تغذیه سالم و رژیم

چگونه آبلیموهای تقلبی در بازار را تشخیص دهیم؟

چگونه آبلیموهای تقلبی در بازار را تشخیص دهیم؟

چگونه آبلیموهای تقلبی در بازار را تشخیص دهیم؟

شاید برای خیلی از شما پیش آمده است که آب لیموهای تازه و طبیعی واقعا سالم ، اصل هستند یا نه خوب ما در این مقاله به شما یاد می دهیم که بتونید تشخیص بدید آبلیموهای اصل را از تقلبی .با ما در ادامه همراه باشید .بسیاری از تولیدکننده ها متاسفانه کالای تقلبی می فروشند شاید شما با خود فکر کنید که این محصول خانگی و اصل است ولی واقعا نمیتونید تشخیص دهید که آیا این محصول واقعا اصل است یا نه چون اعتماد می کنید به محصولات طبیعی و خانگی .اما ناگفته نماند محصولاتی که در کارخانه ها تهیه می شود .

 

درست است مواد نگهدارنده دارند اما میدانید که واقعا سالم هستند و خطر آن ها نسبت به مواد خانگی کمتر است چرا که تمام نشانه های مربوط به آن محصول در روی آن درج شده است اگر زمانی مشکلی ایجاد شود به مسئولان اطلاع می دهید .پس در خرید آبلیموهای طبیعی دقت لازم را داشته باشید.

 

دلالان بسیاری وجو دارد که با تبلیغات وعده پوچ به مردم می دهند و این باعث میشود محصولاتی که در کارخانه ها تولید می شود در نظر مردم خوب جلوه نکند و مردم از محصولاتی که به صورت استاندارد و بهداشتی تهیه می شود خریداری نکند و ترجیح می دهند محصولات مثلا طبیعی و غیر بهداشتی بخرند در حقیقت عدم اعتماد مردم به محصولات کارخانه این است که تبلیغات بر اساس پایه علمی تهیه نشده است .

 

و مردم آگاهی چندانی ندارند .در حقیقت تبلیغاتی که دلالان می کنند مردم را طوری به وجه در می آوردند که مرد خود در فصل تابستان به دنبال آبلیمو های طبیعی و بدون مواد نگهدارنده باشند که این موضوع کامل بر میگردد به سلامت مردم که کارخانه ها به آن توجه نمیکنند و در این وسط مساله قیمت هم در میان است که دلالان سود خوبی می برند.

 

مردم در دام استفاده از محصولاتی که از مواد نگهدارنده‌های غیر مجاز تهیه می شوند

بعضی از مردم به قدری ساده هستند که گول دلالان را به راحتی می خورند .در حقیقت اگر تولید محصولات زیر نظر واحد های نظارتی انقدر راحت بود مطمئنا همه ی مردم الان یک تولید کننده بودند یا اصلا نیازی به تولید کننده نداشتند .تا حالا به این فکر کردین که چطور می توان محصولی با امکانات ابتدایی  تولید کرد به مدت یک سال که از فساد ،کپک و باکتری ها در امان باشد ؟

 

در حقیقت تمام کارخانه های تولید کننده محصولات پاستوریزاسیون صنعتی (در دمای C°85 به مدت 30 ثانیه) تحت شرایط کاملاً کنترل شده علاوه بر اینکه محصولات را ایمن و عاری از هرگونه میکروارگانیسم می‌کند، و همچنین از مواد نگهدارنده‌های مجاز،که مدت زمان نگهداری محصول را هم افزایش می‌دهد،تهیه می شود .

 

خصوصیات ظاهری زیبا ولی غیر واقعی

اطلاعات مردم نسبت به همه چی متاسفانه خیلی ضعیف است .مردم این دیدگاه را دارند که هر چیزی طبیعی آن مفید است .در کارخانه ها مراحل فیلتراسیون و هموژنیزاسیون در تولید و ساخت صنعتی آبلیمو از اهمیت ویژه ای برخوردارند. زیرا ظاهر شفاف و بدون کدر بودن و پالپ آبلیموهای صنعتی، استفاده از این فناوری های پیشرفته در کارخانه ها بسیار مهم است.

 

در واقع مردم بر این باورند که آبلیموی بدون پالپ، بدون خاصیت است . از طرف دیگر آبلیموهایی که به صورت طبیعی تهیه می شود دارای پالپ‌های فراوانی هستند که برای ته نشین شدن بیش از یک سال طول می کشد . در واقع پالپ موجود در آبلیموها از پایدار سازی تفاله خشک و له شده لیمو تهیه میشود.

 

تهیه آبلیمو باید مطابق با استاندارد ملی باشد

تهیه آبلیمو در کارخانه ها از اهمیت زیادی برخوردار است .معمولا کارخانه هایی که مجوز و پروانه تولید دارند بیشتر تحت واحد های نظارتی هستند .کارخانه ها باید طبق استاندارد های ملی تولید کنند، این محصول یا با فشردن لیمو یا از رقیق کردن کنسانتره لیمو با آب تهیه میشود.خوب تولیدکنندگان آبلیمو که به صورت زیرزمینی به تولید آبلیمو می پردازند و بدون آنکه نگران واحدهای نظارتی باشند آبلیموها با رنگ های غیر مجاز و غیر استاندارد تهیه می کنند که این برای خانواده ها بسیار مضر هستند .

 

چطور امکان دارد آبلیمو های طبیعی تغییر رنگ نمیدهند حتی در شرایط خیلی بدی نگهداری می شد ؟

زمانی که آبلیمو تهیه می شود شرایط نگهداری ویژه ای نیاز دارد بنابراین آبلیمو که تهیه میشود به دمای مناسب و و به دور از نور خوشید نیاز دارد زیرا آبلیمو بعد مدتی به دلیل نورخورشید و دمای نامناسب تغییر رنگ می دهد و این حالت ممکن است در کارخانه ها هم رعایت نشود.

 

حالا سوال برای شما پیش می آید که چطور آبلیموهای طبیعی که تهیه میشود ماه ها پشت شیشه مغازه ها و بدون تغییر رنگ باقی می ماند ؟ بیاییم دست به دست هم کمک کنیم و اجازه دهیم کارخانه هایی که نوپا و درحال شکل گیری هستند را با خرید خود حمایت کنیم تا رشد کند و به شکوفایی برسند .

 

 

4/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا