اپلیکیشن

چگونه در اینستاگرام تگ کنیم

چگونه در اینستاگرام تگ کنیم

چگونه در اینستاگرام تگ کنیم

اینستاگرام یکی از شبکه های اجتماعی محبوب بین اکثر کاربران اســت و قابلیت های بسیاری دارد یکی از این قابلیت ها تگ کردن اســت در ادامه با چگونگی تگ کردن در اینستاگرام بیشتر آشنا شوید.

 

زمانی که شما در اینستا عکسی را منتشر می کــنید و می خواهید نشان دهید در این عکس چه اشخاصی هستند در نتیجه شما با تگ کردن یکی یکی آنها را معرفی می کــنید .

 

منشن ( mention ) چیست؟

منشن (mention) به معنی اشاره کردن و نام بردن اســت. اگر بخواهید در اینستاگرام به نام کسی اشاره کــنید، از این ویژگی اســتفاده ميکــنید. مثلا وقتی پست یا اســتوری را در اینستاگرام خود منتشر می کــنید و یکی از دوستان شما در تصویر حضور دارد با منشن کردن می توانید به دوست خود اشاره کــنید.

 

یا زیر پست خاصی او را منشن کــنید تا او هم از آن پست مطلع شود. برای منشن کردن کافی اســت ابتدا علامت @ را قرار دهید و سپس آیدی شخص مورد نظر خود را پس از @ بنویسید.

 

تگ ( tag ) چیست؟

تگ و منشن کمی با هم متفاوت هستند از لحاظ نوشتاری مشابه هستند اما از تگ کردن به معنی هلامت زدن و یا برپسب زدن اســت که برای مثال شما عکسی را می خواهید از جمع دوستانه خود را پست کــنید می توانید با اســتفاده از تگ کردن به آنها اشاره و معرفی کــنید. برای تگ کردن هم از علامت @ اســتفاده می شود.

 

منشن و تگ چه تفاوتی باهم دارند؟

در دو تعریف قبل کامل تگ و منشن را توضیح دادیم. اما تقریبا می توان گفت تگ و منشن با یکدیگر هیچ تفاوتی ندارند فقط از اصطلاح منشن کردن در کامنت و اســتوری اســتفاده می شود و از اصطلاح تگ کردن برای تگ کردن شخصی در عکس یا ویدیو. در نهایت هیچ تفاوتی ندارند و هر دو یک کار را انجام می دهند.

 

با اســتفاده از تگ کردن به راحتی می توانید اشخاص مورد نظر را  در روی تصویر هر شخص معرفی کــنید .در ادامه با همراه باشید و مراحل زیر را به ترتیب دنبال کــنید:

 

در آغاز مرحله آخرین نسخه از اپلیکیشن اینستاگرام را دانلود کــنید.

سپس روی آیکون + کلیک کرده و سپس تصویر مورد نظرتان را از گالری خود انتخاب کــنید.

چگونه در اینستاگرام تگ کنیم

در این مرحله می توانید عکس انتخاب شده را ادیت کــنید و بعد، با کلیک روی Next به مرحله بعد بروید.

چگونه در اینستاگرام تگ کنیم

در بخش Share To، روی Tag People لمس کــنید .

چگونه در اینستاگرام تگ کنیم

در مرحله بعد هر یک از اشخاصی که می خواهید تگ کــنید روی شخص را لمس کــنید. ( برای مثال در تصویر ما آقای امین حیایی را می خواهیم تگ کنیم)

چگونه در اینستاگرام تگ کنیم

اکانت فرد مورد نظر را از نوار جستجو پیدا کــنید.و بعد از پیدا کردن پیج مورد نظر روی پیج آن لمس کــنید .

چگونه در اینستاگرام تگ کنیم

با کلیک روی تیک، تگ تصویر را ذخیره کــنید. برای تگ کردن دیگر اشخاص همین مراحل را باید طی کــنید.

چگونه در اینستاگرام تگ کنیم

در آخر روی Share کلیک کــنید تا پست منتشر شود.

چگونه در اینستاگرام تگ کنیم

در صورتی که تصویر شما قبلا منتشر شده و اکنون ميخواهید شخصی را در آن تگ کــنید، مراحل زیر را دنبال کــنید:

وارد پروفایل خود شوید و پست مورد نظرتان را باز کــنید.

روی آیکون سه نقطه موجود در بالای پست کلیک کــنید.

چگونه در اینستاگرام تگ کنیم

گزینه Edit را برگزینید.

چگونه در اینستاگرام تگ کنیم

روی Tag People کلیک کرده و محل قرار گیری تگ در تصویر را مشخص کــنید.

چگونه در اینستاگرام تگ کنیم

نام اکانت مورد نظر را وارد کــنید و در آخر روی آیکون تیک کلیک کــنید.

چگونه در اینستاگرام تگ کنیم

برای اســتفاده بهتر از قابلیت تگ کردن در اینستاگرام به نکات زیر هم توجه کــنید:

حین تگ کردن افراد ميتوان با کلیک روی علامت X، موارد انتخاب شده را حذف کرد.

امکان تغییر و حذف تگ‌ها بعد از منتشر شدن پست وجود دارد.

در صورتی که توسط فردی در اینستاگرام تگ شوید، از طریق بخش اعلانات اینستاگرام از این موضوع مطلع خواهید شد.

تصاویری که در آن‌ها تگ شده‌اید، از بخش Photos of you پروفایل قابل دسترس خواهند بود.

نمایانی پست‌های بخش Photos of you برای افراد دیگر، به وضعیت پابلیک یا پرایوت بودن صفحه فرد منتشر کننده عکس بستگی دارد. دوستان مشترک به این بخش از پروفایل‌های یکدیگر دسترسی خواهند داشت.

 

کاربرد تگ کردن در اینستاگرام چیست؟

وقتی شما پستی را در اینستاگرام به اشتراک می گذارید و در آن عکس یا ویدیو برادر شما هم حضور دارد برای معرفی برادرتان به فالور ها می توانید پیج او را در آن پست تگ کــنید. یا وقتی پستی را از پیجی کپی کرده اید و میخواهید در پیج خود قرار دهید برای قانون کپی رایت باید پیج مقابل را تگ کــنید که حق او نیز رعایت شود.

یا اینکه ویدیو جذابی را در پیجی می بینید و حس می کــنید دوست شما هم این کلیپ را دوست دارد می توانید در قسمت کامنت ها او را تگ کــنید تا در نوتیفیکیشن شخص به او اطلاع داده شود و او هم آن ویدیو را ببیند.

یا اینکه بعضی پیج ها برای بیشتر دیده شدن پست و پیجشان و همچنین جذب فالور بیشتر برای پست جایزه می گذارند که دوستان خود را در زیر پست تگ کــنید و به n نفر جایزه x داده می شود.

 

از تگ کردن در کجاها می توانیم اســتفاده کنیم؟

می توانید دوستان خود و دیگر افراد را در قسمت های مختلف اینستاگرام تگ کــنید اما شما نمی توانید خود را در پست و اســتوری های آنها تگ کــنید مگر اینکه خودشان شما را تگ کنند.

پست های خودتان

اســتوری های خودتان

در کپشن پست ها

کامنت ها

 

چگونه در اینستاگرام، فردی را منشن mention کنیم؟

همانطور که در ابتدای مقاله هم اشاره داشتیم، با تایپ یک نماد @ و سپس نام کاربری فرد مورد نظرتان می‌توانید او را مورد اشاره قرار داده یا به اصطلاح منشن کنید.

 

اگر فردی را به عکس آپلودی خود در اینستا تک کنیم، چه کسی قادر به مشاهده آن خواهد بود؟

هنگامی که فرد یا افرادی را به عکس آپلود شده خود در اینستاگرام تک کــنید، هر کاربری که بتواند عکس مورد نظر را مشاهده کند قادر به مشاهده اکانت افراد تگ شده به عکس شما خواهد بود.

 

آیا این امکان وجود دارد که در اینستاگرام، تمام عکس‌هایی که در آن‌ها تگ شده‌ایم را مشاهده کنیم؟

بله، اینستاگرام این قابلیت را ارائه ميکند تا کاربر به لیست تمام عکس‌هایی که به آن‌ها تگ شده دسترسی داشته باشد. به منظور مشاهده لیست این عکس‌ها کافیست که وارد بخش پروفایل اکانت اینستاگرام خود شده و آیکونی که شبیه به نماد و پلیس و یک آدمک درون آن اســت را لمس کــنید.

 

این امکان وجود دارد که شما به طور اتوماتیک و همچنین دستی تمام این عکس‌ها را در پروفایل خود هم آپلود نمایید. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این موضوع از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید.

 

چه کسانی ميتوانند در اینستاگرام، عکس‌هایی که شما در آن‌ها تگ شده‌اید را مشاهده کنند؟

هر فردی که قادر به مشاهده پروفایل شخصی باشد که شما را به عکس خود تگ کرده، ميتواند اکانت تگ شده شما به عکس را مشاهده کند. دقت داشته باشید که اگر اکانت شما خصوصی (Private) باشد، هیچ فردی قادر به مشاهده محتوای اکانتتان نخواهد بود.

 

به عنوان مثال تصور کــنید که اکانت شما خصوصی (Private) اســت، اما اکانت دوست شما عمومی (Public) بوده و وی در عکسی که آپلود کرده، شما را تگ ميکند. در این شرایط تمام افرادی که عکس آپلود شده او را مشاهده کنند،

 

اکانت تگ شده شما به آن عکس را هم مشاهده خواهند کرد و ميتوانند با لمس آن به اکانت اختصاصی شما منتقل شوند اما از آنجایی که اکانت شما خصوصی (Private) اســت، آن‌ها قادر به مشاهده تصاویر آپلود شده‌تان نخواهند بود. بنابراین تگ کردن افراد به عکس‌های اینستاگرام هیچ مشکلی از نظر حریم خصوصی ایجاد نميکند.

 

آیا امکان پنهان کردن عکس‌هایی که در آن‌ها تگ شده‌اید از پروفایل اینستا وجود دارد؟

بله، اینستا این قابلیت را فراهم ميکند تا کاربران آن دسته از عکس‌هایی که مورد پسندشان نیست و در آن‌ها تگ شده‌اند را از لیست عکس‌های تگ شده خود پنهان کنند. برای انجام این عمل کافیست که مراحل زیر را طی کــنید:

 

از پروفایل خود و لیست عکس‌هایی که در آن‌ها تگ شده‌اید، عکس مورد نظر را انتخاب کــنید.

با انگشت، اکانت تگ شده خود یا نام کاربر خود در عکس را لمس کــنید.

گزینه Hide From My Profile را لمس کــنید.

گزینه Done را انتخاب کــنید.

 

با اســتفاده از روش فوق ميتوانید یک عکس را از لیست عکس‌هایی که در آن‌ها تگ شده‌اید پنهان کــنید. این امکان وجود دارد که صورت آنی چند عکس را هم در این لیست پنهان نمایید. بدین منظور در دستگاه‌های آی او اسی مراحل زیر را طی کــنید:

 

به بخش پروفایل اکانت خود مراجعه کرده و آیکون شبیه به نماد پلیس با یک آدمک درون آن را لمس کــنید. (به لیست عکس‌هایی که در آن‌ها تگ شده‌اید مراجعه نمایید).

آیکون سه نقطه موجود در گوشه بالا و سمت راســت صفحه را لمس کــنید.

گزینه Edit Tags را انتخاب کــنید.

حال عکس‌هایی را انتخاب کــنید که قصد دارید از لیست موجود پنهان شوند.

نهایتا گزینه Hide from Profile را انتخاب کــنید.

 

به منظور انجام این عمل در دستگاه‌های اندرویدی کافیست که مراحل زیر را طی کــنید:

به بخش پروفایل اکانت خود مراجعه کرده و آیکون شبیه به نماد پلیس با یک آدمک درون آن را لمس کــنید. (به لیست عکس‌هایی که در آن‌ها تگ شده‌اید مراجعه نمایید).

آیکون سه نقطه موجود در گوشه بالا و سمت راســت صفحه را لمس کــنید.

گزینه Hide Photos را انتخاب کــنید.

حال عکس‌هایی را انتخاب کــنید که قصد دارید از لیست موجود پنهان شوند.

نهایتا آیکون چشمی که در گوشه صفحه مشاهده ميکــنید را لمس کــنید.

دقت داشته باشید که با انجام این عمل، عکس‌های انتخابی تنها در پروفایل شما و از لیست عکس‌هایی که در آن‌ها تگ شده‌اید پنهان ميشوند. بنابراین با انجام این عمل، عکس مورد نظر به کل حذف نميشود.

 

چه کسانی ميتوانند در اینستا ما را به عکس‌های خود تگ کنند؟

به غیر از کسانی که شما آن‌ها را بلاک کرده‌اید، هر کاربر اینستاگرامی دیگری قادر به تگ کردن شما به عکس‌هایش خواهد بود.

 

چگونه ميتوانیم در اینستا، اکانت تگ شده خود به عکسی که توسط فرد دیگری آپلود شده را حذف کنیم؟

انجام این عمل به سادگی صورت ميپذیرد. بدین منظور عکس مورد نظر را انتخاب کــنید. حال نام اکانت خود که در تصویر تگ شده را لمس کــنید. گزینه More Options را انتخاب کــنید. نهایتا گزینه Remove Me from Photo را انتخاب کــنید. بدین صورت اکانت تگ شده شما از عکس مد نظر حذف ميشود.

 

آیا فردی که در اینستاگرام وی را بلاک کرده‌ایم می‌تواند ما را منشن کند؟

بله، فردی که وی را بلاک کرده باشید هم در اینستا قادر به منشن کردن شما خواهد بود اما زمانی که وی شما را منشن نماد، هیچ اعلان یا نوتیفیکیشن در بخش Activity اکانتتان نمایش داده نمی‌شود.

 

دقت داشته باشید که اگر پس از بلاک کردن فردی، نام کاربر اکانت ایسنتا خود را تغییر دهید، وی تا زمانی که نام کاربری جدید شما را نداند قادر به منشن کردن شما نخواهد بود.

 

مطالب بیشتر:

آموزش کامل بکاپ گرفتن و دانلود کل اکانت اینستاگرام

آموزش آپلود فیلم های بیشتر از یک دقیقه در اینستاگرام

 

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا