پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • چند روز تاخیر در پریود نشانه بارداری است؟

  مجموعه : بهداشت زنان

  چند روز تاخیر در پریود نشانه بارداری است؟

  چند روز تاخیر در پریود نشانه بارداری اســت؟

  چه زمانی باید با عقب افتادن پریود نگران شویم؟

  عقب افتادن عادت ماهانه واقعا در زنان اســترس ایجاد می کند اما این مشکل در برخی از مراحل زندگی کاملا رایج اســت ؛ زمانی کــه عادت ماهانه دیر می شود اولین چیزی کــه به ذهن می رسد این اســت کــه باردار هستید. با این حال، این تنها یک احتمال اســت. اما همیشه عقب افتادگی عادت ماهانه به این معنا نیست کــه حامله هستید نظریه ها نشان می دهد سیکل قاعدگی یک زن 28 روز طول می کشد و این زمانی اســت کــه باید بین دوره ها بگذرد.

   

  بدن انسان روبات و ساعت نیست بنابراین زنان زودتر یا دیرتر از آن می توانند عادت شوند. عملکرد بدن با چندین سیستم مرتبط اســت همانند ماشین روغن کاری شده با هم کار می کنند. بنابراین، سیستم ایمنی، متابولیک، گردش خون، هورمونی، سیستم نورواندوکرین باید در شرایط عالی برای چرخه قاعدگی دقیقا تا چهار هفته باشد.

  چند روز تاخیر در پریود نشانه بارداری است؟

  اولین چیزی که در تاخیر پریود باید به آن فکر کنید باردار شدن است

   

  عقب افتادن پریود و نگرانی های آن

  اگر به موقع پریود نشوید ، ممکن اســت نگران یا حتی هیجان زده باشید کــه شاید باردار باشید. بارداری مهم ترین دلیل عقب افتادگی عادت ماهانه اســت، اما تنها این علت نیست. عوامل دیگری نیز ممکن اســت بر زمان بندی تاثیر بگذارند در این بخش از نمناک به دلایل اصلی عقب افتادن عادت ماهانه می پردازیم و خواهیم گفت چه زمانی باید به پزشک مراجعه کنید اگر عادت ماهانه شما دیرتر از تاریخ اتفاق افتاد.

   

  علل اصلی به تاخیر افتادن عادت ماهانه و پریود چیست ؟

  با عواملی شروع می کنیم کــه باعث تاخیر عادت ماهانه می شوند نباید شما را نگران کنند. با این حال، دقت کنید تا آن ها در آینده تکرار نشوند.

   

  اســترس و اضطراب

  امروزه، زنان تحت فشار زیادی ( در کار و اجتماع ) قرار دارند کــه سلامتی آن ها را تحت تاثیر قرار می دهد. در حالی کــه ” عادی” اســت تا چرخه قاعدگی را تغییر دهد، این ایده آل نیست شاید در حال عبور از چیزی هستید کــه دوره ماهانه را تغییر می دهد. اضطراب قبل از عروسی، سفر، یا اســترس امتحانات نهایی، تعهدات، و یا موقعیت های مالی می تواند به طور مستقیم بر تولید هورمون تاثیر بگذارد در این موارد، دوره ماهانه تنها چند روز دیر خواهد شد . نباید نشانه مشکلات دیگری باشد، امابا متخصص بیماری های زنان در این مورد صحبت کنید.

   

  تغییرات در وزن

  ممکن اســت متوجه تغییراتی در دوره ماهانه ، همچنین تاخیر، در صورتی کــه چاق یا لاغر می شوید ، توجه کنید. باید بدانید آدیپویست ( سلول های چربی ) در تولید هورمون نقش دارند و می توانند چرخه را تغییر دهد زنان چاق نسبت به زنان عادی ، یا لاغر اســتروژن بیشتری تولید می کنند . برای رفع این مشکل باید بدانید چقدر وزن دارید و تلاش کنید به هدف برسید.

   

  شیر دادن

  زنان پس از زایمان چند ماه طول می کشد تا پریود شوند. بدن باید پس از تغییرات هورمونی شدید در دوران بارداری و پس از زایمان طبیعی به حالت عادی برگردد برخی از مادران حتی یک سال یا بیشتر بعد از زایمان ، عادت ماهانه می شوند اگر این اتفاق برای شما افتاد، باید با پزشک صحبت کنید.

  چند روز تاخیر در پریود نشانه بارداری است؟

  مصرف قرص های کنترل بارداری

  اگر خانمی قرص مصرف کند ، دوره ماهانه او منظم خواهد بود. اما وقتی مصرف را متوقف می کند، بدن او باید دوباره به طور طبیعی کار کند، به این معنی کــه تخمدان باید به تنهایی کار کند این می تواند تخمک گذاری و در نتیجه دوره ماهانه را به تاخیر بیاندازد . طبیعی اســت کــه این اتفاق یک بار رخ دهد. با این حال، اگر دو ماه عادت ماهانه نداشتید ، باید به پزشک مراجعه کنید.

   

  تاخیر در پریود به علت مصرف داروی ضد بارداری

  مواردی در تاخیر پریود کــه نیازمند درمان دارویی اســت

  با این حال، در برخی موارد، عقب افتادگی ماهانه ممکن اســت با بیماری های جدی مرتبط باشند کــه به درمان پزشکی نیاز دارند . این به این معنا نیست کــه باید نگران و یا منفی فکر کنید. در عوض، به دنبال کمک حرفه ای برای مقابله با این باشید:

   

  عفونت ها و بیماری ها

  برخی بیماری های شایع مثل آنفولانزا، سینوزیت ،ورم لوزه می توانند چرخه قاعدگی را مختل کنند ، به خصوص اگر در حال مصرف دارو برای درمان آن ها هستید.

   

  تیروئید

  غده تیروئید پرکار یا کم کار می تواند موجب عدم تعادل زیادی از جمله تاخیر عادت ماهانه شود ، باید معاینه کنید تا بفهمید چه نوع درمانی نیاز دارید ، از قبیل:دارو، مصرف ید، یا حتی برداشتن غده.

  چند روز تاخیر در پریود نشانه بارداری است؟

  سندرم تخمدان پلی کیستیک ( PCOS )

  این یک بیماری غدد درون ریز اســت کــه با اختلالات چرخه قاعدگی و تشکیل کیست تخمدان مشخص می شود. این بیماری می تواند منجر به بروز نازایی در موارد پیشرفته یا درمان نشده شود. برای درمان این سندرم، متخصصان توصیه می کنند در صورت لزوم یک زندگی سالم تر و کاهش وزن داشته باشید . آماده سازی هورمونی خاص نیز بسته به اینکــه زن می خواهد در آینده حامله شود یا نه ، تجویز می شود.

   

  اگر دوره ماهانه تا پنج روز تاخیر داشته باشد ، نباید نگران باشید چون بدن انسان چندان دقیق نیست. با این حال، تاخیر طولانی تر می تواند نشانه هایی از اختلال و یا مشکل باشد.

   

  عقب افتادن پریود تا چند روز طبیعی اســت؟

  سیکل قاعدگی به زمان اولین روز پریود شما تا پریود بعدی گفته میشود. متوسط سیکل قاعدگی 28 روز خواهد بود. در حالیکــه در برخی ممکن اســت طول این دوره بیشتر و یا کمتر باشد حدود 21 تا 35 روز، کــه باز طبیعی اســت و جای نگرانی ندارد. اکثر پریود ها 3 تا 5 روز طول میکشد در حالیکــه 2 تا 7 روز آن طبیعی اســت. پریود شدندر یک زمان مشخص در هر ماه اتفاق می افتد کــه البته ممکن اســت نامنظم هم باشد.

  چند روز تاخیر در پریود نشانه بارداری است؟

  عقب افتادن پریود تا 5 روز طبیعی اســت ام از 5 روز و بیشتر نشان میدهد کــه پریود شما عقب افتاده اســت. زمانی شما کامل پریود آن ماه خود را از دست میدهید کــه 6 هفته و یا بیشتر پریود نشده اید.

   

  در سال های اول پریود شدن معمولا نوجوانان دارای پریود های نامنظم هستند. در این زمان بدن هنوز در حال تکامل اســت و ثابت نشده اســت و تخمدانها بطور منظم در هرماه تخمک آزاد نمی کنند. در نتیجه، سیکل پریود شما نامنظم خواهد شد و یا نزدیک بهم با فاصله دو هفته و یا دور از هم به فاصله 3 ماه ممکن اســت رخ دهد. اگر شما برای دو سال اســت کــه پریود شد اید و آزمابشات شما سالم اســت، بی نظمی پریود ها جای نگرانی ندارد.

   

  بارداری رایج ترین دلیل پریود نشدن اســت. اگر پریود شما دیر شده اســت و شما درآن زمان نزدیک رابطه جنسی داشته اید. بهتر اســت از بیبی چک اســتفاده کرده و آزمایش خون بدهید. اگر شما باردار باشید، شما تا تولد نوزاد پریود نخواهید شد.

   

  اســترس دومین عامل از دست دادن پریود در آن ماه اســت. اســترس روحی و روانی یا افسردگی دلیل پریود نشدن شما ممکن اســت باشد. همچنین اســترس های جسمی مانند بیماری شدید، بیماری های مقاربتی، کاهش و یا افزایش سریع وزن و یا ورزش های قدرتی می تواند جز اســترسهای فیزیکی باشد کــه مانع باردار شدن شما میشود. تغییر در برنامه روزمره مانند مسافرت رفتن می تواند دلیل عقب افتادن پریود باشد. اما بعد از گذاراندن این دوره به حالت طبیعی باز خواهید کرد.

   

  عدم تعادل هورمونی و عقب افتادن پریود

  اگر شما قرص ضد بارداری مصرف کرده اید با توقف مصرف پریود شما نامنظم و یا ممکن اســت قطع شود. یک مشکل شایع در زنان کــه مانع پریود شدن میشود سندرم تخمدان پلی کیستیک اســت کــه روی سیکل قاعدگی اثرگذار خواهد بود این سندرم باعث قاعدگی نامنظم، افزایش موی زائد،آکنه و اضافه وزن میشود. این بیماری با داروهای هورمونی برطرف خواهد شد.مشکلات غدد تیروئید، غدد هیپوفیز، غدد آدرنال و تخمدانها از دلایل دیگر پریود نشدن شما خواهد بود.

  چند روز تاخیر در پریود نشانه بارداری است؟

  چگونه می توانم پریود شدنم را کنترل کنم؟

  در یک تقویم تاریخ شروع و پایان پریود خود را ثبت کنید.

  غذاهای سالم بخورید (برای پریود شدن چه بخوریم) و وزن خود را ثابت نگه دارید. اگر اضافه وزن دارید، رژیم مناسب به همراه ورزش داشته باشید و بیشتر از 1 کیلو در هفته وزن کم نکنید.

   

  مطالب بیشتر:

  حاملگی با وجود پریود شدن ،آیا ممکن اســت؟

  پریود و قاعدگی سنگین در خانم ها چه عللی دارد؟

  درمان های خانگی خونریزی شدید قاعدگی

  آیا می توان زنان را در دوران پریود ارضا نمود؟

   

   

  5/5 - (1 امتیاز)
  هیچ نظری ثبت نشده است
  نظرات این پست غیرفعال هستند.
 • مطالب پربازدید
 •