پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • همه چیز درباره بارداری ناخواسته ،آیا راه حلی وجود دارد؟

  مجموعه : بارداری و زایمان

  همه چیز درباره بارداری ناخواســـته ،آیا راه حلی وجود دارد؟

  بارداری ناخواســـته باعث تولدهای زیادی در جهان می شود و هر روز شاید میلیون ها رابطه محافظت نشده ای برقرار شود کــــه منجر به بارداری ناخواســـته شود. وقتی خانم و آقا می فهمند کــــه یک مهمان ناخوانده دارند با یک شوک روبرو می شوند. ترسیده‌اید. نميدانید وقتش بوده یا نه. نگرانید. حالا کــــه قرار اســـت مسئولیت تازه‌ای را بدون چیدن مقدمات لازم بپذیرید، هیچ چیز نميتواند نگرانی‌تان را کمتر کند. شما تا چند ماه دیگر به دنیای مادران وارد ميشوید، اما هنوز از آماده بودنتان برای پذیرش این مسئولیت تازه اطمینان ندارید.

   

  حق با شماســـت. لحظه دشواری اســـت. وقتی بدون آنکــــه انتظارش را داشته باشید، نتیجه مثبت را روی برگه آزمایش ميبینید، حق دارید از خوشحالی فریاد نکشید. ميدانیم کــــه حتی شیرین‌ترین اتفاق هم وقتی در زمان و مکان نامناسب بیفتد، یا وقتی آماده افتادنش نباشید، ميتواند شما و هرکس دیگری را دچار اضطراب کند.اما آرام باشید! بارداری ناخواســـته، اضطراب‌‌‌آور و نگران کننده اســـت، اما پایان جهان نیست. ما پیش‌نیازهایی را کــــه باید در این زمان کوتاه باقی‌مانده، برای مادر شدن فراهم کنید، با شما در میان ميگذاریم.

  همه چیز درباره بارداری ناخواسته ،آیا راه حلی وجود دارد؟

  نیمی از زنان بارداری ناخواســـته را تجربه کرده اند

  حتی اگر در تمامی سالهای عمرتان، آرزوی مادر شدن را در سر گذرانده باشید، ناخواســـته باردار شدن، ميتواند شما را با موقعیت بحرانی مواجه کند. شمایی کــــه برای این اتفاق مهم و البته تاثیرگذار در همه جوانب زندگی‌‌تان، برنامه‌ریزی نکرده بودید، بعید نیست کــــه با مطمئن شدن از بارداری‌تان، دچار اضطراب و تنش شوید. نگرانی از آینده فرزندی کــــه برای آمدنش برنامه‌ای نچیده بودید، مشکلات اقتصادی، شغلی و البته خانوادگی‌تان، ميتواند این اتفاق خوشایند را به یک بحران شبیه کند.

   

  با وجود این، بد نیست بدانید شما در این میان، تنها نیستید. موسسه Guttmacher، اعلام کرده اســـت کــــه بیش از نیمی از زنان آمریکایی، تا قبل از 45 سالگی، لااقل یک بار بارداری ناخواســـته را تجربه کرده‌اند و از هر 10 نفری کــــه با این موقعیت روبرو شده‌اند، یک نفر برای سقط جنین اقدام کرده اســـت.

   

  در بارداری ناخواســـته زود تصمیم نگیرید

  اگر پیش از ناخواســـته باردار شدن، شما یا همسرتان داروی خاصی را مصرف ميکرده‌اید، تحت درمانی بوده‌اید کــــه برای جنین شما خطر ساز بوده یا اینکــــه به دلیل مشکلات پزشکی‌تان تا مدتی اجازه بارداری را نداشته‌اید، حق‌تان اســـت کــــه به این بارداری پایان دهید.

   

  ميدانیم کــــه در این شرایط، شنیدن خبر حاملگی ميتواند شما را بترساند و آشفته‌تان کند اما نباید زود تصمیم بگیرید. یادتان نرود کــــه گرفتن تصمیم‌های آلوده به هیجان، ميتواند شما را بیشتر از امروز آشفته کند. پس موضوع را با پزشکتان در میان بگذارید و به خودتان چند روزی برای کمرنگ کردن رد پای هیجان در این موضوع، فرصت دهید.

   

  در بارداری ناخواســـته با روانپزشک مشورت کنید

  اگر پیش از این برای اضطراب، افسردگی یا دیگر مشکلات وابسته به روان، داروی خاصی را مصرف ميکرده‌اید، حتما موضوع را با پزشکتان در میان بگذارید. البته این موضوع، در خصوص داروهایی کــــه جسم‌تان را با کمکشان درمان ميکنید هم صدق ميکند. پس هر مورد حتی به‌ظاهر بی‌اهمیتی را با پزشکتان در میان بگذارید و در صورت نیاز، با مشاوره چند متخصص، به درمانتان ادامه دهید.

  همه چیز درباره بارداری ناخواسته ،آیا راه حلی وجود دارد؟

  در بارداری ناخواســـته از ویتامین ها غافل نشوید

  بدون تلف کردن وقت، سراغ ویتامین‌های مخصوص بارداری بروید. شما باید هر روز 400 میلی‌گرم اسیدفولیک بخورید تا سیستم عصبی فرزندتان به سلامت شکل بگیرد. گذشته از این در این ماه‌ها به ویتامین‌های گروه B،D و مواد معدنی مثل منیزیوم هم نیازمندید.پس تا روزی کــــه نوبت ملاقات با پزشکتان برسد، هر روز یک کپسول حاوی این مکمل‌ها را مصرف کنید و سراغ مکمل‌های مخصوص زنان باردار بروید. به خاطر داشته باشید کــــه همسر شما هم در این ماه‌ها باید همراه و پشتیبانتان باشد.

   

  پس در صورتی کــــه سیگار ميکشد، شما را برای خوردن غذاهای مناسب وسوسه ميکند یا انگیزه شما را برای فعالیت و انتخاب سبک زندگی سالم کاهش ميدهد، با او در مورد آینده خانواده سه نفره‌تان صحبت کنید.

   

  بدنتان را پاکسازی کنید

  قبل از هر اقدامی، باید عادت‌های مخرب روزمره‌تان را کنار بگذارید. اگر سیگار می کشید، یا از مواد مخدر اســـتفاده می کنید، بلافاصله مصرف آنها را متوقف کنید. گذشته از این، از همین امروز باید به فکر تغییر الگوی تغذیه‌تان باشید. نه تنها وقت کنار گذاشتن مصرف خوراکی‌های نمک سود شده رسیده، کــــه باید میزان کمتری نمک و شکر در روز میل کنید و مصرف کربوهیدرات را هم کاهش دهید. نوشیدن آب فراوان، ميتواند حال شما و جنینتان را بهتر کند و تا روز ملاقات با پزشکتان، نباید هیچ غذایی کــــه در مورد مضر نبودنش شک دارید را مصرف کنید.

   

  گوشت پاک نکنید

  فکر دست زدن به گوشت و مرغ خام را در این ماه‌ها از سرتان بیرون کنید. اگر باکتری سالمونلا به بدنتان وارد شود، سلامت شما و جنین‌تان تهدید خواهد شد. از طرف دیگر، لبنیات غیر پاســـتوریزه مصرف نکنید و ماهی‌های جنوب کــــه جیوه بالایی دارند را هم از سبد غذایی‌تان حذف کنید.

   

  موضوع را فریاد نزنید

  درست اســـت کــــه پنهان کردن چنین موضوعی، ميتواند فشار روانی زیادی را به شما وارد کند، اما بهتر اســـت تا مدتی به جای علنی مطرح کردن آن، تنها یکی دو دوست صمیمی را از این ماجرا باخبر کرده و برایشان درد دل کنید.شاید بدن شمایی کــــه ناخواســـته باردار شده‌اید، آماده پذیرفتن این مهمان نباشد و خواســـته یا ناخواســـته، سقط جنین را تجربه کنید. ميدانیم کــــه در موقعیت حساسی هستید، اما به خودتان چند روز فرصت دهید، با یک متخصص مشورت کنید و پس از انجام آزمایش‌های لازم، در صورتی کــــه تصمیم به ادامه بارداری گرفتید، موضوع را با اطرافیانتان درمیان بگذارید. یادتان باشد کــــه قرار نیست همه اطرافیان شما، از ناخواســـته بودن این بارداری باخبر شوند.

   

  مطالب بیشتر:

  بارداری ناخواســـته برای زوج ها چرا و به چه دلیل؟

  معرفی تمامی راه ها و ابزارها و داروهای جلوگیری از بارداری

  معرفی بهترین روش ها برای انجام سقط جنین در خانه

   

   

  به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟
  هیچ نظری ثبت نشده است
  نظرات این پست غیرفعال هستند.
 • مطالب پربازدید
 •