اپلیکیشن

چگونه در اینستاگرام استوری بگذاریم

چگونه در اینستاگرام استوری بگذاریم

اینستاگرام یکی از شبکه های اجتماعی محبوب در بین کاربران اســت و قابلیت های بسیاری دارد یکی از این قابلیت ها استوری گذاشتن در اینستاگرام اســت .در این مقاله استوری گذاشتن در اینستاگرام را به شما آموزش مي دهیم و هر آنچه که مطالب جدیدی که تاحالا از استوری نميدانستید را بازگو مي کنیم .

 

چگونه چند عکس در یک استوری بگذاریم

برای گذاشتن چند عکس در یک استوری مي بایست بر روی عکس پروفایل خود که با نام Your Story اســت کلیک کــنید تا وارد افزودن استوری خود شوید. همانطور که میبینید صفحه ی دوربین برای شما باز شده اســت که در اینجا شما باید صفحه را به سمت بالا بکشید تا گالری عکس ها برایتان باز شود.

چگونه در اینستاگرام استوری بگذاریم

حالا در اینجا شما نیمي از کار را انجام داده اید و در آخر شما مي توانید چندین عکس را به صورت همزمان انتخاب کــنید. (با نگه داشتن انگشت خود بر روی عکس دلخواه، شماره ۱ ظاهر مي شود که در حقیقت آيکن Select Multiple برایتان نمایان شده اســت و شما مي توانید چندین عکس را به صورت همزمان انتخاب کــنید و در یک استوری اینستاگرام فعال کــنید)

 

چگونه در استوری ویدیو بگذاریم

اگر یک کلیپ آماده دارید و مي خواهید در استوری خود بارگذاری کــنید ، فقط کافیست که بر روی آیکن Your story بزنید تا به تنظیمات آپلود استوری دسترسی پیدا کــنید.

 

بعد با کشیدن صفحه به سمت بالا وارد گالری عکس و فیلم خود شوید. در این قسمت مي توانید بر روی کلیپ یا فیلم مورد نظر خود Select کــنید تا ویدیو شما آماده بارگذاری شود.

چگونه در اینستاگرام استوری بگذاریم

همانطور که مشاهده مي کــنید؛ کلیپ شما به چند قسمت تقسیم شده اســت (لازم نیست نگران شوید) این بدین خاطر اســت که فیلم شما به چند قسمت ۱۵ ثانیه ای تقسیم شده و این یکی از قانون های اینستاگرام مي باشد که باید رعایت شود.

 

اگر مي خواهید قسمتی از فیلم را پاک کــنید مي توانید با نگه داشتن انگشت خود بر روی آن، ویدیو را به سطل زباله منتقل کــنید تا پاک شود. حالا در اینجا کار شما تمام شده و با تایید گزینه Next مي توانید فیلم خود را در آیکن Your story فعال کــنید تا برای کاربران خود نمایش داده شود.

 

ضبط فیلم در استوری اینستاگرام

بعد از اینکه وارد اپلیکیشن اینستاگرام شده اید مي بایست قسمت دوربین اینستاگرام که در بالای صفحه قرار دارد را بزنید تا وارد ابزار استوری اینستاگرام شوید البته از دکمه Your story هم مي توانید برای ضبط ویدیو اســتفاده کــنید.

 

برای شروع کار ضبط باید دکمه ضبط که دکمه ای سفید و دایره ای شکل بزرگی اســت که در پایین رابط کاربریتان قرار گرفته اســت را لمس کــنید و نگاه دارید. با انجام این کار یک نوار رنگی ظاهر مي شود و در اطراف دکمه اینستاگرام شروع به چرخش مي کند.

 

این چرخش نشان دهنده آن اســت که فیلم مورد نظر شما در حال ضبط شدن اســت. هرجایی که دکمه را رها کــنید عمل ضبط فیلم متوقف مي شود. ناگفته نماند که شما نمي توانید بیشتر از یک دقیقه ضبط فیلم داشته باشید و به اشتراک بگذارید.

 

بعد از انجام ضبط فیلم مي توانید از دکمه Your story اســتفاده کــنید این دکمه فیلم شما در سرور اینستاگرام بارگذاری مي شود. (ممکن اســت که بارگذاری بسته به سرعت اینترنت کمي طولانی باشد).

بعد از بارگذاری کردن استوری اینستاگرام، یک کادر دایره ای شکل به دور آیکن آواتار (تصویر پروفایل) اضافه مي شود. اکنون با لمس کردن عکس پروفایل خود، فیلم ها و استوری های شما نمایش داده مي شود. این فیلم به مدت بیست و چهار ساعت برای همه افرادی که شما را فالوو کرده اند نمایان مي شود.

 

چگونه در استوری اینستاگرام آهنگ بگذاریم

۱ – جدیدترین نسخه اینستاگرام را از اپ اســتور یا گوگل پلی دانلود و روی گوشی خود نصب کــنید.

۲ – برنامه را باز کرده و با سوایپ به راســت و یا تپ روی عکس پروفایل خود در صفحه اصلی، وارد منوی استوری شوید.

۳ – تصویر و یا ویدیوی مورد نظرتان را برای اشتراک گذاری انتخاب کــنید.

۴ – روی آیکون اســتیکر قرار گرفته در بخش بالایی رابط تپ کــنید.

چگونه در اینستاگرام استوری بگذاریم

۵ – گزینه MUSIC را انتخاب کــنید.

۶ – بعد از انتخاب موزیک مورد نظر از لیست و یا گروه بندی موجود، روی آن تپ کــنید.

۷ – زمان ابتدایی و انتهایی موزیک را که حداکثر مي‌تواند ۱۵ ثانیه باشد، انتخاب کــنید.

۸ – بعد از کلیک روی Done، محل قرار گیری و اندازه اســتیکر را مشخص کــنید.

۹ – با کلیک روی Your Story آن را منتشر کــنید.

 

برای اســتفاده بهتر از قابلیت قرار دادن موزیک در استوری اینستاگرام، به نکات زیر هم توجه کــنید:

فعلا امکان قرار دادن موزیک از حافظه گوشی به کاربر داده نمي‌شود.

پلی لیست اینستاگرام محدود بوده و هنوز موزیک‌های زیادی در آن وجود ندارد. خبری از موزیک‌های ایرانی هم در این بخش نیست.

شما مي‌توانید از دسته بندی‌های Moods، ژانر و محبوب‌ترین‌‌ها برای یافتن موزیک خود اســتفاده کــنید. همچنین امکان جستجو هم در این بخش وجود دارد.

کاربر مي‌تواند موزیک‌ها را پیش از قرار دادن در استوری، اجرا کند.

بعد از قرار دادن اســتیکر، مي‌توان با کلیک روی آن، ظاهرش را تغییر داد.

 

چگونه در استوری اینستاگرام پست بگذاریم

اگر از یک پست خوشتان آمده و مي خواهید آن پست اینستاگرامي را در استوری خود آپلود کــنید تا آن را با فالوور های خود به اشتراک بگذارید، فقط کافیست که آیکن Send مثلثی شکل را لمس کــنید.

 

در این قسمت همانطور که مشاهده مي کــنید، فالوور های شما به نمایش در آمده اســت و با انتخاب هر کدام مي توانید پست را برای دوست مورد نظر خود ارسال کــنید اما ما که نمي خواهیم پست را برای دوستمان به اشتراک بگذاریم بلکه قصد داریم تا پست را در قالب یک استوری در پروفایل خود فعال کنیم

چگونه در اینستاگرام استوری بگذاریم

برای اینکار مي بایست از گزینه اول اســتفاده کنیم که با نام «اضافه کردن پست به استوری شما» (add post to your story) معروف مي باشد. همانطور که مي بینید، پست مورد نظر به استوری شما منتقل شده اســت و شما مي توانید پس از تنظیمات آن ، به صورت استوری در آورید.

 

لازم به ذکر اســت که در حالت عادی پست به صورت عکس در استوری نمایان شده اســت اما اگر قصد دارید پست مورد نظر با محتویات (اسم پروفایل شخص و کپشن) قید شود ؛ با ضربه زدن بر روی پست مي توانید آن ها را بر روی صفحه فعال کــنید.

 

چگونه در استوری نظرسنجی کنیم

اگر مي خواهید یک نظرسنجی اینستاگرامي در استوری خود داشته باشید باید بگویم که هیچ نگران نباشید چرا که اســتفاده از این گزینه بسیار آسان مي باشد. در ابتدا استوری خود را با لمس گزینه دوربین اینستاگرام یا دکمه Your story درست کــنید حال این فرایند مي تواند عکس باشد یا فیلم که بستگی به انتخاب شما دارد

چگونه در اینستاگرام استوری بگذاریم

برای گذاشتن نظرسنجی در استوری اینستاگرام در ابتدا مي بایست آیکن شکلک خندان در قسمت بالا-وسطی را لمس کــنید تا آیکن های استوری ساز اینستاگرام برایتان نمایان شود.

 

بعد گزینه (POLL) را انتخاب کــنید «کلمه Poll به معنای نظرسنجی مي باشد» حال همانطور که مشاهده مي کــنید، باکس نظرسنجی در استوری شما فعال شده اســت که در حقیقت به پایان کار خود نزدیک شده اید.

 

در اینجا فقط باید متن سوال خود را در قسمت (…Ask a question) تایپ کــنید و بعد از آن سراغ ۲ گزینه بله/خیر (YES/NO) مي روید لازم به ذکر اســت که جواب نظرسنجی استوری شما حتما نباید بله و خیر باشد و شما به سلیقه خود مي توانید ۲ جواب مربوطه را تایپ کــنید.

 

نکته: دقت داشته باشید که هر پاسخ حداکثر مي‌تواند شامل ۲۲ کاراکتر باشد نه بیشتر

 

بعد از اینکه سوال و گزینه های پاسخ نظرسنجی را مشخص کردید، گزینه Next را انتخاب و در نهایت با لمس گزینه Send مثل شرایط عادی پست مورد نظر را در استوری اینستاگرام خود ارسال کــنید.

 

چگونه در استوری تگ کنیم

شاید برای شما هم پیش آمده که مي خواهید یک استوری بگذارید و منبع آن را در استوری خود تگ کــنید. اگر با تگ کردن در استوری آشنا نیستید در ابتدا باید بگویم که تگ کردن به معنی گذاشتن آدرس پیج شخص دیگر در استوری شما مي باشد که این کار مي توانید با اختیار خودتان باشد و هیچگونه اجباری هم در کار نیست.

چگونه در اینستاگرام استوری بگذاریم

روش تگ كردن در استوری اينستاگرام بدین صورت بوده که در ابتدا مي بایست استوری خود را مهیا کرده باشید بعد شما به ۲ شیوه مي توانید افراد را در استوری خود تگ کــنید.

 

اولین روش بدین گونه بوده که شما با لمس کردن آیکن حروف انگلیسی (Aa) در قسمت بالا، حالت تایپ و نوشتاری برایتان فعال مي شود و شما باید قبل از نوشتن اسم پیج دلخواه ، حرف (@) را در ابتدا قید کــنید و همانطور که در پایین صفحه خود مي بینید ، اینستاگرام تعدادی از افراد رو برای شما پیشنهاد ميکنه و شما به راحتی مي توانید شخص یا پیج مورد نظر را تگ کــنید.

 

دومين روش تگ كردن در استوری اينستاگرام بدین صورت بوده که در ابتدا مي بایست آیکن شکلک مربعی شکل در قسمت بالا-وسطی را لمس کــنید تا ابزارآلات استوری برایتان به نمایش درآیند

 

بعد گزینه (@MENTION) را انتخاب کــنید تا باکس رنگی برایتان فعال شود. نکته ای که این روش را با روش قبلی متمایز مي کند این بوده که شما در این روش دیگر لازم نیست @ ذکر کــنید همچنین در این روش ، اسم تگ شده به صورت باکس رنگی جلوه مي کند

 

چگونه در استوری اینستاگرام لینک بذاریم

برای اضافه کردن لینک به استوری در ابتدا باید به یک نکته ریز اشاره کنم که شاید برایتان کمي ناخوشایند باشد ؛ تنها اشخاص و پیج هایی مي توانند در استوری خود لینک قرار دهند اول از همه اینستاگرام شان به حساب‌ کاربریِ تجاری (Business Accounts) تبدیل شده باشد و دومين مورد که بسیار مهم اســت وغم انگیز؛ مي بایست حداقل دارای ۱۰ هزار فالوور داشته باشند تا گزینه لینک دهی برایشان مهیا شود.

چگونه در اینستاگرام استوری بگذاریم

حال اگر از این ۲ مورد بهره مند هستید بهتر اســت که سریعا به سراغ آموزش لینک گذاشتن در استوری اینستاگرام برویم. پس از اینکه استوری خود را آماده کردید (فیلم یا عکس بودن فرقی نمي کند) گزینه سنجاق بالای صفحه را لمس کــنید.

 

پس از انتخاب این گزینه همانطور که مشاهده کردید به یک صفحه جدید با عنوان (URL) منتقل مي شوید که در حقیقت پایان کار شما مي باشد و در آخر مي توانید قسمت (Enter Link) را با لینک پر کــنید.بهتر اســت برای اینکار از قبل، لینک مورد نظر خود را کپی کرده باشید و با Paste کردن از قسمت Clipboard کار خود را به اتمام رسانید.

 

اگر کارتان تمام شد تیک بالای صفحه را بزنید و در آخر گزینه Next را لمس کــنید تا استوری لینک دار شما فعال شود. همانطور که معلوم اســت یک قسمت جدید در پایین استوری خود با نام (See More) فعال شده اســت و شما با کشیدن صفحه به طرف بالا به لینک مورد نظر هدایت مي شوید.

 

چه کسانی استوری را دیده اند

پس از اینکه شما استوری خود را در صفحه خود درج کردید جالب اســت بدانید که اینستاگرام این امکان را برای شما فراهم کرده تا به راحتی بتوانید تعداد بازدید و حتی اشخاصی که استوری شما را دیده اند را ارزیابی کــنید.

 

برای دیدن تعداد بازدید استوری فقط کافیست که در ابتدا استوری خود را باز کــنید و در مرحله بعد صفحه نمایش استوری را به سمت بالا بکشید و همانطور که مشاهده مي کــنید یکسری ارقام و آمار رو برایتان مهیا مي کند که در حقیقت با دیدن آن ها مي توانید از تعداد بازدید و دیگر آمار ها باخبر شوید.

چگونه در اینستاگرام استوری بگذاریم

کنار آیکن نمودار، یک علامت چشم نیز مي باشد که با لمس کردن آن ، اشخاصی که استوری شما را دیده اند را مشاهده مي کــنید. یک علامت X هم در کنار هر کدام قرار دارد که در واقع شما مي توانید آن ها را حذف کــنید.

 

این امکان اینستاگرام به شما اجازه مي دهد تا بتوانید ميزان محبوبیت استوری خود را در بین فالوور های خود تشخیص دهید و متوجه شوید که مخاطبین به چه موضوعی از استوری شما واکنش نشان داده اند.

 

چگونه ميتوان استوری را پاک کرد

پس از اینکه استوری خود را در پیج اینستاگرام خود فعال کردید و در آخر نیز قصد دارید آن را حذف کــنید لازم به ذکر اســت که استوری ها پس از مدت ۲۴ ساعت به صورت خودکار حذف مي شوند.

 

اما اگر مي خواهید که زودتر از آن استوری خود را حذف کــنید در ابتدا مي بایستد بر روی استوری خود لمس کــنید تا صفحه استوری برایتان باز شود و در مرحله بعد به ۲ روش مي توانید استوری خود را پاک کــنید.

چگونه در اینستاگرام استوری بگذاریم

روش اول: در پایین وگوشه سمت راســت صفحه استوری، همانطور که مشاهده مي کــنید یک گزینه (…) سه نقطه وجود دارد که شما بعد از لمس، گزینه (ِDelete) را در اولین ردیف مي بیند ؛ با زدن بر روی آن استوری مورد نظر حذف مي شود.

 

روش دوم: بعد از باز کردن استوری خود ، انگشت خود را به سمت بالا بکشید که در حقیقت به تنظیمات و آمار استوری خود منتقل مي شوید و همانطور که مشاهده مي کــنید یک آیکن سطل زباله در سمت راســت صفحه وجود دارد که با لمس آن گزینه ، استوری شما پاک مي شود.

 

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا