماها یا شرکت های مختلف را پیدا کنید.

 

7 مورد از بهترین مشاغل تایپ در منزل

در ادامه فهرستی از مشاغل برتر تایپ در منزل با گوشی آمده است:

کار تایپ در منزل با گوشی از کجا پیدا کنیم؟

مشاغل ورود اطلاعات

کار ورود داده شامل وارد کردن داده‌ها در پایگاه داده یا سیستم کامپیوتری است. وظایف ورود داده‌ها با استفاده از گوشی شامل موارد زیر است:

 1. تکمیل فرم آنلاین یک نیاز معمولی در بسیاری از سازمان‌ها است. این فرم‌ها شامل فرم‌های ثبت نام، نظرسنجی مشتریان یا فرم‌های بازخورد هستند.
 2. درج محصولات یا ادیت اطلاعات آن‌ها، از نیازهای یک سایت فروشگاهی است. بسیاری از صاحبان سایت‌های فروشگاهی به افرادی جهت ورود محصولات نیازمندند.
 3. وارد کردن کپچا یک اقدام امنیتی است که برای جلوگیری از دسترسی ربات‌ها به وب سایت‌ها استفاده می‌شود. برخی از شرکت‌ها برای وارد کردن کدهای کپچا به افراد پول می‌دهند که شامل تایپ یک سری حروف یا اعداد است.

مشاغل رونویسی

رونویسی، مستلزم گوش دادن به اصوات و تصاویر ضبط شده و تایپ محتوای گفته شده است. چند نمونه از کارهای رونویسی با گوشی عبارتند از:

 1. رونویسی عمومی از ‌جلسات، مصاحبه‌ها، وبینارها و سایر اصوات و تصاویر
 2. رونویسی پزشکی شامل رونویسی سوابق بیمار یا متون پزشکی است.
 3. رونویسی حقوقی شامل رونویسی از رویدادهای درون دادگاه و رسیدگی به پرونده‌های حقوقی است.

تولید محتوا

نویسندگی شامل تولید محتوا برای اهداف مختلف مانند پست‌های بلاگ، مقالات، محتوای سایت، پست‌های شبکه‌های اجتماعی و مطالب بازاریابی است. چند نمونه از کارهای تولید محتوا با گوشی عبارتند از:

1.شرکت‌ها و اشخاص به منظور تولید محتوا برای سایت خودشان به وبلاگ نویسان نیاز دارند. نوشتن در مورد موضوعات مختلف از جمله آشپزی، سفر، اوقات فراغت یا تجارت، در این دسته قرار می‌گیرند.

2.مقاله نویسی در مورد محتوای آموزنده یا متقاعد کننده برای سایت‌ها یا رسانه‌های آنلاین است. نوشتن داستان‌های خبری، مقالات ویژه یا نظرات هم در این دسته قرار می‌گیرند.

3.نوشتن فنی مستلزم تولید محتوای ساده و قابل درک در مورد اطلاعات پیچیده است. نوشتن گزارش‌های فنی، کتابچه‌های راهنمای کاربر یا دستورالعمل‌ها، در این دسته قرار می‌گیرند.

کار تایپ در منزل با گوشی از کجا پیدا کنیم؟

مشاغل کپی رایتینگ

برای اهداف بازاریابی و تولید مطالب قانع کننده به کار می‌روند. چند نمونه از کارهای کپی رایتینگ با گوشی عبارتند از:

 1. بسیاری از شرکت‌های تجارت الکترونیک به نویسندگانی نیاز دارند تا توصیفات جذاب و متقاعد کننده از محصول را برای مشتریان بنویسند تا آنها را برای خرید کردن، ترغیب کنند.
 2. نوشتن هدلاین‌ها، تگ لاین‌ها و متن اصلی برای تبلیغات در پلتفرم‌های مختلف مانند تبلیغات گوگل، فیسبوک یا تبلیغات اینستاگرام، به عنوان کپی رایتینگ تبلیغاتی شناخته می‌شود.
 3. صفحات فرود سایت‌ها که برای تبدیل بازدیدکنندگان به مشتریان پولی ساخته شده‌اند. کپی‌رایترها می‌توانند هدلاین‌ها، عناوین فرعی و محتوای متنی را تا حدی متقاعد کننده بنویسند که بازدیدکنندگان را برای انجام یک عمل خاص، مانند ارسال فرم یا خرید، تحت تأثیر قرار دهند.

ترجمه

تبدیل متن نوشتاری یا گفتاری از یک زبان به زبان دیگر، کار مترجمان است. چند نمونه از کارهای ترجمه که با گوشی انجام می‌شوند عبارتند از:

 1. شرکت‌هایی که می‌خواهند در سطح جهانی گسترش پیدا کنند، معمولاً به ترجمه سایت نیاز دارند. مترجمان می‌توانند مطالب سایت مانند صفحات فرود، توضیحات محصول و مقالات بلاگ را ترجمه کنند.
 2. اسناد حقوقی، قراردادها، مدارک پزشکی و سایر اطلاعات متنی، همگی نمونه‌هایی از ترجمه اسناد هستند.
 3. مترجمان می‌توانند مکالمه یا زیرنویس فیلم‌ها یا صداهای ضبط شده را به زبان مقصد ترجمه کنند. به عنوان مثال، می‌توانید زیرنویس فیلم‌ها، برنامه‌های تلویزیونی یا مستند را با گوشی تایپ کنید.

مشاغل کپشن نویسی

کارهای تایپ زیرنویس برای فیلم‌ها، ویدئوها، نمایش‌های تلویزیونی و سایر انواع محتوای صوتی و تصویری است. برخی از نمونه‌های مشاغل کپشن نویسی با گوشی عبارتند از:

1.کپشن نویسی بسته (Closed captioning) تکنیکی برای ویدیوهای مناسب افراد ناشنوا یا کم شنوا است. این زیرنویس‌های قابل نمایش روی صفحه را می‌توان روشن یا خاموش کرد.

2.زیرنویس فیلم شامل ایجاد ترجمه متنی برای گفتگوی درون فیلم‌های خارجی است. تماشاگر می‌تواند این زیرنویس‌ها در پایین صفحه نمایش را فعال یا غیرفعال کند.

3.زیرنویس زنده فرآیند ایجاد زیرنویس در لحظه برای رویدادهای زنده مانند پخش اخبار، رویدادهای ورزشی یا کنفرانس‌ها است. این زیرنویس‌ها با استفاده از برنامه تشخیص گفتار یا دستگاه استنو(steno machine) تولید شده‌اند.

کار تایپ در منزل با گوشی از کجا پیدا کنیم؟

دستیار مجازی

این شغل دورکاری برای ارائه پشتیبانی اداری، فنی و خلاقانه به مشتریان است. چند نمونه از کارهای دستیار مجازی با گوشی عبارتند از:

1.دستیاران مجازی می‌توانند حساب‌های ایمیل مشتریان را چک کنند، به پیام‌ها پاسخ دهند و ایمیل‌های مهم را برای مشتریان ارسال کنند.

2.دستیاران مجازی می‌توانند پشتیبانی مشتری از طریق ایمیل، چت یا تلفن را به مشتریان مشتریانشان ارائه دهند.

3.دستیاران مجازی می‌توانند اطلاعات مربوط به یک موضوع یا صنعت خاص را به صورت آنلاین از طرف مشتریانشان جستجو کنند.

4.رزرو خدمات مرتبط با سفر، مانند پرواز، هتل و وسایل نقلیه اجاره‌ای هم توسط دستیاران مجازی به مشتریان ارائه می‌شود.

5/5 - (1 امتیاز)

حمید جعفری

حمید جعفری فعال حوزه محتوا و سئو و مدیر سایت نیک شو ، امیدوارم محتوای این سایت راهی باشد برای زندگی بهتر و لذت بخش تر ......

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا