پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • چه سنی برای عشق و عاشقی مناسب است؟

  مجموعه : نکات انتخاب همسر

  چه سنی برای عشق و عاشقی مناسب است؟

  بر سر این که چه سنی برای عشق و عاشقی کردن مناسب است همه شک دارند و بحث های مختلفی انجام می دهند اما به راستی آیا یک پسر 18 ساله می تواند عشق حقیقی با یک دختر را تجربه کند؟ ادامه مقاله را می خوانیم. هیچ محدودیت سنی برای عاشق شدن برای ازدواج وجود ندارد. هر شخصی با هر سنی می‌تواند در هر شرایطی عشق را تجربه كند و به‌دنبال عشق، زندگی زیر یك سقف مشترك را شروع كند. گاه یك فرد 50‌ساله و گاه یك نوجوان 16‌ساله در یك دوره زمانی كاملا شبیه هم عمل می‌كنند آن هم تنها درصورت مسئله!

   

  یعنی عاشق شدن و تشكیل زندگی دادن اما این‌كه عاشق شدن و ازدواج در سنین پایین یا سنین بالا می‌تواند چه تفاوت‌هایی داشته باشد؛ داستانش كاملا متفاوت است. اگر شما به تازگی عاشق شده‌اید و قصد ازدواج با فرد مورد علاقه‌تان را دارید و به‌دنبال این تصمیم‌تان، دیگران با زبان انتقاد به شما گفته‌اند: الان خیلی زود است» بهتر است قبل از این‌كه در این مورد موضع‌گیری كنید قدری بیشتر روی نكاتی كه برای‌تان شرح می‌دهیم، تامل كنید.

   

  در پایان این مقاله متوجه می‌شوید كه بهترین سن برای انتخاب فرد مورد علاقه‌تان چه زمانی است و آیا الان شرایط ازدواج را دارید یا نه!

  چه سنی برای عشق و عاشقی مناسب است؟

  وقتی همه چیز را فدا می‌كنی

  در سنین پایین، افراد به دلیل نداشتن تجربه‌های كمتر اسیر احساسات زودگذر می‌شوند. درست است كه عشق و ازدواج در سنین پایین پرسوز و گداز‌تر از ازدواج در سنین بالاتر است اما این نكته را هم درنظر داشته باشید كه همین احساسات مهیج و پرسوز و گداز و ازدواج‌های زودهنگام می‌تواند پایانی تلخ و ناخوشایند را هم برای طرفین داشته باشد. در سنین پایین انسان‌ها واقع بین نیستند و اگر پایان یك ارتباط زناشویی به جدایی ختم شود،

   

  افراد قادر به درك درستی نیستند و وقفه بلندمدت تری را در زندگی افراد به جا می‌گذارد ولی در سنینی كه افراد به رشد اجتماعی بیشتری رسیده اند، با وجود سختی و درد شكست ازدواج، راحت‌تر با این اتفاق كنار می‌آیند.ترس از تنهایی یكی از علت‌های عاشق شدن و ازدواج در سنین پایین است و همین ترس باعث می‌شود در مواردی كه حتی فرد مورد علاقه‌تان مناسب با معیارهای شما نیست،

   

  در كنارش بمانید و خودتان را قربانی یك ارتباط زناشویی ناموفق بدانید اما اگر فرد با تجربه‌ای باشید به‌خوبی تصمیم می‌گیرید و خود را برای تجربه‌ای بهتر آماده می‌كنید. چه خوش‌مان بیاید یا نه در سنین پایین به خصوص تا 20‌سالگی چنین درك درستی از ازدواج و عشق در ما وجود ندارد و به همین دلیل عاشق شدن در این دوره پر دردسر‌تر از سنین بالاتر است.

   

  آدم مناسب، زمان مناسب

  این انتخاب شماست كه در سنین كم به‌دنبال عشق و ماجراجویی‌های آن بروید یا در سنی كه كاملا با تجربه هستید دل به كسی ببندید و باقی‌مانده مسیر را با همسر ایده‌آلی كه انتخابش كرده‌اید، ادامه دهید اما یادتان باشد آدم مناسبی كه شما قرار است عاشق و دلباخته‌اش شوید و به‌عنوان همسر او را به همه معرفی كنید، در زمانی مناسب به سمت شما خواهد آمد. در سنین بسیار كم كه هنوز دیدگاه‌ها و ایده‌های فكری فرد شكل نگرفته، انتخاب‌ها هم به همان اندازه می‌تواند ناپخته و نادرست باشد.

   

  ممكن است فردی كه شما در 17‌سالگی علاقه به ازدواج با او را داشتید چند‌سال بعد مثلا در 25 سالگی، به‌نظرتان كامل و مناسب نیاید اما دلیل این تغییر عقیده به دلیل بد بودن یا نامناسب بودن فرد مورد علاقه‌تان نیست بلكه این اتفاق به دلیل تغییراتی است كه همزمان با رشد اجتماعی و فردی شما صورت گرفته است.

   

  معیارهای شما مدام در حال تغییر هستند تا زمانی كه شما به یك ثبات درستی از زندگی برسید. فردی كه در 20 سالگی برای ازدواج عاشقش شده‌اید با فردی كه شما در سنین بالاتری نسبت به او علاقه‌مند شده‌اید، كاملا با یكدیگر متفاوت هستند. زیرا معیارها و نوع دیدگاه شما در مورد انتخاب افراد تغییر بزرگی كرده است. پیشنهاد ما به شما این است در سنینی ازدواج كنید كه شناخت كافی از اطراف خود و آدم‌های زندگی‌تان داشته باشید. هرچه‌قدر شما كامل‌تر باشید، فرد مناسبی كه وارد زندگی‌تان می‌شود، به معیارهای شما نزدیك‌تر خواهد بود و ارتباطی ماندگار‌تر را تجربه خواهید كرد.

  چه سنی برای عشق و عاشقی مناسب است؟

  تو آدم درستی باش!

  بیشتر از این‌كه به‌دنبال زمانی مناسب برای عاشق شدن و تشكیل زندگی مشترك باشید و ذهن‌تان را درگیر پیدا‌كردن یك فرد ایده‌آل برای ازدواج كنید، این نكته را در ذهن‌تان بسپارید كه تا زمانی كه شما درست عمل نكنید و فرد ایده‌آلی نباشید، فرد مناسبی برای شما پیدا نخواهد شد. بیشتر ما به‌دنبال این هستیم كه دیگران چه چیزی به ما می‌دهند.

   

  ما همیشه به این سوال فكر می‌كنیم كه وقتی زمان درست عشق ورزیدن رسید و شخص مورد علاقه‌مان را برای ازدواج پیدا كردیم، چه چیزهایی از سمت عشق‌مان در انتظارمان است اما هرگز به این فكر نمی‌كنیم كه ما در این عشق قرار است چه كارهایی را برای عشق‌مان انجام دهیم. این‌كه همیشه به‌دنبال دریافت خدمت باشیم و خودمان دست روی دست بگذاریم، كار درستی نیست و حتی با وجود زمان درست و شخص مناسب، عشق خوبی در انتظارمان نخواهد بود. اگر چیزی ندهید نمی‌توانید چیزی هم دریافت كنید.

   

  دلیل درست، زمان درست

  تنها انتخاب زمان مناسب و فرد مناسب برای عاشق شدن و ازدواج كافی نیست بلكه مهم‌ترین موردی كه باید در عاشق شدن در نظر گرفت، دلیل قابل‌قبولی است كه شما به خاطر آن عاشق می‌شوید و ازدواج می‌كنید. بگذارید این موضوع را دوباره با مقایسه‌ای بین عشق در سنین پایین و در سنین بالا برای‌تان توضیح دهیم. یكی از دلایلی رایج عاشق شدن و ازدواج در سنین پایین احساس تنهایی است و افرادی كه مثلا در سنین 16 تا 20 سالگی دلباخته كسی می‌شوند و با او ازدواج می‌كنند، به‌دنبال پر كردن خلأ تنهایی خود هستند و این دلیل خوبی برای علاقه‌مند شدن به او نیست چون به‌تدریج علاقه جای خود را به سردی خواهد داد.

   

  در این دوره زمانی افراد به جای این‌كه بعد از شناخت طرف مقابل‌شان، عاشق و دلباخته‌اش شوند، در عوض ابتدا عاشق او می‌شوند و به‌تدریج او را می‌شناسند. به همین دلیل چون عشق قبل از شناخت شكل گرفته، حتی اگر فرد عاشق ویژگی‌های بدی را در فرد مورد علاقه‌اش ببیند اصلا به چشمش نمی‌آید و به‌اصطلاح ساده تر«كور و كر می‌شود» اما در سنین بالاتر این موضوع كاملا برعكس است.

   

  عشق در افرادی كه به دلیل سن بالا پختگی و تجربه بیشتری دارند، خیلی منطقی‌تر و قابل‌قبول‌تر است. افراد در سنین بالاتر بعد از این‌كه به شناخت كافی از فرد مورد نظرشان رسیدند، دلباخته او می‌شوند و این نوع علاقه روز به روز با شناخت بیشتر، بهتر و عمیق‌تر می‌شود اما گاهی اوقات دلیل عاشق شدن و ازدواج‌های سریع و بدون شناخت، به خاطر خواسته‌های غلطی است كه هم در سنین پایین این موضوع صدق می‌كند

   

  و هم در سنین بالا. عده‌ای عاشق می‌شوند چون دوست دارند با آن‌ها به‌خوبی رفتار شود، آن‌ها دوست دارند عشق خود را برای دیگران توصیف كنند و از توجه دیگران برخوردار شوند. مراقب باشید كه دلیل درستی برای عاشق شدن بیابید چون در غیراین صورت عشق چیزی جز تنفر برای‌تان باقی نمی‌گذارد.

   

  پول واقعا مهم نیست؟

  گاهی اوقات به سن قابل‌قبول و منطقی برای عاشقی و ازدواج رسیده‌اید و از همه لحاظ خودتان را آماده عشق ورزیدن و تشكیل یك زندگی مشترك می‌دانید اما هنوز دیدگاه درستی از اطراف ندارید. شما برای عشق و انتخاب همسر ایده‌آل‌تان نیاز به تجربه دارید و این تجربه با نگاه به تجربه‌های دیگران تا حدودی به دست می‌آید ولی باز هم نسبی است و نمی‌توان تنها روی آن‌ها تكیه كرد.

   

  در سنینی خاص وقتی به پول فكر می‌كنید آنقدر غرق در عشق هستید كه این موضوع را كاملا بی‌اهمیت فرض می‌كنید و اگر سنی داشته باشید كه تجربه شكست مالی را داشته باشید، به‌خوبی می‌دانید كه ازدواج بدون پول هیچ سرانجامی نخواهد داشت. این تجربه در سنین پایین به دست نمی‌آید و تنها با رشد اجتماعی فرد شكل می‌گیرد.

  چه سنی برای عشق و عاشقی مناسب است؟

  با این همه باز هم نمی‌شود مانع عاشق شدن و تمایل افراد كم سن و سال برای ازدواج شد و افراد را به‌دلیل داشتن سن پایین از عشق ورزیدن منع كرد ولی دانستن تفاوت‌های عشق در سنین پایین و بالا می‌تواند كمك زیادی به انتخاب‌های شما كند. این‌كه حالا چه سنی دارید مهم نیست، این‌كه چه دلیلی برای علاقه‌مندشدن دارید و چقدر آگاهانه این مسیر را برای انتخاب همسر مورد علاقه‌تان انتخاب كرده‌اید، پایان خوب یا بد را برای‌تان رقم خواهد زد.

   

  مطالب بیشتر:

  علامت های عشق و دلدادگی در افراد را بشناسید

  علاقه و عشق پسران را از زبان بدن آن ها بفهمید

  معجزه عشق و عاشقی در افراد و مطالب جالب درباره آن

   

   

  به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟
  هیچ نظری ثبت نشده است
  نظرات این پست غیرفعال هستند.
 • مطالب پربازدید
 •