دنیای خودرو

چیپ تیونینگ چیست؟ | معایب و مزایای چیپ تیونینگ خودرو

چیپ تیونینگ چیست؟ | معایب و مزایای چیپ تیونینگ خودرو

چیپ تیونینگ چیست؟ | معایب و مزایای چیپ تیونینگ خودرو

چیپ تیونینگ شامل کارگزاری قطعه ای در خودرو مي شود کــه منجر به بهبود برخی عملکردهای آن مي گردد و در زمينه اسپرت سازی خودرو محسوب مي شود.همه رانندگان جوان مبلغ زیادی را خرج اتومبیل خود مي کنند .از خرید رینگ و تایر گرفته تا شمع حرفه ای ، فیلتر هوای ریسینگ ، اســـترس بار ، هدرز ، مکمل سوخت ،روغن معدنی ، کمک حرفه ای و…

 

و حتی برخی اوقات دینام ، گیربکس ، سرسیلندر ، دیفرانسیل ، باطری ، انزکتور و……. را برای رسیدن به راندمان بهتر تعویض یا دستکاری مي کنند .

 

اما در اتومبیل هایی کــه سیستم مدیریت الکترونیکی دارند همه چیز به سادگی اتومبیل های کاربراتوری نیست وبسادگی امکان تنطیم اکسیژن و سوخت مهیا نیست . و به جای آن با محدود کننده های فراوانی روبرو هستید .

 

انجام تمام تغییرات بالا بدون شک صحیح اســـت و تمام اتومبیل های دنیا کــه در انواع مسابقات موتور اسپرت دنیا شرکت مي کنند. این پارامتر ها را انجام مي دهند .

 

اما وقتی این تغییرات قدرت واقعی و تاثیر خود را نشان مي دهد کــه ECU برنامه ریزی مجدد شود و با تغییرات جدید مطابق شود . به نوعی بالاترین راندمان را از وارد شدن اکسیژن و سوخت بدست آورد.

چیپ تیونینگ چیست؟ | معایب و مزایای چیپ تیونینگ خودرو

چیپ تیونینگ چیست ؟

این روز ها موتور تقریباً همه اتومبیل ها , کاميون های سبک و سنگین اعم از بنزین سوز , دیزل و توربو و حتی موتور سیکلت ها , قایق ها و … دارای مجموعه مرکزی کنترل الکترونیکی موتور یا engine control unit (ECU) هستند.

 

این مجموعه به صورت برنامه ریزی شده بر اساس نقشه ها و الگوریتم های تعریف شده و با دریافت اطلاعات از حسگرهای مختلف , پارامترهای مهمي مانند ميزان و زمان و نحوه تزریق سوخت , زمان جرقه زنی شمع ها , ميزان و نحوه اعمال فشار افزوده مکش و اگزوز در موتورهای مجهز به توربو و سوپر شارژ و مواردی مانند حداکثر دور موتور و سرعت مجاز خودرو را کنترل مي کند.

 

چیپ تیونینگ :

چیپ اساسا یک تراشه بوده کــه در داخل ECU هر موتوری یافت مي شود و چیپ تیونینگ به معنی برنامه ریزی دوباره این تراشه با نرم افزار های بهینه سازی شده برای کسب قدرت و گشتاور بیشتر موتور و بهینه سازی مشخصات رفتاری آن اســـت.

 

چیپ تیونینگ با پیشرفت الکترونیک و به کارگیری کامپیوترها در صنعت اتومبیل , پیشرفت کرده و روش ها ساده تر , سریع تر , ارزان تر و مطمئن تر شده کــه اکثرا بدون نیاز به تغییرات سخت افزاری خاص در داخل ECU و حتی بدون دست زدن به آن و فقط از طریق پروسه عیب یابی موتور انجام مي گیرد.

 

از حدود 25 سال پیش شرکت هایی مانند سوپر چیپس در انگلستان به صورت تخصصی دست به آزمایش و ایجاد تغییرات روی ECU و ساخت سخت افزار و نرم افزارهای مخصوص برای موتورهای مختلف زد.نتیجه کار تغییر و بهینه سازی نقشه ها و الگوریتم های سوخت رسانی و احتراق و در نتیجه ساده ترین راه افزایش قدرت اتومبیل در زمانی اندک , بدون نیاز به تغییرات سخت افزاری و با حفظ گارانتی سازنده خودرو با در نظر گرفتن ميزان آلودگی مجاز و عدم افزایش مصرف سوخت به علت کارایی و راندمان بالاتر موتور مي باشد.

 

چیپ تیونینگ درصدی از قدرت اولیه موتور را به آن اضافه مي کند , بنابراین طبیعی اســـت کــه ميزان این افزایش در خودروهای پرقدرت تر بیش تر خواهد بود اما بروی خودروهای معمولی نیز قابل تشخیص هست .

چیپ تیونینگ چیست؟ | معایب و مزایای چیپ تیونینگ خودرو

نکته دیگر همخوانی و جوابگویی بهتر در صورت اســـتفاده از قطعات دیگر افزایش دهنده کارایی , مانند سیستم های مکش هوا و سیستم های اگزوز و ميل سوپاپ های با درجات و مشخصات مختلف مي باشد .و با اســـتفاده از چیپ تیونینگ مجموعه تغییرات را مي توان بر اساس قطعات , تنطیم نمود و بهترین راندمان را کسب نمود.

 

سوالی کــه به ذهن مي رسد این اســـت کــه چرا خودروسازها در زمان تولید خودرو این تغییر را نمي دهند در صورتی کــه قدرت بیشتر یک برتری از نظر فروش مي باشد.

 

چند دلیل برای این امر وجود دارد اول اینکــه خودروسازها اگر چه فاکتور قدرت را مدنظر قرار مي دهند , اما موارد دیگری مانند ميزان آلایندگی , مصرف سوخت و اســـتهلاک قطعات و نیز بازاری کــه محصول در ان به فروش مي رسد را نیز مورد نظر قرار مي دهند , ضمن آنکــه خودروساز معمولا خریدار متوسط را در نظر مي گیرد کــه هزینه های نگهداری برایش مي تواند مهم باشد.در نهایت جیپ تیونینگ در واقع حذف یکسری محدودیت های الکترونیکی ایجاد شده توسط خودروساز برای پیشرانه خودرو را به همراه دارد .

چیپ تیونینگ چیست؟ | معایب و مزایای چیپ تیونینگ خودرو

توانمدی های چیپ تیونینگ

• سیستم ضد سرقت: با اســـتفاده از چیپ تیونینگ مي توان برای خودروهایی کــه مجهز به سیستم ضد سرقت نیستند این قابلیت را اضافه نمود. سیستم ضد سرقتچیپ تیونینگ از مطمئن ترین سیستم های ضد سرقت بوده و چون از روش دیگری بجزء روشهای معمول در سیستمهای ضد سرقت بهره ميگیرد امکان از بین بردن آن وجود ندارد.

 

• تغییر دمای کارکرد فن خنک کننده: در برخی از خودروهایی کــه در مناطق گرمسیری مورد اســـتفاده قرار ميگیرند معمولاً مشتریان از جوش آمدن خودرو شکایت دارند. با اســـتفاده از چیپ تیونینگ براحتی مي توان نقطه کار فن خنک کننده را در هر دمای دلخواه تنظیم کرد.

 

• محدود کردن سرعت خودرو: با اســـتفاده از چیپ تیونینگ مي توان کاری کرد کــه خودرو بالاتر از سرعت معینی نتواند حرکت کند. بعنوان مثال جهت رعایت ایمنی مي توان خودروهای یک سازمان را طوری برنامه ریزی کرد کــه بالاتر از سرعت 100 کیلومتر برساعت نتوان با آنها رانندگی کرد.

 

• حذف Fuel Cut off موتور: در تمام خودروهای انژکتوری دور موتور از حد معینی نمي تواند بالاتر نمي رود کــه به آن نقطه Fuel cut off گفته مي شود. وقتی دور موتور به نقطه Fuel cut off مي رسد سوخت انژکتورها قطع مي گردد تا دور موتور بالاتر نرود. با اســـتفاده ازچیپ تیونینگ مي توان این نقطه قطع سوخت را حذف کرده و به موتور اجازه داد در دورهای بالاتر نیز کار کند. البته به جهت حفظ ایمنی موتور نباید دور آن بیش از 15 درصد افزایش پیدا کند.

 

• با اســـتفاده ازچیپ تیونینگ مي توان حداکثر تا 5 نوع برنامه ریزی مختلف بر روی خودرو انجام داد. به هر برنامه ریزی mapset گفته مي شود. مثلاً در mapset1 مي توان برنامه تیونینگ را انجام داد و در mapset2 برنامه سیستم ضد سرقت و یا آنکــه در mapset3 برنامه ای قرار داد کــه سرعت خودرو بالاتر از حد تعریف شده نرود؛ این مورد بخصوص زمانی مفید اســـت کــه شخصی مي خواهد وقتی فرزندش از خودرو اســـتفاده مي کند نتواند بالاتر از سرعت معینی (مثلاً 120 کیلومتر برساعت) براند.

 

• چگونه مي توان به mapset های داخل چیپ تیونینگ دسترسی پیدا کرد؟ دو روش مختلف برای اینکار وجود دارد: 1- اســـتفاده از کلید سلکتوری 2- اســـتفاده از سیستم Blutooth تلفن همراه

چیپ تیونینگ چیست؟ | معایب و مزایای چیپ تیونینگ خودرو

قابلیت های چیپ تیونینگ

– تقویت موتور، تیونینگ الکترونیکی موتـور بر روی دینامومتر شاسی به روش تغییر سوخت و آوانس جرقه، کاهش مصرف سوخت، حذف Fuel Cut Off

 

– تیونینگ الکترونیکی توربو و سوپرشارژ، کاهش و یا افزایش حداکثر سرعت خودرو

 

– امکان تغییر Mapping موتور با سیستم بلوتوث تلفن همراه و هر نوع تنظیم دلخواه ECU خودرو

چیپ تیونینگ چیست؟ | معایب و مزایای چیپ تیونینگ خودرو

چیپ تیونینگ یا فن آوری تنظیم ECU

امروزه موتورهای انژکتوری نقشی بسیار اساسی در موفقیت صنایع خودروسازی ایفاء مي‌نمایند و کیفیت و قابلیتهای آن، درصد کارایی خودرو را نشان مي‌دهد. همانطور کــه مي‌دانیم کنترل کننده موتورهای انژکتوری، بردی الکترونیکی به نام ECU مي‌باشد و در واقع کارایی این بخش تعیین کننده کیفیت یک موتور و در ابعادی دیگر کیفیت خودرو خواهد بود؛ بدین معنی کــه هرچقدر ECU یک موتور بهتر طراحی شده باشد، آن موتور کیفیت بهتری خواهد داشت.

 

ECU بر اساس سنسورهایی کــه بدان متصل اســـت شرایط کار موتور را درک کرده و فرامين مناسب را به انژکتورها و شمعها صادر مي‌کند. از آنجا کــه دیناميک خودرو بسیار پیچیده و غیر خطی مي‌باشد، طراحان ECU برای سهولت کار، جداولی را به نام map داخل حافظه ECU مي‌ریزند کــه در آن مقدار پاشش سوخت و زاویه آوانس در هر دور و بار موتور مشخص شده اســـت. هر چه دقت این جداول بیشتر باشد، دقت عملکرد ECU بیشتر خواهد بود.

 

نکته‌ای کــه باید توجه کرد اینست کــه مقادیر این جدولها وابستگی مستقیمي به پارامترهای جغرافیایی موتور، نظیر فشار و دمای هوا دارد. شرکتهای خودروسازی، ECU را برای یک آب و هوای خاص طراحی نمي‌کنند بلکــه مقادیر map را بگونه‌ای تنظیم مي‌کنند کــه برای انواع شرایط جغرافیایی جوابی بهینه و معقول بدهد. بنابراین map، در این حالت برای تمام خودروهای از یک مدل بهینه اســـت نه هر خودروی خاص؛ زیرا هیچ دو خودرویی، حتی از یک مدل کاملاً مانند یکدیگر نیستند.اگر سیستمي بتواند این نقیصه را از ECUها برطرف کند، آنگاه مي‌توان به طور اختصاصی map هر خودرو را کالیبره کرده و توان آن را افزایش داد.

 

امروزه تیونینگ ECU خودروها، بحث جا افتاده ای اســـت و شرکتهای بسیاری در این زمينه فعالیت مي کنند بطور کلی دو روش برای تیونینگ خودروهای انژکتوری وجود دارد:

 

روش اول خواندن دیتاهای (map) ECU و دادن دیتاهای جدید کــه شرکتهای بسیاری در این زمينه فعالند از جمله: Eurochip، Chip Tuning، Tech TV، Autospeed و …یکی از اشکالات این روش اینست کــه بشدت وابسته به ساختار ECU اســـت و با پیچیده شدن سخت افزار ECU امکان خواندن و تغییر دیتاهای آن مشکل و گاهی غیرممکن مي شود مگر آنکــه شرکت سازنده ECU خود نحوه دسترسی به اطلاعات را در اختیار شرکتهای تیونینگ بگذارد.

 

روش دوم اضافه کردن یک سخت افزار جانبی به ECU جهت تغییر پارامترهای ECU اســـت. این روش گرچه گرانتر تمام مي شود اما وابسته به نوع ECU نیست. یکی از شرکتهایی کــه در این زمينه فعال اســـت، شرکت Dastek اســـت. شرکتی کــه در آفریقای جنوبی قرار دارد و با پرسنلی توانا توانسته موفقیت چشمگیری داشته باشد. جالب اســـت بدانید کــه این شرکت بظاهر کوچک توانسته اســـت محصول خود را به کشورهای مختلف دنیا صادر کند و بیش از 450 نمایندگی فروش در سرتاسر دنیا دارد .

 

اصول عملکرد چیپ تیونینگ بدین صورت کــه سنسورهای اصلی در یک موتور انژکتوری (MAP, RPM) را خوانده و سپس با توجه به نقطه کار موتور، مقادیری مجازی از این دو سنسور را به ECU اعمال مي‌کند؛ بگونه‌ای کــه رفتار ECU نسبت به حالت قبل بهبود پیدا مي‌کند.

چیپ تیونینگ چیست؟ | معایب و مزایای چیپ تیونینگ خودرو

آمارها نشان مي‌دهد کــه موفقیت چیپ تیونینگ در این زمينه بسیار بالا بوده اســـت:از هر 400 خودرو، فقط یک خودرو ممکن اســـت با چیپ تیونینگ بهینه نگردد، ۸۰% خودروهایی کــه در آفریقای جنوبی اســـتفاده مي‌شوند، چیپ تیونینگ را در خودروهای خود نصب کرده‌اند، چیپ تیونینگ بر روی بیش از 320 مدل موتور از خودروسازان بزرگ دنیا پیاده شده اســـت. شرکت Dastek بیش از 450 نمایندگی در سراسر جهان دارد کــه 300 نمایندگی آن در کشور امریکا قرار دارد. این شرکت علاوه بر یونیچیپ، دینامومتر شاسی بسیار دقیق اما ارزان قیمتی را توسعه داده اســـت کــه از نوع ادی کارنت بوده و مناسب کالیبراسیون و تیونینگ خودروهای مختلف مي باشد. همچنین لاندامتر دقیق این شرکت کــه از سنسور اکسیژن خطی یا Wideband برای اندازه گیری نسبت هوا به سوخت بهره ميگیرد از دیگر محصولات این شرکت مي باشد.

 

تست خودرو بر روی دستگاه دینامومتر شاسی اتومبیل در زیر بار جاده قرار گرفته و در تمام دورها موتور تنطیم مي شود و حداکثر قدرت خودر در گشتاورهای متفاوت بدست مي آید.

 

سوپر چیپ چیست ؟

همانطور کــه مي دانید اکثر موتورهای امروزی توسط کامپیوتری به نام ECU کنترل مي شوند کــه در کنار سایر قابلیتها، زمانبندی احتراق، سوخت رسانی و افزایش فشار برمبنای سرعت و درخواســـت راننده را تعریف مي کنند. بر اساس پارامترهای ورودی مشخصه های فوق الذکر به گونه ای تنظیم مي شود کــه خروجی مناسب از موتور گرفته شود. این کار تحت عنوان جدول مپ (Mapping Table) شکل مي گیرد کــه حاوی مقادیر از پیش تعیین شده توسط کارخانه سازنده برای کنترل موتور اســـت. معمولاً کارخانه های سازنده به دلیل احتمال عدم تبعیت صاحبان خودرو از سرویسهای دوره ای و اســـتفاده از سوختهای غیراســـتاندارد به گونه ای این جداول را تنظیم مي کنند کــه حداکثر توان موتور در خروجی آن ظاهر نشده و به اصطلاح قدرت واقعی موتور پنهان باقی بماند.

 

سوپرچیپ بر اساس تستهای عملی و آزمایشهای علمي مقادیر این جداول را به گونه ای دوباره برنامه ریزی و تنظیم مي کند کــه همزمان شاهد افزایش قدرت موتور و بهینه سازی مصرف سوخت باشیم. این مقادیر بسیار با دقت و به گونه ای تنظیم شده کــه خودرو از حالت اســـتاندارد خارج نخواهد شد.

چیپ تیونینگ چیست؟ | معایب و مزایای چیپ تیونینگ خودرو

مزایای نصب سوپر چیپ

• پاسخ بهبود یافته به پدال گاز (رفع تاخیر پدال گاز) : یکی از مشکلات رایج موتورهای TU5 عدم پاسخ مناسب و سریع به پدال گاز بوده به نحوی کــه تنبلی خودرو در حرکت به وضوح احساس مي شود, سوپرچیپ این مشکل را تا حدود زیادی برطرف کرده و عکس العمل موتور خودرو نسبت به پدال گاز حساس تر خواهد شد.

 

• توزیع عادلانه تر قدرت : نیروی موتور در دور موتورهای مختلف بصورت متناسب توزیع مي شود و دیگر به اینصورت نخواهد بود کــه به یکباره در دور موتورهای بالا قدرت موتور افزایش یابد و در دورهای پایین خودرو تنبل به نظر بیاید.

 

• شتاب بهبود یافته برای سبقت امن تر : با درنظر گرفتن موارد فوق شما مي توانید هميشه از داشتن قدرت موتور کافی در سبقتها نسبت به گذشته مطمئن بوده و با خیال آسوده تری سبقت گیری نمایید.

 

• افزایش تا 10% قدرت موتور بیشتر : طبق اعلام رسمي شرکت سوپرچیپس این افزایش در موتورهای 1600 سی سی با قدرت موتور 110 اسب بخار معادل 8 اسب بخار بیشتر خواهد بود.

 

ميزان تاثیر نرم افزار سوپر چیپ

پس از نصب نرم افزار و نشستن پشت خودرو به سرعت تغییر را احساس خواهید کرد.

 

• نکته: بر روی خودروهای دنده اتوماتیک کــه بطور ذاتی از ضعفهای حرکتی نسبت به مدلهای دنده دستی رنج مي برند، تاثیر اســـتفاده از این نرم افزار به مراتب خود را بیشتر نشان داده و خودرو بسیار پرشتاب تر و دارای تواناییهای حرکتی بهتری خواهد شد. از اینرو اســـتفاده از این نرم افزار برای این خودروها اکیداً توصیه مي گردد.

چیپ تیونینگ چیست؟ | معایب و مزایای چیپ تیونینگ خودرو

نحوه نصب سوپر چیپ

نصب نرم افزار سوپرچیپ توسط توسط دستگاه مخصوص و فقط از طریق پورت دیاگ(OBD-II) خودرو انجام خواهد شد. به گونه ای کــه دیگر نیازی به بازکردن و دستکاری ECU نخواهد بود و گارانتی خودرو نیز محفوظ باقی خواهد ماند.

 

چیپ دراگون

تیونینگ چیپ دراگون ( افزایش شتاب و قدرت خودرو ) Dragon Tuning Chip یکی از بهترین کیت های افزایش فوق العاده شتاب و قدرت و سرعت خودرو و ماشین بوده کــه علاوه بر آن موجب بهبود عملکرد و رفع کپ اولیه خودرو ميشود. نصب این چیپ بسیار راحت بوده و توسط خودتان انجام ميشود و کافیست آن را به پورت OBD2 کــه پورت دیاگ اســـت نصب کنید

 

چیپ افزایش شتاب خودرو ، چیپ افزایش قدرت خودرو ، چیپ رفع کپ خودرو Dragon Tuning Chip دارنده گواهینامه های بین المللی مبنی بر عملکرد واقعى ميباشد . CE / FCC / RoHS

 

تیونینگ چیپ دراگون یک چیپ تیونینگ و افزایش دهنده شتاب و افزایش دهنده قدرت خودرو اســـت کــه به پورت OBD2 یا همان پورت دیاگ خودرو نصب مي گردد تا عملکرد خودرو شما را بهتر و بهینه تر سازد وقتی تیونینگ چیپ دراگون را وارد پورت دیاگ خودرو مي نمایید کلیه اطلاعات ای سی یو خودرو و سنسور های موتور و وضعیت موتور خودرو را بدست مي آورد و با تغییر در فشار هوای موتور و ميزان پاشش سوخت و جداول سوخت و فشار سوخت عملکرد خودرو شما را بهبود و موجب افزایش شتاب خودرو شما مي گردد. هیچگونه تنظیم اولیه در این چیپ نمي باشد این چیپ خود هوشمند بوده و بوسیله بدست آوردن تلورانس موتور خودرو در دورهای مختلف و تغییراتی را کــه به وجود مي آورد موجب بهبود عملکرد خودرو و افزایش شتاب مي گردد. دراگون عملکرد ها و قدرت های مخفی و فراموش شده موتور خودرو را از لحاظ ای سی یو پیدا مي نماید و آن ها را برای ای سی یو روشن مي نماید. دراگون در واقع با بهينه سازي تنظيمات خودرو باعث عملكرد مثبت و شتاب خودرو ميگردد .

 

دراگون به هیچ عنوان تنظیمات را به صورت قطعی و غیر قابل برگشت ایجاد نمي کند برای برگشتن به تنظیمات قبلی کارخانه ای خودرو شما فقط کافیست دراگون را از پورت OBD2 خودرو جدا نمایید و کلیه تنظیمات خودرو به حالت اولیه آن بر مي گردد.

 

عمل كرد و تاثیرات این چیپ بروی هر خودرو بسته به نوع و مدل خودرو متفاوت مي باشد ولی به طور کلی این چیپ مي تواند قدرت را تا ۳۵٪ و گشتاور را تا ۲۵٪ بروی خودروهای توربو و 15 تا 25% قدرت را بروی خودرو های عادی و تنفس طبیعی نظیر سمند ، 405 ، 206 ، پراید ، ماکزیما و …. افزایش دهد. این چیپ به روی کلیه خودرو های انژکتور مدل بالاتر از ۱۹۹۶ ميلادی و یا مدل بالاتر از ۱۳۷۴ اعم از موتور تقویت شده یا نشده و توربو یا بدون توربو کــه پورت دیاگ یا همان پورت OBD2 دارند بسته مي شودو کلیه خودرو ها را با برندهای زیر ساپورت مي نماید.

 

Audi,Australia Ford,Benz,BMW,Brilliance,Chevrolet,Chevy,Chrysler

Citroen,Dacia,Dadi,Daewoo,Daihatsu,Demo,Fiat,Ford,GM,Holden

Honda,Hyundai,Isuzu,Jaguar,Kia,Lancia,Land Rover

,Mahindra,Maruti,Mazda,Mitsubish,Nissan,Opel,Peugeot,Porsche

Renault,Romeo,RoverSaab

Seat,Skoda,Smart,Subaru,Suzuki,Tata,Toyota,Volvo,VW,MVM

 

 

توجه: ای سی یو خودروی سمند EF7 نیز بروی چیپ ها آپدیت شد و این چیپ کلیه سمند های EF7 را نیز ساپورت مي نماید و بهترین نتیجه را مخصوصا برای رفع کپ خودرو و افزایش شتاب این خودرو ها مي گذارد.

 

چیپ دراگون روى خودروهای ریو و مزدا۳ و پراید های کره ای مدل پایین و ۴۰۵ پایین تر از ۸۵ کــه سوکت دیاگشون تو کاپوت و ۲ رشته ای هست بدون سوکت تبدیل نصب نميگردد ودر صورتی کــه ميخواهید آن را روی این خودرو ها نصب نمایید بایستی به همراه آن سوکت تبدیل دیاگ را نیز خریداری و نصب نمایید. لذا قبل از خرید از موجود بودن سوکت دیاگ OBD2 خودرو خود اطمينان حاصل نمایید و یا در صورتی کــه سوکت دیاگتون با obd2 کــه همانند عکس محصول هست متفاوت هست به همراه محصول سوکت دیاگ تبدیلش را نیز خریداری نمایید. عکس پورت دیاگ obd2 را ميتوانید در شکل زیر مشاهده و با پورت دیاگ خودروی خود مقایسه نمایید.

 

نصب تیونینگ چیپ دراگون بسیار ساده بوده و به پورت دیاگ خودرو شما نصب مي گردد.

 

تنظیمات دراگون به صورت منحصر به فرد مي باشد و برای خودرو شما بهترین تنظیم را ایجاد مي نماید. اکثرا پارامترهای دو خودرو مشابه و هم مدل نیز با هم متفاوت مي باشند و بهمين دلیل برای خودرو شما بهترین اســـت کــه دراگون بروی هر خودرو تنظیمات متفاوت و منحصر و ايدال خود را وارد مي نماید.برای نصب دراگون نیاز به هیچگونه دانش اولیه و مقدماتی و یا تنظیمات دیگرینمي باشد و شما فقط کافیست آن را به پورت دیاگ نصب و ریست نمایید.اثرات مثبت تیونینگ چیپ دراگون تا ۲۰۰ کیلومتر مسافت اولیه رانندگی فقط شروع به Log گیری مي نماید و تغییرات کوچکی اعمال مي نماید و پس از آن کلیه Log ها را تحلیل مي نماید و تغییرات کلی تری را لحاظ مي نماید. این اســـت کــه معمولا افزایش شتاب و قدرت حاصله از این چیپ بعد از ۲۰۰ کیلومتر رانندگی گزارش شده و محسوس تر و قابل توجه تر مي باشد. هر چه خودرو مسافت بیشتری را مي پیماید دراگون تنظیمات را بهتر و دقیق تر نموده و عملکرد خودرو نیز بهتر مي شود.

 

تیونینگ چیپ دراگون بر پایه و اساس تغییر در سیگنال های ای سی یو عمل مي نماید و مي تواند در کلیه پارامتر های جدول پاشش سوخت خودرو را تغییر مي دهد.

 

تفاوت اصلی بین اســـتفاده از تیونینگ چیپ دراگون و یا ریمپ کردن جدول پاشش سوخت خودرو توسط تیونر این اســـت کــه با جدا سازی تیونینگ چیپ دراگون خودرو به راحتی و بلافاصله تنظیمات خودرو به حالت فابریک و کارخانه ای آن در مي آید ولی در صورتی کــه تیونر جدول پاشش سوخت خودرو را تغییر دهد نیاز به مراجعه دوباره به تیونر برای تغییر جدول سوخت به حالت اولیه آن مي باشد و از لحاظ قیمت نیز تیونینگ چیپ دراگون بسیار مناسب تر از پرداخت هزینه به تیونر بابت تغییر جدول پاشش سوخت خودرو مي باشد.تیونینگ چیپ دراگون از تکنولوژی printed circuit board in SMD طبعیت مي نماید و با کیفیت بالایی تولید و عرضه مي شوند.

 

نحوه نصب و کالیبره کردن تیونینگ چیپ دراگون چگونه مي باشد ؟

۱)سوییچ خودرو را در مرحله بسته (مرحله اول) و خاموش نگه دارید.

 

۲)پورت دیاگ خودرو خود را طبق نوع خودروی خود در صفحه بروشور محصول کــه به همراه محصول برایتان ارسال مي گردد را پیدا و محصول را به آن نصب نمایید.

 

۳)حال سوییچ خودرو را تا مرحله نهایی قبل از اســـتارت خوردن خودرو بچرخانید و ۵ ثانیه صبر نمایید و به حالت بسته برگردانید و پس از ۵ ثانیه دوباره سوییچ خودرو را تا مرحله نهایی قبل از اســـتارت خوردن خودرو بچرخانید و ۵ ثانیه صبر نمایید و پس از آن به حالت بسته برگردانید و ۵ ثانیه صبر نمایید.

 

۴)حال دوباره سوییچ خودرو را تا آخر باز کرده و دکمه ریست محصول را به وسیله وارد کردن یک سوزن در سوراخ بزرگتر روی چیپ کــه کنارش Reset نوشته اســـت فشار و نگه دارید ( تا کلیه چراغ های چیپ در آن مدت زمان خاموش گردند) و آن را بین ۵ تا ۱۰ ثانیه نگه دارید و پس از آن آن را رها نماییدتا محصول ریست شود پس از رها نمودن دکمه ریست مجدد چراغ های چیپ روشن و خاموش ميشوند.

 

۵−پس از رها نمودن دکمه ریست ۵۰ ثانیه صبر نمایید و پس از آن خودرو را روشن نمایید و مي توانید از این پس بدون هیچگونه کاری رانندگی را شروع نمایید.این چیپ بروی خودرو های گاز سوز CNG و LPG نیز نصب مي گردد و اثرات بسیار مثبتی را نیز در زمان حرکت خودرو بروی گاز مي گذارد.

 

نصب تیونینگ چیپ دراگون از چه زمانی واجب و ضروری شد ؟

۱−فروش آن از اوایل سال ۱۹۹۶ در آمریکا به بعد

۲−فروش آن از اوایل سال ۲۰۰۱ در اروپا به بعد

۳−فروش آن برای کلیه خودرو های دیزل سوز از اوایل سال ۲۰۰۳ به بعد

 

پیشنهاد و توصیه ما به شما در مورد تیونینگ چیپ دراگون چیست ؟

اگر به دنبال تقویت خودرو خود بدون تغییرات در قطعات موتورخودرو و بدون انجام هر گونه زحمت و کار اضافه و به دنبال یک راه راحت هستید ما این چیپ حرفه ای و هوشمند را به شما پیشنهاد مي نماییم این چیپ یکی از بهترین چیپ تیونینگ های موجود مي باشد کــه اســـتقبال بسیار زیادی از آن از جانب دوستدارن سرعت و شتاب شده اســـت.

 

پیشنهاد : در صورتی کــه مي خواهید تاثیر این چیپ را بیشتر نموده مي توانید سوپر چیپ پاور ریس را نیز به همراه تیونینگ چیپ دراگون خریداری و هر دو را با هم نصب نمایید زیرا نصب این دو چیپ با هم تاثیر بهتری دارد.

 

مطالب بیشتر:

بهترین مرکز تیونینگ در تهران

 

 

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا