آموزش اینترنت

چطور با برنامه ویز ( waze ) رانندگی کنیم؟

چطور با برنامه ویز ( waze ) رانندگی کنیم؟

برنامه ویز ( waze ) یکی از محبوب ترین ها و بهترین ها در زمینه مسیریابی است. با اپلیکیشن ویز چه پیاده باشید و چه سوار بر خودروی تان به هیچ وجه گم نمی شوید. ویز در تمام کوچه و پس کوچه ها راهنمایی تان می کند، این اپلیکیشن کاربردی در ایران هم کاربران و طرفداران بسیاری دارد، تقریبا تمام راننده ها در ایران از این اپلیکیشن استفاده می کنند. در ادامه 0 تا 100 کار با اپلیکیشن waze را به شما می آموزیم.

چطور با برنامه ویز ( waze ) رانندگی کنیم؟

چطور با اپلیکیشن waze کار کنیم؟

 

نحوه کار با برنامه waze

 

۱. ویز را باز کنید. لوگوی این اپلیکیشن یک صورت خندان پیامکی است که در وسط یک جعبه آبی‌رنگ قرار دارد.

 

۲. یک سفر کوتاه به مسیر موردنظر خود را آغاز کنید. در سمت چپ جعبه کلیک کرده و یا روی آیکون بزرگ کننده در گوشه پایین سمت راست ضربه بزنید.

 

۳. روی گزینه “به کجا؟” در منو ضربه بزنید. این جعبه زیر اسم شما و بالای قسمت مسیرهای رانندگی موردعلاقه‌ تان قرار دارد. مکان مورد نظر خود را تایپ کنید. می‌توانید اسم مکان مورد نظر را تایپ کرده، ویرگول اضافه کرده و اسم استان را وارد کنید یا اینکه مستقیماً آدرس را وارد کرده و بین هر بخش ویرگول قرار دهید. چنانچه برای یافتن مکان موردنظر خود در ویز با مشکل مواجه هستید از قسمت خدمات استفاده کنید.

 

چنانچه به مسیرهای دورتر سفر می‌کنید می‌توانید با کمک این گزینه از خدمات احتمالی ویز در شهرهای دیگر باخبر شوید. به علاوه در این صفحه می‌توانید از ویژگی گفتگو با ویز و دسترسی به علایق خود استفاده کنید. بر روی فهرست نتایج جستجو ضربه بزنید. کلید “جستجو” در کیبورد نتایج جستجو را تغییر نمی‌دهد، اما کیبورد را پنهان کرده و بدون نیاز به جستجو در صفحه فهرست‌های بیشتر را ارائه می‌دهد.

 

۴. در صورت تمایل می‌توانید آدرس را به علایق خود بیفزایید. این گزینه در جعبه گفتگوی دیگر در قسمت بزرگ کردن آدرس نمایش داده می‌شود. برای این کار باید بر ستاره آبی کنار “علایق” ضربه بزنید.

 

۵. گزینه‌های “رفتن” یا “بعداً رفتن” را ضربه بزنید تا نشان دهید که چه زمانی رانندگی خود را آغاز خواهید کرد. گزینه “رفتن” نشان‌دهنده این است که قصد دارید زودتر حرکت کنید. گزینه “بعداً رفتن” نشان‌دهنده این است که بعداً و با احتساب ترافیک حرکت خواهید کرد. این قابلیت زمانی فعال است که ویز باز باشد و صفحه گوشی شما هم روشن باشد.

 

۶. در صورت تمایل مسیر را جهت‌دار کنید. خط بالای جعبه گفتگو نشان‌دهنده زمان حال، فاصله تا مقصد و زمان احتسابی سفر است. به علاوه در صورت تمایل می‌توانید از طریق گزینه اسپیکر جهت‌های صوتی را بی‌صدا کنید. خط بعدی نشان‌دهنده مسیر ویز به مقصد شماست. که به این شکل نشان داده می‌شود “به … (در جای خالی مقصد موردنظر شما قرار دارد.) قسمت بعدی نشان‌دهنده انواع چیزهایی است که قصد دارید در مسیر خود با آن‌ها مواجه شوید.

 

جعبه “بهترین زمان برای عزیمت” نشان‌دهنده زمان مناسب برای حرکت است که ترافیک را نیز در نظر گرفته است. به علاوه چنانچه گزینه “بعداً رفتن” را انتخاب کرده باشید ویز زمان‌های مناسب دیگر را نیز به شما پیشنهاد می‌کند. در صورت تمایل شما سرویس‌هایی نظیر پارکینگ‌ها، پمپ گاز و غذاخوری که در بین راه قرار دارند برایتان مشخص می‌شود. اگر قصد دارید به دنبال نقاط دیگر باشید ذره‌بین بزرگ‌نمایی را روی این نقاط قرار دهید.

 

در قسمت پایین مسیر اصلی مسیرهای جایگزین نمایش داده می‌شوند. به علاوه در صورت تمایل می‌توانید آدرس را به تلفن همراه دوستان و خانواده خود از طریق پیامک ارسال کنید. فراموش نکنید که اگر فرد موردنظر شما تلفن همراه نداشته باشد تنها اسم ویز و یک لینک اسمعتبر به ویز را دریافت می‌کند که باز نخواهد شد.

چطور با برنامه ویز ( waze ) رانندگی کنیم؟

۷. هنگامی که مسیر و نقاط و ایستگاه‌های بین مسیر تنظیم شدند گزینه “حالا برویم” را انتخاب کنید. در این هنگام باید سریع حرکت کنید در غیر این صورت ویز کار خود را آغاز خواهد کرد. چنانچه خودتان اقدام نکنید ویز پس از ۱۰ ثانیه به‌طور خودکار فعال می‌شود.

 

۸. مسیر را دنبال کنید. مسیر از سمت خودروی شما در نقشه نمایش داده می‌شود. مسیر در نقشه با خط آبی مشخص می‌شود چنانچه آن را به دوستان خود ارسال کنید با رنگ سبز نمایان می‌شود.

 

۹. به پیچ‌های نقشه دقت کنید تا بدانید چه زمانی باید دور بزنید. در بالای نقشه اطلاعات پیچ بعدی و جزئیات فاصله با آن پیچ نمایش داده می‌شود. بعضی وقت ها ممکن است اسم خیابان اشتباه تایپ شده باشد که می‌توانید این اشتباهات را به ویز گزارش دهید.

 

۱۰. در بالای گزینه زمان رسیدن که به رنگ بنفش است اسم خیابانی که در حال حاضر در آن قرار دارید را بخوانید.

 

۱۱. در صورت نیاز دوباره در مسیر قرار بگیرید. چنانچه یکی از پیچ‌ها را فراموش کرده و دور نزنید بوق‌های ممتد شنیده شده و ویز بر اساس موقعیت و حرکت خودروی شما جهت‌یابی جدید برای رسیده به مقصد را نشان می‌دهد.

 

۱۲. دوباره به مقصد خود دقت کنید. هنگامی که تنها ۱۵۰ متر با مقصد فاصله داشته باشید، خطوط کوچک که به مسیر منتهی می‌شوند ظاهر شده و اسم مکان و بعضی وقت ها تصویر آن نمایش داده می‌شود. به علاوه آدرس آن مکان را خواهید دید. هنگامی که در فاصله ۷۰ متری مقصد قرار دارید جهت‌های صوتی پخش می‌شود.

 

۱۳. هنگامی که به مقصد نهایی رسیدید و قصد دارید از خودرو پیاده شوید فِلِش پایین را انتخاب کنید.

 

آموزش های بیشتر:

 

راهنمای بازیابی پسورد اینستاگرام

آموزش ارسال لوکیشن در تلگرام با کمک گوگل‌مپ

چطور در استوری (story) اینستاگرام GIF بگذاریم؟

 

 

به این مطلب چند ستاره امتیاز میدید؟

حمید جعفری

حمید جعفری فعال حوزه محتوا و سئو و مدیر سایت نیک شو ، امیدوارم محتوای این سایت راهی باشد برای زندگی بهتر و لذت بخش تر ......

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا