سلامت پوست و مو

چطور با مشکلات پوستی دوران پریود روبرو شویم؟

چطور با مشکلات پوستی دوران پریود روبرو شویم؟

چطور با مشکلات پوستی دوران پریود روبرو شویم؟

دوران پریود خانم ها همراه است با جوش های مختلف بدن به خصوص روی صورت که به آن آکنه دوران قاعدگی می گوییم ، همه خانم ها می خواهند این مشکل را حل کنند. از این امر آیا اطلاع داشتید که چرخه قاعدگی باعث مشکلات پوستی می شود و با تنظیم چرخه قاعدگی به راحتی از این مشکلات گذر خواهید کرد.

 

متخصصان و کارشناسان همواره تاکید دارند که نوع پوست و موی خود را در دوران قاعدگی بررسی کنید تا در این دوران بتوانید بهتر با مشکلات پوستی خود کنار بیایید.

 

خانم هایی که پوست چربی دارند حدود یک هفته قبل از قاعدگی دچار تغییرات هورمون می شوند و باعث ایجاد لک و جوش در سطح پوست می شود.پس سعی کنید در این دوران به پوست خود اهمیت دهید و با استفاده از کرم های مرطوب کننده ، مواد شوینده مخصوص پوست چرب ،چربی موجود در سطح پوست را کم کنید.

 

خانم هایی که پوست خشک دارند و همیشه از خشکی پوست رنج میبرند این مشکل در دوران قاعدگی بیشتر می شود و حتی ممکن است باعث قرمزی پوست شود. این دسته از خانمهایی که خشکی شدید پوست دارند حتما از کرم های مرطوب کننده با آب رسان قوی استفاده کنند بهتر است از کرم هایی که در آن عطر یا رایحه ای وجود دارند استفاده نکنند.زیرا کرم های دارای عطر دار در آن از مواد شیمیایی استفاده شده است.

 

همیشه سعی کنید نوع پوست خود را بشناسید تا بتوانید بهتر از پوست خود مراقبت کنید.مخصوصا خانمهایی که پوست خشک دارند.زیرا هر روز و هر ثانیه باید پوست خود را مرطوب نگه دارید تا پوست شما همیشه شاداب و جوان بماند. و حتما از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید.

 

 

مطالب مر تبط :

انجام دادن این کارها در دوران پریود ممنوع!

گذری بر عادت ماهیانه یا دوران پریود زنان در زندگی شان

 

 

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا