پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • چگونه سینه های بزرگ داشته باشیم؟ پروتز یا تزریق چربی

  مجموعه : بهداشت زنان

  چگونه سینه های بزرگ داشته باشیم؟ پروتز یا تزریق چربی

  چگونه سینه های بزرگ داشته باشیم؟ پروتز یا تزریق چربی

  امروزه بسیاری از خانم ها به دنبال پروتز سینه هستند درواقع زیبایی اندام برای آنها مهم اســت .در این مقاله درباره بزرگ کردن سینه از طریق پروتز یا از طریق تزریق چربی بیشتر آشنا شوید در ادامه با ما همراه باشید .

   

  بزرگ کردن سینه جزو شایع ترین عمل های جراحی زیبایی اســت. در این عمل پروتز های مصنوعی برای افزایش اندازه و بهبود شکل سینه ها مورد اســتفاده قرار مي گیرد.راههای دیگری جهت بزرگ کردن سینه اســتفاده شده مانند داروهای هورمونی تزریق ژل که بعلت عوارض زیادی که ایجاد ميکند روش مناسبی نیستند.

   

  روش جدیدتر تزریق چربی به داخل سینه ها اســت در این روش چربی گرفته شده از بدن به ناحیه پشت سینه و زیر پوست تزریق ميشود .بنظر ميرسد که اکثر جراحان گذاشتن پروتز را بعنوان بهترین روش بزرگ کردن سینه ها ميشناسند.

   

  بزرگ کردن سینه ها باپروتز

  پروتز یک کیسه به شکل گرد یا قطره اشکی(آناتوميک) اســت که جنس آن بیشتر سلیکونی اســت و داخل آن را با ژل سلیکونی خاصی پر ميکنند بعضی پروتز ها داخلشان خالی اســت که بعدا حین عمل آنها را با آب نمک (نرمال سالین ) پر ميکنند و این نوع کمتر اســتفاده ميشود.

   

  در حال حاضر پروتز های ژلی رایج ترین پروتزهای مورد اســتفاده ميباشند. پوشش آنها طوری طراحی شده اند که “پارگی جدار” و انتشار مقادیر بسیار کم ژل سیلیکونی (ژل پر کننده) را به حداقل مي رسانند. به خاطر نرم بودن ژل سیلیکونی این نوع بیش از انواع پروتزها همان احساس سینه طبیعی را ایجاد مي کند.

   

  پروتزها با سایز های مختلف ساخته ميشوند که مهمترین خصوصیت آنها قطرشان و مقدار برجستگی که ایجاد خواهند کرد ميباشد پس یک پروتز با یک حجم معین ميتواند با قطر و برجستگی متفاوت ساخته شود با این حساب برای هر فرد با هر شکل و فرم سینه ميتوان پروتز مناسب انتخاب کرد.

   

  پروتز های سینه عمر دائمي ندارند علی رغم اینکه بسیار قوی و مقاوم هستند(حتی در برابر فشار)، اما مستعد کهنه شدن و فرسایش در طول زمان مي باشند. اگر چنین اتفاقی افتاد پروتز پاره شده و مواد آن به بیرون تراوش ميکند.

   

  اگرچه در معاینه تشخیص آن مشکل مي باشد اما اگر دقت شود سینه کمي صاف شده یا شکل آن تغییر پیدا ميکند اما اکثراً به ندرت قابل توجه و دید اســت.

   

  به علت ایجاد یک کپسول طبیعی در اطراف پروتز توسط بدن حتی اگر پروتز پاره شود مواد تراوش شده داخل کپسول حبس ميشود .اما با سونوگرافی یا MRI قابل تشخیص اســت.

   

  این روند کهنه شدن و فرسایش در طول زمان با انجام ورزشها و تمرینهای فیزیکی زیاد و به مدت چندین ساعت در روز که سینه ها حرکت زیادی ميکند تسریع ميشوند.

   

  اما ميانگین عمر یک پروتز دوازده تا پانزده سال تعیین شده اســت توصیه ميشود بعد از ۱۰ ـ ۱۵ سال که از عملتان گذشت توسط پزشک متخصص به طور منظم معاینه و اگر لازم بود سونوگرافی انجام دهید.

  چگونه سینه های بزرگ داشته باشیم؟ پروتز یا تزریق چربی

  بزرگ کردن سینه ها باپروتز از جنس سلیکونی

   

  تزریق چربی

  یکی از گزینه های بزرگ کردن سینه ميباشد که چربی گرفته شده پس از پالایش به تنهایی یا پس از ترکیب با پلاکت غلیظ شده به سینه تزریق ميشود . در طی زمان درصدی از آن جذب بدن شده و اکثرا نیاز به تزریق مجدد دارد .

   

  کلا چربی ميتواند بین شش ماه تا چند سال در محل تزریق باقی بماند وعارضه خاصی ندارد .فرد کاندید این روش باید چربی کافی در زیر پوست داشته باشد . با این روش سینه را بین نیم تا یک سایز ميتوان بزرگتر کرد .این عمل نیز با بیهوشی و در اتاق عمل انجام ميشود.

   

  سوالات رایج بسیاری از خانم ها 

  آیا پروتزهای سیلیکونی ایمن و بی خطر هستند؟ و آیا احتمال ایجاد سرطان سینه را افزایش ميدهند؟

  سیلیکون به ميزان زیادی در محیط اطراف ما و در برخی مواقع احتمالا در بدن بیشتر مردم وجود دارد. سیلیکون به طور گسترده در داروسازی مورد اســتفاده قرار مي گیرد. سیلیکون بعنوان یک لغزاننده (لوبریکنت) در هر نوع سوزن یک بار مصرف، سرنگ و لوله های درون سیاهرگی مورد اســتفاده قرار مي گیرد.

   

  سیلیکون ها در روژ لب ها، لوسیون های برنزه کننده، فرایند های تاماد غذا، کرم های پوست، اسپری مو و لوازم آرایشی کاربرد دارند. در تعداد زیادی از محصولات دارویی از سیلیکون بعنوان یک جزء سازنده یا در فرایند تاماد وسایلی مثل دریچه های مصنوعی قلب، مفاصل و دستگاه تنظیم ضربان قلب اســتفاده مي گردد.هیچ مدرک علمي در مورد ارتباط پروتز های سیلیکونی با ایجاد بیماری یا سرطان وجود ندارد.

   

  آیا پروتزهای سینه مطمئن و قابل اطمينان هستند؟

  ماده پر كننده پروتزها و لایه بیرونی آن از جنس سیلیكون اســت، و سیلیكون عنصری اســت كه در طبیعت یافت مي‌شود و از تركیب عناصری زیرا كربن، ئیدروژن و اكسیژن ایجاد مي‌شود. سیلیكون در تاماد محصولاتی زیرا لوازم آرایشی، مواد غذایی و پروتزهای پزشكی مورد اســتفاده دارد.

   

  مطالعات زیادی در جهت اثبات بیماری‌زا بودن پروتزهای سیلیكونی سینه انجام شده اســت و در نتیجه این مطالعات مي‌توان گفت كه در حال حاضر هیچ مدركی بر اینكه پروتزهای سیلیكونی سینه موجب افزایش سرطانهای سینه مي‌شود وجود ندارد، در ضمن هیچ دلیلی بر اینكه پروتزهای سینه موجب ایجاد بیماریهای خود ایمنی مانند آرتروروماتوئید مي‌شود وجود ندارد.

   

  بسیاری از خانم ها در مورد این نوع عمل جراحی بدون شک داســتان های ترسناکی شنیده اند. ازجمله مسموميت زایی سیلیکون یا ایجاد بیماری خود ایمنی/ بافت همبندی پروتز که مربوط به “تراوش”یا مهاجرت ژل مي باشند.

   

  در نتیجه در مورد عمل بزرگ کردن سینه در دهه اخیر تبلیغات متفاوتی انجام شده اســت، مخصوصاً از طریق عملکردهای غیر مسئولانه ی رسانه ها که بدین طریق علی رغم حقایق موجود، ادعاها و سئوالاتی در مورد ایمنی سیلیکون مطرح شده اســت.

   

  سازمان مدیریت غذا و دارو در امریکا (FDA) به این نتیجه رسیده بود که “هیچ سند و مدرکی وجود ندارد که ژل سیلیکون ،که پروتزها با آن پر ميشوند، ایمنی ندارند اما مدارک کم و ناکافی برای اثبات ایمنی آن وجود دارد.” تمام موارد بالا نتیجه دعوی حقوقی در حال رسیدگی بر ضد تامادکنندگان پروتزهای سیلیکونی ميباشد.

   

  در گذشته از ژل سیلیکون برای پر کردن نقائص بافت نرم و چین و چروکها به شکل تزریق اســتفاده مي گردید(ژل دائمي) که این مسئله سالهاســت ممنوع گردیده اســت. کارخانه های سازنده پروتز سیلیکون علاوه بر اســتحکام دادن جدار پروتزها امروزه از ژلهایی اســتفاده ميکنند که حتی در صورت بریده شدن جداره نیز از هم جدا نشده و وبه بیرون پخش نمي شوند.

   

  آیا پس از گذاشتن پروتز قادر به حاملگی و شیردهی مي باشم؟

  بله گذاشتن پروتز هیچگونه تاثیری روی حاملگی و شیردهی ندارد.

   

  آیا با گذاشتن پروتز ميتوان فاصله بین دو سینه را کم کرد بطوری که خط یا شیار واضحی وسط دو سینه ایجاد شود

  خیر فاصله بین دو سینه را نميتوان خیلی کم کرد. در حقیقت افرادی خط یا شیار واضحی وسط دو سینه دارند که یا سینه هایشان بصورت طبیعی به این حالت اســت یا بزرگ و افتاده اســت و یا با سوتین به هم نزدیک شده اســت.

   

  آیا این عمل درد زیادی دارد؟

  معمولا بیماران پس از جراحی به مدت ۷-۵ روز درد دارند که اکثرا با مسکن بهتر ميشود .شدت درد برای هر شخص ميتواند متفاوت باشد. اگر پروتز سینه در پشت ماهیچه ی سینه ای قرار داده شود همراه با درد بیشتری اســت.

   

  آیا گذاشتن پروتز به زندگی خصوصی و اجتماعی من اختلال ایجاد می کند؟

  پروتز هیچگونه تداخل و مزاحمتی در زندگی زناشویی و فعالیت های شخصی، شغلی و ورزشی ایجاد نمي کند. همچنین پروتز هیچ اختلالی در حاملگی، شیر دهی و باروری ایجاد نمي کند. فشار آوردن و ضربه زدن به سینه با داشتن پروتز ژلی هیچ مشکلی برای افراد ایجاد نمي کند.

  چگونه سینه های بزرگ داشته باشیم؟ پروتز یا تزریق چربی

  عوازض پروتز سینه

   

  افراد مناسب برای این جراحی چه کسانی هستند؟

  تمام زنها در هر سنی از این عمل سود ميبرند. این افراد به ۲ دسته تقسیم ميشوند:

  ۱- افرادی که بافت سینه شان بصورت دو طرفه و یا یکطرفه رشد کافی نداشته اســت سینه ها کوچک هستندو فرد از سایز سینه خود راضی نیست.

   

  ۲- افرادی که پس از زایمان کاهش وزن شدید افزایش سن سینه های آنها کوچک و شل وافتاده شده اســت.

   

  ۳- کسانیکه عدم تقارن و اختلاف سایز و اختلاف شکل دو سینه دارند.

   

  ۴- افرادی که بعلت سرطان یکی یا هر دو سینه آنها برداشته شده اســت.

   

  چگونه سایز و نوع پروتز انتخاب مي شود؟

  برای داشتن یک نتیجه ی خوب باید بافت کافی روی پروتز را بپوشاند. پس مهمترین معیار برای انتخاب , پهنای سینه فرد ميباشد که پروتز انتخاب شده باید قطری کمتر از پهنای سینه فرد داشته باشد تا از محدوده های طبیعی سینه بیرون نزند.همچنین فضایی که در پشت بافت سینه جهت گذاشتن پروتز ایجاد ميشود بسیار مهم اســت

   

  زیرا این فضا برای هر سینه مقدار خاصی اســت وبرای سینه های سفت که مقدار کش آمدن آنها کم اســت کمتر از سینه هایی اســت که بافت شل و پوست اضافه زیادی دارند. پروتز گرد برای هر سینه ای مناسب اســت اما بنظر ميرسد نوع قطره اشکی شکل طبیعی تری به سینه ميدهد گر چه برای جا دادن آن در زیر سینه باید برش بزرگتری ایجاد کرد.

   

  ویزیت قبل از عمل در مطب:

  حداقل یک یا دو ویزیت در مطب ضروری اســت که باید بیمار درباره سایز بعد از عمل و خواســته های خود با جراح صحبت کند. ممکن اســت تمام خواســته های بیمار انجام پذیر نباشد که به بیمار گفته ميشود .

   

  زیرا شکل سینه ها و نتیجه عمل رابطه نزدیکی با شکل , سایز , ميزان افتادگی سینه قبل از عمل و روش جراحی بکار رفته داردپس دیدن عکسهای قبل و بعد از عمل بیماران دیگر فقط مي تواند مثالهایی از این عمل را به شما نشان دهدو مقایسه نتیجه عمل خود با دیگران فقط در صورتی که وضعیت سینه شما شبیه هم باشد منطقی ميباشد .

   

  پس از معاینه دقیق و بر اساس وضعیت سلامتی فرد آزمایشات لازم وسونوگرافی یا ماموگرافی درخواســت ميشود. در این مرحله سایز تقریبی پروتز شما تعیین ميشود و جراح در مورد قرار دادن پروتز زیر بافت سینه یا زیر عضله تصميم ميگیرد.

   

  شما پروتز سینه را کجا قرار مي دهید؟ جلو یا پشت ماهیچه؟

  دو مکان یا دونوع پاکت برای قرار گرفتن پروتز وجود دارد : زیر بافت سینهو در جلوی ماهیچه ی سینهای، زیر ماهیچه ای سینه ای. ماهیچه ی سینه ای ماهیچه ای از قفسه ی سینه اســت که معمولا در بدنسازان رشد مي کند.

   

  در انگلستان مکان زیر بافت سینه یا جلوی عضله ای رایج ترین مکان مورد اســتفاده مي باشد. عیب آن این اســت که شکل ظاهری و نمای بیرونی پروتز در زنان لاغر چشمگیرتر و آشکارتر اســت. در این موارد ممکن اســت نمای لبه های پروتز در روی قفسه ی سینه قابل تشخیص باشد در این موارد به شما توصیه مي شود که پروتز سینه ها را به صورت زیر ماهیچه ای بگذارید.

   

  بعضی انواع پروتز سینه وجود دارند که برای روش جلوی عضله ای مناسب تر هستند. این زنان معمولا سینه های اصلی شان بزرگتر از زمان حالشان بوده اســت. وقتی کاهش حجم بسیار زیادی در سینه ی اصلی وجود داشته اســت و در اندازه پوست ميزان کمي جمع شدگی وجود دارد، پس شکلی ایجاد مي شود که مانند کیسهء خالی مي شود.

   

  تحت این شرایط گاهی اوقات بهتر اســت که پروتز در موقعیت زیر بافت سینه ای قرار بگیرند تا بتوانند پوستی که سینه ی اصلی را پوشانده، پر کنند. در مواردی که پوست خیلی شل و آویزان مي شود و نوک سینه، تای زیر سینه پائین مي آید، لازم اســت تا دوباره نوک سینه را بالا آورده و پوست پوششی را با روشهای لیفت پستان یا ماســتوپکسی کوچک شوند. این حالت نیز در زمان مشاوره مشخص ميشود.

   

  دومين مکان، مکان زیر ماهیچه ای بین ماهیچه ی دیواره ی قفسه ی سینه و خود قفسه ی سینه مي باشد.مکان زیر ماهیچه ای پوشش روی پروتز سینه را افزایش مي دهد، این پوشش شکل و ظاهر پروتز سینهرا مخفی ميکند. این مکان مخصوصا در زنان لاغری که بافت سینه ی بسیار کمي دارندو یا اصلاً ندارند، بسیار مفید اســت.

   

  با ایجاد پوشش زیاد در این شرایط جلوی عوارض ذکر شده را ميگیرد.هم چنین در این روش، مامو گرافی با کیفیت بهتری انجام مي شود.ایراد آن این اســت که ممکن اســت، درد یا ناراحتی بیشتری بعد از عمل داشته باشید و پروتز سینه با حرکات معین ماهیچه حرکت مي کنند و نیز در صورت وجود افتادگی نسبی، شکل پستان در حالت خوابیده و ایستاده متفاوت خواهد بود.

   

  تصميم گیری در مورد اینکه درباره ی شما ،چه مکانی باید برای گذاشتن پروتز سینه مناسب اســت، در زمان مشاوره مورد بررسی قرار خواهد گرفت و نهایتاً جراح پلاســتیک مجرب با در نظر گرفتن تمام خصوصیات فردی شما جهات تصميم نهائی را مي گیرد.

  چگونه سینه های بزرگ داشته باشیم؟ پروتز یا تزریق چربی

  سیلیکون برای بزرگ کردن سینه

   

  چه نوع داروی بیهوشی مورد اســتفاده قرار مي گیرد و چه مدت عمل جراحی طول مي کشد؟

  عمل جراحی تحت بیهوشی عمومي انجام مي شود و معمولا نیاز اســت که یک شب در بیمارستان بمانید. این عمل تقریبا یک ساعت یا کمي بیشتر به طول مي کشد.

   

  آیا پروتز سینه تداخلی در ماموگرافی ایجاد مي‌كند یا خیر؟

  پروتز سینه چه در زیر عضلات و چه در روی عضلات قرار گیرد مي‌تواند در ماموگرافی تداخل ایجاد كند. عموماً پروتز سینه‌هایی كه در زیر عضلات قرار گرفته‌اند تداخل كمتری در ماموگرافی نسبت به پروتزهایی كه روی بافت عضلانی قرار گرفته‌اند ایجاد مي کنند.

   

  اما توسط یک رادیو لوژیست ماهر ماموگرافی برای كسانی كه پروتز سینه دارند با دقت انجام مي‌شود. (با اســتفاده از تكنیك‌های جانشین شده برای این موارد مانند MRI هم ميتوان بررسی را انجام داد.)

   

  آیا این عمل دردناک اســت؟

  هميشه پیشبینی ميزان درد برای هر شخص مشکل اســت. در حالی که بعضی از خانم ها این فرایند را دردناک مي دانند،بعضی گفته اند که بعد از عمل جراحی درد بسیار کمي داشته اند. مکان قرار دادن پروتز سینه در پشت ماهیچه ی سینه ای همراه با درد بیشتری اســت،

   

  زیرا باید مقداری از ماهیچه بریده شود تا فضایی برای گذاشتن پروتز سینه باز شود. بیشتر زنان ميزان متوسطی درد برای پنج روز اول دارند که نیاز به مسکن خواهند داشت. اگرچه بعد از یک هفته بیشتر زنان گفته اند بهبود قابل توجهی در علائم و نشانه ها داشته اند

   

  روشهای جراحی

  پروتز یا زیر بافت سینه یا زیر عضله سینه ای بزرگ گذاشته ميشود. برای قرار دادن پروتزهای بزرگتر قسمتی از پروتز زیر بافت سینه و قسمتی زیر عضله گذاشته ميشود.

   

  برای گذاشتن پروتز زیر بافت سینه لازم اســت که بافت کافی در قسمت بالای سینه ها وجود داشته باشد تا لبه پروتز از زیر بافت معلوم نباشد.اینکه کدام روش بهتر اســت برای هر بیماری فرق ميکند پس جراح بر اساس شرایط سینه فرد در این مورد تصميم ميگیرد.

   

  چند نوع برش برای گذاشتن پروتز وجود دارد ؟

  ۱-برش زیر سینه .رایجترین روش اســت جای زخم بخوبی در زیر سینه پنهان ميشود و به طول ۶-۴ ایجاد ميشود

   

  ۲-برش دور هاله سینه .اشکال این برش این اســت که جای زخم آن ميتواند دیده شود. این روش اگر هاله سینه به اندازه کافی بزرگ باشد قابل انجام اســت .

   

  ۳- برش زیر بغل .کمتر اســتفاده ميشود. زیرا جای زخم مشخص اســت و گاهی پروتز در جای درستش قرار نميگیرد.

   

  گر چه در اکثر موارد سایز تقریبی پروتز قبل از عمل مشخص شده اما حین عمل با کمک سایز (نوعی پروتز که ميتوان آن را تا هر سایزی که بخواهیم باد کرد) و قرار دادن آن در فضای ایجاد شده پشت سینه اندازه واقعی تر بدست مياید.

   

  محل انجام جراحی و روش بیهوشی

  این عمل با بیهوشی عمومي و در بیمارستان یا مرکز جراحی محدود انجام شده و نیاز به ۲۴ ساعت بستری دارد طول عمل ۲-۱٫۵ اســت.

   

  مراحل پس از جراحی

  پس از جراحی بیمار یک سوتین مخصوص را طبق صلاح جراح به مدت چند هفته ميپوشد.پس از عمل وجود کمي درد کبودی وتورم در محل جراحی عادی ميباشد .

   

  روی زخمها پانسمان چسبی قرار داده ميشود و روز هفتم فرد پانسمان را برداشته دوش گرفته و تا روز دهم پانسمان را ادامه ميدهد. بخیه ها جذبی هستند و نیاز به برداشتن ندارند. درن معمولا بیست و چهار ساعت بعد برداشته ميشود.

   

  اســتراحت به مدت سه روز تا یک هفته در منزل کافیست . تا دو ماه حرکات بازو باید محدود شود . پیاده روی اشکالی ندارد اما انجام حرکات ورزشی کامل تا چند ماه باید محدود شود.

   

  جای عمل که ابتدا قرمز اســت بتدریج محو ميشود . بیمار روز دهم وبیست ویکم ,دو ماه و شش ماه و یکسال بعد از جراحی مجددا ویزیت خواهد شد.

  چگونه سینه های بزرگ داشته باشیم؟ پروتز یا تزریق چربی

  عوارض پروتز سینه باعث ایجاد افتادگی مي شود

   

  عوارض عمل

  – عوارض زودرس مثل عفونت و خونریزی بسیار نادر اســت . بیشترین عارضه که بیمار را نگران ميکند ایجاد اسکار بدشکل در محل برش جراحی اســتکه اگر دستورات رعایت شود به حداقل ميرسد. گاهی جهت اصلاح اسکارها به روتوش با جراحی یا لیزر نیاز اســت. افراد بد زخم و پوستهای کلوئید ساز عمدتا قابل پیش بینی نیستند و بطور کامل و قطعی قابل درمان نیستند .

   

  – بعلت تورم در محل عمل بیحسی در هاله سینه ميتواند تا چند ماه ادامه داشته باشد اما بیحسی دائمي بسیار نادر اســت.

   

  – شیردهی در اغلب روشها حفظ ميشود . یکی از شایعترین عوارض ورم سینه ها اســت که گاهی ماهها وقت لازم اســت تا برطرف شود.

   

  – در صورتی که از قبل مختصری عدم تقارن از نظر اندازه و شکل ظاهری سینه ها وجود داشته باشد بعد از عمل به همان صورت باقی ميماند.

   

  – عارضه نادر سفت شدن کپسول طبیعی تشکیل شده در اطراف پروتز مي باشد که باعث سفت شدن سینه مي شود و بیمار احساس درد ميکند و گاهی شکل سینه به هم ميخورد که درمان آن خارج کردن پروتز اســت.

   

  – گاهی بنظر ميرسد که پروتز بالاتر قرار گرفته اســت که در این صورت با بستن باند کشی در بالای سینه ها پس از مدتی این وضعیت اصلاح ميشود.

   

  نتایج جراحی بزرگ کردن سینه

  نتایج حاصل از جراحی بزرگ کردن سینه بلافاصله پس از اتمام جراحی قابل مشاهده خواهد بود. با گذشت زمان، تورم پس از جراحی فروکش مي‌کند و خطوط برش محو خواهد شد.

   

  داشتن عکس‌هایی قبل از عمل برای مقایسه با تصاویر جدید سینه پس از عمل مي‌تواند نقش به سزایی در تشخیص ميزان تغییرات صورت گرفته داشته باشد. رعایت اصاما دستورالعمل پس از عمل جراحی و انجام به موقع ویزیت‌های پیگیری در دستیابی به نتایج مطلوب عمل سینه بسیار حائز اهميت اســت.

   

  خطرات جراحی بزرگ کردن سینه

  تصميم‌گیری درباره‌ی انجام عمل جراحی پلاســتیک که یک روش سریع بزرگ کردن سینه محسوب مي‌شود بسیار شخصی اســت و فرد وقتی باید آن را به عنوان راه‌حل مشکل خود انتخاب کند که منافع حاصل از آن ارزش خطرات و عوارض بالقوه احتمالی را داشته باشد.

   

  قبل از این عمل جراحی سینه یک رضایت نامه کتبی برای اطمينان از اقدام آگاهانه فرد برای جراحی با درک کامل و روشن از خطرات و عارضه‌های احتمالی و پذیرفتن آن تنظیم خواهد شد. خطرات ناشی از عمل جراحی بزرگ کردن سینه عبارتند از:

  خطرات بی‌هوشی؛

  خونریزی؛

  عفونت؛

  تغییراتی در نوک پستان؛

  زخم پوست سینه؛

  قرارگیری نادرست ایمپلنت؛

  نشت یا پارگی ایمپلنت؛

  تشکیل بافت اضافه در اطراف ایمپلنت؛

  تجمع مایع و خون در زیر پوست؛

  ایجاد چین و چروک بر روی پوست ناحیه ایمپلنت؛

  عکس العمل‌های آلرژیتیک؛

  درد مداوم سینه.

   

  این امکان نیز وجود دارد که حضور ایمپلنت سینه مانع تشخیص زود هنگام سرطان پستان شود یا آن را به تأخیر اندازد. بهتر اســت قبل از امضای رضایت‌نامه‌ی جراحی به طور کامل در مورد تک تک این خطرات با پزشک خود بحث و گفت‌وگو کنید و تمام سؤالات خود را به طور مستقیم از جراح پلاســتیک بپرسید.

   

  با این وجود ایمپلنت سینه سلامت پستان را مختل نمي‌کند. تا به امروز بررسی‌های دقیق انجام شده در تحقیقات علمي هیچ ارتباطی بین سینه و اختلال خود‌ایمنی یا سایر بیماری‌های سیستميک پیدا نکرده اســت.

   

  با این حال ایمپلنت پستان یک جراحی تضمين شده تا آخر عمر نیست و ممکن اســت در آینده یک یا هر دو ایمپلنت سینه نیاز به جراحی مجدد تعویضی یا ترميمي پیدا کند.

   

  بارداری، کاهش وزن و یائسگی ممکن اســت در طول دوره‌های زندگی فرد ظاهر سینه‌ی جراحی شده را تحت تأثیر قرار دهد. افرادی که تحت جراحی افزایش سایز سینه قرار گرفتند به آزمایش‌های منظم سلامت سینه و ارزیابی شرایط ایمپلنت‌های پستان خود نیاز دارند.

  چگونه سینه های بزرگ داشته باشیم؟ پروتز یا تزریق چربی

  ایمپلنت پستان یک جراحی تضمين شده تا آخر عمر نیست

   

  چه انتظاری از این عمل داریم

  نتیحه این عمل ایجاد سینه هایی سفت تر و بزرگتر وخوش فرمتر ميباشد.بسته به روش جراحی برای نهایی شدن فرم سینه ها گاهی تا چند ماه بایستی صبر کرد.انجام هر گونه روتوش یا دستکاری مجدد سینه ها یک سال بعد امکانپذیر اســت.

   

  آیا شکل و قوام پروتز متفاوت اســت؟

  شکل های مختلفی از پروتز وجود دارد. بیشترین نوع پروتزی که فعلاً مورد اســتفاده قرار مي گیرند، گرد هستند. اگر از روبرو به آن ها نگاه کنیم آن ها مدور هستند و و از نیم رخ بصورت نیمه ی ماه مي باشد. قوام اکثر پروتزهای گرد معمولاً شبیه به یک ژل چسبنده و ضخیم مي باشند.

   

  شکل دیگر پروتزها آناتوميک یا اشکی ميباشند.زیرا ترکیب این ژل سفت مي باشد، شکلی به خود مي گیرد که مشابه نیم رخ سینه های طبیعی مي باشد.این نوع پروتزها به جای اینکه پهن باشند کمي بلندتر هستند و در قسمت پایین پرتر مي باشند. بنابر این به طور کلی آن ها کمي شکل طبیعی تری دارند، در مقایسه، پروتزهای گرد به سینه ها، ظاهری مدورتر و گردتر ميدهد.

   

  آمادگی برای جراحی

  – سونوگرافی سینه ها و زیر بغل دو طرف

  – ماموگرافی برای افراد بالاتر از سی و پنج سال

  – آزمایشات CBC / FBS – BUN – CRT

  U/A – PT – PTT

  HIV – HBSAG – HBSAB – HCVAB

  – مشاوره قلب برای افراد چهل سال به بالا

   

  ایمپلنت پستان

  در زمان انتخاب نوع پروتز سینه باید به جنس و کیفیت مطلوب و حداکثر طول عمر آن دقت کرد. زیرا پروتز لباس نیست که به راحتی بتوان آن را تعویض نمود. بنابراین بیشترین طول عمر یک گزینه‌ی مهم در انتخاب پروتز اســت. با این حال و با وجود رعایت تمام نکات ایمنی ممکن اســت ایمپلنت سینه نیاز به تعویض پیدا کند.

   

  در هر صورت مراجعه به پزشک جراح برای انجام معاینات پیگیری سالانه به سبب بررسی جایگاه پروتز و سلامت پستان یک امر ضروری اســت. با گذشت زمان و با توجه به پیری، نوسانات وزن و عوامل هورمونی این این احتمال وجود دارد تا سینه جراحی شده نیز دچار افت یا تغییر شکل شود.

   

  اگر پس از گذشت یک دوره یک ساله از عمل سینه از تغییرات صورت گرفته بر روی سینه خود ناراضی شدید، مي‌توانید با نظر پزشک خود با انجام یک عمل لیفت پستان یا جراحی ترميمي به زیبایی اندام قبلی خود بازگردید.

  چگونه سینه های بزرگ داشته باشیم؟ پروتز یا تزریق چربی

  شکل دیگر پروتزها آناتوميک یا اشکی ميباشند.زیرا ترکیب این ژل سفت مي باشد

   

  انواع ایمپلنت‌های بزرگ کننده پستان

  ایمپلنت‌ها انواع مختلفی دارند که هریک نسبت به دیگری معایب و مزایای خود را دارد. بیشتر ایمپلنت‌های مصرفی در جراحی بزرگ کردن سینه عبارت اســت از:

  کاشت سینه شور

  در کاشت سینه شور با کمک آب نمک اســتریل سینه را برجسته و بزرگ مي‌کنند. با نشت و پارگی پوسته‌ی ایمپلنت، ماده‌ی سالین خارج خواهد شد و ماده‌ی شور جذب بدن مي‌شود و به طور طبیعی از بدن خارج مي‌گردد.

   

  کاشت سینه شور دارای شکل یکنواخت و با ثبات و اســتحکام اســت که برای بزرگ کردن سینه در زنان 18 سال یا مسن‌تر مورد تأیید سازمان غذا و دارو قرار گرفته اســت.

   

  کاشت سینه سیلیکونی

  در کاشت سینه سیلیکون پروتز مورد نظر حاوی ژل سیلیکونی اســت. ژل مي‌تواند در فرد احساسی شبیه به بافت پستان طبیعی ایجاد کند. در صورت نشت و پارگی پروتز سیلیکونی، ژل ممکن اســت در داخل پوسته ایمپلنت باقی بماند یا درون بافت پستان پخش شود.

   

  معمولاً ایمپلنت‌های حاوی ژل سیلیکون افت نمي‌کنند. در صورت انتخاب پروتز سیلیکونی نیاز به ویزیت‌های منظم و بازدید جراح پلاســتیک از کارکرد صحیح ایمپلنت وجود دارد. پزشک مي‌تواند با سونوگرافی یا MRI وضعیت ایمپلنت‌های پستان را ارزیابی کند.

   

  کاشت سینه سیلیکونی برای بزرگ کردن سینه در زنان 22 سال یا بیشتر مورد تأیید سازمان غذا و دارو اســت. هیچ ارتباطی بین ایمپلنت ژل سیلیکونی سینه و بیماری‌های بافت همبند، سرطان پستان یا مشکلات باروری پیدا نشده اســت.

   

  کاشت سینه چسبنده

  ایمپلنت فرم پایدار و چسبنده در صورت نشت و پارگی نیز شکل ظاهری خود را حفظ مي‌کنند. قوام ژل سیلیکون در داخل این ایمپلنت ضخیم‌تر از ژل ایمپلنت سیلیکونی سنتی اســت. این ایمپلنت‌ها محکم‌تر از ایمپلنت‌های سنتی هستند و تصور مي‌شود که کمتر احتمال دارد دچار پارگی شوند.

   

  این ایمپلنت‌ها به صورت مخروطی رو به بالا هستند و به همين دلیل در صورت جا به جایی و چرخش منجر به ظاهر غیر متعارفی در سینه خواهند شد. برای قرار دادن ایمپلنت چسبنده نیاز به یک برش اضافی دیگر در پوست هست.

   

  کاشت سینه گرد

  کاشت سینه گرد یک فرم با ثبات از ایمپلنت‌هاســت که شکل یکسان آن در تمام نقاط منجر به ایجاد یک ویژگی عالی در آن شده اســت بدین صورت که چرخش تغییر و نگرانی‌ای در ظاهر سینه ایجاد نخواهد کرد.

   

  کاشت سینه صاف

  ایمپلنت سینه صاف بسیار نرم اســت و مي‌تواند به صورت جیبی در سینه کار گذاشته شود. این ایمپلنت صاف ممکن اســت برخی از ناهمواری قابل لمس و یا قابل مشاهده ایجاد کند.

  چگونه سینه های بزرگ داشته باشیم؟ پروتز یا تزریق چربی

  بزرگ کردن سینه

   

  ایمپلنت‌های بافت پستان

  ایمپلنت‌های بافت پستان با احتمال کمتری دچار حرکت و چرخش در پستان و بافت اطراف آن خواهند شد و یکی از مزیت‌های آن بر انواع دیگر ایمپلنت‌ها، خطر کمتر ایجاد بافت اضافه در محل برش اســت.

   

  گاهی اوقات تاماد‌کنندگان ایمپلنت سبک‌های جدیدی از انواع ایمپلنت‌های پستان را معرفی مي‌کنند که مي‌تواند خارج از دسته‌های نام برده شده قرار گیرند. با این حال کیفیت مهم‌ترین گزینه انتخاب ایمپلینت اســت.

   

  مراحل جراحی پروتز سینه

  یکی از روش‌های بزرگ کردن سینه با کمک پروتز اســت که یک الی دو ساعت بسته به همراه بودن یا نبودن با اعمال جراحی هم‌زمان دیگر طول مي‌کشد. برای ایمنی بیمار در طول عمل جراحی، از مانیتور‌های مختلف برای بررسی ضربان قلب، فشار خون، نبض و ميزان اکسیژن موجود در خون اســتفاده مي‌شود. مراحل جراحی بزرگ کردن سینه عبارت اســت از:

  مرحله اول ـ بی‌هوشی

  داروهای بی‌حسی، بی‌هوشی و کاهنده‌ی درد برای راحتی فرد طی عمل جراحی تجویز مي‌شود. این داروها بیشتر شامل آرام‌بخش داخل وریدی و بی‌هوشی عمومي اســت که پزشک متخصص بی‌هوشی با توجه به شرایط جسمي هر فرد مراجعه‌کننده، بهترین گزینه را انتخاب مي‌کند.

   

  مرحله دوم ـ برش

  به منظور کاهش دید زخم ناشی از برش در محل حساس سینه که از نقاط زیبایی زنان محسوب مي‌شود، کم‌دیدترین ناحیه‌ی سینه برای برش انتخاب خواهد شد. برش را مي توان در زیر پستان، اطراف هاله پستان و زیر بغل ایجاد کرد.

   

  البته قبل از جراحی مي‌توانید با پزشک جراح خود در مورد محل برش گفت‌وگو کنید و با کمک او بهترین و مناسب‌ترین منطقه را انتخاب کنید. هر چند نوع ایمپلنت و پروتز انتخابی، درجه‌ی بزرگی مورد نظر و آناتومي بدن فرد نیز مي‌تواند بر انتخاب محل برش اثر گذارد.

   

  مرحله سوم ـ قرار دادن پروتز پستان

  از محل برش ایجاد شده، پروتز سینه را به صورت جیبی درون محل جایگذاری مي‌کنند. بسته به شرایطی پروتز در زیر ماهیچه‌های پستان، زیر عضله‌ی سینه‌ای یا به طور مستقیم در پشت بافت پستان و در طول عضله‌ی سینه قرار مي‌گیرد.

   

  ایمپلنت زیر عضله‌‌ی سینه کمتر در شیردهی دخالت مي‌کند. روش جاگذاری و موقعیت پروتز‌های سینه به نوع ایمپلنت، درجه بزرگی مورد نظر، آناتومي بدن فرد و توصیه‌ی جراح بستگی دارد.

   

  مرحله چهارم ـ بستن برش

  برش ایجاد شده بر روی سینه با بخیه‌ی لایه لایه در بافت‌های پستان، چسباندن پوست یا نوار جراحی بسته مي‌شود. با گذشت زمان تا حدودی خطوط بر جای مانده از برش محو خواهد شد.

   

  پروتز های سینه تا چه مدت باقی مي مانند؟

  همانند باقی محصولات ساخت دست بشر، پروتز های سینه نیز تا ابد باقی نمي مانند. با وجود اینکه بسیار قوی و مقاوم هستند،حتی در برابر فشار، اما مستعد کهنه شدن و فرسایش در طول زمان مي باشند.

   

  به عبارت ساده تر، پوسته ی خارجی پروتز سینه، بالاخره فرسوده و نازک شده و در بعضی موارد نیاز به خارج کردن آن ميشویم وباید جایگزین دیگری در همان فضا یا فضای دیگری اســتفاده شود.

   

  نمودارها و تصاویر زیادی وجود دارد که مشخص مي کند که نهایتا هر نوع پروتز سینه قبل از اینکه خراب شود، چقدر باقی مي ماند.در یک نمودار ميانگین حدود 20 سال اســت. اگرچه کهنه شدن و یا پاره شدن در ميان افراد مختلف متفاوت اســت،

   

  بنابراین یک زن که ورزشها و تمرینهای فیزیکی زیادی مثلا چندین ساعت در روز به طور مرتب انجام مي دهد و سینه هایش حرکت زیادی ميکند(بعبارت دیگر مربی های ایروبیک، دوندگان ماراتن، سوارکاران و…)به طور طبیعی پروتز سینه ی آن ها در یک دوره ی زمانی مشخص نسبت به کسانی که تمرینات و تحرکات کمتری دارند،

   

  بیشتر فرسوده و پاره مي شوند بنابر ابن به منظور داشتن یک ارزیابی مناسب برای حالت و موقعیت پروتز های سینه ی شما بهترین توصیه و پیشنهاد این اســت که توسط پزشک و متخصص به طور منظم بعد از 10 ـ 15 سال که از عملتان گذشت معاینه شوید و اگر لازم بود سونوگرافی انجام دهید.

   

  هزینه ی انجام پروتز سینه:

  قیمت پروتز سینه با توجه به مرکزی که این عمل را انجام مي دهد و تبحر پزشک متفاوت خواهد بود .هزینه تزریق چربی و قیمت پروتز سینه به موارد مختلفی بستگی دارد ، اینکه از چه نوع بیهوشی اســتفاده شده یا کدام ناحیه بدن و صورت مورد نظر بوده و چه مقداری چربی تزریق شده اســت .

   

  البته فراموش نکنید موقعیت جغرافیایی کلینیکی که در آن برای تزریق چربی مراجعه مي کنید نیز بسیار مهم مي باشد و همچنین تخصص و مهارت جراح شما هم در مشخص کردن ميزان قیمت پروتز سینه و قیمت تزریق چربی نقش بسیار مهمي خواهد داشت.

   

  به علاوه مهارت پزشک متخصص جراحی زیبایی و خدمات ارائه شده از سوی کلینیک نیز در قیمت پروتزسینه تأثیر دارد. قیمت پروتز سینه ، متاثر از سایز پروتز ، جنس و برند پروتز ، دستمزد جراح متخصص و هزینه های جانبی دیگری زیرا هزینه ی بیمارستان یا کلینیک ، داروها ، ویزیت ها و مراقبت های بعد از جراحی مي باشد که همگی از شهر به شهری دیگر و از کشوری به کشور دیگر متفاوت خواهد بود .

   

   

  به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟
  هیچ نظری ثبت نشده است
  نظرات این پست غیرفعال هستند.
 • مطالب پربازدید
 •