آموزش اینترنت

چگونه بفهمیم چقدر حجم اینترنت ایرانسل داریم؟

ایرانسل یکی از عرضه‌کنندگان عمده خط تلفن همراه در ایران است و تعداد زیادی از افراد از مشترکین آن هستند. یکی از خدمات کاربردی و مفید خطوط دائمی و اعتباری ایرانسل، ارائه بسته‌های در حجم‌ها و قیمت‌های متنوع به کاربران ایرانسل است. همان‌طور که می‌دانید این بسته‌ها دارای محدودیت زمانی و حجم مصرفی هستند و بعد از فعال کردن بسته اینترنت ایرانسل، نیاز به استعلام باقیمانده اینترنت خواهید داشت. برای استعلام بسته و خرید بسته‌های ایرانسل روش‌های متعددی وجود دارد که در ادامه به شرح چند روش می‌پردازیم.

 

استعلام مانده اینترنت ایرانسل با کد USSD

استعلام با این کد یکی از ساده‌ترین روش‌های ممکن است برای مشترکین سیم کارت‌های مشترکین دائمی و اعتباری می‌باشد. شما می‌توانید با شماره‌گیری کد دستوری *555*4*1# به راحتی می‌توانیم از باقی‌مانده بسته خود مطلع شویم.

در صورتی که از بسته‌های افزایشی و ترکیبی اینترنتی ایرانسل استفاده می‌کنیم کد دستوری *140*10# را نیز می‌توانیم شماره گیری کنیم.

چگونه بفهمیم چقدر حجم اینترنت ایرانسل داریم؟

چگونه بفهمیم چقدر حجم اینترنت ایرانسل داریم؟

مشاهده باقی مانده بسته اینترنتی ایرانسل با اپلیکیشن ایرانسل من

در این روش باید اپلیکیشن ایرانسل من را نصب کنید. از سایت رسمی ایرانسل، اپلیکیشن ایرانسل من را دانلود و در گوشی خود نصب کنید
این اپلیکیشن برای سهولت استفاده از خدمات و سرویس‌های ویژه مشترکین سیم کارت‌های دائمی و اعتباری طاحی شده است
این اپلیکیشن در ابتدا از ما می‌خواهد وارد شویم یا در صورتی که عضو نیستیم ثبت نام کنیم. پس اگر بار اول است که وارد می‌شوید باید ثبت نام کرده و وارد اپلیکیشن شوید.

چگونه بفهمیم چقدر حجم اینترنت ایرانسل داریم؟

پس ار ثبت نام در همان صفحه اصلی در تب بسته‌های اینترنتی می‌توانیم باقیمانده حجم اینترنت ایرانسل خود را مشاهده کنیم.

چگونه بفهمیم چقدر حجم اینترنت ایرانسل داریم؟

اگر همزمان چند بسته را برای ایرانسل خود فعال کرده باشیم، مجموع حجم آن‌ها بر حسب درصد مشاهده می‌شود ولی اگر می‌خواید جزئیات بسته‌ها را مشاهده کنید، کافیست روی دایره‌های مربوط کلیک کنیم تا هرکدام را به صورت جداگانه ببینیم.

چگونه بفهمیم چقدر حجم اینترنت ایرانسل داریم؟

تلفن گویا ایرانسل برای اطلاع از باقی‌مانده اینترنت ایرانسل

اگر امکان نصب اپلیکیشن را در گوشی‌های خود نداریم در عوض این امکان وجود دارد تا از طریق تلفن گویا برای استعلام باقیمانده اینترنت ایرانسل اقدام کنیم.

برای استفاده از این روش تنها کافی‌ست شماره 700 را شماره‌گیری کنید. اگر سیم کارت ایرانسل در دسترس ندارید می‌توانید از خطوط دیگر با شماره 09377000000  تماس بگیرید.

از تلفن گویا می‌توانیم علاوه بر استعلام باقی‌مانده اینترنت ایزرانسل خود، برای انجام عملیاتی دیگر مانند: انتقال شارژ، دریافت پیکر بندی گوشی، تبت نام مودم و غیره استفاده کنیم. برای استفاده از این روش اتصال به اینترنت و شارژ اعتباری سیم کارت، لازم نیست.

چگونه بفهمیم چقدر حجم اینترنت ایرانسل داریم؟

استعلام بسته اینترنت ایرانسل در نسخه وب ایرانسل من

در این روش به جای استفاده از اپلیکیشن ایرانسل من، از سامانه ایرانسل من برای استعلام باقیمانده اینترنت ایرانسل خود استفاده می‌کنیم. برای این منظور از روش‌های زیر استفاده می‌کنید.

وارد سایت ایرانسل می‌شوید، در بخش نسخه وب ایرانسل من عضو می‌شویم.

روی دکمه ورود ضربه می‌زنیم،یک کد چهار رقمی برای ما پیامک می‌شود که برای ورود می‌توانیم از آن استفاده کنیم، ولی اگر به گوشی دسترسی نداریم در زیر دکمه ادامه گزینه ورود با رمز عبور را انتخاب می‌کنیم.

چگونه بفهمیم چقدر حجم اینترنت ایرانسل داریم؟

بعد از لاگین کردن و ورود، می‌توانیم گزارش کاملی از بسته اینترنت خریداری شده، میزان حجم مصرفی و باقیمانده حجم اینترنت را بررسی کنیم.

برای این منظور همانند تصویر زیر، در قسمت گزینه اینترنت بر روی آمار کلیک می‌کنیم تا جزئیات بیشتری را مشاهده کنیم. این روش برای پدر یا مادرانی که می‌خواهند باقی‌مانده بسته اینترنت فرزند خود را بررسی کنند، مناسب می‌باشد.

چگونه بفهمیم چقدر حجم اینترنت ایرانسل داریم؟

مزیت استعلام اینترنت ایرانسل از اپلیکیشن ایرانسل من چیست؟

در این روش، اطلاعات بیشتری نسبت به دیگر روش‌ها به شما نمایش داده می‌شود. مثلا از روش کد استعلام اینترنت فقط نام بسته اینترنت، تاریخ انقضا، و میزان حجم استفاده شده به ما نشان داده می‌شود.اما از طریق اپلیکیشن ایرانسل من علاوه بر دسترسی به آن اطلاعات گفته شده، به مواردی مانند: تاریخ دقیق اتمام بسته، میزان افتاده از حجم، تمدید و عدم تمدید بسته و… دسترسی داشته باشید.

 

آیا کد باقی‌مانده اینترنت ایرانسل برای سیم کارت‎‌های دائمی و اعتباری متفاوت است؟

خیر، این کد در هر دو سیم کارت یکی است. و با وارد کردن کد *555*1*4# پیامک استعلام مانده اینترنت نشان داده می‌شود.

اگر با خطا ” در حال حاضر مقدور نمی‌باشد” روبرو شویم.

در این صورت یعنی درخواست شما از سمت ایرانسل پاسخ داده نمی‌شود، موارد زیر را انجام دهید:

  1. در ابتدا از دسترسی به شبکه و آنتن داشتن خود مطمئن شوید
  2. اگر مشکل از آنتن نبود، امکان دارد مشکل از سرور ایرانسل باشد، پس از روش‌های دیگر استفاده کنید.

در این‌جا تلاش کردیم تا روش‌های مختلف استعلام از باقی‌مانده اینترنت ایرانسل رل به شما آموزش دهیم. استفاده از کد دستوری مانده اینترنت ایرانسل یکی از ساده‌ترین و رایج‌ترین روش هاست که به مشترکین این امکان را می‌دهد تا به صورت رایگان از باقی‌مانده اینترنت خود آگاه شوند.

 

 

بیشتر بخوانید:

چطور بفهمم چند تا سیم کارت دارم؟

این زن گوینده مشترک مورد نظر ایرانسل است

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا